0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #80 -: Ноември 27, 2009, 17:20:13 pm »
 :lol: setakap По някога се чудя, от гъде им ги ражда малката главичка  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #81 -: Ноември 27, 2009, 18:12:40 pm »
Взех си Жорето с много лошо ухапано носле от яслата. :(Дават ни децата в едно доста тъмно коридорче и като го видях ,мернах нещо на нослето ,но помислих че е драснато.Не го разгледах ,то и в тая тъмница нищо не се вижда ,а и все гледам набързо да го обуя и да тръгваме ,че другите деца чуват и плачат.Излизаме навън и като видях на светло ,ми се дорева - така гадно е захан миличкият.Първо много се ядосах и тръгнах да се връщам да  питам лелите ,какво е станало.После се реших ,че тези неща се случват много бързо и лелите не са виновни.В крайна сметка не се върнах ,но сега ми е много гадно .
Вие как бихте постъпили ,до сега не ни се беше случвало такова нещо в яслата.

setakap,страхотна хитруша си имаш! :D
<br />
*
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #82 -: Ноември 27, 2009, 19:07:17 pm »
Зори, поне пита ли го Жорето кое детенце го е ухапало? Само като си го представя и ми се насълзяват очите. Като си помисля, че и аз мисля да давам Дара на ясла и ми става зле...Може би е добре да поговориш с родителите на детето, или лелките да поговорят, незнам...Според мен не е нормално детето ти да хапе!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #83 -: Ноември 27, 2009, 19:17:01 pm »
днес оставих Стефания в къщи, още от уикенда едното дете не било добре, но майката решила да не го спира, че тъкмо взело да свиква, в сряда госпожата й натвърди и в четвъртък разгеле го нямаше. Стефания обаче успя да закачи и снощи откарах поредна безсънн вечер. Днес посетихме тукашна лекар хомеопат, направи й интервю, склонна съм да опитам да й заздравя имунитета
съответно цял ден събирам играчки изз нас и одеве, преди да излезем ми беше заявено за пръснатите за н-ти път играчки- ми хайде, мамо, събери ги мол ти са  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #84 -: Ноември 27, 2009, 20:53:34 pm »
Здравейте. Някой да знае някакво хомеопатично средство за успокоение на свръхемоционално дете? Не мога да я издържам вече Мия. Напоследък пак се е превъзбудила и излизането за детската градина е невероятен кошмар. На всичкото отгоре се налага да се прибираме с градски транспорт, което също е някакво приключение. Тя прави сцени, не желае да се вози в рейса, отделно дето се прибираме в 8 и аз съм направо смазана. По този повод взехме решение за смяна на градината, защото това пътуване направо е невъзможно. От понеделник сме на нова, в квартала ни. Надявам се Мия лесно да приеме промяната. И на всичкото отгоре ще се наложи да работя всяка събота до Коледа, което ме подтиска още повече. Мисля, че работя на най-абсурдното място... :(
Мешко, в Бг мамата в близнашкия форум една мама сподели, че момиченцето и ходи при хомеопат/точно с подобно описание на поведението твоята дъщеря/Ако искаш прегледай темета "агресия при единия близнак" май се казваше и й пиши бележка
Аз лично смятам ,че ще се израсте, но те разбирам как се чувстваш
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #85 -: Ноември 27, 2009, 23:04:34 pm »
Взех си Жорето с много лошо ухапано носле от яслата. :(Дават ни децата в едно доста тъмно коридорче и като го видях ,мернах нещо на нослето ,но помислих че е драснато.Не го разгледах ,то и в тая тъмница нищо не се вижда ,а и все гледам набързо да го обуя и да тръгваме ,че другите деца чуват и плачат.Излизаме навън и като видях на светло ,ми се дорева - така гадно е захан миличкият.Първо много се ядосах и тръгнах да се връщам да  питам лелите ,какво е станало.После се реших ,че тези неща се случват много бързо и лелите не са виновни.В крайна сметка не се върнах ,но сега ми е много гадно .
Вие как бихте постъпили ,до сега не ни се беше случвало такова нещо в яслата.

setakap,страхотна хитруша си имаш! :D

Аз бих се върнала и бих потърсила обяснение на случилото се. Лелите са там да си гледат работата и можеш да им потърсиш сметка как я вършат. Бих завела и детето при директорката, бих научила трите имена на детето, ухапало моето и бих опитала да установя контакт с родителите, макар по всяка вероятност да се окажат асоциални неандерталци.
Пусни си ТВ предаването на Валя Ахчиева от 24 ноември ето тук: http://bnt.bg/bg/productions/69/edition/4986/otkrito_s_valja_ahchieva_24_noemvri_2009

Колкото повече чета по темата за предучилищното образование на българсикте деца , толкова повече клоня към ЛИЧНОТО решение детето ми да не посещава държавна ДЯ или ДГ. В краен случай бих прибягнала до частна.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #86 -: Ноември 27, 2009, 23:09:36 pm »
Зори, Симеон си го прибрах веднъж с кошарка от ухапано по бузата - можех да направя отливка на зъбите... При това ухапването стана в момента, в който се качвах към стаята (тогава още позволяваха да се качват родителите на втория етаж). Чух го как писна, видях как го бяха заградили децата и веднага го отделих и почнах разговор с лелките, които също бяха там.
Нищо не били видели. Стигнахме и до директорката, после разговаряхме и с родителите. Мисля, че имаше ефект, не се е връщал повече нахапан или бит.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #87 -: Ноември 27, 2009, 23:16:15 pm »
благодаря ви ,хем си знаех,че трябва да се върна и защо ли не го направих ,голяма съм патица.Поревах си сама и това беше.В Понеделник обаче ще ги попитам,поне да разберат,че това за мен не е нормално и не съм го подминала с лека ръка.
<br />
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #88 -: Ноември 27, 2009, 23:42:05 pm »
То вече като лозунг звучи, но да си кажа пак-
всички болни час по-скоро да оздравяват!

Зори, много неприятно!Според мен най-малкото са могли да те уведомят,
че нещо се е случило с детето ти.
Когато отидох да взема Митака в края на втория му "учебен ден"
и директорката и госпожата му ме чакаха.
Беше паднал доста зле и искаха да ми кажат преди да го видя.
Брадичката му беше синя и устната му беше цепната.
Приех нещата спокойно защото знам много добре как бях до него
лятото като падна и си разби брадата.
Но в случая при вас става въпрос за агресия между децата,
разпитай ги в понеделник задължително!

Докато четях Розита за вируса с липсата на глас
и искренно се забавлявах на хармонията в дама им от това,
реших персонално и в тая връзка да се похваля!

Аз получих ларингопатия по време на бремнността,
имаше моменти не можех да кажа и дума,
а който ме познава знае колко съм мълчалива.
Шегувахме се у дома, че вероятно девойката ще е певица.
И то донякъде се сбъдна, определено Калина е гласовита.
Сега месец след раждането и гласа ми постепенно се върна.
Такова облекчение почувствах, но най-вече защото се връщам
към ролята на Червената Шапчица, че последните месеци рапирам арията на Вълка!

Спокойна нощ!







Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #89 -: Ноември 27, 2009, 23:49:50 pm »
Зори, поне пита ли го Жорето кое детенце го е ухапало? Само като си го представя и ми се насълзяват очите. Като си помисля, че и аз мисля да давам Дара на ясла и ми става зле...Може би е добре да поговориш с родителите на детето, или лелките да поговорят, незнам...Според мен не е нормално детето ти да хапе!


Дара също беше ухапана миналата седмица по ръчичката. Червено - синьо - лилаво петно. Збелязах го в къзщ. Каза ми кой я е ухапал. Дете, нямащо 2 години.
Зори, за съжаление това са съвсем нормални неща, случваши се в ДЯ.
Могат ли възпитателките да следят всяка секунда 12 непрекъснато щъкащи почти бебета.

Нуну, какво ще обяснят родителите на въпросното дете. Моля недей да хапещ. И то веднага ще разбере, ще си вземе бележка :D :D :D  и ще престане. Като стигнете тази възраст, ще ти е по/ясно за какво иде реч.

Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #90 -: Ноември 27, 2009, 23:59:27 pm »

Аз бих се върнала и бих потърсила обяснение на случилото се. Лелите са там да си гледат работата и можеш да им потърсиш сметка как я вършат. Бих завела и детето при директорката, бих научила трите имена на детето, ухапало моето и бих опитала да установя контакт с родителите, макар по всяка вероятност да се окажат асоциални неандерталци.


Лейди, извинявай, ама говориш глупости. Ти можеш ли да гарантираш 100%, че твоя 2 годишен син няма да ухапе никого /виждайки например, че другите го правят в ДГ/, след като мама му му го е забранила :D :D :D :D :D Мислиш ли, че има родители, които подтикват целенасочено децата си да хпят :D :D :D
Такива са нещата при груповото съжителство. В къщи няма от кого да гледа, ако баба не го хапе.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #91 -: Ноември 28, 2009, 00:06:19 am »
Албенче,точно за това се разколебах и не се върнах -казах си и какво ще им кажа ,те са малки деца -под 2г. ,не разбират ,случват се тези неща(случвало се е и на площадката да го ухапе дете до мен ).Но пък ме доядя ,че ми го изведоха и нито дума за това .За това ще ги попитам в Понеделник,колкото да не съм подминала случаят с безразличие и да е ясно ,че не ми е приятно,пък от разговор с детето смисъл не виждам,то може и да не може да говори даже(но има и няколко близо 3 годишни деца и ако е едно от тях ,ще помоля да му кажа една две думи - естествено не да се карам,а да му обясня).
<br />
*
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #92 -: Ноември 28, 2009, 00:16:00 am »
Не мисля, че в частните ясли е по -различно. Лятото видях с очите си дете, което имаше няколко оградки по ръцете. Майката беше ядосана, че плаща 800 лв, детето е в група от 6 деца и въпреки всичко децата се хапят. Когато поискала обяснение, и казали, че това са малки деца и това е част от общуването. Не знам как са се развили после нещата, защото не идваше често в градинката.
Малката също понякога ме хапе. Когато й взема нещо от ръцете-боклук или фас, с които изобилстват нашите градинки, и я гушна за да я дръпна,от време на време ме хапе по бузите.Не е силно и в никакъв случай не ми оставя следи, но явно това е начина да изрази недоволство и скорпионския си яд.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #93 -: Ноември 28, 2009, 00:19:23 am »
Aлбена, милсля, че ти изобщо не разбра какво има предвид Лейди.
Сватя, аз също мисля, че ще отложа максимално даването на Кристина на детска градина. Държавната при нас е чудесна от към условия, но като гледам как простакесите в градинката окуражават двегодишните си хлапета с "шибни му един и ти беее", наместо да се "мъчат" да обясняват и да социализират децата, доколкото възможно на тази възраст, та май до последно ще е у дома. Не за друго, ами тези "бойни" хлапета са наборчетата на Криси  :?
Съжалявам искрено родителите, които нямат избор и децата им са принудени да посещават детски градини, които предлагат лоши условия.

При подобен случай бих постъпила като Лейди - ще говоря с учителките, директорката и родителите. Не смятам, че е нормално малки деца да се самоизяждат и да не им се обърне внимание. Нито смятам, че това е стандарт за групово съжителство на дребосъци. Ха, то утре и без част от ушенце може да ми се върне.  
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #94 -: Ноември 28, 2009, 00:21:11 am »
Нуну, какво ще обяснят родителите на въпросното дете. Моля недей да хапещ. И то веднага ще разбере, ще си вземе бележка :D :D :D  и ще престане. Като стигнете тази възраст, ще ти е по/ясно за какво иде реч.


Точно това трябва да му обяснят - моля, недей да хапеш, причиняваш болка на другото детенце. Според теб какво трябва да се направи в случая?
Ти какво би направила? Какво би казала?

« Последна редакция: Ноември 28, 2009, 00:22:47 am от Nina »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #95 -: Ноември 28, 2009, 00:25:48 am »
Алекс имаше един период - от яд хапеше всички. Отучихме го, колкото и да е гадно, като го хапехме и ние. Съвсем леко, колкото да му стане неприятно и да разбере, че така не трябва. Сега е същото с удрянето и бутането. Удари ли или бутне някой, ние му "връщаме". Сега знае, че щом на него "не приятно ми е", то и на другите деца е така.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #96 -: Ноември 28, 2009, 01:57:57 am »
Днес, докато мъжа ми си почиваше, Симеон скочи с цялата си тежест върху топките на баща си. Сигурно и ние трябваше да скочим върху неговите топки :dontknow:
Извинете, ама не се сдържах!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #97 -: Ноември 28, 2009, 08:39:45 am »
Ами аз бях споделяла преди по повод на едно подобно изказване, че като малка съм имала в градината подобен случай. Може би съм била малко по-голяма, но не - повече от 3-4 години. Имаше едно момченце, което ме хапеше и, това по-скоро по думите на майка ми, един път ме е настигнало в тоалетната и там ме е ухапало. Аз никога не съм се напишвала в гащите в детската градина и това е било единствения слчай, в който съм го направила. Та по този повод майка ми е говорила с родителите на детето и то е престанало да ме хапе! Не знам какво са му говорили на това 3-4 годишно дете, но явно е имало ефект...Незнам как е при двегодишните, наистина още нямам реална представа, но нищо не пречи да се поговори и с лелките и с родителите на детето!
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #98 -: Ноември 28, 2009, 09:11:42 am »
Племенника ми нямаше 3г. когато в ДГ, ухапа една сладуранка по бузката... Когато го попитахме защо е ухапал момиченцето той отговори: "Ами толкова сладички бузки има"... Говорихме с него и повече не е хапал, но детенцето ходеше няколко седмици със посинена бузка.... Мисълта ми е, че понякога го правят от обич и радост...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #99 -: Ноември 28, 2009, 11:50:05 am »
Ми Ултра, може да пробваш. Аз не казах, че е правилно, а просто, че при нас проработи. И съм далеч от мисълта да малтретирам детето си по някакъв начин.
Всеки сам избира как да възпитава децата си
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю