0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #120 -: Юли 27, 2009, 14:26:12 pm »
Елист, лека бременност и много щастие с твоите звездички ти пожелавам!


*

    elist

  • **
  • 57
  • Ерфурт,Германия/Варна
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #121 -: Юли 30, 2009, 17:51:37 pm »
Благодаря момичета!!!
Бебе теб те прегръщам силно и изпращам на Ники цялата си любов.Думите са твърде малко!
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #122 -: Септември 25, 2009, 19:09:31 pm »
изкъм да попитам  каде да отида за да направя консултация за оплождане с донорска яйцеклетка тъй като се оказа че имам транслокация на хромозоми и вече не вярвам че е възможно да имам свое дете
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #123 -: Септември 25, 2009, 20:33:06 pm »
sechi - трябва да говориш с лекуващия те специалист по репродуктивна медицина

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #124 -: Септември 26, 2009, 11:51:44 am »
Знам,
но вчера някак за първи път се змаислих за този варянт, поговорих със половинката но той е скептичен. Ние сега подготвяме док. за осиновяване, но ми се изкаше да разбера повече и за това.....
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #125 -: Септември 26, 2009, 13:04:06 pm »
Извинявай, не разбрах, че питаш чисто информативно. Пиши какво точно те интересува.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #126 -: Септември 26, 2009, 13:23:30 pm »
Ами как да ти кажа всичко ме интересува просто отказала съм се като чели че ще мога аз да родя имам едно раждане но детето почина и тогава разбрах че имам хромозомна болест.... оказа се че всичките ми роднини по майчина линия го имат.....
Правихме много опити но всичките завършваха с абразиоза голчмо съжаление сега вече сеиозно мислим за осиновяване дори сабираме документи но в един момент се замислих че и това може да е вариант.....за който дори и не бях помисляла
*
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #127 -: Септември 26, 2009, 15:12:34 pm »
Здравей sechi,
Можеш да отидеш в клиниката на Владимиров, Стаменов, Плевен ( д-р Емин ), за Варна незнам къде, но със сигурност  и там имат донорска програма. Щерев правят, но доколкото знам сам си търсиш донор, не съм сигурна в детайлите.
Конкретно за д-р Владимиров мога да ти кажа - записваш се в програмата и чакаш - горе долу до няколко месеца ще ти се обадят. След което си синхронизирате циклите с донорката и действате. Цената е съизмерима с тази на нормално инвитро ( даже по-евтино, защото се предполага, че донорката реагира нормално на стимулация и лекарствата няма да са много ) ...т.е около 5000 лв. Шанса е голям, опитай!
Успех каквото и да решиш!

Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #128 -: Септември 26, 2009, 15:53:17 pm »
Тъй като и аз съм пациентка на д-р Владимиров, единственото, което мога да добавя към поста на Танита, е че анонимността на донор и реципиент е напълно гарантирана, ако това е нещо, което те тревожи.

От друга страна, тъй като не съм запозната с подробностите около твоя хромозомен проблем, наистина си мисля, че компетентното лекарско мнение е най-доброто. Те са хората, които могат да кажат дали ще се получи или не. Каквото и да предприемеш - успех, стискам ти палци.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #129 -: Септември 26, 2009, 19:23:18 pm »
Много ви благодаря момичета ще помислим с съпруга ми и ще видим за сега ще продължа да си подготвям док.за осиновяване пък ще видим каквото е рекъл госпот в крайна сметка :)
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #130 -: Септември 28, 2009, 21:31:11 pm »
sechi подкрепям те ,и аз съм на дилемата да ли да направя донорско инвитро.ние със съпругами вече подадохме  документи за осиновяване и си мисля че това е наи доброто което мога да направя за да стана майка .с теб сме каквото и да решите
*
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #131 -: Октомври 01, 2009, 01:44:38 am »

Така че, може би започвам да се убеждавам все повече, че е по-добре децата изобщо да не знаят. Но остава тогава моралния въпрос с лъжата и доверието.

Лъжа ли ще се води оба4е или премъл4аване на истината, сложна дилема.


Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #132 -: Ноември 02, 2009, 16:57:35 pm »
Здравейте момичета ,
имам въпрос,предстои ми ин витро и искам да даря яйцеклетки на сестра ми интересува ме при нея ,каква е процедурата стимулира ли се и тя по някакъв начин, какви изследвания са нужни ,ще бъда благодарна ако някой ,който знае ми обясни цялата процедура .
Благодаря предварително
« Последна редакция: Ноември 02, 2009, 17:02:01 pm от валерия »
*
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #133 -: Ноември 03, 2009, 10:22:31 am »
Здравей Валерия,
Стимулира се само донорката, реципиентката - не! Реципиентклата е само на естрофем по време на стимулацията на донорката.
Изследванията са както преди всяко инвитро - вирусология, микробиология, но най- добре ще ти обяснят в клиниката, където ще правите процедура.
Успех!
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #134 -: Ноември 03, 2009, 12:37:00 pm »
tanita7
благодаря за отговора и аз стискам палци на всички ви
:balk_602: