0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
В крокотак има много хубави идеи.
*
В крокотак има много хубави идеи.
Благодаря ти много, мила! Наистина има страхотни неща!

*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Привет и от мен -зачетох се тук :D.Много интересни идеи. :lol:И аз да споделя-на 3 декември украсявах вкъщи-първо сложих лампичките.Купих си едни много сладки еленчета на впряг,които теглят три шейнички,под формата на свешички.Много му се изкефих -сложих го на прозореца на кухнята. До нас са докарали на будката за вестници клонки и елхи-намислила съм тази година да купя клонки ,да не е цяло дърво и да ги сложа във ваза и да ги накича.
Не съм особен почитател на свещите-не че не ги обичам,но една година всички приятели ни подариха свещи-малки,големи,всякакви.Просто така се случи-имам оше от тях :?Сложих на голямата маса в хола една голяма плоска коледна чиния с коледен венец и 4 червени свещи tree2a
Имам оше да кича ,но ми трябва вдъхновение-така да ми дойде желание да го правя.Последните дни пак се залисах в работата.Но мисля неделя да продължа :oops:

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Я да побутнем тази темичка :lol:
Малко е раничко още, но аз вече се оглеждам за идеи за коледната украса тази година. Ще се радвам, ако споделите още идеи и сайтове с такива. Аз порових из нета, но повечето резултати, които ми излизат са с някакви по-скоро неприложими идеи или само някакъв текст кое как да подредим, но не и нагледно показани предложения. Ще ми се някакви шаблони за фигурки да намеря или стъпка по стъпка показана някаква украса как се прави. Нещо от сорта. Не че не излизат и такива резултати, но нещо не ми харесват предложенията :oops: Може и да не търся правилно, знам ли :lol:
Вие сте!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
:lol: Ха привет и от мен  :lol:
Злати, рано, рано, колко да е рано  :lol: Аз средата на ноември слагам коледната украса у дома  :lol:
От една седмица умувам къде да сложа елхата, тази година за първи път ще слагаме в новата квартира  :)

Много харесвам този сайт, има чудесни идеи  :D Мисля да направя една украса с шишарки и изсушени портокалови кори, още миналата година й се каня  :lol:
http://krokotak.com/category/praznitsi/koleda-praznitsi/
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Мдаааа и аз вчера го разглеждах този сайт и доста неща си харесах. Сега остава да си набавя някои материали. Дано в събота времето наистина се оправи, както прогнозират, че да изляза малко на пазар :D

Тая украса с шишарките и на мен много ми хареса. На теб много ти се удават такива неща, така че с нетърпение чакам да се включиш с нещо, да поплагиатствам :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Наистина много интересни и лесно изпълними идеи има дадени в сайта.


*
Сега се сетих, та да ви покажа един свещник от стари дискове, който правих преди няколко години.
Нужни са 2 стари диска, пистолет за топъл силикон, или по-силно лепило, свещ, елхово клонче /аз отрязах от тогавашната ни елха  :lol:/, шишарки, панделки и др. лъскави нещица за украса, или каквото ви дойде наум :)

Дисковете се залепват един за друг перпендикулярно, свещта посредата, а около нея се подреждат клончето и др. неща

Ето снимка, как изглежда в завършен вид


« Последна редакция: Октомври 28, 2011, 00:14:35 am от Eли:) »
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Ето един линк от мен http://www.allcrafts.net/xmas/advent-calendars.htm
Аз мисля да направя ето това

Ще използвам стара червена блуза и ще купя дрешка в подходяща разцветка за 1-2 лв. от втората употреба  :D
*
:lol: Ха привет и от мен  :lol:
Злати, рано, рано, колко да е рано  :lol: Аз средата на ноември слагам коледната украса у дома  :lol:
От една седмица умувам къде да сложа елхата, тази година за първи път ще слагаме в новата квартира  :)

Много харесвам този сайт, има чудесни идеи  :D Мисля да направя една украса с шишарки и изсушени портокалови кори, още миналата година й се каня  :lol:
http://krokotak.com/category/praznitsi/koleda-praznitsi/

Да се запиша и аз в темичката. Страхотна е!

Ели аз я направих тая украса. Е... не се получи като в сайта, но нали за пръв път правя нещо подобно, харесах си я  :lol: Утре ще снимам и ще кача снимки  :D
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Аз направих две неща от Крокотака - за проба, станаха хубави. Искам и други да направя, ама нещо с дребното сама вкъщи не ми се получава работата, че някои са си пипкави, па лепила, па ножици, все има нещо за докопване, което е забранено за малката :lol: Ще ги снимам тези дни и ще кача снимки. Иначе украсата съм я изкарала още миналата седмица :lol: Естествено, елхата веднага беше докопана за най-долното връхче, на което висеше една играчка, та достъпа до нея моментално беше барикадиран. Тя добре че още само с паяка се придвижва, че мога да барикадирам, догодина ще е интересно.
Елииии, чакаме снимкиииииии, обещала сиииии :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Голям проблем ми е и на мен елхата. Това малко човече се вре вече навсякъде  :?
Чудя се къде ще я слагам.

А ето обещаните снимки. Прецених, че това е най-удачното място за украсата, за да няма шанс Никол да я докопа  :lol:

http://ileini.snimka.bg/?album;aid=638360;pid=25754999
*
Илейни, много хубаво се е получило  :D
Аз също я направих отдавна, но я закачих тия дни, когато украсих цялата къща  :D
Моята е почти като тази в Крокотак-а, но шишарките ми са друг вид.


Елииии, чакаме снимкиииииии, обещала сиииии :lol:

:D Ще се опитам да пусна снимки, знам че обещах  :D
Но нямаме фотоапарат от 3 месеца, развали му се обектива и от сервиза казаха, че няма смисъл да го поправят, по-добре за тия пари и малко отгоре нов да си купим. Та тия дни моя мъж ми е обещал да си направим коледно-новогодишен семеен подарък  :wink: И тогава ще показвам  :D

Нашата елха се надявам да оцелее  :lol: Онзи ден Диляна я събори цялата, всички топки, перли, панделки и пр. бяха на земята  :lol: Развали ми симетрията, голяма играчка беше докато подредя както ми харесва всичко по елхата, ама карай  :D

Отделно вързах за полилея шишарки, аранжирани с украса. Лепих със силикон и стана здраво, ама все ги оглеждам, че да няма изненади.

Купих си от магазинче за левче стикери със снежни човеци за стъкло /3 лева струваха/, които могат да се ползват многократно  :wink:, тях залепих на витрината в хола  :)

От Кауфланд миналата седмица взех доста нещица, бяха пуснали по 1,99 доста коледни артикули  :)

Напръсках стъклото на вратата към терасата покрая със спрей за изкуствен сняг, залепих снежинки и закачих лампички  :) Стана много хубаво, Диляна се радва най-много на лампичките и по някое време на програмата като изгаснат всички и вика "па, па /пак, пак  :lol::D

Правих и едни снежинки, пак от Крокотак-а, но нещо не ги скопосах, та реших да не ги слагам  :oops:

[urlhttp://krokotak.com/2009/11/tsvetni-snezhinki/][/url]
[/color]
« Последна редакция: Декември 04, 2011, 14:01:48 pm от Eли:) »
ето какви торбички уших подарък за едно момиченце



а това са играчки за елаха , може и като накит да се носят





*
хубави украси спрятате,а който има ТВ канала "utilisima",може да гледа,пускат доста предавания за направа на украса.


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Да изтупам малко темата от праха, но нали идва коледа пак, та да споделя какво правих днес :oops:







Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Уауу, Гане, прекрасни са! :D Очичките ми останаха  :D
И аз ще правя венци, ама сигурно другата седмица, че сега съм се захванала с едни картички :) Трябват ми и клончета, срам не срам, ще си откъсна 2-3, да ги вмъкна между изкуствените ...
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Големи красоти сте сътворили, много сте сръчни  :D Аз също, имам огромно желание да се пробвам в майсторенето, само се чудя 8O с тия двете леви ръце, какво мога да сторя :?


Гане чудесен венец!
Как ме подсети за втори живот на старата елха. Тази година ще си купим нова елха и старата мислих да я "дарявам" до контейнера :) пък който я намери, но сега май ще пробвам да я направя на венци!
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Ами аз в интерес на истината правя откакто живея тук, вярно не целия, т.е. не го увивам, но украсата си е мой избор. И много ми харесва, защото така и децата участват и много се радват.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю