0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №48
« Отговор #40 -: Ноември 02, 2009, 12:53:09 pm »
Хееей, привет и от мен.
Красита, добре дошла, прочетох историята ти и много се радвам за теб. :cheerleader: :cheerleader: :cheerleader:
Аз сега се връщам от фетална морфология във Фемина. Много съм доволна от д-р Врагалева, много мила жена и гледа много внимателно  :lovedock: Докато не видя всичко не приключихме yahoo_33
Та бебока е много добре голям е 6 см. от главата до дупето, много шаваше направо акробат   osi_9 :smiley_abxb:То не беше наляво, надясно, пък после покаже дупе абе цирк  :lol:
Всичко му е наред и в норма, риска е малък 1:5092, само плацентата ми е нисичко, на 1 см. от шийката, но казаха, че ще се вдигне.
Ама забравих да питам кога се вдига, някой има ли идея :oops:
Следващата ще бъде след 4 седмици, а в петък ще ходя да си взема резултатите от БХС.
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #41 -: Ноември 02, 2009, 13:04:02 pm »
Добре дошли на новите попълнения. Леки и безоблачни дни до срещата със здрави бебета около термин.
Жасмин, моите плаценти и двата пъти бяха ниски. Вдигнаха се около 26-28 г.с. Имаш достатъчно време. :D
За киселините при мен спасението идва с Талцид. Ама все пак не съм с много чести пристъпи.
За Прополките (тези в шишенце) имам ясен спомен, че не се препоръчват при бременни. Беше написано на опаковката, така че четете етикетите. Аз за гърло ползвам хомеопатичното Хомеожен 9 и съм много доволна.
Лис, весело чакане на срещата и по-дълго да сте 4 в 1, че, както ми писа онзи ден Аничка, сега са 1 върху 1, а теб в тази форма не те мисля. :lol:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #42 -: Ноември 02, 2009, 13:08:01 pm »
Здравейте момичета  :D
Красита, Цвети добре дошли и лека и безпроблемна бременност да края ви желая.
Аз както казах съм доста зле тая настинка ме разбива, като парцал съм и ще изпробвам всичко написано тук сигурна съм, че ще ми помогне.
Жаси радвам се, че всичко е наред мила така ще е до края.
Лисе късмет мила.
Аз от няколко дни усещам бебка рядко и доста слабо ама е тя сигурна съм  :D
Прекрасен ден на всички.
*
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #43 -: Ноември 02, 2009, 13:11:37 pm »
Моите Прополки не са в шишенце,а в блистер и док каза,че мога да ги смуча.
Жаси,браво за хубавите резултати :D!
А Лисанка и Лисанковците,ще потърпят още малко до срещата си,няма да се излагат накрая я :D?!Стискаме палци,Лис!

Re: Тема на бременните №48
« Отговор #44 -: Ноември 02, 2009, 14:05:32 pm »
krassita чудесна новина миличка,само ако знаеш как се зарадвах за теб :bighug:
tsveti75 страхотно,продължаваме с тризнаци  :cheerleader: Лека и безпроблемна ви желая
jasmin_veni предполагам че ще има голям ефект тази вода с меда,но на мен ми е забранено да ям мед заради диабета,но се чудя дали да пробвам,че положението става все по кофти.
На 12.11 съм на преглед и дано да излезнат дотогава резултатите от едно генетично изследване,мисля че беше риск от тромбози или нещо подобно,че ще се побъркам.Казаха че го правят в Майчин дом,някой правил ли е такова изследване?
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #45 -: Ноември 02, 2009, 14:38:59 pm »
Взех си от тези Прополки, нищо не пише  за противопоказания при бременност

Re: Тема на бременните №48
« Отговор #46 -: Ноември 02, 2009, 14:54:53 pm »
Здравейте и от мен, бъдещи мами.
Споделям искрено радостта на Красита и Цвети. Пожелавам им безпроблемна и незабравима бременност и пълна с приятни емоции среща с малките бебоци :)
За киселини знам, че е хубаво да се пие айрян, но също така е много важно наистина да не се храните вечер късно. Аз без да имам киселини /дано до края е така/ ако съм се нахранила и си легна малко след това направо връщам храна, което също е много неприятно. Да не говорим, че и немога да спя спокойно с пълен стомах.
Пазете се момичета от тези настинки и грипове, че тези неща не са никак безобидни. Аз за сега все се разминавам леко, въпреки, че няколко пъти вече покрай мен се разболяват, като започнем от половинката и всички останали в семейството и приключим с няколко колеги. Гледам да си пия витамините, пия всяка сутрин чай с мед, наблягам на здравословното хранене-сурови плодове и салати, както и профилактично вземам осцилококцинум /един път в седмицата/
Пожелавам на всички крепко здраве и тема пълна с бременни майчета :)

Жаси, не се притеснявай за плацентата. Моята също беше много ниско в 12 г.с. /и на мен Врагалева ми я "откри"/ моята беше на 6 мм, но в последствие започна да се "вдига". Моят доктор ми обясни, че с разстежа на матката, тъй като тя расте нагоре, с нея се вдига и плацентата и че при повечето жени в началото е ниско, но само при 2% от тях остава до края така. До края има още много време, така че не се притеснявай излишно.

Дениса, не си въобразяваш. Най-вероятно е тя :) Аз също усетих горе долу по това време нашия юнак и вече сме големи вагабонти :) Понякога такива сътресения имам в корема, че чак се стряскам :) Чувството обаче при всички положения е прекрасно-наслаждавай му се :)
« Последна редакция: Ноември 02, 2009, 15:07:27 pm от джиджи »


Re: Тема на бременните №48
« Отговор #47 -: Ноември 02, 2009, 14:59:54 pm »
Честита ни нова темичка  :)
Нека всяка нова тема се пълни с толкова нови бременелки  :)
На новите попълнения - лека бременност ,безболезнен и щастлив финал  :babyflips:

Относно киселините, мен чак сега ме почнаха,предполагам че вечерях късно и си легнах рано.Ще пробвам с газ.вода  :?.

Пазете се момичета от този грип и стойте на топло  :wink:.


*
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #48 -: Ноември 02, 2009, 18:10:17 pm »
Здравейте, моми4ета  :D
4естита ни нова теми4ка. Като виждам имаме много нови попълнения
Стела, Цвете и Красита  :welcome_1: Желая ви лека и безпроблемна бременност докрая и здрави бебета около датата на термина.

Жаси, радвам се, 4е ФМ е минала добре. За ниската плацента, при мен е така. Само 4е, в на4алото бе6е ОК и после, към 20 г.с. ми казаха, 4е е малко ниска. Тя е и при4ината за кървенията, които полу4авам от време на време. Знам 4е при ниска плацента е добре да се въздържате със съпруга ти.

Аз ре6их да ви послу6ам и утре отивам при ли4ната да си искам болни4ен. 6те ви разкажа как е минало. На 6ефовете изоб6то няма да им се понрави, но сега бебка е най важното не6то и не мога да си помисля 4е не6то може да и се слу4и, за6тото не съм спряла работата...


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #49 -: Ноември 02, 2009, 21:00:41 pm »
Благодаря ви много, момичета! Толкова време не бях писала тук, и се радвам, че най-после се престраших.
Днес съм на преглед и разни кръвни тестове доколкото разбрах. После ще пиша как е минало.


*
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #50 -: Ноември 03, 2009, 01:37:16 am »
Да се запиша и аз в новата темичка! Радвам се, че се увеличаваме  :D
При мен пък от два дни се появи едно слюнкоотделяне, много е нешриятно. Постоянно преглъщам. Все гледам да сложа нещо в устата или да пийна глътка вода, пр.мляко. Много странно, вече всичко мога да очаквам. Поне онези гадни болки не са се появявали пак. Че доста се бях притеснила тогава. А иначе вече имам час за гинеколог - за 26.11. Тогава ще питам и за ФМ, вече ще съм в 13та седмица.
Хайде, стискам палци на всички, на които им предстоят срещи с бебчетата им. Аз нямам никакво търпение, а толкова много време има оше....






Чакаме те, отдавна те чакаме ... ще ни е хубаво заедно, ела!
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #51 -: Ноември 03, 2009, 07:22:34 am »
Красита честито мила колко се зарадвах направо се разплаках успех миличка и лека бременност ти желая  :cheerleader: :bighug:
Цвети честито и на теб лека бременност  :D
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #52 -: Ноември 03, 2009, 08:49:41 am »
Лорче, благодаря ти, мила! Виждам твоите бебчовци растат. Да са ти живи и здрави!

Момичета, днес малко се притесних след прегледа. Лекарката беше доста груба, вкара ми онова метално нещо (спекулум ли се казваше?), и ми ръчкаше шийката - каза, че всичко е наред. После ми натискаше корема, и завършихме с доплер тест през корема - трудно намери сърчицето покрай моя пулс и потока на кръвта - много звуци, но най-накрая го чухме. След това обаче като се прибрах, забелязах малко кафеникаво зацапване и много се притесних. Това дали е от прегледа на шийката? Защото доста ме заболя, чувството беше като при цитонамазка, но малко по-болезнено.


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #53 -: Ноември 03, 2009, 09:38:08 am »
Добре дошли на новите бременни момичета и дано всичко е наред и се наслаждават на бременноста си:)
Ме не ме приеха в болницата:)Не остана свободно легло вчера за мен:) и ме върнаха за четвъртък:) Доктора малко се ядоса ама ме пита дали съм добре и ми каза да отида пак в четвъртък:) За мен е добре дошло, че още няколко дни в нас:) А и се чувствам добре:)

Пазете се момичета:)
*
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #54 -: Ноември 03, 2009, 10:08:18 am »
Красита, честито и от мен мила :D Такава тайна крие ли се :D
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #55 -: Ноември 03, 2009, 10:57:51 am »
Момичета, днес малко се притесних след прегледа. Лекарката беше доста груба, вкара ми онова метално нещо (спекулум ли се казваше?), и ми ръчкаше шийката - каза, че всичко е наред. После ми натискаше корема, и завършихме с доплер тест през корема

Аз немога да разбера, защо някои гинеколози продължават да си я карат като по времето на баба ми  8O


Re: Тема на бременните №48
« Отговор #56 -: Ноември 03, 2009, 12:10:00 pm »
Момичета, днес малко се притесних след прегледа. Лекарката беше доста груба, вкара ми онова метално нещо (спекулум ли се казваше?), и ми ръчкаше шийката - каза, че всичко е наред. После ми натискаше корема, и завършихме с доплер тест през корема

Аз немога да разбера, защо някои гинеколози продължават да си я карат като по времето на баба ми  8O
:good_post: Красита, само веднъж така ме прегледа гинеколог и ме боля. Втори път не се върнах там. Не бива така. Някъде из форума четох дневник на едно момиче, което имаше като твоя проблем - отива при гинеколога, натискане, ръчкане и после кръвотечение. След две седмици спре, а то дошло време за нов преглед. Добре, че е сменила лекаря.
Това ти го препоръчвам и на теб. Едно е да те преглеждат с вагинален ехограф, друго е със спекулум.
[/url][/url]
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #57 -: Ноември 03, 2009, 12:15:20 pm »
На 12.11 съм на преглед и дано да излезнат дотогава резултатите от едно генетично изследване,мисля че беше риск от тромбози или нещо подобно,че ще се побъркам.Казаха че го правят в Майчин дом,някой правил ли е такова изследване?
Аз съм правила. Не се притяснявай. Ако имаш мутации, ще ти предпишат антикоагуланти. Ако спазваш всичко, няма да ти създаде пробеми с бременността.

...След това обаче като се прибрах, забелязах малко кафеникаво зацапване и много се притесних. Това дали е от прегледа на шийката? Защото доста ме заболя, чувството беше като при цитонамазка, но малко по-болезнено.
Възможно е след преглед да има зацапване. Ако не мине до 1-2 дни се обади на док.

Леко и успешно бременеене, момичета!
*
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #58 -: Ноември 03, 2009, 12:15:48 pm »
Аз пък си мислех,че този тип прегледи са забранени по време на бременност!Каква е тази лекарка,чак се ядосах :x
Лиско ще си почивате още няколко дни вкъщи,нищо то за вас по-добре,да си седят Лисковците на топличко колкото се може повече!
Мен пък едно леко главоболие ме мъчи тия няколко дни,не е силна болка,но понеже е монотонна и постоянна е много неприятно!Утре съм на жк и ще питам доки.
Много прегръдки на всички в този много студен ден!

Re: Тема на бременните №48
« Отговор #59 -: Ноември 03, 2009, 13:22:34 pm »
Стела,Красита,Цвете добре дошли момичета  :D  Пожелавам ви едни прекрасни бременностти и живи и здрави бебчета на финала  :D И още едни тризначета ще си имаме в темичката  :)
За настинките- и мен ме хвана покрай мъжо. Добре, че засега е само запушен нос -пия чайове с мед и лимон, ям мед с лимон разбъркан и се надявам скоро да съм по -добре. Гърлото го пресякох с гаргара с чай лайка и сода, но дано да минава бързо вече  :? Иначе си стоя на топло вкъщи.
dion радвам се, че си по-добре. А в началото и аз като се изкашлях и имах чувтвото, че яйчниците ми ще се пръснат- казвам го да имаш предвид.
Красита и аз за пръв път чувам за такъв преглед- звучи ужасно  :? Мен в началото до 11г.с. вкл. ме преглеждаха с вагиналния ехограф и никога не са ме натискали . Така се вижда всичко включително и сърчицето! Според мен е  хубаво да потърсиш друг лекар- защото сегашният ти ми се струва, че действа доста грубо  :?
Лисе ще имаш повече време да се порадваш на съпруга ти  :wink: А ние стискаме палци за утре !