0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    rumi 84

  • ***
  • 215
  • Вярвам в чудесата!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #40 -: Ноември 20, 2009, 11:42:26 am »
sadito, честито. Влачи крачета, за да напълниш темата само с такива новини.Лека и безпроблемна бременност мила!!! 
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #41 -: Ноември 20, 2009, 12:00:01 pm »
Здравейте и от мен, за съжаление моят първи опит завърши неуспешно  :(
Искам да питам момичетата които са като мен и са правили втори опит при доктор Владимиров, той как процедира в такъв случай пуска ли някакви изследвания генетични или имунологични, и въобще какво долу горе да очаквам. :?
Благодаря.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #42 -: Ноември 20, 2009, 12:48:12 pm »
Кики, съжалявам...  :bighug:
Дано е било само въпрос на късмет, да няма утежняващи фактори и следващият път да е успешен!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #43 -: Ноември 20, 2009, 12:54:41 pm »
кики, съжалявам за неуспеха , :balk_144:
Късмет  yahoo_17 и   :crossfingers: за следващия път!


Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #44 -: Ноември 20, 2009, 14:09:31 pm »
Здравейте и от мен, за съжаление моят първи опит завърши неуспешно  :(
Искам да питам момичетата които са като мен и са правили втори опит при доктор Владимиров, той как процедира в такъв случай пуска ли някакви изследвания генетични или имунологични, и въобще какво долу горе да очаквам. :?
Благодаря.

Kiki79 много съжалявам  :(
При следващ опит д-р Владимиров процедира в зависимост от проблемите на съответното момиче.
Довери му се и успех по нататък!!!  yahoo_17
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #45 -: Ноември 20, 2009, 15:56:11 pm »
Кики, аз бях останала с впечатление, че си в началото на стимулацията още, а ти даже и тест си пуснала  :(. Жалко, знам колко ти е тъжно в момента  :balk_145:.
Аз изчаках да ми дойде след отрицателния резултат и като ми свърши отидох в клиниката. Д-р Владимиров ме прегледа, седнахме и доста дълго поговорихме. Разбрахме се след НГ да отида, през това време ще подадем документи за Фонда. Аз пожелах да пуснем имунологични и генетични, въпреки че нямам спонтанни бременности до момента. Ще пусна наново всички хормони, но Януари. Друго за момента не се сещам.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #46 -: Ноември 20, 2009, 16:09:36 pm »
Ами то Roxy времето си минава уж всичко си беше добре много добри яйцеклетки оплодени делят се както трябва върнаха ми три но уви, на базата на това аз започнха да се замислям за някакви имплантационни проблеми :ask:, вчера доктора ми спря утрогестана и на мен днес си ми дойде като по часовник  :? и на мен ми каза като ми свърши да отида на преглед, но аз искам да говоря с него да и пусне генетични и имунологични преди да правим втори опит, но не знам той как е настроен с това, тоест той пуска ли или дето се вика аз трябва да настоявам  :?
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #47 -: Ноември 20, 2009, 16:40:58 pm »
Кики, няма да се притесняваш от нищо. Като те прегледа и като седнете да си говорите, го попитай за всичко, което те притеснява. На мен даже ми каза да си записвам нещата, които ме вълнуват на едно листче и като отида на преглед да ги обсъдим заедно. Той първо ще ти обясни какво мисли и след това ще те пита за въпроси.
Така че, ако мълчиш е само в твой минус. Смело  :D.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #48 -: Ноември 20, 2009, 16:48:33 pm »
аз искам да говоря с него да и пусне генетични и имунологични преди да правим втори опит, но не знам той как е настроен с това, тоест той пуска ли или дето се вика аз трябва да настоявам  :?
След първия си неуспешен опит при който имаше имплантация, но развитието спря третата седмица, ми каза, че може би се дължи на генетичен проблем, при втория опит го попитах, няма ли да ми пусне такива изследвания, а той отговори, че генетични и имунологични изследвания се правят след втори неуспешен опит и че ще промени начина на лечението.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #49 -: Ноември 20, 2009, 17:06:15 pm »
Аз след първи опит неуспешен правих генетични и имунологичнипо мое желание. Той каза, че няма причина, но за мое успокоение ми назначи. Излезнаха зайчета и в двете. Тромбофилия, но при мен нямаше опит за имплантация, дойде ми преди теста.
Винаги си носех листче с въпроси написани, защото докато говорите и ти внимаваш да запомняш какво ти казва, може да забравиш да питаш нещо, което те интересува.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #50 -: Ноември 20, 2009, 22:46:12 pm »
Здравейте момичета!
Кики съжалявам,дано това да е последното разочарование.Аз сама си поисках още преди първия опит и генетични и имунологични.Мисля че нищо не губим като ги пуснем, само може да спечелим.Толкова пари даваме,още 300лв ще прежалим.
Не знам вие как сте, мен днес ми е 8 ден от стимулацията и страшни нерви ме тресат.
При първия опит беше едно спокойствие,голямо въодушевление.Сега едвам издържам. Мисля че е от притеснение за резултата.А може и от инжекциите,този път съм с антагонист цитротайд и гонал,много слаба стимулация.
Някой от вас има ли такива проблеми с нервите?Не знам но това само ми вреди,а не мога да се владея.
Забравих да честитя на Садито!Толкова се радвам на такива новини!
Желая на всички много,много късмет!
 
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #51 -: Ноември 21, 2009, 06:09:00 am »
Здравейте момичета!
Можете ли да ми кажете колко се чака за първоначален преглед при д-р. Владимиров?
Благодаря ви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #52 -: Ноември 21, 2009, 08:37:58 am »
achito , около 3 месеца.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #53 -: Ноември 21, 2009, 17:23:58 pm »


Achito, jази седмица моя позната си записа час за първоначален преглед. Записаха я за 21 февруари

Кики, при разговора с Владимиров след първия ми неуспешен опит той направи анализ каква може да е причината за неуспеха и какво може да пробваме следващия път - това определено ми беше полезно.Кажи му за изследванията и той ще те посъветва - съмнявам се да ти откаже ако настояваш. Успех следващия път.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #54 -: Ноември 21, 2009, 23:02:04 pm »
дами, едва ли някоя от вас има толкова много пари, че да ходи и да плаща страшните цени в тази клиника. просто е убийствено - едно инвитри излиза на цената на 2-3. помислете направете си сметка и решете.


Дълбок поклон д-р Александров,
 за професионализма,
 за всеотдайността,
 за човечността,
 за честността,
 за това, че ни върнахтее вярата
 в хората и в живота.
Благодаря.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #55 -: Ноември 21, 2009, 23:24:46 pm »
дами, едва ли някоя от вас има толкова много пари, че да ходи и да плаща страшните цени в тази клиника. просто е убийствено - едно инвитри излиза на цената на 2-3. помислете направете си сметка и решете.
justice70 защо така реагираш?Крайната сума на процедура се формира от количеството използвани лекарства.Ако отговаряш добре на малки дози не е толкова скъпо.Пациентките на клиниката са основно жени с ИЯР които трудно реагират на стимулации.Затова се използват по високи дози и естествено, че излиза по скъпо.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #56 -: Ноември 21, 2009, 23:55:09 pm »
дами, едва ли някоя от вас има толкова много пари, че да ходи и да плаща страшните цени в тази клиника. просто е убийствено - едно инвитри излиза на цената на 2-3. помислете направете си сметка и решете.
justice70 защо така реагираш?Крайната сума на процедура се формира от количеството използвани лекарства.Ако отговаряш добре на малки дози не е толкова скъпо.Пациентките на клиниката са основно жени с ИЯР които трудно реагират на стимулации.Затова се използват по високи дози и естествено, че излиза по скъпо.
Мисля, че всяка от нас когато е избирала клиниката и лекуващият лекар е проверила и цените. Не виждам причина justice70 да прави подобни коментари, всеки сам си преценява. Искам само да добавя, към коментара на tanj74, че там не са предимно жени с ИЯР, а с много диагнози, а тези с мъжки фактор, не отстъпват като бройка. Но за лекуващият ни лекар е известно, че предпочита силните стимулации, ако организъма го позволява, за да извади по голям брой фоликули.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #57 -: Ноември 22, 2009, 09:54:43 am »
Тук за силните стимулации не мога да се съглася, моята беше с възможно най-малката доза Пурегон ,за което аз все се тревожех,сравнявайки се с други момичета.Мисля,че доктора преценява индивидуално подхода.Аз въпреки неуспешния си опит нямам никакви оплаквания към клиниката, а по повод доплащането- за лекарства не съм платила нито стотинка над даденото от фонда,доплатих си за ИКСИ ,което наистина в нашата клиника е най-скъпо.Но все пак никой насила не ни е пращал там,всичко е въпрос на личен избор
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #58 -: Ноември 22, 2009, 16:04:35 pm »
дами, едва ли някоя от вас има толкова много пари, че да ходи и да плаща страшните цени в тази клиника. просто е убийствено - едно инвитри излиза на цената на 2-3. помислете направете си сметка и решете.
аз съм стеб!
Ние сме с мъжки фактор, на сравнително лека стимулация, аз нямам абсолютно никакви проблеми, а доплатихме 4500лв., отделно фонда пое 4800лв. В другите клиника като сравних цените с моята стимулация или не са доплатили или са доплатили само до 500лв.!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #59 -: Ноември 22, 2009, 17:35:24 pm »
момичета , нека не спорим излишно.
stoeka71, ако не те затруднява , би ли описала по-подробно стимулацията си. Учудва ме сумата,която сте заплатили. Хубаво е да се включи и някое момиче , което е било на лека стимулация и да сподели как са протекли нещата при нея.
При всички положения , всеки случай е специфичен , но е добре да се изложат и факти , а не да говорим наизуст.
 В която и клиника да сме, първоначално ни трябват около 1000 лв. за изследвания , след това от 2000 до 3000 лв. за самата процедура , пътни , за някои нощувки , и така...