0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #20 -: Ноември 24, 2009, 17:46:06 pm »
Сия, радвам се че Алекс вече е по-добре, дано не се повтаря. Стискам палци всички болни да се оправят бързо!

Зори, много е хубав календара! И аз това им подарявам вече на бабите, голям календар, ама единичен, малко календарче и отделно правя снимки на детето (децата) като коледна картичка. Другия вариант е празен албум да си слагат голямото количество снимки които им вадя или рамка със снимка. На нас нищо не си подаряваме, т.е. ако някой си хареса нещо си го купува самосиндикално. Тая година обаче май ще се обзавеждаме с апарат за кръвно, че вече и моето не е в ред...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #21 -: Ноември 24, 2009, 18:34:15 pm »
Зори, ето такава е масичката на Боян. Има мегдан да я ползва, защото на кръстниците детето е на 5 и като седне рисува, пише и т.н.
http://prikachi.com/files/1124048k.jpg

И на мен много ми харесаха календарите и се интересувам как става поръчката. Има доставка до БГ, нали?

*
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #22 -: Ноември 24, 2009, 22:30:50 pm »
Здравейте и от нас. Ние на 21 ноември правихме и прощъпалник-а. Алекс след колебание хвана ключовете и после флашката. Просто няма кака- ключовете за трезора ще са в него и компютърен спец ще е. :D :lol:
Зори, много е хубав календара. Аз от известно време имам регистрация там, направих една книга от 20 и няколко страници, но не съм пускала нищо да поръчвам все още. Но това което каза, за книга от 40 стр. за 5$ много ме заинтригува.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #23 -: Ноември 24, 2009, 22:46:23 pm »
Привет и в новата седмица. Нашата ясленка днес спа за първи път, сложили я с дрехите- ей така, за всеки случай, ако не искала да спи да е готова да я вземаме. Тя обаче много й харесва и си е спала, само където покрай многото емоции се е напишкала. Едва ли са я изпишкали преди сън /както твърдят/ защото е спала само час и за мен е абсурдно тя да пишка два пъти в рамките на час време. Както и да е, дадоха ни стихче за коледното тържество и сега учим :)
За да ми е интересно и да не скучая без голямо дете, Преслава взе че се пусна да ходи от миналата седмица, та утре прощъпулка ще правя, за здрав кръст и да й е стабилно ходенето.
Сия- поздрави и бързо оправяне на Алекс, дано нищо сериозно не се крие зад това повръщане.
Аз вече съм толкова психирана, че като кихне Стефания и подскачам цялата, сън не спя.
Днес например ми изкашля три пъти и като кихна 5-6 и направо извадих инхалатора и й направих инхалация с физиологичен разтвор, след това я напарих едно хубаво в банята с много пара да се вдигне. Добре е тя, да не викам дявола пу пу.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #24 -: Ноември 24, 2009, 22:51:36 pm »
Ееее, Мини, не знам какво се казва, ама честито ти прохождане.
У вас ще стане още по-весело.

Иначе, за другото - и аз съм така.
Днес ми го води мъжа ми от свекървата, че тя го гледа докато съм на работа, ами Боян с бистър секрет. Пак. Уж през деня нищо нямало.
Сега съм на тръни  :?
« Последна редакция: Ноември 24, 2009, 22:55:08 pm от коки »
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #25 -: Ноември 24, 2009, 23:04:42 pm »
Зори, можеш ли да дадеш линк и за фотокнигата ти от миналата година. Да видя някои идеи, че нещо в сайта не ми харесват много.
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #26 -: Ноември 24, 2009, 23:11:53 pm »
Весела и здрава седмица и от нас.Ние сме със запушено носле от два дена вече,правя му промивки с физиологичен разтвор,изписаха ни и някакви правени капки(защото бил още малък за други) но няма никакъв ефект нослето продължава да му е запушено.
Много е хубав календара Зори!И аз мисля да направя такъв подарък на бабите.
« Последна редакция: Ноември 24, 2009, 23:14:26 pm от sweet_baby »
*
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #27 -: Ноември 24, 2009, 23:25:00 pm »
Александра повръща макар и по-малко. Почнах бавно да захранвам с лечебна хумана. Първите няколко опита претърпяха неуспех, та доста намалих количеството. Сега сме на 30 мл като го давам на 2 пъти, и с бонус хидрасек вътре, че иначе го плюе.
Мини, не знам какво се крие, ама педиатърът каза ОВИ с гастро не знам кво си. Не било ротавирус, той бил тежък. Явно Александра е с някакъв лек вирус.
Важното е че има алтернатива. Така и така в инфекциозна им пускали банки с глюкоза и им дават бисептол, та утре ще търся ако се налага някъде да и направят вливания, пък в краен случай суметролим и в къщи мога да и давам, да не се стига до там де.

Друго да питам - чували ли сте кока кола разгазирана да помага при повръщане? Вече от двама души го чух, които са го приложили на практика и е имало ефект. Ама не смея да дам на детенцето. Че кат и хареса ще се видя в чудо.
 
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #28 -: Ноември 24, 2009, 23:25:51 pm »
Мини,честити ходещи крачета и на малката кукла!

Ето тук е темата за фотокниги,има описание как се правят,там си казват и кодовете,за да са толкова евтини книжките - те и от сайта ги пращат по пощата.
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=442565.0

martinela08 ,ще се опитам да я намеря,но аз тогава не бях хич наясно и набързо я скалъпих с готовите им рамки.Сега са попроменили нещата май и можеш сам да си правиш рамки ,като има различни безплатни китове тук http://www.artscow.com/Gallery/KitGallery.aspx?Price=0- прибавяш ги към твоят профил и после с тях си правиш рамките.
По принцип ако не му се занимава на човек ,може да разгледа галерията http://www.artscow.com/Gallery/Gallery.aspx ,да си изберете книга или календар и да направите същият - отваряте си го и си слагате направо вашите снимки.

Намерих книжката :http://www.artscow.com/share/iwe0pracg1xl -тя е с техни готови рамки.Календара си ги правих аз с въпросните китове.
Може да се направят много хубави неща,ако има човек вр
еме и въображение ,моят не стана много добре,но ми изтичаше кода и нямах време,сега ще правя книжка и се надявам да се получи по-добре.
Аз не съм хич добра в обясненията  :oops:,та ако нещо не е ясно - на лични,за да не спамим темата тук.

Коки ,от къде е вашата масичка,екстра е.
А за доставката - има до БГ -за 10-12 дни идва.

Сия,това с колата съм го чела в мамата -имаше тема мисля ,моя позната също беше споделила ,че при тях действа.
Жорето като беше с повръщане и разтройство,в Бургас му изписаха Бисептол.В инфекциозна обаче го отрекоха и казаха,че не се дава без изследвания.Лекарката каза,че в никакъв случай не се дава и глюкоза в това състояние,понеже и това ни бяха изписали.Даде ни от разтворите,които те ползват за рехидратация в болницата и ни прати да си ходим.
« Последна редакция: Ноември 24, 2009, 23:40:02 pm от z22 »
<br />
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #29 -: Ноември 25, 2009, 00:09:38 am »

Друго да питам - чували ли сте кока кола разгазирана да помага при повръщане? Вече от двама души го чух, които са го приложили на практика и е имало ефект. Ама не смея да дам на детенцето. Че кат и хареса ще се видя в чудо.
 


Сия, аз също го чух тук от една майка, и аз бях потресена..., но тя ми разказа, че детето е било много зле, цяла седмица с повръщане и разтройство... дала ми кола и това го спасило /спрял да повръща/.

Звучи абсурдно, но аз ако ми повръща много детето, бих опитала, не е отрова колата все пак... няма да му стане нищо от няколко глътки.
Да се оправяте бързо

*
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #30 -: Ноември 25, 2009, 09:13:17 am »
Мини,честито прохождане на Преслава :)
Зори,календара много ми хареса.Нашата одисея край няма.От вчера и аз съм с температура,кашлица и хрема.Мишо и той се тръшна.Само Митаче е още здрав 8O-ще е чудо ако му се размине.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #31 -: Ноември 25, 2009, 10:24:24 am »
съвременната педиатрия не предписва медикаменти за спиране на повръщане и диария. счита се, че повръщането и диарията помагат на организма да се изчисти от токсините в храносмилателната система, получени в резултат на вирусната инфекция.

вместо лекарства за спиране на повръщане и диария (не че няма такива), се предписват водно-солеви разтвори за рехидратиране на организма (през устата или венозно).

« Последна редакция: Ноември 25, 2009, 10:45:29 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #32 -: Ноември 25, 2009, 10:34:39 am »
снощи забравих да споделя друго, което супер много ме шокира в яслата
понеже при нас групите са смесени, от 1 до 3 години /че и кусур/ са в една и съща група, та Стефания видяла, че дават биберони на малките и тя решила, че иска биберон
така беше като се роди Преслава, също си поиска, макар да беше го отказала от близо половин година, та тогава й купих на Нук след 18 месеца, които са супер огромни и тя самата й е неудобно да ги смуче, точно за два дена й мина мерака за биберон
викам на госпожата- ами аз ще й донеса биберон /имайки предвид точно тези, пък са си й нейни/ а тя ми вика- абе, не й носи, ние си имаме тука  8O 8O 8O е как ще й даде някакъв си биберон, кой знае кой го е лигавил и къде се е търкалял
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #33 -: Ноември 25, 2009, 10:36:02 am »
mini, добре дошла в реалността.  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #34 -: Ноември 25, 2009, 10:42:26 am »
Мини, честито хоп-тропкащи Преславени крачета!
А за общата биба в детската, ще запазя мълчание! :?

Сия, дано всичко се размине само притесненията ви до този момент!
Коки, нека и на набора му се размине само със секретите.

Чукам на дърво, нашите петнайсетина дена боледуване да са към финала.
Всички болни да оздравяват...

В интерес на истината покрай лазарета у нас не съм мислила за подаръци,
май ще импровизирам в последния момент.

За Кока Колата и аз съм го чувала но за гърло, не съм пробвала!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #35 -: Ноември 25, 2009, 11:22:39 am »
Джам, сигурна съм че си права. То и моето дете беше три дни само на такива разтвори и въпреки това си повръщаше, та смятам да се е пречистила вече. Просто не ми се струва добре едно десеткилограмово детенце да повръща повече от три дни всичко което сложи в уста. Деганът май подейства. Не е повръщала повече да чукна на дърво.
Благодаря ви за подкрепата, много ми е ценна.

За подаръците - аз поръчах от Майтойс за племениците и за Александра. Алекс ще получи и меченце, поръчала си е на Дядо коледа. Бабите ще ги мисля по-натам. Много ми хареса идеята за календарите, та сигурно ще поръчам ама от някое фото. Няма да са така хубави като тези на Зори, ама май няма време вече за тях.
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #36 -: Ноември 25, 2009, 13:59:48 pm »
Сия, браво на адашката, че е по-добре вече. :D

А пък наш Тодор е с ангина и на антибиотик от вчера... Температура не е вдигал все още. Удържа фронта цели две седмици, ама явно му е дошло в повече.

За повръщане и диария съм чувала за медицински въглен да се пие.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #37 -: Ноември 25, 2009, 19:19:12 pm »

Друго да питам - чували ли сте кока кола разгазирана да помага при повръщане? Вече от двама души го чух, които са го приложили на практика и е имало ефект. Ама не смея да дам на детенцето. Че кат и хареса ще се видя в чудо.
 


Сия, аз също го чух тук от една майка, и аз бях потресена..., но тя ми разказа, че детето е било много зле, цяла седмица с повръщане и разтройство... дала ми кола и това го спасило /спрял да повръща/.

Звучи абсурдно, но аз ако ми повръща много детето, бих опитала, не е отрова колата все пак... няма да му стане нищо от няколко глътки.
Да се оправяте бързо
Моя приятелка педиатърка ми го е казала за колата!
Не съм го прилагала дано не се налага!
И ние учим стихче за Дядо Коледа в яслата! :oops:
Песните ги знаем да видим как ще се справим със стихчето!
За бибероните е така - сестрата каза, че имат резервни, които изваряват и ако някой е забравил неговата дават. Аз казах, че зъболекар ни е забранил да даваме биберон, което е така и не са посмели да и дадат! А и тя вече не го търси!   
Всички болни вече да оздравяват! Идва Коледа - време е за празници!
« Последна редакция: Ноември 25, 2009, 19:22:36 pm от yana-v »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #38 -: Ноември 25, 2009, 19:45:19 pm »
8) днес отивам да забирам Стефания, естествено с Преслава на ръце и ми дадоха и порция следобедна закуска и за малката- грис с прясно мляко  :jump12:
 отказах любезното предложение
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Последна ноемврийска тема 23-29.11.2009г.
« Отговор #39 -: Ноември 26, 2009, 11:25:59 am »
mini, понеже си споделяла, че късно ти заспива Стефания, да те питам - промени ли и се режима след като тръгна на градина?

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.