0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #60 -: Ноември 22, 2009, 17:57:04 pm »
информирах се колко горе-долу ще доплатим, отговорът беше до 1500лв. за лекарства/при силна стимулация, а тя не беше/ и още около 700лв. доплащане за ИКСИ. Т.е около 2200лв. Е, цените се оказаха други. И не говоря наизуст. Мога ако искаш да ти пратя проформа фактурата на лични. Освен това в тази цена не влизат нито пътните, нито нощувките ни в София. Освен това си реагирах добре на стимулацията и не е имало увеличаване на дозите. И когато ми заявиха цената, аз не бях на себе си, защото не сме с големи финансови възможности и  се бяхме подговили за тези 2200лв. И в дните които трябваше да бъда спокойна, аз търсих пари за да си платим. Това е.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #61 -: Ноември 22, 2009, 18:30:29 pm »
информирах се колко горе-долу ще доплатим, отговорът беше до 1500лв. за лекарства/при силна стимулация, а тя не беше/ и още около 700лв. доплащане за ИКСИ. Т.е около 2200лв. Е, цените се оказаха други. И не говоря наизуст. Мога ако искаш да ти пратя проформа фактурата на лични...Освен това си реагирах добре на стимулацията и не е имало увеличаване на дозите...
Цитат на: stoeka71
Re: ИНВИТРО ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #696 -: Октомври 16, 2009, 16:34:42 pm » 

...Аз да се отчета, вчера бях при док. 2 ден от МЦ, предписа ми Гонал 300UI, и синарел!. Притеснявам се, че LH е 1.00, при долна граница 1.2, а Prog е точна на долната граница 3.00, Е2 е 29,7 ь FSH 5,2. Дали има причина да се безпокоя или показателите ще се вдигнат?
Мила вярваме ти, не е нужно да го доказваш, но мисля, че малко си се объркала. Стимулация от Гонал 300UI и синарел, не е лека, поне според мен и сметнато финансово настина възлиза на сумата, която обявяваш.
« Последна редакция: Ноември 22, 2009, 18:32:27 pm от glezenka »

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #62 -: Ноември 22, 2009, 19:40:32 pm »
Аз не съм по фонда,сама си платих всичко-7760лв.като не стигнах до оплождане и трансфер.Приспаднаха ми 1120лв.Така,че щеше да е 8900лв.Отделно спермограма и т.н.Давам си сметка,че е много скъпо,но сама избрах да съм тук.
Сега като стана ясно,че не реагирам добре на тази силна стимулация,може би ще пробвам на спонтанен цикъл.И пак пари.........
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #63 -: Ноември 22, 2009, 20:12:26 pm »
Момичета за всички ни е скъпо ни все пак работи и изкарваме парите си трудно но аз смятам че всеки лев даден в клиниката ще ме направи една щастлива майка и затова си  заслужава всички мъки  прегръщам ви всички :bighug: :bighug:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #64 -: Ноември 22, 2009, 21:07:40 pm »
Момичета,
аз бях на силна стимулация (Владимиров даже ми каза, че ми е предписвал максимално допустимите дози). От фонда усвоихме 4 800 лв. и доплатих 2300. Това определено е доста под някои от цифрите, които се написаха тук.
Следващия път ще пробваме на ЕЦ. Някой има ли представа колко парички ще ми трябват?
Благодаря!
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #65 -: Ноември 22, 2009, 21:10:48 pm »
Момичета,
аз бях на силна стимулация (Владимиров даже ми каза, че ми е предписвал максимално допустимите дози). От фонда усвоихме 4 800 лв. и доплатих 2300. Това определено е доста под някои от цифрите, които се написаха тук.
Следващия път ще пробваме на ЕЦ. Някой има ли представа колко парички ще ми трябват?
Благодаря!

какво разбиращ под максимални дози?
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #66 -: Ноември 22, 2009, 21:37:46 pm »
Стоека, от това, което си писала, оставам с впечатление, че хич не ти е била лека стимулацията.
Още преди да започнем процедурата, Владимиров ни каза, че опита ще ни струва около 7500 лв. Решението беше наше, можеше да отидем и в друга клиника. И ние сме взели пари на заем, но някакси ще се справим. Ще има лишения, то е ясно.
Въпреки всичко, живот и здраве, ако стигна до втори опит, защото си имаме и други лични проблеми, пак ще пробвам там.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #67 -: Ноември 22, 2009, 22:13:11 pm »
Стоека, от това, което си писала, оставам с впечатление, че хич не ти е била лека стимулацията.
Още преди да започнем процедурата, Владимиров ни каза, че опита ще ни струва около 7500 лв. Решението беше наше, можеше да отидем и в друга клиника. И ние сме взели пари на заем, но някакси ще се справим. Ще има лишения, то е ясно.
Въпреки всичко, живот и здраве, ако стигна до втори опит, защото си имаме и други лични проблеми, пак ще пробвам там.
Абсолютно подкрепям.
А на спонтанен цикъл при Владимиров/за икси/ ми казаха около 3500-4000лв,което не е малко,но...
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #68 -: Ноември 22, 2009, 22:52:09 pm »
Момичета аз съм на много лека стимулация според мен.Започнах на гонал 112,5,после стана Гонал 150+Цетротайд 0,25.Сега съм на Гонал 100+Цетротайд 0,25.Вече ми е 10ден.
И първия път всичките ми лекарства бяха 2300лв.Но отделно си пащаш бластоцист 430лв, замразяване 900лв.Поради лека хиперстимулация 4 инжекции за 300лв, спермограми,Днк фрагментация,имунологични,генетични,яйчников резерв,път и като ударих чертата 10 000лв.
Аз отдавна се чудя какви са тези 5000лв, които ги говорят всички и заблуждават хората които не са на ясно.Всички смятат 3100 икси+около 2000лв лекарства и готово 5000лв струва.А другите разходи бластоцист и то към цената,замразяване.............
Само че не мисля че проблема е в клиниката.Където и да си, те си се плащат.
 
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #69 -: Ноември 23, 2009, 09:31:23 am »
Аз успях да се вмъкна в образните 5000лв ,само че не толкова ми отпусна фонда, в смисъл ,че доплатих за ИКСИ. Иначе моята стимулация беше 10 дни Пурегон 100 и нищо повече,имах и 4-5,вече не помня инжекции Оргалутран и това е.Може би затова излезе толкова малко.Е,доплатих и за замразяване,но то не е задължително,отново беше въпрос на избор.В крайна сметка излиза ,че само леките стимулации евентуално могат да се разминат с доплащане от 1000-2000лв :?
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #70 -: Ноември 23, 2009, 10:50:57 am »
Момичета, какви са тези цени. Направо се изумих.Аз чакам одобрение от фонда след нова година и ако трябва да доплащам незнам как ще се справя... Това което мога да доплатя е в порядака до 1000лв.От това което чета напоследък, разбирам, че повечето доплащате и то сумите никак не са малки- а почти два пъти повече. Нали уж 5000 лв.бяха достатъчни.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #71 -: Ноември 23, 2009, 11:33:50 am »
Здравейте и от мен!Аз бях на Гонал 300 ед.и Мерионал 300 ед.,оргалутран и др. и процедурата ИКСИ ми излезе 7500,фонда пое 4850 и аз си доплатих 2650 лв.и отделно първоначалните изследвания,пътуването до София и др.,но всеки сам си избира доктора и всичко е строго индивидуално.За сравнение през 2007 г. процедурата ми пак ИКСИ при същия доктор беше 5500 лв.


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #72 -: Ноември 23, 2009, 12:32:32 pm »
Здравейте момичета.На 19.11.бях при доктора.Както предполагах така стана-ИЯР,направо на инвитро,като вероятността да стане с мои яйцеклетки е 25%.Трябва да кандидатствам за донорски.Някоя от вас срещала ли се е с тези проблеми?Колко време се чака за фонда?Аз мисля първият опит да го платя.mileto6 ако може разкажи ми за твоята стимулация. :balk_160:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #73 -: Ноември 23, 2009, 12:53:56 pm »
Момичета,
аз бях на силна стимулация (Владимиров даже ми каза, че ми е предписвал максимално допустимите дози). От фонда усвоихме 4 800 лв. и доплатих 2300. Това определено е доста под някои от цифрите, които се написаха тук.
Следващия път ще пробваме на ЕЦ. Някой има ли представа колко парички ще ми трябват?
Благодаря!

какво разбиращ под максимални дози?
От първи до 3 ден
Пурегон - 450
Гонал 0,75

Четвърти и пети ден
Меногон - 300
Пен - 300

От 6 до 8 ден
Оргалутран - - 0,25
Меногон - 300
Гонал - 300

8 и 9 ден
Оргалутран - 0,25
Гонал - 300
Мерионал - 300

Ако трябва да бъда честна аз нямам точна представа колко силна е тази стимулация. Това за максималните дози - цитирах Владимиров. Той ми обясни, че и да увеличи дозите няма да постигне по-добър резултат.
Честно казано очаквах цената за ЕЦ да е по - ниска. Януари ще ми е следващия опит и до тогава трябва да реша дали на ЕЦ или не. Освен финансовият въпрос важно и по - кой начин шансът е по-голям.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #74 -: Ноември 23, 2009, 12:56:27 pm »
Здрасти, днес ми е пети ден от стимулацията. Един месес пих Марвелон, от 20 ден на МЦ Синарел и Естрофем. От 2-ри ден на МЦ Пурегон 600+ Цитротрайд 1/2 - 4 дни, днес само Цитротрайд 1/2. В 3ч съм за новото назначаване на лекарства. Стимулацията е доста силна. Можеби док ти е казал успеваемост 25% - толкова е при Инвитро/ИКСИ. Би ли цитирала стойностите на хормоните? Само веднъж ли са изследвани?

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #75 -: Ноември 23, 2009, 13:06:09 pm »
На 4-я ден от МЦ-Естрадиол-135pg/ml,LH-11.5,FSH-18.77.Само веднъж съм ги правила.На 20.11 ми каза да си пусна прогестерон-21 ден.Знаеш ли ,док сподели ,че вероятността да навляза в меноп.по-рано е голяма.Според мен за това иска прогестерона.А ти искаш да кажеш,че като цяло инвитрото е 25%,така ли?Дали ще успее стимулацията?Как мислиш?Той какво ти каза?А....,забравих да питам дали в събота работи,а през седмицата от колко започва?
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #76 -: Ноември 23, 2009, 13:10:46 pm »
mileto6,като ти е пети ден от стимулацията,започнаха ли да се образуват фоликули?
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #77 -: Ноември 23, 2009, 13:22:28 pm »
mileto6,като ти е пети ден от стимулацията,започнаха ли да се образуват фоликули?

Да, 3 бр в единия яйчник и 3 бр в другия. Дано всичко да е наред и да узреят правилно.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #78 -: Ноември 23, 2009, 13:48:45 pm »
На 4-я ден от МЦ-Естрадиол-135pg/ml,LH-11.5,FSH-18.77.Само веднъж съм ги правила.На 20.11 ми каза да си пусна прогестерон-21 ден.Знаеш ли ,док сподели ,че вероятността да навляза в меноп.по-рано е голяма.Според мен за това иска прогестерона.А ти искаш да кажеш,че като цяло инвитрото е 25%,така ли?Дали ще успее стимулацията?Как мислиш?Той какво ти каза?А....,забравих да питам дали в събота работи,а през седмицата от колко започва?

Цвети, отговарям ти на лични, за да не спамим темата  :wink:

*

    mimili

  • **
  • 67
  • чакаме ви бебчета
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #79 -: Ноември 23, 2009, 14:30:24 pm »
Здравейте,аз искам да се похваля-днес бяхме при доктора и видяхме две плодни сакчета,много сме щастливи,дано всички да се похвалят с такива новини.
Baby Gaga <team@baby-gaga.com>