0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Не е съвсем за Коледа, но пък е нещо много интересно и ефектно. http://www.modazadoma.com/index.php/kupa-ot-esenni-lista.html Аз я направих и стана наистина страхотна. :) Смятам да я напълня с оцветени шишарки и малки топки за елха и да я сложа на масата. Намерих и няколко ефектни украси за Коледа, но довечера ще ги намятам, защото трябва да бягам на работа. :D
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Намерих едни шишарки- натурални, сдобих се със сребърен лак/пръскало/ и ще ги напръскам :D дано се получат, поне като готовите  :P После, незнам как 8O да им промуша ленти и да ги нанижа по няколко шишарки с клончета изкуствена елха (имам една малка и стара) и да ги окача из вкъщи, да висят на воля  :D
От другата част на същата елха, сглобих клонките, завъртях ги, закрепих ги някак със златни и червени ленти и направих коледен венец, него сложих на входната врата :D Да има честта някой да си го хареса и отнесе :lol: :oops: Исках и на входната врата на блока да сложа, ама ще се въздържа  :wink:
« Последна редакция: Декември 04, 2012, 11:39:45 am от dess_dess »


*
Да се похваля и аз: ето каква хартиена Коледна звезда сътворих по рецепта от Крокотак http://krokotak.com/2009/12/koledna-zvezda-2/




   La vita è bella
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Ето нашата коледна украса http://hubavinki.blogspot.com/2012/12/blog-post_16.html

Ще сложа и живи клонки във вода с домашни висулки, но още не съм готова.
*
коледна украса от хартия, звезда

това са всички използвани материали: ножица, телбод, линия и гланцирани листове хартия.
Аз използвах рекламна книжка, защото накрая ще пръсна с малко спрей боя- бяла и е без значение в какъв цвят е хартията:


Изрязвам хартиени квадрати (със страна 10см.), изрязах тази големина, защото ще използвам телбод вместо лепило и ако квадратите са с по-малък размер, би било по-трудно за защипване. Взимам първия квадрат, сгъвам два пъти: първо сгъване  :photo: , второ :photo: и правя два разреза:


Сгъвам краищата на най-вътрешния квадрат и захващам с телбод


... краищата на средния квадрат захващам в срещуположна посока  :photo: , а на външния - отново в първата посока.   Ето готовия елемент:


За моята звезда използвах 6 бр. елементи, сгънати по този начин, които защипах един за друг с телбода, трябва да са обърнати в една посока  :photo:


Захващам двата края на тази редичка от елементи  :photo:, накрая защипвам връхчетата в средата  :photo:
Готовата звезда:     


и накрая напръскана с бяла боя: 


Идеята е взета от тук  http://www.pinterest.com/artemis100/christmas-kid-s-crafts/   :)
« Последна редакция: Януари 02, 2015, 17:39:38 pm от marsi »

*
Освен Коледната звезда, правих ето такива сърчица от хартия  :)

Изрязах хартиени ленти 8 бр. (дълги около 18см.) и ги подредих по показания начин, а в средата нещо за закачане (панделка, тел ...), фиксирах с телбод на около 6см. от края:


прегънах в двете посоки:


излишните краища изрязах със заобляне и захванах с телбод:


Готовото сърчице от хартия  :):
« Последна редакция: Януари 02, 2015, 18:59:18 pm от marsi »

*
Марси, страхотни са  :balk_47:
За другата година знам на кого ще поръчам коледната украса  :lol:


*
Благодаря, mgstra, с удоволствие  :D, ето още един вариант за украса.

Коледна украса с фигурки от портокалови кори

Това са всички елементи, които използвах:


Фигурките от портокалови кори (или от мандарини) подготвих предварително като изрязвах с ножица и оставях да изсъхнат. За улеснение при изрязването може да се използва хартиено шаблонче    :photo: 

Освен портокаловите корички, добавих орехи, шишарки и малки букетчета изсушена билка  :photo:
Накрая всички елементи завързах с тънка панделка, за да има за какво да ги прикача към висящите ленти, които са общо 4 бр., в случая червени.

За основа, към която да завържа висящите ленти, използвах дървена лъжица, дължината на една лента е около 1 метър. Нанизах на голяма игла, на снимката показвам как завързвам всеки елемент, така че да стои застопорен на определена височина:


... трябва да се прави възелче, промушвайки през панделката на съответния елемент.


« Последна редакция: Януари 03, 2015, 00:59:27 am от marsi »

*
Още една снимка на готовата  Коледна украса с фигурки от портокалови кори
и други елементи по избор  :)
Да допълня, най-отдолу сложих шишарките, като най-тежки от всички елементи, за да опъват добре съответната лента.


*
Марси, много са хубави портокаловите гирлянди. А и ухаят хубаво. Много уют са внесли.
Аз дълги години прилагах идея, прочетена в "24 часа" - опъвах гирлянд на прозореца и закачах на него обици, на които съм изгубила едната, както и много леки миниатюрни камбанки.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Леле Марси, страхотни са!
 Аз се каня да правя играчки от изгорели крушки, но за сега ще трябва да са на високо и още не съм се захващала.
Марси, чудесно се е получило!!!
*
Пак идва Коледа и аз пак правих моите любими коледни звезди по идея от Крокотак:
http://krokotak.com/2009/12/koledna-zvezda-2/

Ето какво се получи тази година:



   La vita è bella
Руми, майстор си!!!
*
Мерси :) Най-хубавото беше колко неочаквано реших да ги правя - мотаеха се на съседното бюро в офиса едни прекрасни червени листи, изостанали от някакъв стар проект...



   La vita è bella