0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Veselia

  • ***
  • 218
  • И все пак тя се върти!
Момичета, споделете как сте укарасили или ще украсите дома си за празниците. Всички имаме нужда от празнично настроение, но честно да ви кажа украсата по магазините излиза скъпичка. Ако имате ценни идеи за малко парички ще съм ви благодарна.
Пожелавам ви много поводи за усмивки!
*
:D Любимата ми тема - украсата  :D

Аз украсих у дома на 1ви декември, но ще си допълвам украсата с разни идейки :)
Ето днешното ми творение, тази идея съм я давала в една от коледните си теми  :wink:, но нямаше снимков материал

Та, много е елементарно.
Вземате една мандарина и я разрязвате през средата, като внимателно отделяте месестата част.
Разтапяте свещ на водна баня, отделяте фитила. Отрязвате парченце, колкото дълбочината на "купичката" от мандарината.
Наливате от разтопената свещ и слагате фитила, като придържате, докато се втвърди свеща.
/  :oops: Погледнете внимателно, аджеба дали мандарината няма дупчица, че днес не внимавах и оплесках новата си покривка в кухнята, като протече тоя ми ти парафин  :lol: :lol:/


Вземате прозрачна купа, поставяте вътре клонче от изкуствена елха или каквотови дойне наум, може и мънички топки за елха.
Подреждате плаващите свещички и ето го резултата:  :D




тази, втората снимка, когато са запалени, не стана много добре, но да добиете представа
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Тази година закъснявам с украсата. Правя все още свещниците, Харесвам висящите украси на полилея. Ще сложа лампички зад пердето в кухнята, венец от клечки на вратата.
*
Аз също правя такива украси, но ги подарявам. В къщи не украсявам. Оставям си най-много един свещник. Днес започнах с украса от бурканчета - с различни форми, отвън се рисуват, а вътре се слагат свещи. Стават хубави. Идеята си откраднах от списанието "Къща и градина".

*
Че снимай ги да ги видим, умирам от любопитство за такива неща. Преди време с една приятелка бяхме направили свещници от ябълки, дълбаят се и в тях поставихме свещите, добавихме боядисани шишарки, борови клонки и стана украса за маса много хубава.
*
Съжалявам - нямам фотоапарат.  :( За това съм и написала от къде са ми идеите.

*
Аз правя едни звезди които лепя по стени,врати,прозирци,висят от елхата.Стават по следния начин: взимамкръгъл съд,но да е по-широк от чаша.Избирам си  някаква гланцирана ,шарена или опаковачна хартия,може и целофан,но не безцветен,върху които очертавам кръга от съда,изрязвам и после режа като торта на 8 части,но не до средата ,а 2 см. по-навън.След това с помощта на молив навивам всяка част на фунийка и залепвам с тиксо,дано ви е станало ясно,заслужават си.


*
макар че навън е все още топличко, дните се нижат и коледа наближава и ми се ще да разменяме нови и различни идеи за украса.
запис на темата, на мен ми е любопитно за украсата :)
[/url][/url]
*
Коледа най прекрасния празник тогава стават чудеса и украсата трябва да е така красива...
*
Днес по "Станция Нова" показваха идея за направа на лампа ,а и не само,по-скоро изглеждаше нещо като голяма бяла шишарка.
До колкото мога,ще се опитам да обясня:
Върху гладко 3л бутилка(но гладка,не от тези с ръбовете и насукванията на пласмасата),та по него се лепът еднократни пластмасови лъжици(на които предварително са счупени или отрязани дръжките предварително).
Та лепенето се започва от долната част на шишето,като лъжиците се залепват в обратна посока(да гледат надолу) със силиконов постолет-ред по ред,като се стигне до горе-до гърлото на шишето,тоест цялото се облепя с лъжиците.Отгоре около отвора може да се залепят цветенца за да се заличи гърлото.
"Това" нещо може да служи за лампа,като се вкара вътре крушка(само не знам не прегрява ли),или просто като украса за декора.
Може да се боядиса в зелено и да е нещо като дръвче за Коледа и НГ.
дАНО НЕЩО СТЕ СХВАНАЛИ ТАКА НЕНАГЛЕДНО ОПИСАНО ;)


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Днес по "Станция Нова" показваха идея за направа на лампа ,а и не само,по-скоро изглеждаше нещо като голяма бяла шишарка.
До колкото мога,ще се опитам да обясня:
Върху гладко 3л бутилка(но гладка,не от тези с ръбовете и насукванията на пласмасата),та по него се лепът еднократни пластмасови лъжици(на които предварително са счупени или отрязани дръжките предварително).
Та лепенето се започва от долната част на шишето,като лъжиците се залепват в обратна посока(да гледат надолу) със силиконов постолет-ред по ред,като се стигне до горе-до гърлото на шишето,тоест цялото се облепя с лъжиците.Отгоре около отвора може да се залепят цветенца за да се заличи гърлото.
"Това" нещо може да служи за лампа,като се вкара вътре крушка(само не знам не прегрява ли),или просто като украса за декора.
Може да се боядиса в зелено и да е нещо като дръвче за Коледа и НГ.
дАНО НЕЩО СТЕ СХВАНАЛИ ТАКА НЕНАГЛЕДНО ОПИСАНО ;)

Има ли някъде снимки, рисунки или нещо с което да видим как изглежда?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Ами представа си нямам,може и да има,не съм се ровила,ако попадна на нещо ще покажа


*

Мацката, която я прави е Велислава Каймаканова, фотограф.
Ето и източника http://www.facebook.com/photo.php?fbid=462929933069&set=a.295304728069.147969.295290743069
Говорих с инженера в къщи и той беше много против тоя пластмаса. Наистина идеята беше невороятна, но като си спомних как нашата енергоспестяваща крушка много яко гръмна и бушона на осветлението падна, не бих го направила.
*
Да точно за това ставаше въпрос и се мъчех да го обясня.
Аз мисля,че просто като украса за декор вкъщи би било интересно.
Особено ако се боядиса в зелено,може да се оприличи на коледна елхичка.


 tree2a и аз съм любопитна
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Инжинера в къщи пък при мен каза, че ако лампичката е от малките за елха става  :)
Даже си мисля, че може да се направят няколко, ще стане страхотно. Мисля да пробвам.  :) Има и разни други слаботокови лампи, диоди и т.н.
Ако има желание и време, може да ти го направи и той.
А иначе голяма крушка в това и аз не бих сложила, независимо какъв вид е.
 
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
за украсата на елхата от няколко дни с малката правим фигури от солено тесто.След това ги оцветяваме с бои с брокатени лепила с различни цветчета от плат за апликации.накрая пробивам фигурата с цветни телчета и правя халки за закачване.Фигурите съвсем не са с коледна тематика ама за сега разчитаме на подръчни средства като чаши,чинийки,части от конструктора,сигурно ще се получи чудесно с форми за сладки ама аз нямам.Това е няма да е много стилно ама давам на малката на воля да маже и съчетава цветовете а и ще е по добре от китайските украси дето заливат магазините вече.
*
Как да си направим снежинки от хартия?
http://www.pozitivnoto.info/2010/12/snejinki-ot-hartiq.html
Успех! xmas-smiley-010

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
В крокотак има много хубави идеи.
*
В крокотак има много хубави идеи.
Благодаря ти много, мила! Наистина има страхотни неща!

*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Привет и от мен -зачетох се тук :D.Много интересни идеи. :lol:И аз да споделя-на 3 декември украсявах вкъщи-първо сложих лампичките.Купих си едни много сладки еленчета на впряг,които теглят три шейнички,под формата на свешички.Много му се изкефих -сложих го на прозореца на кухнята. До нас са докарали на будката за вестници клонки и елхи-намислила съм тази година да купя клонки ,да не е цяло дърво и да ги сложа във ваза и да ги накича.
Не съм особен почитател на свещите-не че не ги обичам,но една година всички приятели ни подариха свещи-малки,големи,всякакви.Просто така се случи-имам оше от тях :?Сложих на голямата маса в хола една голяма плоска коледна чиния с коледен венец и 4 червени свещи tree2a
Имам оше да кича ,но ми трябва вдъхновение-така да ми дойде желание да го правя.Последните дни пак се залисах в работата.Но мисля неделя да продължа :oops:

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Я да побутнем тази темичка :lol:
Малко е раничко още, но аз вече се оглеждам за идеи за коледната украса тази година. Ще се радвам, ако споделите още идеи и сайтове с такива. Аз порових из нета, но повечето резултати, които ми излизат са с някакви по-скоро неприложими идеи или само някакъв текст кое как да подредим, но не и нагледно показани предложения. Ще ми се някакви шаблони за фигурки да намеря или стъпка по стъпка показана някаква украса как се прави. Нещо от сорта. Не че не излизат и такива резултати, но нещо не ми харесват предложенията :oops: Може и да не търся правилно, знам ли :lol:
Вие сте!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
:lol: Ха привет и от мен  :lol:
Злати, рано, рано, колко да е рано  :lol: Аз средата на ноември слагам коледната украса у дома  :lol:
От една седмица умувам къде да сложа елхата, тази година за първи път ще слагаме в новата квартира  :)

Много харесвам този сайт, има чудесни идеи  :D Мисля да направя една украса с шишарки и изсушени портокалови кори, още миналата година й се каня  :lol:
http://krokotak.com/category/praznitsi/koleda-praznitsi/
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Мдаааа и аз вчера го разглеждах този сайт и доста неща си харесах. Сега остава да си набавя някои материали. Дано в събота времето наистина се оправи, както прогнозират, че да изляза малко на пазар :D

Тая украса с шишарките и на мен много ми хареса. На теб много ти се удават такива неща, така че с нетърпение чакам да се включиш с нещо, да поплагиатствам :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Наистина много интересни и лесно изпълними идеи има дадени в сайта.


*
Сега се сетих, та да ви покажа един свещник от стари дискове, който правих преди няколко години.
Нужни са 2 стари диска, пистолет за топъл силикон, или по-силно лепило, свещ, елхово клонче /аз отрязах от тогавашната ни елха  :lol:/, шишарки, панделки и др. лъскави нещица за украса, или каквото ви дойде наум :)

Дисковете се залепват един за друг перпендикулярно, свещта посредата, а около нея се подреждат клончето и др. неща

Ето снимка, как изглежда в завършен вид


« Последна редакция: Октомври 28, 2011, 00:14:35 am от Eли:) »
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Ето един линк от мен http://www.allcrafts.net/xmas/advent-calendars.htm
Аз мисля да направя ето това

Ще използвам стара червена блуза и ще купя дрешка в подходяща разцветка за 1-2 лв. от втората употреба  :D
*
:lol: Ха привет и от мен  :lol:
Злати, рано, рано, колко да е рано  :lol: Аз средата на ноември слагам коледната украса у дома  :lol:
От една седмица умувам къде да сложа елхата, тази година за първи път ще слагаме в новата квартира  :)

Много харесвам този сайт, има чудесни идеи  :D Мисля да направя една украса с шишарки и изсушени портокалови кори, още миналата година й се каня  :lol:
http://krokotak.com/category/praznitsi/koleda-praznitsi/

Да се запиша и аз в темичката. Страхотна е!

Ели аз я направих тая украса. Е... не се получи като в сайта, но нали за пръв път правя нещо подобно, харесах си я  :lol: Утре ще снимам и ще кача снимки  :D
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Аз направих две неща от Крокотака - за проба, станаха хубави. Искам и други да направя, ама нещо с дребното сама вкъщи не ми се получава работата, че някои са си пипкави, па лепила, па ножици, все има нещо за докопване, което е забранено за малката :lol: Ще ги снимам тези дни и ще кача снимки. Иначе украсата съм я изкарала още миналата седмица :lol: Естествено, елхата веднага беше докопана за най-долното връхче, на което висеше една играчка, та достъпа до нея моментално беше барикадиран. Тя добре че още само с паяка се придвижва, че мога да барикадирам, догодина ще е интересно.
Елииии, чакаме снимкиииииии, обещала сиииии :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Голям проблем ми е и на мен елхата. Това малко човече се вре вече навсякъде  :?
Чудя се къде ще я слагам.

А ето обещаните снимки. Прецених, че това е най-удачното място за украсата, за да няма шанс Никол да я докопа  :lol:

http://ileini.snimka.bg/?album;aid=638360;pid=25754999
*
Илейни, много хубаво се е получило  :D
Аз също я направих отдавна, но я закачих тия дни, когато украсих цялата къща  :D
Моята е почти като тази в Крокотак-а, но шишарките ми са друг вид.


Елииии, чакаме снимкиииииии, обещала сиииии :lol:

:D Ще се опитам да пусна снимки, знам че обещах  :D
Но нямаме фотоапарат от 3 месеца, развали му се обектива и от сервиза казаха, че няма смисъл да го поправят, по-добре за тия пари и малко отгоре нов да си купим. Та тия дни моя мъж ми е обещал да си направим коледно-новогодишен семеен подарък  :wink: И тогава ще показвам  :D

Нашата елха се надявам да оцелее  :lol: Онзи ден Диляна я събори цялата, всички топки, перли, панделки и пр. бяха на земята  :lol: Развали ми симетрията, голяма играчка беше докато подредя както ми харесва всичко по елхата, ама карай  :D

Отделно вързах за полилея шишарки, аранжирани с украса. Лепих със силикон и стана здраво, ама все ги оглеждам, че да няма изненади.

Купих си от магазинче за левче стикери със снежни човеци за стъкло /3 лева струваха/, които могат да се ползват многократно  :wink:, тях залепих на витрината в хола  :)

От Кауфланд миналата седмица взех доста нещица, бяха пуснали по 1,99 доста коледни артикули  :)

Напръсках стъклото на вратата към терасата покрая със спрей за изкуствен сняг, залепих снежинки и закачих лампички  :) Стана много хубаво, Диляна се радва най-много на лампичките и по някое време на програмата като изгаснат всички и вика "па, па /пак, пак  :lol::D

Правих и едни снежинки, пак от Крокотак-а, но нещо не ги скопосах, та реших да не ги слагам  :oops:

[urlhttp://krokotak.com/2009/11/tsvetni-snezhinki/][/url]
[/color]
« Последна редакция: Декември 04, 2011, 14:01:48 pm от Eли:) »
ето какви торбички уших подарък за едно момиченце



а това са играчки за елаха , може и като накит да се носят





*
хубави украси спрятате,а който има ТВ канала "utilisima",може да гледа,пускат доста предавания за направа на украса.


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Да изтупам малко темата от праха, но нали идва коледа пак, та да споделя какво правих днес :oops:







Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Уауу, Гане, прекрасни са! :D Очичките ми останаха  :D
И аз ще правя венци, ама сигурно другата седмица, че сега съм се захванала с едни картички :) Трябват ми и клончета, срам не срам, ще си откъсна 2-3, да ги вмъкна между изкуствените ...
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Големи красоти сте сътворили, много сте сръчни  :D Аз също, имам огромно желание да се пробвам в майсторенето, само се чудя 8O с тия двете леви ръце, какво мога да сторя :?


Гане чудесен венец!
Как ме подсети за втори живот на старата елха. Тази година ще си купим нова елха и старата мислих да я "дарявам" до контейнера :) пък който я намери, но сега май ще пробвам да я направя на венци!
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Ами аз в интерес на истината правя откакто живея тук, вярно не целия, т.е. не го увивам, но украсата си е мой избор. И много ми харесва, защото така и децата участват и много се радват.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Не е съвсем за Коледа, но пък е нещо много интересно и ефектно. http://www.modazadoma.com/index.php/kupa-ot-esenni-lista.html Аз я направих и стана наистина страхотна. :) Смятам да я напълня с оцветени шишарки и малки топки за елха и да я сложа на масата. Намерих и няколко ефектни украси за Коледа, но довечера ще ги намятам, защото трябва да бягам на работа. :D
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Намерих едни шишарки- натурални, сдобих се със сребърен лак/пръскало/ и ще ги напръскам :D дано се получат, поне като готовите  :P После, незнам как 8O да им промуша ленти и да ги нанижа по няколко шишарки с клончета изкуствена елха (имам една малка и стара) и да ги окача из вкъщи, да висят на воля  :D
От другата част на същата елха, сглобих клонките, завъртях ги, закрепих ги някак със златни и червени ленти и направих коледен венец, него сложих на входната врата :D Да има честта някой да си го хареса и отнесе :lol: :oops: Исках и на входната врата на блока да сложа, ама ще се въздържа  :wink:
« Последна редакция: Декември 04, 2012, 11:39:45 am от dess_dess »


*
Да се похваля и аз: ето каква хартиена Коледна звезда сътворих по рецепта от Крокотак http://krokotak.com/2009/12/koledna-zvezda-2/




   La vita è bella
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Ето нашата коледна украса http://hubavinki.blogspot.com/2012/12/blog-post_16.html

Ще сложа и живи клонки във вода с домашни висулки, но още не съм готова.
*
коледна украса от хартия, звезда

това са всички използвани материали: ножица, телбод, линия и гланцирани листове хартия.
Аз използвах рекламна книжка, защото накрая ще пръсна с малко спрей боя- бяла и е без значение в какъв цвят е хартията:


Изрязвам хартиени квадрати (със страна 10см.), изрязах тази големина, защото ще използвам телбод вместо лепило и ако квадратите са с по-малък размер, би било по-трудно за защипване. Взимам първия квадрат, сгъвам два пъти: първо сгъване  :photo: , второ :photo: и правя два разреза:


Сгъвам краищата на най-вътрешния квадрат и захващам с телбод


... краищата на средния квадрат захващам в срещуположна посока  :photo: , а на външния - отново в първата посока.   Ето готовия елемент:


За моята звезда използвах 6 бр. елементи, сгънати по този начин, които защипах един за друг с телбода, трябва да са обърнати в една посока  :photo:


Захващам двата края на тази редичка от елементи  :photo:, накрая защипвам връхчетата в средата  :photo:
Готовата звезда:     


и накрая напръскана с бяла боя: 


Идеята е взета от тук  http://www.pinterest.com/artemis100/christmas-kid-s-crafts/   :)
« Последна редакция: Януари 02, 2015, 17:39:38 pm от marsi »

*
Освен Коледната звезда, правих ето такива сърчица от хартия  :)

Изрязах хартиени ленти 8 бр. (дълги около 18см.) и ги подредих по показания начин, а в средата нещо за закачане (панделка, тел ...), фиксирах с телбод на около 6см. от края:


прегънах в двете посоки:


излишните краища изрязах със заобляне и захванах с телбод:


Готовото сърчице от хартия  :):
« Последна редакция: Януари 02, 2015, 18:59:18 pm от marsi »

*
Марси, страхотни са  :balk_47:
За другата година знам на кого ще поръчам коледната украса  :lol:


*
Благодаря, mgstra, с удоволствие  :D, ето още един вариант за украса.

Коледна украса с фигурки от портокалови кори

Това са всички елементи, които използвах:


Фигурките от портокалови кори (или от мандарини) подготвих предварително като изрязвах с ножица и оставях да изсъхнат. За улеснение при изрязването може да се използва хартиено шаблонче    :photo: 

Освен портокаловите корички, добавих орехи, шишарки и малки букетчета изсушена билка  :photo:
Накрая всички елементи завързах с тънка панделка, за да има за какво да ги прикача към висящите ленти, които са общо 4 бр., в случая червени.

За основа, към която да завържа висящите ленти, използвах дървена лъжица, дължината на една лента е около 1 метър. Нанизах на голяма игла, на снимката показвам как завързвам всеки елемент, така че да стои застопорен на определена височина:


... трябва да се прави възелче, промушвайки през панделката на съответния елемент.


« Последна редакция: Януари 03, 2015, 00:59:27 am от marsi »

*
Още една снимка на готовата  Коледна украса с фигурки от портокалови кори
и други елементи по избор  :)
Да допълня, най-отдолу сложих шишарките, като най-тежки от всички елементи, за да опъват добре съответната лента.


*
Марси, много са хубави портокаловите гирлянди. А и ухаят хубаво. Много уют са внесли.
Аз дълги години прилагах идея, прочетена в "24 часа" - опъвах гирлянд на прозореца и закачах на него обици, на които съм изгубила едната, както и много леки миниатюрни камбанки.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Леле Марси, страхотни са!
 Аз се каня да правя играчки от изгорели крушки, но за сега ще трябва да са на високо и още не съм се захващала.
Марси, чудесно се е получило!!!
*
Пак идва Коледа и аз пак правих моите любими коледни звезди по идея от Крокотак:
http://krokotak.com/2009/12/koledna-zvezda-2/

Ето какво се получи тази година:



   La vita è bella
Руми, майстор си!!!
*
Мерси :) Най-хубавото беше колко неочаквано реших да ги правя - мотаеха се на съседното бюро в офиса едни прекрасни червени листи, изостанали от някакъв стар проект...



   La vita è bella