0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №49
« Отговор #20 -: Ноември 13, 2009, 22:25:51 pm »
Честита да ни е новата темичка и да се напълни с мнооогоо бремелинки!
На новодошлите misi,dani_j,suelan, леки 9 месеца и най-палавите и здравички бебенца на финалата.
Розовелка и Пешек съвсем са наближили. Леки последни метри и ви чакаме с най-прекрасните новини!
Жаси, раздвам се, че е минало всичко със зъба. Сега си почивай и повече да нямаш неприятни изживявания.
Хубава вечер на всички!
*
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #21 -: Ноември 14, 2009, 10:24:28 am »
Да се отчета и аз - вчера ходих на лекар, бебетата са добре, само че едното все още е много ниско и трябва да продължавам да се пазя. Не си показаха пола, но се надявам на 1 декември при д-р Томова да се разкрият.
Най-много ми олекна, че ще си бия фраксипарина вече през ден, че вече корема ми е станал бабуна до бабуна.
Много се радвам на новите попълнения  в темата!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #22 -: Ноември 14, 2009, 15:31:02 pm »
Здравейте и от мен.
Много се радвам на новите попълнения. Продължавайте в същия дух!
При мен текат последни приготовления и се старая да съм спокойна. Даже и ми се получава понякога :lol: Моята госпожица се вре под ребрата ми в дясно и вместо надолу, корема ми се е качил нагоре. Абе .... купон да става.
*
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #23 -: Ноември 14, 2009, 20:07:41 pm »
Пешек,трябва да кажеш как успяваш да останеш спокойна :D.Аз докато не приготвя всичко,няма да мирясам!Моята мацка се бута все под ребрата,но от ляво.И май взеха да се връщат някой неразположения от първия триместър.Да ви питам,някой има ли проблем с подуването на краката?На мен ми се струва нормално за този срок на бременността,но все пак не ми е много спокойно.
Хайде,Пешек,невероятна среща с госпожицата :D!

Re: Тема на бременните №49
« Отговор #24 -: Ноември 15, 2009, 09:01:18 am »
Тини, подуването на краката често се среща в напредналите месеци Трябва да почиваш повечко и да си в легнало положение и разбира се следи дали нямаш албумин в урината
Аз лично нямам проблем с подуването, но имам болки в коленете и ставите и има вечери, в които не мога да спя изобщо!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #25 -: Ноември 15, 2009, 09:40:17 am »
Хихихи, Тини, аз пред всички други съм спокойна. Но на моя мъж му изваждам душицата. Ежечасно и ежеминутно. :lol:Само мрънкам и викам. От 10 дни пиша и преписвам едни списъци. Какво сме направили, какво остава да направим. Пък какво ще оставя за тях с майка му .... Ей такива забавления разни и разнообразни. Поне след като глади няколко вечери вече свикна са миниатюрния размер на дрешките. И не посреща всяко "ню борн" парцалче с "мале, мале, мале" :lol: :lol: :lol:.
А за подуването на краката - взе да ми се случва почти накрая. И смешното е, че левия отича повече. Ама - карай, то не остана.
Лек ден!
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #26 -: Ноември 15, 2009, 10:24:37 am »
Пешек, така като чета за тези списъци, малко ми напомни приготовленията ни за сватбата. Сто списъчета се изписаха. :) Пък сега като е за бебка, ако трябва цяла тетрадка изпиши. :) Важно е всичко да е под контрол, че като дойде бебка от вълнения няма как да се сетите за всички дреболии. Розовелка и тя е на финалната права. Много спокойствие и усмивки, момичета!
*
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #27 -: Ноември 15, 2009, 11:47:33 am »
Розовелка,правя си изследвания на урината съвсем редовно и до сега не съм имала албумин.Това подуване е от 2 седмици и интересното е,че наистина се подува повече и по-често единия крак,но при мен  е десния.А за натоварването,да,тези 3 седмици дето изминаха направо се потроших.Ама нямаше как-местене,сега дрехите на бебето да изпера.Нооооооооо,Пешек ми даде добра идейка-гладенето може да остане за таткото :D!Аз също съм доста изнервена и от време на време си повиквам,разревавам се за нещо дребно :oops:.А списъците са ми в компа и там трия,пак записвам.Идната седмица ще направя едни от последните покупки важни неща-ваничка,повивалник,шишета и др.После ми остана да чакам скрина за повиване дето го поръчахме специално за Принцесата и да чакам най-вече нея :D.
А как е хубаво да мирише на бебе и на терасата да висят миниатюрни бебешки дрешки :D!Хубав ден на всички!

*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #28 -: Ноември 15, 2009, 11:54:43 am »
Здравейте и от мен  :)
Аз докато се похваля, че съм във вашите редици ще взема да родя  :oops:
Бременността ми се оказа доста крехка, но за щастие достигнах до етапа в който шансовете за благоприятно развитие са прилично големи.

Попрегледах малко назад в темите и съм много щастлива, че бройката на успелите се увеличава. Дано да продължава в същата прогресия  :D

Прегръщам и целувам всички ви  :heartbeat:
         Equally Destructive
*
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #29 -: Ноември 15, 2009, 11:56:42 am »
Добре дошла Тара,въпреки че верно скоро ще дойде и твоят дългоочакван миг!Леко да мине времето до финала :D!

Re: Тема на бременните №49
« Отговор #30 -: Ноември 15, 2009, 12:00:27 pm »
Радвам се да те видя в нашите редици Tarja!  :D
Момичета, като ги говорите тези списъци за бебовците, толкова съм любопитна да надника какво пише в тях, :balk_172: да попрепиша малко  :balk_173: . Аз все още купувам хаотично неща, ама вече доста събрах. Но и много остават.  :balk_115: А има ли някъде списък, в който да пише какво да си носиш за болницата? Вие от къде научавате?
*
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #31 -: Ноември 15, 2009, 12:31:33 pm »
Хармъни,в интернет има много такива списъци,само напиши в гугъл 'Списък за новороденото' и ще получиш нужната информация.

Re: Тема на бременните №49
« Отговор #32 -: Ноември 15, 2009, 12:46:54 pm »
В нета верно има доста инфо какво трябва, но аз най-вече се доверявам на вече родили мами какво е необходимо Вярно, че няма как нещо да не се пропусне, но в движение ще го мислим :wink: Моя списък онзи ден го дадох на мъжа ми, викам гледай и питай ако има нещо, а той милия с един безпомощен поглед - ами аз не знам каква е разликата между боди и ританки :D умрях от смях После обясних най-подробно, че затова съм купила по една бройка от всичко, за да види какво точно искам като цвят, материя и тн Определено за него остават големите покупки, но то нещата пак са набелязани и показани предварително, стига да ме е слушал някой де :lol:

По отношение на списъка за болницата Баракудка беше пуснала един доста полезен, но съм сигурна, че и друг път се е коментирала темата, просто потърси :D
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #33 -: Ноември 15, 2009, 13:55:28 pm »
Списъка за бебето - от тук от там из нета. И най-вече от приятелки. Те и повечето неща са ми от тях. А списъка за болницата от самата болница. Ние с Розовелка ще носим много по-малко неща от раждащите в друга болница. Просто като наближи - отивате и питате на място. Те ще ви кажат.

Tarja, ти верно добре че се разписа, скоро и ще се отпишеш гледам. Много се радвам за теб.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #34 -: Ноември 15, 2009, 14:26:49 pm »
Ей, Светле, верно ще се отпишеш скоро :D
Много се радвам за теб, мила, спокойни оставащи дни!
Прегръдки  :bighug:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #35 -: Ноември 15, 2009, 14:31:16 pm »
:smiley_abxb:Таринкоооо, Светла ми, светлинка слънчева!
Как можа да се укриеш до сега, ах ти!?
Прегръщам те и ти желая прекрасна,
(а дали ще е синя като лентичката),
 първа, така чакана среща!

 :balk_21:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #36 -: Ноември 15, 2009, 14:47:19 pm »
  :D  Благодаря за съветите! Вече се рия из списъците.  :D
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #37 -: Ноември 15, 2009, 15:11:42 pm »
      :D Леле , Tarja ! Как се радвам за теб! Късмет до края ,хубаво и здраво бебче ,като му дойде времето!  :goodluck:

      :D На останалите момичета желая да се наслаждават на "бременните" си дни , защото(повярвайте ми) това са най-спокойните и щастливи дни от живота ви.После като дойдат бебчетата да видите какво става!  :wink: Не,че е лошо или трудно,ама почивка няма!
 :D
*
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #38 -: Ноември 15, 2009, 15:24:39 pm »
Е,стига де ,Фани,ние знаем,че е така,ама ти пък сега :wink:.Толкова ги чакаме тези бебешоци,ще се прежалим някак си :lol:.

*
Re: Тема на бременните №49
« Отговор #39 -: Ноември 15, 2009, 15:55:14 pm »
Таря, много се радвам на "записването" ти  :).