0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #40 -: Ноември 26, 2009, 11:42:16 am »
Мини, браво на малката Преслава :D.
Моята Кристина, обаче май е далече от прохождането. :? В къщи се отпуска и прави по няколко крачки, навън обаче като е с обувки, е като спънат кон. Няма да ви казвам колко чифта обувки купих последния месец, защото си мислех, че просто не и е удобно.
Стъпва само на пръсти, но ми казаха, че за евентуален проблем, може да се говори като проходи и продължава да стъпва на пръсти. Ама аз не виждам с тази балеринска походка как ще проходи osi_10.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #41 -: Ноември 26, 2009, 11:53:22 am »
mariposa,при нас градината не промени режима с нищо.Жоро си има някакви негови периоди и ту заспива сам месеци наред в собственото си легло,ту се приспиваме по 50 мин. и спи при нас.Сега от 10-тина дни отново заспива сам и навреме ,но от септември не е спал в леглото си.И двамата с баща му се изкривихме и какво ли не пробвахме,но не и не.Ако успеем да го пренесем без да се събуди,той до 1-2 часа задължително се буди,страва и пристига.И така смешно се намества към мен и иска да го гушкам.
Може да е свързанбо с и някакви страхове знам ли,защото от месец го е страх от тъмното и от кучета ако лаят,а преди не беше така.
<br />
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #42 -: Ноември 26, 2009, 11:53:39 am »
mini, понеже си споделяла, че късно ти заспива Стефания, да те питам - промени ли и се режима след като тръгна на градина?

Aми тя ходи от две седмици, като първите дни беше от 9 и половина, но вече вечер в 9:30 оправяме леглото и си ляга, заспива къде в 10, къде в 11- но както преди в 1-2 не  :D
вчера например имам подозрения, че въобще не е спала на обед, защото привечер легна, защото искала да спи, добре че успях да я удържа и в 10 вече беше с премрежен поглед
задължително след яслата я водя и на разходка, да я уморя допълнително
на яслата ги слагали да спят още към 12:30- 13
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #43 -: Ноември 26, 2009, 12:04:41 pm »
Значи да не очаквам чудеса :D

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #44 -: Ноември 26, 2009, 12:46:45 pm »
ами при всяко детенце е различно,на моя приятелка момиченцето заспиваше много късно,но като тръгна на ясла и започна в 21.30 да заспива.Ходи с желание ,даже иска и събота и неделя. :D Пък Жорето още плаче сутрин като тръгне да влиза(после веднага спирал според лелите),но пък като го взимаме разказва много весел,на какво е играл.

Марито,да ти е жива и здрава сладката именничка!

Нека св. Стилиян  да пази всички дечица!

Сия,как е красавицата ,надявам се по-добре!
<br />
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #45 -: Ноември 26, 2009, 13:34:19 pm »
Зори,  :bighug:
За заспиването да кажа, че и Сти заспива след дъъълго гушене, четене на приказки, бърборене от нейна страна, оскубване на косата ми (как още имам незнам)и чак след около 1 час заспива. Сама не ще и не ще. А да, освен това си спим 3-мата на спалнята и това е. Иначе и тя като Жори ако успея да я пренеса в нейното легло без да я събудя, то до 1-2 часа също е станала и ми се кара - "мамооо, що местиш Тити" :P
*
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #46 -: Ноември 26, 2009, 14:13:02 pm »
Аз докато се запиша и седмицата ще мине  :oops:
Болните дечица да оздравяват.
Честито на проходилите малчугани.  :D

Бяхме на гости при свеки и се прибрахме в понеделник вечерта.

И ние още не сме проходили, Андрея също се пуска за 1-2 крачки и пада. Явно още не се чувства сигурна, иначе се държи за една ръчичка от началото на месеца. На моменти ходи на пръсти или стъпва на цяло стъпало. Забелязах я че всеки път като я извадя от количката ходи на пръсти и като се почувства сигурна се отпуска и стъпва на цяло стъпало.



Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #47 -: Ноември 26, 2009, 14:52:27 pm »
Sia, дано бързо се оправя детенце, е от 10 кг къде по-надолу не виждам...
новалекса, и на вас бързо оздравяване.
А останалите да си остават здравички!

В нашата ясла пък даже не дават да се влиза с биби - само по изключение за заспиване наобяд, за оборотни пък и дума да не става. Даже и личните шишета за вода са до 2-3 месеца след тръгване на ясла, те още от първите дни ги учат да пият от чашка и като се научи детенце, после ползват само техни чашки.

Моята Кристина ... Стъпва само на пръсти, но ми казаха, че за евентуален проблем, може да се говори като проходи и продължава да стъпва на пръсти. Ама аз не виждам с тази балеринска походка как ще проходи osi_10.
Фифа, виждам, че тъкмо минавате годинката. Рано е за притеснение. Навън й давай да си бута количката, ако й е интересно, това дава добра опора. Повечето деца прохождат на пръсти. Ако задържат дълго така обаче, има риск да се скъси ахилесовото сухожилие, откъдето пък става физически невъзможно да се стъпва нормално, даже да искаш. Това са наистина тежки случаи, не се тревожи, наблюдавай си детето и търпеливо помагай. Ако до 3-4 месеца няма ефект, тогава идете при ортопед и детски невролог. Моят син си има лек двигателен дефицит, проходи на 1г 6м, стабилно чак на 2г, знам какво ти минава през главата, но още наистина е много рано за реални тревоги, вярвам, че е въпрос на време и търпение!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #48 -: Ноември 26, 2009, 15:32:21 pm »
не разбирам какво е това състезание за ранно прохождане? прочетете какви са нормалните граници за прохождане на децата и престанете да се тръшкате, ако на 11 месеца и половина още не ходи стабилно!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #49 -: Ноември 26, 2009, 15:45:36 pm »
Jam, мен изобщо не ме притеснява, че не ходи още :oops: Отдавна е стъпила на крака и ходи. Мислех си, че вината е в мен да не е проходила до сега.
В къщи 90 % от подовата настилка е теракот и немога да се пречупя да я пусна да шета по цял ден на студения под.  :(


*
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #50 -: Ноември 26, 2009, 16:25:07 pm »
Благодаря за включването.
Нямам никакви притеснения, че още не е проходила. Никога не съм си сравнявала детето с другите деца, и не мисля и да го правя :wink:.
Просто се учудвам, как е възможно такава фрапираща разлика в походката у дома и навън. В къщи има ламинат в хола, който е доста хлъзгав,и тя се отпуска и прави спокойно крачки, навън с обувките само преплита краката.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #51 -: Ноември 26, 2009, 17:02:08 pm »
Просто се учудвам, как е възможно такава фрапираща разлика в походката у дома и навън. В къщи има ламинат в хола, който е доста хлъзгав,и тя се отпуска и прави спокойно крачки, навън с обувките само преплита краката.

така е при почти всички деца. навън са по-страхливи в ходенето. моят син вече ходеше спокойно в къщи, а навън още 2 месеца го водех на каишки, щото плетеше краката.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #52 -: Ноември 26, 2009, 17:47:13 pm »
Мини, честито за проходилата Преслава! :)

И в нашето ОДЗ не дават с биберони и нямат оборотни, шишето с накрайника и него ми го върнаха на първия ден и ми казаха, че ще я учат от чаша да пие. А заспиването и на двамата е в 11 вечерта нищо, че Ели я вдигам в 8 за ясла, а Стефан обикновено спи до 9, което на мен ми е пИрфектно защото успявам да се върна от яслата малко преди да се събуди.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #53 -: Ноември 26, 2009, 20:14:00 pm »
Някой от вас да си прави кисело мляко вкъщи? На мен ще ми се наложи и за целта ми трябва закваска. Четох, че се продава на женския пазар, някой да знае за друго място?
Знам, че мога и от буркан с кисело мляко да си заквася, ама не ми се рискува само с този вариант.
Сирене едва ли ще се наема да правя, ама без мляко няма да изкараме дълго :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #54 -: Ноември 26, 2009, 20:30:21 pm »
Не съм от София и не знам откъде може да се купи закваска, но с магазинско кисело мляко домашното се заквасва най-добре (1 с.л. на 1 буркан от компот). След това, ако опиташ да ползваш домашно заквасеното мляко за закваска може и да се провалиш, но с магазинското винаги става.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #55 -: Ноември 26, 2009, 20:36:17 pm »
да, с купено става безотказно, стига да успееш да купиш от там, ако не като си дойдеш ще си занесеш :D
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #56 -: Ноември 26, 2009, 21:19:27 pm »
и в нашата ясла не носят биби .
Днес бяхме на преглед в частният кабинет на д-р Алексиев и цената беше 30лв. (нали питах преди и имаше различни мнения,та реших да споделя прясна информация).

Ани,че няма ли кисело мляко там или ти искаш нашенско.
<br />
*
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #57 -: Ноември 27, 2009, 01:58:14 am »
Аз си квася мляко от одавна. От време на време сменям закваската, защото млякото се "втечнява". Сега последното го заквасих с купешко Верея. Но е едно от малкото, в които има бактерията.
Иначе относно закваската, защо не попиташ деректо в не знам точното име на институцията, но тя е единственото държавно учреждение, която прави опити и произвежда жива закваска. Не знам къде точно се намира в София.
*
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #58 -: Ноември 27, 2009, 02:35:41 am »
Аз си квася от време на време, като ми дойде музата с Био Мляко на Малеевите. Става супер. Това се случва доста рядко де....
*
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #59 -: Ноември 27, 2009, 08:46:45 am »
Аз да дам отчет. Александра май вече е добре. Не повръща, няма температура, чакаме само разстройството да отмине. Тя още снощи беше добре, та хапна нещо различно от солети и сухари. Но пъм мен ме повали снощи, та изкарах и аз 18 часа на легло.

Благодаря ви още веднъж за подкрепата.

А за прохождането - колкото по-късно, толкоз по-добре (за майката де :lol:). Щото след това няма спкойствие. :lol:

Здрави дечица и здрави майки!