0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №48
« Отговор #20 -: Ноември 01, 2009, 18:57:32 pm »
Стела, добре дошла в темата и от мен! :D И аз много повръщах, ама почнах в осмата седмица, та до 15-тата. Сега като спря това, започнаха страшните киселини...
Благодаря на всички ви за съветите против киселини! Ще си купя и това лекарство, дето Тини го каза. Ще пробвам всичките ви съвети, че е страшна работата. А пък днес почти не съм яла и съм по-добре, само хапнах малко хляб и сиренце. Купих и солети, да ям през деня, та да обират киселините.
Много здраве на всички, пазете се от студа!
Показвайте снимки на интериора в детската стая, Дживотинче, дай снимки от стаята  :lol:
Ние днес пазарувахме в Джъмбо бебешки неща, и прожекционната лампа взех.Много съм доволна от пазара.
Лисе, дано бързо мине времето до срещата с новото трио!
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #21 -: Ноември 01, 2009, 19:06:56 pm »
Здравейте и от мен.
Престраших се и се отбелязвам и аз в темата за бременните. А и от това гадене и повръщане просто не знам дали наистина имам някаква силичка за нещо! В 9-та г.с. съм и само като гледам снимките от ехографа на трите си "съселчета", се вдигам на крак и се чувствам невероятно, забравяйки за всички неразположения. Десет години това чаках...

Желая най-лекото раждане на ноемврийските мами и скорошно гушкане на бебоците!
 :youwoman:
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #22 -: Ноември 01, 2009, 19:13:14 pm »
Честита нова тема и бързо да се попълват овакантените места!
Много спокойствие, бодри ритничета и здраве(далеч от проклетите грипове) през новата седмица!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #23 -: Ноември 01, 2009, 19:29:39 pm »
Добре дошли на новите попълнения :D имаме си и тризнаци както виждам :D С пожелание за лека бременност :wink:!!!
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #24 -: Ноември 01, 2009, 20:23:06 pm »
Браво tsveti75! Лека бременност ти пожелавами много прекрасни мигове по време на най-прекрасното очаквене!
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #25 -: Ноември 01, 2009, 21:07:20 pm »
Добре дошла  tsveti75!!! Лека бременност ти желая! За гаденето, което е проблем и при Стела, Жасминчето имаше една рецепта: вода с мед сутрин на гладно, но май се забъркваше от вечерта...на мен така и не ми се наложи да я пробвам, защото като влязох в 10г.с. и гаденето поотшумя..Успех :D
 TINI78, тия прополки безвредни ли са за бременни, защото сега се върнах от болницата, ходих да ме преслушват, че много кашлям, нищо ми нямало, но трябвало да смуча нещо за гърло...
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #26 -: Ноември 01, 2009, 22:03:15 pm »
Така, рецептата е за малки деца, но може и на вас да ви свърши работа:
6бр. лукчета
6бр локум - обикновен
6бр орехи - с черупките, просто леко пукнати
6 листа индрише
1л. вода.
Варите докато водата остане наполовина. И си пиете когато се сетите. Много ароматно и приятно.
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #27 -: Ноември 01, 2009, 22:40:38 pm »
Цвете75, добре дошла и леко бременеене с твоите бебоци :) Много се радвам, че си имаме тризнаци в темата :D За гаденето водата с меда се забърква от предишната вечер.
Пешек,много добра рецепта :) Ще я приложа следващия път :)

Смайл, прополките са безвредни. Аз изсмуках поне 4 блистера и помагат.
[/url][/url]
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #28 -: Ноември 02, 2009, 06:56:08 am »
Здравейте, момичета! От много време искам да се включа при вас, но все не смеех... притеснявам се, че нещо може да тръгне наопаки.
След тежка операция през 2007, хормонално лечение, инсеминации и два неуспешни инвитро опита, бях пред прага на трети. Чаках да ми дойде цикъла в средата на септември, за да започна стимулация, и за моя огромна изненада той така и не дойде и се оказах бременна - нещо, което просто не вярвах, че може да се случи естествено.
Днес бебо е точно на 11 седмици... остават ми още 2 седмици да прескоча трапа на първия триместър, и всеки ден се моля всичко да е наред. Виждам тук доста познати лица, и много се радвам, че можем да си бременеем заедно.  :)


Re: Тема на бременните №48
« Отговор #29 -: Ноември 02, 2009, 07:30:14 am »
krassita - изключително много се радвам за теб!  :bighug:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #30 -: Ноември 02, 2009, 08:41:03 am »
 krassita, Добре дошла! Чудеса наистина се случват, всяка една от нас се е уверила в това!!! Лека и безпроблемна бременност ти желая :bighug:
 Pesheck, ще пробвам задължително!!! :thankyousign:
 Ще се обадя на обяд и прополки да ми купят и започвам yahoo_33
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #31 -: Ноември 02, 2009, 09:28:16 am »

Да се пълни и препълва тази тема !
Нека няма проблеми и всичко до края
мине спокойно и по план  :)

Красита, Красита, Красита ...  :hug2:
Идва ми да викам от радост  :lol:
Отивам да отворя прозореца, та всички да чуят  :balk_46:
Много, ама много се радвам за теб  :blob10:
Място не мога да си намеря, ухилила съм се до ушите  :ywoohoo: :balk_48:
Дано няма място за никакви притеснения и
когато му дойде времето всичко мине както трябва  :heartbeat:
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #32 -: Ноември 02, 2009, 09:35:52 am »
Благодаря ви за топлото посрещане, момичета!
Black_rose  :bighug: На теб специално се изкушавах да ти пиша ЛС, но пусти страх и суеверие. В крайна сметка ще стане това, което е писано. Надявам се съм в тази тема още дълго.


Re: Тема на бременните №48
« Отговор #33 -: Ноември 02, 2009, 09:38:33 am »
Честита ни нова темичка!
Дабре дошли на новите бременни и дано да се напълни с още повече! На всички, които очакват срещата с малките съкровища да е лека и незабравима!

За киселините и аз да се включа, че мен ме почнаха сравнително късно - в средата на 8 месец Аз вземам Талцид по предписание на док, но не знам по колко на ден е резрешено, че на моменти направо не се търпи :( Обикновено го пия вечер, защото иначе се събуждам и дори не мога да спя През деня пробвам с газирана вода и разни чайчета, но няма кой знае какъв ефект
Другата екстра са ми болките в ставите, нито седнала, нито легнала имам облекчение, само мисълта, че скоро ще раждам :D ми помага!
За момичетата, които се борят с настинките, знам, че може да вземате Парацетамол и Фервекс Аз в 5 месец бях с болно гърло, запушен нос и док каза, че само това е разрешено от лекарствата!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #34 -: Ноември 02, 2009, 10:29:45 am »
krassita, добре дошла, мила!  :cheerleader:
Толкова много се радвам за теб! Очите ми се насълзиха, като прочетох за твоето чудо.
Следя те от миналата година - от инсеминацията ти през юли, та през двата ти опита инвитро. Всеки път тръпнех с теб за положителен резултат. И през септември ти бях писала, че чудеса стават именно точно, когато най-малко ги очакваш и...май съм се оказала права!  :D

tsveti75, добре дошла и на теб!
Желая лека и безпроблена бременност и на двете ви и здрави бебчета на финала!  yahoo_17


Тъй. Сега да споделя аз малко опит.  :D
За киселините аз пия газирана вода - засега ми помага, ама да видим докога. И аз, като Цецинка, съм забелязала, че ми се получават при определени храни или пък ако веднага си легна след хранене, което е доста чест и лош навик.  :oops: :?
За настинката - на последната консултация изрично питах док какво да правя в случай, че ме споходи. Каза ми профилактично да пия Cetebe, и Осцилококцинум (надявам се го написах правилно) при нужда. Миналата седмица се бях почувствала с предгрипни симтоми и пих от него - може и да си внушавам, ама ми подейства - на другия ден бях пушка.  :D  При температура ми каза, че мога да пия парацетамол или по 1/2 Ефералган.
За кашлицата - преди си пиех топло мляко с мед и жълтък, но тъй като сега не бива да ядем сурови яйца, го карам само на топло мляко и мед. :)

Ами това е.  :D Пазете се, момичета, че тоз грип хич не е шега работа.
Желая ви хубава и слънчева седмица, изпълнена с много положителни емоции!


« Последна редакция: Ноември 02, 2009, 11:29:51 am от twin »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #35 -: Ноември 02, 2009, 10:56:19 am »
Ох, ама сте ми изпълнителни бееее, сладурки -  :bighug: Докато кажа, че искаме нови попълнения и те готови. Добре дошли, момичета! Лека и безпроблемна бременност ви желая.
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #36 -: Ноември 02, 2009, 11:11:29 am »
Ееее, днес само положителни емоции!!!
Добре дошли на новите попълнения. Хайде, чакаме и още.

krassita, изключително много се радвам за теб и за чудото. Помня те окт.2008-тема. И при двете ни "Септември ще бъде май ". Дано.

Pesheck, ще спазваме писмените указания - за всяка маминка по три нови бременни!  :D

Приятен ден на всички. И само усмивки...

« Последна редакция: Ноември 02, 2009, 11:16:17 am от tsveti75 »
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #37 -: Ноември 02, 2009, 11:16:47 am »
krassita страшно се радвам за тебе!  :D Страхотна новина!
*
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #38 -: Ноември 02, 2009, 11:36:41 am »
Цвети,Красита толкова е приятно първата новина за деня която чуеш да е страхотна!
Много се радвам за вас момичета-желая ви бременност изпълнена само с положителни емоции,а на на финала най-сладките и здрави бебчовци!
И продължаваме с тризнаци :party:
Което ми напомня че днес Лиско влиза в болницата!Дано всичко е ок и скоро чуем още една прекрасна новина!Лис стискам палци до посиняване!

*
Re: Тема на бременните №48
« Отговор #39 -: Ноември 02, 2009, 11:59:34 am »
Хей,момичета,аз също се зарадвах много на новите ни попълнения :balk_16:
Красита,страшно ме зарадва твоята новина,бяхме си заедно в инсетата миналата година.Всеки си има своето Чудо,радвам се,че твоето се е случило-успех до края :goodluck:!
 Цвети,твоята новина също е прекрасна-имахме нужда от ново тризнашко попълнение :wink: :welcome_1:
 Така,Прополките са позволени за бременни.За Талцида не знам,но Стоп-ацида може да се дъвче до 10 хапчета на ден-абсолютно безвреден е.
 Приятен,студен ден,на всички!И стойте на топло!....каза чичко доктор :lol: