0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #40 -: Ноември 15, 2009, 17:55:38 pm »
Dobra vi ve4er mili MI momi4eta:)))))izviniavam se za latinicata ama niamam kirilica na telefona. Mnogo se radvam na
novite bremenni momi4eta i vsi4ko dobro im jelaia. Az biah 3 dni s ujasno kontrakcii no mi se razmina I sled pregled v petal Diavolov kaza"6te izdarji6,spokoino":))))))
pregradki za vsi4ki vi i da slu6ate. Men me tresat ve4e mnogo emocii I valnenie.
« Последна редакция: Ноември 15, 2009, 18:33:56 pm от Lisko »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #41 -: Ноември 15, 2009, 18:00:55 pm »
Лисенце, тъкмо ти проверявах лентичката и коментирахме с Кънчо до коя седмица си. Стискай още малко миличко - ще се справиш :bighug: :balk_21:
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #42 -: Ноември 15, 2009, 18:06:34 pm »
Лиско  :bighug: :bighug: :bighug:
Tarja леки оставащи седмици.
Пеше като гледам ти си наред мила желая ти незабравима среща с вашата принцеса.
Аз утре съм на преглед в Света София стискайте ми палци всичко да е наред.
Желая ви лека вечер.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #43 -: Ноември 15, 2009, 18:53:44 pm »
 :D Лисе , дръж още малко!Леки , спокойни и приятни оставащи дни до финала! :bighug:
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #44 -: Ноември 15, 2009, 19:05:09 pm »
Лисе ще постоят лисковците още малко в коремчето къде ще идат, нали те слушат- пожелавам ти леки дни до срещата с тях, която ще бъде невъобръзимо вълнуваща  :D
Tarja добре дошла и леко остатък от бременността  :D
За списъците- аз имам 2 един от нета и един от една приятелка и по тях ще карам (те са почти еднакви), а за необходимите неща за болницата е най- добре да се пита в конкретнотно болнично заведение !
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #45 -: Ноември 15, 2009, 20:48:22 pm »
Здравейте мили момичета!Честита нова темичка!Дано се напълни с много нови бременни!На тези,които са на финала пожелавам леко раждане,а на останалите безпроблемно бременеене.Аз утре влизам в болница,за да ми направят изследвания и да ми назначат дата за секцио,надявам се живот и здраве и дай Боже,всичко да мине гладко,също така се радвам,че ще имам възможността да се запозная с Лиско!Обещавам Ви,че ще подържаме връзка чрез дъщеря ми.Още веднъж Ви желая много късмет,здраве и 1000 усмивки! :bighug: osi_9 :goodluck:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #46 -: Ноември 15, 2009, 21:58:08 pm »
Светле, много, ама много се радвам за теб! Успешни седмици до финала и щастлива среща с бебето!  :)


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #47 -: Ноември 15, 2009, 23:30:00 pm »
Здравейте и от мен, момичета! Следя ви съвсем редовно и много се радвам на всички нови бъдещи мами. Искам да попитам тези от вас, които са в чужбина - как са на англ. термините Фетална морфология и Биохимичен скрининг, че искам да питам като отида на преглед другата седмица дали и кога ги правят. Не знам как ще се оправям с тези термини, трябва да си ги записвам на лист с превод, та да знам за какво ми говори лекаря. Сложно ще е, но дано да е наред всичко, че все се притеснявам. Днес ще ида до личния лекар, ако мога да го измоля за направление за ехограф, че не съм си виждала бебето от 20.10 и ми е притеснено дали всичко е наред. Не успях да устискам до 26.11.
Хайде, незабравими срещи с малките бебета на всички, които са в очакване! 






Чакаме те, отдавна те чакаме ... ще ни е хубаво заедно, ела!
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #48 -: Ноември 16, 2009, 01:07:29 am »
Dion, виж това:
http://www.dh.gov.uk/en/Publicationsandstatistics/Publications/PublicationsPolicyAndGuidance/DH_074920
Дано ти е от полза, както и на момичетата, които питаха за книги!
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #49 -: Ноември 16, 2009, 06:42:21 am »
Честито на новодошлите, леки оставащи дни на скоро раждащите! Доста ми отне да разбера, че има нова тема!  :D
Dion, аз миналата седмица бях на преглед, който тук наричат: first trimester genetic ultrasound. Попитах лекарката дали това е същото като фетална морфология, и й казах, че така се казва в България, и тя ми отговори, че е същото. Пак си изследват за Даун и генетични заболявания, взимат ти кръв, гледат бебето в детайли. Тук се прави 11-13 седмица.


*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #50 -: Ноември 16, 2009, 11:22:06 am »
Здравейте и от мен  :)
Аз докато се похваля, че съм във вашите редици ще взема да родя  :oops: ...

ей, престраши се най-накрая :D
точно се чудех вече дали наистина няма да преминем направо към другите честитки :D
целувам те много скъпа моя и продължавам да стискам палци 8)
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #51 -: Ноември 16, 2009, 12:42:05 pm »
Честито на новодошлите, леки оставащи дни на скоро раждащите! Доста ми отне да разбера, че има нова тема!  :D
Dion, аз миналата седмица бях на преглед, който тук наричат: first trimester genetic ultrasound. Попитах лекарката дали това е същото като фетална морфология, и й казах, че така се казва в България, и тя ми отговори, че е същото. Пак си изследват за Даун и генетични заболявания, взимат ти кръв, гледат бебето в детайли. Тук се прави 11-13 седмица.

В България също. Нарича се Пренатална диагностика в 11-14 гестационна седмица. Следващият скрининг е Пренатална диагностика в 15-20 гестационна седмица.

Успешна бременност на всички момичета!  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #52 -: Ноември 16, 2009, 17:55:22 pm »
Брей, аз докато се запиша в новата тема, тя се преполовила!  :lol:
Честита да е и от мен!
Да се напълни с много нови сбъднати мечти!


Добре дошли на всички новозаписали се. Желая им лека и безпроблемна бременност докрая.  :crossfingers:

На всички, които са на финала пожелавам една незабравима среща с малките им съкровища!
Пеше, утре е твоят ден.  Нека всичко мине леко и безболезнено! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

Аз няколко дни си бях в Добрич при мама и тате.  :D  Притеснявах се как ще ми се отрази пътуването, но слава Богу, нямаше проблеми. Не бях си ходила три месеца и много ми беше домъчняло за всичко и всички. Видях се с близките ми, заредиха ме с положителни емоции. Хубаво е човек да си е у дома, при своите си.  :D

Леки и безпроблемни дни на всички ни желая!  yahoo_17
« Последна редакция: Ноември 16, 2009, 18:04:24 pm от twin »
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #53 -: Ноември 16, 2009, 18:04:03 pm »
Здравейте и от мен  :D
Пеше нека всичко мине като по вода мила.Успех и незабравима първа среща със сбъднатата ти мечта. :crossfingers: yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
Моят преглед днес отпадна на док.децата са болни и го отложихме за утре.Аз от три дни не усещам бебка знам, че е нормално ама......
Лека вечер на всички.
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #54 -: Ноември 16, 2009, 18:08:41 pm »
Пешек утре ли ще ражда? Ех, стискам палци, ако е така, всичко да мине по мед и масло.  :goodluck:
Лиско, дръж ги тези малки лисковци още поне мъничко на топличко милите. Пък после пълна къща с детски гласчета ще има. :)
Дениска, не се шашкай сигурна съм, че всичко е наред. Аз знам, че е нормално на този етап от бремеността да не усещаш всеки ден бебето.
Леко бременеене на всички момичета!
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #55 -: Ноември 16, 2009, 18:26:00 pm »
Ей, Пешек, направо немога да си представя как се чувстваш в момента. Сигурно адреналина доста се е покачил :) Стискаме палци утре всичко да мине добре и безболезнено за теб и за бебо. Ще ви чакаме за съвети след като се приберете ;)
Лисе, за теб пък не знам.... Дай, Боже всички да усетят, това което и ти усещаш в момента-сигурно е невероятна тръпка. И за вас стискаме палци /дано да стигнат тези на двете ръце и двата крака, че сте доста народ;)/
Дени, не се притеснявай, аз също като теб усетих бебето толкова рано, и също като теб първия месец, дори и повече имаше периоди в които изобщо не го усещах. Идеше ми да си хвана чантичката и право при док, но се оказа, че няма нищо тревожно :) Просто още е толкова мъничко, че едва ли има сили да "блъска" по корема на мама денонощно ;) Ние с теб дори сме късметлийки. До колкото знам, нормално доста по-късно се усещат движенията на плода-18-20 седмица. Понякога и по-късно. Така, че се наслаждавай на миговете и просто спокойно изчакай следващо "обаждане". :)
 


Re: Тема на бременните №49
« Отговор #56 -: Ноември 16, 2009, 19:01:46 pm »
И аз се тревожа, че все още не усещам бебо, но това което джиджи каза много ме разсмя
Просто още е толкова мъничко, че едва ли има сили да "блъска" по корема на мама денонощно ;) Ние с теб дори сме късметлийки. До колкото знам, нормално доста по-късно се усещат движенията на плода-18-20 седмица. Понякога и по-късно. Така, че се наслаждавай на миговете и просто спокойно изчакай следващо "обаждане". :)
 
Пешек, дано мине леко и за двама ви! Представям си вълнението ти! Прекрасна първа среща със съкровището ти! :goodluck:
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #57 -: Ноември 16, 2009, 19:09:25 pm »
И аз се чудя,кога ще усетя бебо, но съм се въоръжила с търпение, защото нали при първа бременност по-трудно се усещало :)
Аз пак се връщам от зъболекар - правихме промивки, разширявахме канали и т.н. Зъбите са ми много слабо място - троша ги като сирене кътниците :( Вече съм за 4 корони, а зъболекарката се чуди след края на бременноста за колко корони ще съм  :?
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #58 -: Ноември 16, 2009, 23:05:37 pm »
Минавам да пожелая на Пешек леко раждане утре и незабравима среща с мъника!
Лис, стискай кълки още малко, миличка  :wink: и незабравима среща с малките лисанчета! Представям си какви хубави емоции вече те тресат.

Лека вечер и на вас, момичета! Аз на 19.11. съм на ЖК (ако има) и тогава ще докладвам.
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

Re: Тема на бременните №49
« Отговор #59 -: Ноември 16, 2009, 23:35:13 pm »
Здравейте момичета,
аз съм добре,бебчо рита доста осезаемо,а това ме кара да забравя всякакви неразположения :P
Леко раждане на Пешек!
Гледам че и други скоро ще се срещнат с малките си слънчица,нямам търпение и аз да правя списъци :P
Добре дошли и на новите момичета!
Вени много неприятно с тези зъби,дано това да са ти последните подобни проблеми!
Хармони аз едва от две седмици усещам малкия всеки ден!
Лека вечер!