0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« -: Ноември 23, 2009, 09:59:27 am »
Хубава седмица на всички!
Да са здрави децата и ние покрай тях!
Да има хубави новини и нови попълнения!
Аз лично се радвам на хубавото време, а есента е любимия ми сезон!  :)



София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #1 -: Ноември 23, 2009, 10:15:40 am »
Хайде този път овреме да се включа в новата тема, че предишната така я изпуснах.. :D
Здрави мами и дечица и положителни тестове!!!
За нас предишната седмица беше паметна - поникна ни първото зъбче, а сега е на път да избие и второ! Ама са големи ревове и нерви.. :(Още повече, че мъжа ми го нямаше половината от седмицата и аз трябваше да понеса всичко! Снощи бях меко казано изнервена! Но има и такива моменти, да сме здрави, всичко останало ще се нареди! Хубава и слънчева седмица от нас!
*
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #2 -: Ноември 23, 2009, 10:18:11 am »
Слънчева и здрава седмичка на всички!
Каси, пластмасовите столчета не са ли по-нестабилни от дървените? Вероника както има навика да си разнася напред назад масичката на Чико и да се катери къде ли не, ми се струва, че ще са доста нестабилни пластасмовеите крачета под нейната тежест...
Иначе прегледах комплектите със столчетата и масички в mytoys.de, но цените са доста високи и не намерих нищо, съответстващо на моята представа :)
Мише, и аз не знам да има изисискване от 15 дена. Бързо оздравяване на Митаче и да опазиш Калинка малинка здрава!

Аз да се оплача от драмата в Токуда. При контролния преглед на Ники педиатърката взе назален секрет, който лично аз занесох до реигистратурата за изследване. Едва дочаках петък за резултатите, звъня следобеда и о, ужас! Нямало изследвания под такова име! 15 минути ровеха из компютъра, търсеха - нищо! Направо ми призля...Като по чудо си пазех касовата бележка, та по някакъв номер там успяха да открият, че резултатите са излезли на името на някоя си Валерия Александрова. Чудно ми е това дете с какви резултати ще е от неговите си изследвания?!
Та така...какви дреболии могат да подложат на изпитание нервите на човек...!
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #3 -: Ноември 23, 2009, 10:43:53 am »
Хайде и аз в новата тема  :wink:
Хубав Ноември с хубаво време изкарахме, дано да е така до края! И аз си блъскам главата да измислям подаръци - 6 бр. за Дара, три за племеника и два за баща ми... И двамата са Николовци и имат рождени дни през Декември, а за Дара се мислят 3х2(от нас и от бабите за Коледа и за рожден ден)  8O
Пожелавам ви здрави и послушни дечица!!!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #4 -: Ноември 23, 2009, 11:23:16 am »
Аничка, ставаше въпрос от дървените, кои са хубави :lol:. И ние разнасяме масата на главите си, и се катерим, но и това ще отмине.
О, не ми говорете за подаръци на мен....  :)


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #5 -: Ноември 23, 2009, 12:10:37 pm »
Привет и от нас! Да е слънчева, здрава и изпълнена с хубави новини новата седмица! :)
Аз лично се радвам на хубавото време, а есента е любимия ми сезон!  :)
И аз му се радвам и както се казва, ей така да се задържи до март и после да се оправи ;)
Ние след почти 5 години откакто сме в този апартамент сме на път да заживеем в двете му стаи  :D, до сега все бяхме в едната а другата беше в ремонт или за склад се ползваше. Сега съм напръскала мухала в спалнята и ще спим няколко дена в хола докато се от мирише.

Ох, за подаръци и аз си нямам на идея какво да им измислям. Елена от скоро се хвърли да реди картонен пъзел с 20 големи парчета, та може такъв да и взема с някой от нейните любимци. Но като цяло и двамата се чудят какво да похванат и с какво да играят а стаята е зарината във всевъзможни играчки...

nunu, честити ви зъбчета :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #6 -: Ноември 23, 2009, 12:36:37 pm »
Здрава седмица и от нас!
Ние пак не сме на ясла... Мин.седмица ми вдигнаха тенпература, изписаха ни лекарство и... Дани ми направи алергия, целия е с обрив, сега сме на сиропи за алергията и сме си у нас. Аман вече...
Не спим по цели нощи, имаме си по 1-2 кучешки зъба, но има още...
Въобще не съм се сетила че идва Коледа и Нова година, хич не ми е до тях.
*
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #7 -: Ноември 23, 2009, 12:43:49 pm »
За нас с Алекс седмицата не започна добре. :( От вчера на обяд повръща, цяла нощ и сутринта също. Взела съм всякакви мерки и се моля да спре да повръща всичко, което и влезе в устата, че иначе ще ни пратят в инфекциозна болница. :(
Отделно и растат и последните два кътника и постоянно иска да ги мажа с дентинокс. Аз обаче не смея, защото ако и бръкна в устата по-навътре и веднага повръща.
Ох, оплаках се. Пазете се много от тези гадни вируси.
*
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #8 -: Ноември 23, 2009, 17:45:08 pm »
Хайде и аз да се оплача.В събота мъжа ми се тръшна с някаква температура от близо 40 градуса 8O.Кашля и незнам какви ще ги свършим макар че беше с маска.Бебо е с някакъв обрив и той който педката закова като някаква алергична реакция а баткото и той от днес кашля.Въртим се в някакъв омагьосан кръг от болести и няма спирка :?.
Бързо оздравяване на дечицата.
Нуну,честити зъбчета :)

Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #9 -: Ноември 23, 2009, 22:03:06 pm »
ЕЕЕЕ! Ще ви направя магия за оздравяване! Не искам да чета такива неща!!! Хайде всички да оздравявате!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #10 -: Ноември 23, 2009, 22:49:45 pm »
За нас с Алекс седмицата не започна добре. :( От вчера на обяд повръща, цяла нощ и сутринта също. Взела съм всякакви мерки и се моля да спре да повръща всичко, което и влезе в устата, че иначе ще ни пратят в инфекциозна болница. :(
Отделно и растат и последните два кътника и постоянно иска да ги мажа с дентинокс. Аз обаче не смея, защото ако и бръкна в устата по-навътре и веднага повръща.
Ох, оплаках се. Пазете се много от тези гадни вируси.


И вода ли като пие повръща? И от други течности ли? А температура има ли?
*
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #11 -: Ноември 24, 2009, 10:23:00 am »
За нас с Алекс седмицата не започна добре. :( От вчера на обяд повръща, цяла нощ и сутринта също. Взела съм всякакви мерки и се моля да спре да повръща всичко, което и влезе в устата, че иначе ще ни пратят в инфекциозна болница. :(
Отделно и растат и последните два кътника и постоянно иска да ги мажа с дентинокс. Аз обаче не смея, защото ако и бръкна в устата по-навътре и веднага повръща.
Ох, оплаках се. Пазете се много от тези гадни вируси.


И вода ли като пие повръща? И от други течности ли? А температура има ли?
Вода, чай, панадол, електролити, лечебна хумана, всички лекарства също повръщаше. И това 24 часа.
Слава богу вече е по-добре. Таман бях стегнала багажа за болницата и тя се подобри.  Вдига още температура, но си пишка, вече не повръща електролитите, даже вечерта хапна и 6 солети без да ги върне. Така че болницата се отлага. :)
Много гаден тоя вирус. Пазете дечицата много.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #12 -: Ноември 24, 2009, 10:33:57 am »
Супер, sia, много се радвам. Щом поема течности и е спряла да повръща, дано скоро съвсем се възстанови.
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #13 -: Ноември 24, 2009, 11:04:15 am »
Мдаа, иделно начало на седмицата с тия гадории! :? И Тодор младши е готов, с кашлица и предполагам зачервено гърло, ще видим следобед при лекарката...
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #14 -: Ноември 24, 2009, 11:12:36 am »
хубава седмица и от нас!
Ние с Жорето изкарахме много странно един вирус (даже не знам и вирус ли беше).Той една нощ пи повечеко вода и повърна 2 пъти ,после 3 дни нямаше нито повръщане,нито Т ,но не искаше да яде.Сега е бомба вече.Аз пък една нощ се събуждам и като се започна едно повръщане обилно ,Т 37.5 ,но на другят ден вече нищо ми нямаше.

Сия,дано се оправи бързо дребосъчка и да не стигате до болница!
Парси,Ммими,да оздравяват и вашите дечица!
Жорето е на ясла ,дано се задържи по-дълго без да е болен.

За подаръците-ние нямаме много за купуване на дечица специално,защото имам само 2 близки приятелки с деца.За Жорето от нас ще има няколко книжки и дървен пъзел,ще му купим и някоя количка (това си е поръчал на Дядо Коледа) за в яслата.От бабите ще видим - бяхме харесали един влак на ФП от серията Geo Trax (много е хубав ,голям и казват,че е много здрав,което мн важно за нас,защото Жоро много хрърля и настъпва играчки , но е 100 лв. и макар ,че бабите ще ги дават пак се чудя още).Другото беше от тези масички дървените,но ходихме в Комо и ми се виждат ужасни малки.Имам чувството,че ще му става на Жорето най-много година,той като седна и направо столчето се загуби.В Джъмбо имаше един много симпатичен пластмасов чин ,но не съм го пробвала,колко ще му става -поне изглеждаше по-голям.
На бабите съм приготвила по един такъв валендар :http://www.artscow.com/share/c7dfsopg5vqu и им купих едни мн готини коледни чинии за сладки във формата на елхи (бяха по 4-5лв. в Джъмбо) и свещ със същият десен(те пък по 1,5лв.).На мъжът ми мисля да купя портфейл,че неговият вече на нищо не прилича.
<br />
*
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #15 -: Ноември 24, 2009, 11:45:15 am »
Привет и от нас! Болните веднага да оздравяват, че ще има разправии, ама-ха! Да не чувам такива работи! То и Дари нещо не иска да яде напоследък /особено мляко/, но аз го отдавам на зъбчетата - вече се сдобихме с 2 бр. долни резци :D Надявам се идните дни да не започват да я мъчат други, че поне малко почивка да има! За подаръците си говорихме с мъжа ми този път да вземем само за Дари и за племенницата и си мислех за едни проходилки на Fisher Price, които стават и детето да си играе седнало с разните там копчалъци, за да може да го ползва по-дълго. Май същото ще вземем и на пламенницата, ако не ми дойде на ум нещо друго де...Иначе за бабите съм решила също като Зори - календари, обаче от тези, дето са като плакат, намерих тук в едно фото за 3,90 лв. за 1 бр. и ми се видя нормално...Иначе тези ми харесват много, но излизат много парички май...Също там правят и малки календарчета със снимка по 1,50 лв. - тях ще подарявам на останалите роднини. За мен и мъжа ми сигурно ще вземем някакъв общ подарък, мисля кухненски робот, но още не сме го решили също...
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #16 -: Ноември 24, 2009, 13:14:48 pm »
Нуну,не са чак толкова скъпи.Един календар е 5 долара,а всеки следващ е 8 долара и доставката е безплатна.Може да се направят и фотокниги пак по 5 долара за 40 страници с безплатна доставка,но аз миналата година това правих за бабите.
<br />
*
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #17 -: Ноември 24, 2009, 13:21:54 pm »
Ми може за догодина да го направим така, аз и снимки не съм подготвила достатъчно, а нещо и фотоапарата ни се прецака. Надявам се да го оправят до Коледа, че това ще й е първата на Дари, не може без снимки!
*
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #18 -: Ноември 24, 2009, 14:46:01 pm »
Здравейте! Бързо оздравяване на всички болни!

Зори, колко отнема изработката и доставката на календарите? Много ми харесаха!!! Как се плаща - може ли по сметка или само с карта?

Поздрави и хубаво време!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #19 -: Ноември 24, 2009, 17:28:36 pm »
миналата година дойдоха за 12 дни от поръчкато до нас ,тази още ги чакам ,че скоро поръчах.Моя приятелка поръча книжки и ги донесоха след 10 дни.Мисля че се поръчва само с карта,но аз нямам и ми ги поръчва приятелка.Ако те интересуват подробност,ще ти дам скайп ,за да ти обясня какво точно се прави.
<br />