0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,
аз съм момиче на 23 години и от няколко месеца обмислям варианта да стана донор, но страха може би надделява пред това да помогна на някоя бъдеща майка , от друга страна парите ,които ми  предлагат ме карат да се замисля , да помогна на себе си -да помогна и на "нея".
Искам да ви попитам дали има  опастност ако даря една яйцеклетка след време да немога да забременея? Дали една грешка от страна на лекаря ще бъде фатална ?  :?

Поздрави(:
« Последна редакция: Октомври 17, 2009, 01:16:27 am от Елфи »
*
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #1 -: Октомври 06, 2009, 12:20:53 pm »
За да дариш яйцеклетки ( само една трудно ще дариш, защото минаваш през стимулация и ще произведеш повече от една - така че се очаква да произведеш поне десетина, които ще трябва да дариш )- та едно от условията е да си раждала.
За риск - ако отидеш в някоя от реномираните клиники ( на Стаменов , Владимиров, Щерев ) риска е почти нищожен, но все пак си е манипулация.
Чак да не можеш да забременееш повече - това ми се струва почти невъзможно, а всъщност ти ако не си забременявала изобщо - сигурна ли си че и в момента можеш да забременееш, защото повярвай ми всички, които сме в този форум преди сме си мислели, че сигурно ще стане от раз...
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #2 -: Октомври 10, 2009, 23:15:00 pm »
Благодаря за информацията tanita7 :}
Човека с когото преговарям за даряването ме убеди , че не е задължително да съм раждала , защото не е приет такъв закон.Дали бих могла сега да забременея, когато съм жива и здрава и не съм дарявала никакви органи докато не се случи няма как да знам :}

Много се надявам да ми пише жена ,която е минала през това , за да ми даде повече информация:}


« Последна редакция: Октомври 10, 2009, 23:22:12 pm от veset0 »
*
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #3 -: Октомври 11, 2009, 01:06:20 am »
Весе, много от пишещите тук сме минали през стимулации. Няма нищо страшно, ако се извърши и проследи добре. Тук пишат и момичета, които са забременяли след това по естествен път. И да, разбира се, че ще можеш да имаш и свои деца. 

Знаеш ли за коя клиника става въпрос? Има ли нещо друго, което да те притеснява? Имаш ли нужда от по-подробни обяснения?

танита, наистина не прочетох като изискване дарителката да е раждала.

Ето го законът: http://apps.who.int/idhl-rils/idhl/rilsBulg07001.pdf



Успех на теб и на жената, на която ще станеш донор!

*
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #4 -: Октомври 12, 2009, 09:32:42 am »
танита, наистина не прочетох като изискване дарителката да е раждала.

Ето го законът: http://apps.who.int/idhl-rils/idhl/rilsBulg07001.pdf



Успех на теб и на жената, на която ще станеш донор!
Благодаря за инфото, аз досега закона не бях го чела, явно съм се заблудила
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #5 -: Октомври 12, 2009, 16:47:54 pm »
Първо това не е закон, а наредба.
Второ в приложение № 1 на този нормативен акт има изброени критерии за одобряване на донор и един от тях е: поне еднократно реализирана репродуктивна функция (поне едно живо дете)

така че, tanita7 не си признавай без бой, че си в заблуда  :wink:
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #6 -: Октомври 14, 2009, 06:21:24 am »
Весе, много от пишещите тук сме минали през стимулации. Няма нищо страшно, ако се извърши и проследи добре. Тук пишат и момичета, които са забременяли след това по естествен път. И да, разбира се, че ще можеш да имаш и свои деца. 

Знаеш ли за коя клиника става въпрос? Има ли нещо друго, което да те притеснява? Имаш ли нужда от по-подробни обяснения?

танита, наистина не прочетох като изискване дарителката да е раждала.

Ето го законът: http://apps.who.int/idhl-rils/idhl/rilsBulg07001.pdf



Успех на теб и на жената, на която ще станеш донор!

Здравей:)

За съжаление още нямам никаква информация относно клиниката или лекаря, който ще извърши стимулацията. Знам че един месец трябва да ходя на прегледи и дори няма да се видя с човека , който ме намери за донор. Ще ме свърже с някакъв лекар и само с него ще контактувам , което пак ми се струва съмнително , мен това ме притеснява повече .. но не за това сме тук(:

Каквато и информация да имате ще ми е от полза , още повече че повечето от вас са минали през това.
Незнам дали е удачно да споменавам за сумата , но прегледах доста форуми и за една яйцеклетка ти плащат 7-8 хил. лева ... това ли е стандартната сума , защото на мен ми предложиха 5 ? :?

Благодаря ти!!
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #7 -: Октомври 14, 2009, 08:52:57 am »
Здравей Veset0!

Ако се интересуваш от това, как горе-долу протича една стимулация, можеш да разгледаш дневниците в този форум (малко по-надолу има подразделение "Дневници").

Спомням си, че там една съфорумка (dess_dess) описва процедурата, която прави с донорски яйцеклетки и познава добре донорката си. Ето тук можеш да прочетеш историята и.

За цените не бих могла да кажа нищо...  :?, но сигурно тя също би могла да те опъти, както и останалите момичета тук...

Успех:)  yahoo_17
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #8 -: Октомври 14, 2009, 09:13:44 am »
Първо това не е закон, а наредба.
Второ в приложение № 1 на този нормативен акт има изброени критерии за одобряване на донор и един от тях е: поне еднократно реализирана репродуктивна функция (поне едно живо дете)

така че, tanita7 не си признавай без бой, че си в заблуда  :wink:
Mmary :balk_602: :balk_63:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #9 -: Октомври 14, 2009, 12:53:23 pm »
Не мисля, че цената е за една яйцеклетка, а за колкото излязат от цялата стимулация. То иначе с една е малко вероятно да стане работата, а пък по 6-7 хил. на брой ако се плаща 8O Весе, при всички положения, добре разузнай подробностите, да не стане объркване между теб, лекаря, реципиентката и после да има разбрали-недоразбрали и обидени.


Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #10 -: Октомври 14, 2009, 17:33:44 pm »
Chandra Благодаря :) ще разгледам !!

bebe_2009 - аз за това говорих с човека и исках да се подпише договор , за да няма недоразумения , другата седмица трябва да отида в Nikstan и се надявам там всичко , което незнам да се изясни

Благодаря на всички за инфото :P
*
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #11 -: Октомври 14, 2009, 18:06:25 pm »
Veset0, какво е това Nikstan?
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #12 -: Октомври 14, 2009, 18:20:40 pm »
Преводаческа агенция , казаха ми там да отида >>> http://www.nikstan.com/
чували ли сте за нея?

п.с. немога да открия дневника на dess_dess :(
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #13 -: Октомври 14, 2009, 18:24:27 pm »
Весето, чакай сега - каква е тази преводаческа агенция? Ти за чужбина ли ще даряваш яйцеклетки? Защото за Бг не виждам как ще стане. Цялата тази работа честно казано не ми харесва.

Обясни малко повече, моля те.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #14 -: Октомври 14, 2009, 18:31:34 pm »
Не става въпрос за България , предложиха ми и за Испания или Щатите , но аз отказах ..нямам доверие  да тръгна в чужда държава с непознат , като започнаха да ми предлагат повече пари..

Нямам престава защо там трябва да отида , каза че ще ме свърже с някакъв лекар , който отговаря за биологичните изследвания в България :? , защото той не е в България и няма как с него да процедирам тук .. :(

Защо няма как да стане в БГ?!
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #15 -: Октомври 14, 2009, 20:41:51 pm »
Защото, както вече се каза по-нагоре, трябва да си родила вече веднъж. Отделно, аз честно казано не съм чувала в България да има банка за яйцеклетки, така както е например в Щатите.
И честно казано, разбирам, че тези пари ти трябват, обаче така да минаваш през преводаческа агенция, много ме съмнява. Ще трябва много внимателно да четеш договора, най-вече онези малките буквички, и да прецениш дали наистина искаш да се впуснеш в тази авантюра.

И още нещо - за какви точно биологични изследвания става дума? Имаш ли някаква представа?

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #16 -: Октомври 14, 2009, 22:00:33 pm »
И на мене ми звучи доста гнило тази история.  :(


...
п.с. немога да открия дневника на dess_dess :(

Вярно... И аз не го откривам вече.  :dontknow:  :( :dontknow:
« Последна редакция: Октомври 14, 2009, 23:24:03 pm от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #17 -: Октомври 15, 2009, 00:25:14 am »
Ей сладуранки.... Вие май я превърнахте тая тема в гурбетчииство! Тук хората си споделят страховете и проблемите, а не обсъждат варианти за печалбарство! Моля да се събразявате! Всички се борим да имаме деца и смятам, че не е редно вие, които имате шанса да ни занимавате с тва къдер колко се плаща за донорството! Не бъркайте хуманнстта с меркантилнстта! Засрамете се!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #18 -: Октомври 15, 2009, 00:54:00 am »
Не виждам от какво трябва да се засрамват момичетата. Информацията е изключително полезна. Сдружение Зачатие в качеството си на пациентска организация трябва да е информирано за всякакви порочни и нерегламентирани практики, за да може да се намеси и да сезира съответните органи.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #19 -: Октомври 15, 2009, 09:04:36 am »
Veset0, в чужбина, доколкото знам си имат достатъчно донорки, наистина не виждам за какво им е да взимат от БГ. Там няма изискване донорката да е раждала жена, обикновенно желаещите са студентки, които по този начин си докарват допълнителни доходи. Скоро четох статия (но за съжаление нямам линк) в която се споменаваше, че в момента, явно заради кризата имало бум на желаещи за донорство в странство. Теб да не би да те зарибяват за нещо друго, за което нямаш и представа?
Бемзе, не се ядосвай, мила, трудно ще се намери донор, който да дари от чисто хуманни подбуди, живеем в меркантилно общество. Смятам, че точно това е темата, където е добре да се изясни, аджеба, как точно се даряват Я, както в чужбина, така и в БГ.