0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #80 -: Ноември 23, 2009, 14:33:41 pm »
Здравейте,аз искам да се похваля-днес бяхме при доктора и видяхме две плодни сакчета,много сме щастливи,дано всички да се похвалят с такива новини.

Честито!  :cheerleader: :balk_46: :balk_46: :balk_46:
Точно от теб Мимили имахме нужда, че взе да става мрачно!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #81 -: Ноември 23, 2009, 14:59:50 pm »
Браво Мимили!Честито!!!Пожелавам ти много щастие и лека бременност.mileto6 ще стискам палци.Непременно да разкажеш.УСПЕХ!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #82 -: Ноември 23, 2009, 15:27:51 pm »
Мимили, браво  :D!!! Както си казала, дано всички да ни сполети тази радост  :D.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #83 -: Ноември 23, 2009, 15:46:06 pm »
Здравейте,аз искам да се похваля-днес бяхме при доктора и видяхме две плодни сакчета,много сме щастливи,дано всички да се похвалят с такива новини.
Браво, честито. Дано всичко да е наред до края.
Момичета, имайте предвид, че фондът поема около 2000 лв за процедурата, в една тема имаше точни цени, но в момента не мога да се сетя къде. Процедурите в повечето клиники струват до 2000 лв. При нашия док, иксито струва 3120 лв и ето ви от там само 1120 лв повече. Като се включат и по-силните стимулации - цената направо набъбва. В интерес на истината пък, трябва да кажа, че цените на лекарствата в тази клиника са доста нормални и по-евтини от други места. Така или иначе, решението е наше. Който има възможност или желание, може да смени клиниката и лекаря си. Който, като мен, няма тази възможност, му предстои тежка дилема. 

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #84 -: Ноември 23, 2009, 16:50:15 pm »
Не съм влизала отдавна, защото сме в изчакване. Дано да има много хубави новини в новата тема!  :D
А може ли да се добави анкета за успеваемостта на процедурата? Например въпросът да е само за 1-вия опит. Успешен или не.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #85 -: Ноември 23, 2009, 17:04:08 pm »
Честити сакчета, Мимили! Да са ти здрави и да растат! Лека бременност ти желая!
Да се отчета и аз. В събота (2-ри ден от пункцията) беше трансфера. От 7-те извадени яйцеклетки, 2 били кухи, 1 - незряла, останалите 4 ги иксираха. Владимиров каза, че и 4-те ембриона са еднакво добри и препоръча да върнат и 4-те.
Само ми е странно защо не ме караха да пия вода и не ме гледаха на ултразвук. Пиенето на вода преди трансфера най-много ме притесняваше от цялата процедура, но д-ра каза, че няма нужда  :?
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #86 -: Ноември 23, 2009, 17:16:28 pm »
Меме стискам палци!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #87 -: Ноември 23, 2009, 17:27:20 pm »
Браво Мимили!Честито!!!
Меме, стискам палци!
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #88 -: Ноември 23, 2009, 17:31:24 pm »
mimili, браво страхотна новина.

Мемчо искрено ти желая успех!
Стискам палци1
Почивай си повечко, глези се и само положителни емоции. Чу ли? :)
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #89 -: Ноември 23, 2009, 17:38:52 pm »
Само ми е странно защо не ме караха да пия вода и не ме гледаха на ултразвук. Пиенето на вода преди трансфера най-много ме притесняваше от цялата процедура, но д-ра каза, че няма нужда  :?

И мен не ме караха да пия вода преди трансфера.
Меме, започва голямото чакане  :). Пожелавам ти да завърши с две чертички  yahoo_17.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #90 -: Ноември 23, 2009, 17:46:04 pm »
За водата преди трансфер - Душка май ми беше казвала, че Владимиров не държал пациентката да е с пълен пикочен мехур.
Аз съм правила процедура на друго място и мен ме накараха да отида до тоалетна непосредствено преди трансфера.
Разни хора - разни идеали.

Успех на всички момичета!

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #91 -: Ноември 23, 2009, 17:59:20 pm »
По  повод  разискванията по нагоре за цените в клиниката - ами официално са обявени ,цените на медикаментите се  занят какви са  ,така че в хода на процедурата всеки може да сметне какво ще струва ориентировъчно.Предварително д-ра  не би могъл да каже,защото  зависи как реагира организма и каква стимулация ще е нужна .Особенно при първи опит,при следващ има представа как реагира организма.Все пак това е частна клиника ,некоректни моменти по отношение на заплащането, аз не съм имала.
Разбирам болката на неуспелите /аз също съм от тях/ ,но с негативизъм нищо няма да се постигне.За съжаление наистина всичко е въпрос на средства и всеки от нас ги изкарва с много труд ,но  това е положението  -и други преди мен са го написали-които иска да смени клиниката.А и не бива да забравяме огромната помощ от фонда  :balk_81:


Здравейте,аз искам да се похваля-днес бяхме при доктора и видяхме две плодни сакчета,много сме щастливи,дано всички да се похвалят с такива новини.
това  е новината,  от която има нужда темата
:cloud9: :cheerleader: :crossfingers:

Да се отчета и аз. В събота (2-ри ден от пункцията) беше трансфера. От 7-те извадени яйцеклетки, 2 били кухи, 1 - незряла, останалите 4 ги иксираха. Владимиров каза, че и 4-те ембриона са еднакво добри и препоръча да върнат и 4-те.
Само ми е странно защо не ме караха да пия вода и не ме гледаха на ултразвук. Пиенето на вода преди трансфера най-много ме притесняваше от цялата процедура, но д-ра каза, че няма нужда  :?

meme,спокойно и  не се тормози за нищо -остава да чакаме само  :bfp: и  :babyflips: :babyflips: :babyflips:




*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #92 -: Ноември 23, 2009, 18:09:46 pm »
Благодаря ви, момичета!
 :bighug:
Давате ми много - и като информация и като приятелска покрепа в трудни моменти.
Благодарение на сайта и всички вас почти изкарах една специализация :). Да видим как ще се представя на изпитния тест  :wink: Там уви както при всеки изпит освен добра подготовка е нужен и късмет.
Желая повече късмет на всички ви!!!  osi_9

Относно цените в клиниката: Преди 2 години започнах да проучвам клиниките в София - спрях се на Стаменов и Владимиров. През май при Стаменов ми предложиха час за другия февруари, а при Владимиров за септември. Когато наближаваш 40-те часовникът тиктака силно и сентенцията "Времето е пари" важи с пълна сила. Не съжалявам за дадените близо 8000лв. Доволна съм от работата на всички в клиниката и им имам доверие. Ако, не дай Боже, се наложи да опитам отново, пак бих отишла там.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #93 -: Ноември 23, 2009, 18:12:47 pm »
Meme ,никаво   отиване повече няма да имаш до клиниката  -това е за последно  :crossfingers:


*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #94 -: Ноември 23, 2009, 18:14:53 pm »
Честити сакчета, Мимили! Да са ти здрави и да растат! Лека бременност ти желая!
Да се отчета и аз. В събота (2-ри ден от пункцията) беше трансфера. От 7-те извадени яйцеклетки, 2 били кухи, 1 - незряла, останалите 4 ги иксираха. Владимиров каза, че и 4-те ембриона са еднакво добри и препоръча да върнат и 4-те.
Само ми е странно защо не ме караха да пия вода и не ме гледаха на ултразвук. Пиенето на вода преди трансфера най-много ме притесняваше от цялата процедура, но д-ра каза, че няма нужда  :?
Meme, стискам ти палци. Не се притеснявай за водата и и за това, че не са те гледали на ултразвук. Това е практика при Владимиров. Въпреки това съм сигурна, че трансферът ти е минал безпроблемно. Едно нещо силно ме шокира - наистина ли ти върнаха 4 ембриона. Д-р Владимиров е най-принципният човек и лекар, когото познавам, даже прекалено принципен според мен. До сега знам, че винаги връща до 3 ембриона на 2 или 3 ден и само 2 на стадий бластоцист.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #95 -: Ноември 23, 2009, 18:17:38 pm »
Meme ,никаво   отиване повече няма да имаш до клиниката  -това е за последно  :crossfingers:
А, ще има, само че за прегледи на бебчето вече.  :wink: :lol:

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #96 -: Ноември 23, 2009, 18:23:13 pm »
nimika, имам предвид ако не са близнаци, че ще ходя там да ми направят второ бебче  :wink:
du6ka, аз не бях в час с допустимата бройка, но д-р Владимиров ми обясни, че по закон на жени до 36г. се връщат максимум 3 ембриона, а от 36 до 43г. - максимум 4. При замръзени броя май беше 5. Явно зависи от вероятността да се имплантират. Питах да замразим 2 и да върнем 2, но той твърдо препоръча това и ние се съгласихме.
*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #97 -: Ноември 23, 2009, 18:30:15 pm »
Какво финансира сумата, отпусната от Фонда?

ЦЕНОРАЗПИС ПРИ КЛАСИЧЕСКО ИН ВИТРО ОПЛОЖДАНЕ
Ехографски прегледи - 6 бр. х 30 лв. = 180 лв.
Хормонални изследвания - 10 бр. х 18 лв. = 180 лв.
Фуликулна пункция под ехографски контрол - 400 лв.
Класическо ин витро оплождане - 1300 лв.
Ембриотрансфер - 340 лв.
Криоконсервация на предимплантационни ембриони - 200 лв.
Лекарства - 2400 лв.

ЦЕНОРАЗПИС ПРИ ОПЛОЖДАНЕ ИКСИ
Ехографски прегледи - 6 бр. х 30 лв. = 180 лв.
Хормонални изследвания - 10 бр. х 18 лв. = 180 лв.
Фуликулна пункция под ехографски контрол - 400 лв.
Оплождане чрез ИКСИ - 1600 лв.
Ембриотрансфер - 340 лв.
Криоконсервация на предимплантационни ембриони - 200 лв.
Лекарства - 2100 лв.
Има клиники които, са изравнили цените с тези на фонда,а само доплащаш за лекарствата.Затова някой плащат, по малко а други повече.
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #98 -: Ноември 23, 2009, 18:36:35 pm »
Velka, благодаря. Точно за тази информация говорех - мисля, че е много полезна.
Meme, благодаря ти, сега ще се надяваме и да направим по 4 ембриона, та да има какво да ни трансферират. Бях сигурна, че докторът не престъпва закона под никакъв предлог, ама викам може пък да се е размекнал.  :wink: В такъв случай, обаче и шанса за имплантиране на повече от едно бебче е по-голям, което пък не се препоръчва за жени на нашата възраст. Но по-добре две бебета, от колкото нито едно. Стискам ти палци за толкова бебенца, колкото искаш.

*

    mimili

  • **
  • 67
  • чакаме ви бебчета
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #99 -: Ноември 23, 2009, 19:46:43 pm »
Благодаря на всички за пожеланията,дай боже да съм заразна.
Относно доплащането по фонда ние доплатихме1694.00лв,а фонда пое 4692.00.Моята стимулация беше гонал-225,мерионал-225,декапептил-22 бр./за цялата стимулация/,в тази сума влиза и прегнил-10000 и утрогестан-3 бр.Доктора ни предупреди при започването на процедурата че ще се наложи да доплатим между две и две и петстотин,но за съжаление нямаше какво да замразим.Винаги са били много коректни относно финансовата част и дори ни предложиха разсрочено плащане ако нямаме възможност за цялата сума.А по повод коментарите по-горе относно иследванията,винаги мижете да си поискате копия,въпреки,че аз никога не съм го правила.
Меме,пожелавам ти моят резултат на теста.
Baby Gaga <team@baby-gaga.com>