0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mimili

  • **
  • 67
  • чакаме ви бебчета
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #120 -: Ноември 30, 2009, 19:00:28 pm »
Меме,чакаме страхотен резултат утре-успех.
Baby Gaga <team@baby-gaga.com>
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #121 -: Ноември 30, 2009, 20:15:33 pm »
Момичета, моля ви стискайте палци, утре съм на кръвен
Време е  да раздвижиш темата с радостни новини .
 :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:


Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #122 -: Декември 01, 2009, 08:14:39 am »
Меме  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #123 -: Декември 01, 2009, 14:35:41 pm »
Благодаря ви, милички! Уви ще ви разочаровам - 1,5. Владимиров каза да спирам утрогестана и като ми мине цикъла да отида да обсъдим как ще продължим. Дано 2010 е по-добра за мен и за всички момичета, които не успяха през тази. А на бременилките - лека бременност! Те са наша гордост  :) и ще продължим да ги тормозим за съвети и през следващата година :wink:
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #124 -: Декември 01, 2009, 16:14:08 pm »
Еееее, Меме, много съжалявам, четях те и ти стисках палци. И сега се върнах от работа и бързам да прочета, ама...
Вярвай, че следващата година наистина ще е твоята, искрено ти го желая.
Целувки!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #125 -: Декември 01, 2009, 16:32:50 pm »
Мeme,съжалявам  за резултата :bighug:
Да -дано 2010 е по -добра за всички ни тук!


*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #126 -: Декември 02, 2009, 16:50:04 pm »
Стоека, от това, което си писала, оставам с впечатление, че хич не ти е била лека стимулацията.
Още преди да започнем процедурата, Владимиров ни каза, че опита ще ни струва около 7500 лв. Решението беше наше, можеше да отидем и в друга клиника. И ние сме взели пари на заем, но някакси ще се справим. Ще има лишения, то е ясно.
Въпреки всичко, живот и здраве, ако стигна до втори опит, защото си имаме и други лични проблеми, пак ще пробвам там.
Абсолютно подкрепям.
А на спонтанен цикъл при Владимиров/за икси/ ми казаха около 3500-4000лв,което не е малко,но...

Момичета, на сайта на клиниката има съвсем друга цена, под 2000. Можете ли да ми обясните от къде идва разликата?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #127 -: Декември 02, 2009, 17:06:59 pm »
А на спонтанен цикъл при Владимиров/за икси/ ми казаха около 3500-4000лв,което не е малко,но...
Момичета, на сайта на клиниката има съвсем друга цена, под 2000. Можете ли да ми обясните от къде идва разликата?
motek е имала в предвид, колко излиза всичко, като цяло, защото ти си видяла цената на процедурата, но освен нея има и някои медикаменти и изследвания.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #128 -: Декември 02, 2009, 17:23:48 pm »
Zai, не знам дали знаеш, но д-р Владимиров прави лека стимулация дори и при естествен цикъл. От там идва разликата.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #129 -: Декември 02, 2009, 17:47:13 pm »
Можете ли да ме ориентирате грубо за какви медикаменти и изследвания става дума и на каква цена са?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #130 -: Декември 02, 2009, 18:37:05 pm »
Почти всичко е като при стимулиран опит / то си е стимулиран / ,но лекарствата са  в по-ниски дози .При мен през февруари имаше два фоликула ,но извадиха в крайна с-ка само едно  :egg:

Срещах мнение ,че д-ра категорично отказва да прави опит на абсолютно естествен .

Изследванията са същите както при стимулиран опит- предварителните за двамата партньори -вирусология и микробиология ; правихме спермограма и днк фрагментация; кръвна картина за жената за пункцията.
Преглед от 2-3 ден на цикъла и вече д-ра преценя кога пак ще те извика -през ден  или  два за преглед и хормони / заплащаш хормоните /  . Стимулацията започна от 7-8 ден - разбира се  е индивидуално - при мен бе с с 150 Гонал и   0,25 Цитротайд за  7-9  дни  според хормоните  .После Прегнил ,следва  х-преп :constipated: ,пункция и  след трансфера  -утрогестан и естрофем.
По  ф-рата от последния път -Цитротайда е 59,14лв ,Гонал 75 -56,66лв .
Така, че само лекарствата с процедурата/икси / без предварителните изследвания, излизат около 3 хил. в този вариант.
« Последна редакция: Декември 02, 2009, 18:42:36 pm от nimika »


*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #131 -: Декември 02, 2009, 18:49:46 pm »
Нимика, благодаря ти много за подробната информация!
А знаеш случайно ли дали може вирусологията, микробиологията, хормоните и кръвната картина да се правят във външна лаборатория, понеже по частен фонд ми ги поемат?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #132 -: Декември 02, 2009, 18:59:12 pm »
Да-може-за микробиологията и вирусологията,кръвната картина.
Иска се  също кръвна група за двамата- няма значение от къде -просто да имаш документ.
Просто ,когато д-ра  ти каже ,че са необходими тези изследвания - той обикновенно ги пише като назначение на лист ,го попитай   може ли да ги донесеш  от друго място ,още повече ,че ти се поемат.
Тук и преди е писано ,че всички търсим вариант поне това ,което може  ,да го спестим-което може по здравна каса или да се разберем  с личния лекар  и така.

За хормоните  обаче  се правят в клиниката- д-ра те преглежда сутринта ,назначава изследванията  и следобяд според резултата дава назначенията /лекарствата за следващите дни / и определя кога пак те вика на преглед.
За хормоните е важно да се  правят в клиниката.


Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #133 -: Декември 02, 2009, 20:22:46 pm »
Нинче, сега ми изникна един въпрос  :). Ако живот и здраве януари-февруари стигнем до ИКСИ на естествен цикъл, пак ли трябва да пускам наново вирусология, микробиология, ПКК, спермограма и т.н. при положение, че сме ги правили всички тези изследвания в началото на октомври? За хормоните ми е ясно, че ще ги пускам наново.

И още нещо, не е задължително да има очистително преди стимулация. Ако броят на фоликулите е малък, не се предписва. Това само информативно  :).

Зай, ти към д-р Владимиров ли си се насочила или още събираш информация? Имай предвид, че там като цяло е по-скъпо.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #134 -: Декември 02, 2009, 20:30:02 pm »
Знам, но за Стаменов много се чака. Информирам се какво да очаквам, защото цените са високи.

Какво може да мине по здравна каса? Аз тая здравна каса тотално съм я отписала...

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #135 -: Декември 02, 2009, 20:42:41 pm »
Рокси,на мен ми каза,че може би ще ми спести разширената спермограма,защото ще е от скоро-помниш,че бяхме заедно.Останалото-наново.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #136 -: Декември 02, 2009, 21:02:28 pm »
Нинче, сега ми изникна един въпрос  :). Ако живот и здраве януари-февруари стигнем до ИКСИ на естествен цикъл, пак ли трябва да пускам наново вирусология, микробиология, ПКК, спермограма и т.н. при положение, че сме ги правили всички тези изследвания в началото на октомври? За хормоните ми е ясно, че ще ги пускам наново.

И още нещо, не е задължително да има очистително преди стимулация. Ако броят на фоликулите е малък, не се предписва. Това само информативно  :).

Roxy,  д-ра преценя  и казва кога са нужни нови изследвания -доколкото знам на шест месеца.При мен при започнат опит  през октомври  и следващ през януари -февруари не е искал изследванията наново.
 На мен   тогава при два  фоликула ми бе предписано очистително .



Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #137 -: Декември 02, 2009, 21:06:08 pm »
На мен тогава при два фоликула ми бе предписано очистително.

Странно, аз имах четири фоликула и ми казаха, че при такъв малък брой не се предписва. Може би и от нещо друго зависи  :ask:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #138 -: Декември 02, 2009, 21:14:57 pm »
Аз имах 20 фоликула, но не ми е предписвано очистително :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #139 -: Декември 02, 2009, 21:24:44 pm »
nikkita ,чак не мога да повярвам ,но благородно ти завиждам  :oops: :lol:

Последния път / когато имах 15-16 фоликула ,но 8 яйцеклетки извадени /   ,Х prep буквално ме умори -колабирах ..Няколко пъти припадах  през ноща преди пункцията,едвам стигнахме до клиниката  -цялата треперех -така се бях обезводнила,кръвното  много ниско -там ме "свестиха" с няколко системи .
Няколко пъти вече съм пила х преп ,но този път ми подейства  страховито.
Така ,че с него трябва да се внимава -да се пият наистина много течности  и сладък сок /за което аз късно разбрах /.
« Последна редакция: Декември 02, 2009, 21:26:18 pm от nimika »