0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Veselia

  • ***
  • 218
  • И все пак тя се върти!
Момичета, споделете как сте укарасили или ще украсите дома си за празниците. Всички имаме нужда от празнично настроение, но честно да ви кажа украсата по магазините излиза скъпичка. Ако имате ценни идеи за малко парички ще съм ви благодарна.
Пожелавам ви много поводи за усмивки!
*
:D Любимата ми тема - украсата  :D

Аз украсих у дома на 1ви декември, но ще си допълвам украсата с разни идейки :)
Ето днешното ми творение, тази идея съм я давала в една от коледните си теми  :wink:, но нямаше снимков материал

Та, много е елементарно.
Вземате една мандарина и я разрязвате през средата, като внимателно отделяте месестата част.
Разтапяте свещ на водна баня, отделяте фитила. Отрязвате парченце, колкото дълбочината на "купичката" от мандарината.
Наливате от разтопената свещ и слагате фитила, като придържате, докато се втвърди свеща.
/  :oops: Погледнете внимателно, аджеба дали мандарината няма дупчица, че днес не внимавах и оплесках новата си покривка в кухнята, като протече тоя ми ти парафин  :lol: :lol:/


Вземате прозрачна купа, поставяте вътре клонче от изкуствена елха или каквотови дойне наум, може и мънички топки за елха.
Подреждате плаващите свещички и ето го резултата:  :D




тази, втората снимка, когато са запалени, не стана много добре, но да добиете представа
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Тази година закъснявам с украсата. Правя все още свещниците, Харесвам висящите украси на полилея. Ще сложа лампички зад пердето в кухнята, венец от клечки на вратата.
*
Аз също правя такива украси, но ги подарявам. В къщи не украсявам. Оставям си най-много един свещник. Днес започнах с украса от бурканчета - с различни форми, отвън се рисуват, а вътре се слагат свещи. Стават хубави. Идеята си откраднах от списанието "Къща и градина".

*
Че снимай ги да ги видим, умирам от любопитство за такива неща. Преди време с една приятелка бяхме направили свещници от ябълки, дълбаят се и в тях поставихме свещите, добавихме боядисани шишарки, борови клонки и стана украса за маса много хубава.
*
Съжалявам - нямам фотоапарат.  :( За това съм и написала от къде са ми идеите.

*
Аз правя едни звезди които лепя по стени,врати,прозирци,висят от елхата.Стават по следния начин: взимамкръгъл съд,но да е по-широк от чаша.Избирам си  някаква гланцирана ,шарена или опаковачна хартия,може и целофан,но не безцветен,върху които очертавам кръга от съда,изрязвам и после режа като торта на 8 части,но не до средата ,а 2 см. по-навън.След това с помощта на молив навивам всяка част на фунийка и залепвам с тиксо,дано ви е станало ясно,заслужават си.


*
макар че навън е все още топличко, дните се нижат и коледа наближава и ми се ще да разменяме нови и различни идеи за украса.
запис на темата, на мен ми е любопитно за украсата :)
[/url][/url]
*
Коледа най прекрасния празник тогава стават чудеса и украсата трябва да е така красива...
*
Днес по "Станция Нова" показваха идея за направа на лампа ,а и не само,по-скоро изглеждаше нещо като голяма бяла шишарка.
До колкото мога,ще се опитам да обясня:
Върху гладко 3л бутилка(но гладка,не от тези с ръбовете и насукванията на пласмасата),та по него се лепът еднократни пластмасови лъжици(на които предварително са счупени или отрязани дръжките предварително).
Та лепенето се започва от долната част на шишето,като лъжиците се залепват в обратна посока(да гледат надолу) със силиконов постолет-ред по ред,като се стигне до горе-до гърлото на шишето,тоест цялото се облепя с лъжиците.Отгоре около отвора може да се залепят цветенца за да се заличи гърлото.
"Това" нещо може да служи за лампа,като се вкара вътре крушка(само не знам не прегрява ли),или просто като украса за декора.
Може да се боядиса в зелено и да е нещо като дръвче за Коледа и НГ.
дАНО НЕЩО СТЕ СХВАНАЛИ ТАКА НЕНАГЛЕДНО ОПИСАНО ;)


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Днес по "Станция Нова" показваха идея за направа на лампа ,а и не само,по-скоро изглеждаше нещо като голяма бяла шишарка.
До колкото мога,ще се опитам да обясня:
Върху гладко 3л бутилка(но гладка,не от тези с ръбовете и насукванията на пласмасата),та по него се лепът еднократни пластмасови лъжици(на които предварително са счупени или отрязани дръжките предварително).
Та лепенето се започва от долната част на шишето,като лъжиците се залепват в обратна посока(да гледат надолу) със силиконов постолет-ред по ред,като се стигне до горе-до гърлото на шишето,тоест цялото се облепя с лъжиците.Отгоре около отвора може да се залепят цветенца за да се заличи гърлото.
"Това" нещо може да служи за лампа,като се вкара вътре крушка(само не знам не прегрява ли),или просто като украса за декора.
Може да се боядиса в зелено и да е нещо като дръвче за Коледа и НГ.
дАНО НЕЩО СТЕ СХВАНАЛИ ТАКА НЕНАГЛЕДНО ОПИСАНО ;)

Има ли някъде снимки, рисунки или нещо с което да видим как изглежда?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Ами представа си нямам,може и да има,не съм се ровила,ако попадна на нещо ще покажа


*

Мацката, която я прави е Велислава Каймаканова, фотограф.
Ето и източника http://www.facebook.com/photo.php?fbid=462929933069&set=a.295304728069.147969.295290743069
Говорих с инженера в къщи и той беше много против тоя пластмаса. Наистина идеята беше невороятна, но като си спомних как нашата енергоспестяваща крушка много яко гръмна и бушона на осветлението падна, не бих го направила.
*
Да точно за това ставаше въпрос и се мъчех да го обясня.
Аз мисля,че просто като украса за декор вкъщи би било интересно.
Особено ако се боядиса в зелено,може да се оприличи на коледна елхичка.


 tree2a и аз съм любопитна
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Инжинера в къщи пък при мен каза, че ако лампичката е от малките за елха става  :)
Даже си мисля, че може да се направят няколко, ще стане страхотно. Мисля да пробвам.  :) Има и разни други слаботокови лампи, диоди и т.н.
Ако има желание и време, може да ти го направи и той.
А иначе голяма крушка в това и аз не бих сложила, независимо какъв вид е.
 
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
за украсата на елхата от няколко дни с малката правим фигури от солено тесто.След това ги оцветяваме с бои с брокатени лепила с различни цветчета от плат за апликации.накрая пробивам фигурата с цветни телчета и правя халки за закачване.Фигурите съвсем не са с коледна тематика ама за сега разчитаме на подръчни средства като чаши,чинийки,части от конструктора,сигурно ще се получи чудесно с форми за сладки ама аз нямам.Това е няма да е много стилно ама давам на малката на воля да маже и съчетава цветовете а и ще е по добре от китайските украси дето заливат магазините вече.
*
Как да си направим снежинки от хартия?
http://www.pozitivnoto.info/2010/12/snejinki-ot-hartiq.html
Успех! xmas-smiley-010