0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,
аз съм момиче на 23 години и от няколко месеца обмислям варианта да стана донор, но страха може би надделява пред това да помогна на някоя бъдеща майка , от друга страна парите ,които ми  предлагат ме карат да се замисля , да помогна на себе си -да помогна и на "нея".
Искам да ви попитам дали има  опастност ако даря една яйцеклетка след време да немога да забременея? Дали една грешка от страна на лекаря ще бъде фатална ?  :?

Поздрави(:
« Последна редакция: Октомври 17, 2009, 01:16:27 am от Елфи »
*
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #1 -: Октомври 06, 2009, 12:20:53 pm »
За да дариш яйцеклетки ( само една трудно ще дариш, защото минаваш през стимулация и ще произведеш повече от една - така че се очаква да произведеш поне десетина, които ще трябва да дариш )- та едно от условията е да си раждала.
За риск - ако отидеш в някоя от реномираните клиники ( на Стаменов , Владимиров, Щерев ) риска е почти нищожен, но все пак си е манипулация.
Чак да не можеш да забременееш повече - това ми се струва почти невъзможно, а всъщност ти ако не си забременявала изобщо - сигурна ли си че и в момента можеш да забременееш, защото повярвай ми всички, които сме в този форум преди сме си мислели, че сигурно ще стане от раз...
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #2 -: Октомври 10, 2009, 23:15:00 pm »
Благодаря за информацията tanita7 :}
Човека с когото преговарям за даряването ме убеди , че не е задължително да съм раждала , защото не е приет такъв закон.Дали бих могла сега да забременея, когато съм жива и здрава и не съм дарявала никакви органи докато не се случи няма как да знам :}

Много се надявам да ми пише жена ,която е минала през това , за да ми даде повече информация:}


« Последна редакция: Октомври 10, 2009, 23:22:12 pm от veset0 »
*
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #3 -: Октомври 11, 2009, 01:06:20 am »
Весе, много от пишещите тук сме минали през стимулации. Няма нищо страшно, ако се извърши и проследи добре. Тук пишат и момичета, които са забременяли след това по естествен път. И да, разбира се, че ще можеш да имаш и свои деца. 

Знаеш ли за коя клиника става въпрос? Има ли нещо друго, което да те притеснява? Имаш ли нужда от по-подробни обяснения?

танита, наистина не прочетох като изискване дарителката да е раждала.

Ето го законът: http://apps.who.int/idhl-rils/idhl/rilsBulg07001.pdf



Успех на теб и на жената, на която ще станеш донор!

*
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #4 -: Октомври 12, 2009, 09:32:42 am »
танита, наистина не прочетох като изискване дарителката да е раждала.

Ето го законът: http://apps.who.int/idhl-rils/idhl/rilsBulg07001.pdf



Успех на теб и на жената, на която ще станеш донор!
Благодаря за инфото, аз досега закона не бях го чела, явно съм се заблудила
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #5 -: Октомври 12, 2009, 16:47:54 pm »
Първо това не е закон, а наредба.
Второ в приложение № 1 на този нормативен акт има изброени критерии за одобряване на донор и един от тях е: поне еднократно реализирана репродуктивна функция (поне едно живо дете)

така че, tanita7 не си признавай без бой, че си в заблуда  :wink:
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #6 -: Октомври 14, 2009, 06:21:24 am »
Весе, много от пишещите тук сме минали през стимулации. Няма нищо страшно, ако се извърши и проследи добре. Тук пишат и момичета, които са забременяли след това по естествен път. И да, разбира се, че ще можеш да имаш и свои деца. 

Знаеш ли за коя клиника става въпрос? Има ли нещо друго, което да те притеснява? Имаш ли нужда от по-подробни обяснения?

танита, наистина не прочетох като изискване дарителката да е раждала.

Ето го законът: http://apps.who.int/idhl-rils/idhl/rilsBulg07001.pdf



Успех на теб и на жената, на която ще станеш донор!

Здравей:)

За съжаление още нямам никаква информация относно клиниката или лекаря, който ще извърши стимулацията. Знам че един месец трябва да ходя на прегледи и дори няма да се видя с човека , който ме намери за донор. Ще ме свърже с някакъв лекар и само с него ще контактувам , което пак ми се струва съмнително , мен това ме притеснява повече .. но не за това сме тук(:

Каквато и информация да имате ще ми е от полза , още повече че повечето от вас са минали през това.
Незнам дали е удачно да споменавам за сумата , но прегледах доста форуми и за една яйцеклетка ти плащат 7-8 хил. лева ... това ли е стандартната сума , защото на мен ми предложиха 5 ? :?

Благодаря ти!!
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #7 -: Октомври 14, 2009, 08:52:57 am »
Здравей Veset0!

Ако се интересуваш от това, как горе-долу протича една стимулация, можеш да разгледаш дневниците в този форум (малко по-надолу има подразделение "Дневници").

Спомням си, че там една съфорумка (dess_dess) описва процедурата, която прави с донорски яйцеклетки и познава добре донорката си. Ето тук можеш да прочетеш историята и.

За цените не бих могла да кажа нищо...  :?, но сигурно тя също би могла да те опъти, както и останалите момичета тук...

Успех:)  yahoo_17
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #8 -: Октомври 14, 2009, 09:13:44 am »
Първо това не е закон, а наредба.
Второ в приложение № 1 на този нормативен акт има изброени критерии за одобряване на донор и един от тях е: поне еднократно реализирана репродуктивна функция (поне едно живо дете)

така че, tanita7 не си признавай без бой, че си в заблуда  :wink:
Mmary :balk_602: :balk_63:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #9 -: Октомври 14, 2009, 12:53:23 pm »
Не мисля, че цената е за една яйцеклетка, а за колкото излязат от цялата стимулация. То иначе с една е малко вероятно да стане работата, а пък по 6-7 хил. на брой ако се плаща 8O Весе, при всички положения, добре разузнай подробностите, да не стане объркване между теб, лекаря, реципиентката и после да има разбрали-недоразбрали и обидени.


Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #10 -: Октомври 14, 2009, 17:33:44 pm »
Chandra Благодаря :) ще разгледам !!

bebe_2009 - аз за това говорих с човека и исках да се подпише договор , за да няма недоразумения , другата седмица трябва да отида в Nikstan и се надявам там всичко , което незнам да се изясни

Благодаря на всички за инфото :P
*
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #11 -: Октомври 14, 2009, 18:06:25 pm »
Veset0, какво е това Nikstan?
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #12 -: Октомври 14, 2009, 18:20:40 pm »
Преводаческа агенция , казаха ми там да отида >>> http://www.nikstan.com/
чували ли сте за нея?

п.с. немога да открия дневника на dess_dess :(
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #13 -: Октомври 14, 2009, 18:24:27 pm »
Весето, чакай сега - каква е тази преводаческа агенция? Ти за чужбина ли ще даряваш яйцеклетки? Защото за Бг не виждам как ще стане. Цялата тази работа честно казано не ми харесва.

Обясни малко повече, моля те.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #14 -: Октомври 14, 2009, 18:31:34 pm »
Не става въпрос за България , предложиха ми и за Испания или Щатите , но аз отказах ..нямам доверие  да тръгна в чужда държава с непознат , като започнаха да ми предлагат повече пари..

Нямам престава защо там трябва да отида , каза че ще ме свърже с някакъв лекар , който отговаря за биологичните изследвания в България :? , защото той не е в България и няма как с него да процедирам тук .. :(

Защо няма как да стане в БГ?!
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #15 -: Октомври 14, 2009, 20:41:51 pm »
Защото, както вече се каза по-нагоре, трябва да си родила вече веднъж. Отделно, аз честно казано не съм чувала в България да има банка за яйцеклетки, така както е например в Щатите.
И честно казано, разбирам, че тези пари ти трябват, обаче така да минаваш през преводаческа агенция, много ме съмнява. Ще трябва много внимателно да четеш договора, най-вече онези малките буквички, и да прецениш дали наистина искаш да се впуснеш в тази авантюра.

И още нещо - за какви точно биологични изследвания става дума? Имаш ли някаква представа?

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #16 -: Октомври 14, 2009, 22:00:33 pm »
И на мене ми звучи доста гнило тази история.  :(


...
п.с. немога да открия дневника на dess_dess :(

Вярно... И аз не го откривам вече.  :dontknow:  :( :dontknow:
« Последна редакция: Октомври 14, 2009, 23:24:03 pm от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #17 -: Октомври 15, 2009, 00:25:14 am »
Ей сладуранки.... Вие май я превърнахте тая тема в гурбетчииство! Тук хората си споделят страховете и проблемите, а не обсъждат варианти за печалбарство! Моля да се събразявате! Всички се борим да имаме деца и смятам, че не е редно вие, които имате шанса да ни занимавате с тва къдер колко се плаща за донорството! Не бъркайте хуманнстта с меркантилнстта! Засрамете се!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #18 -: Октомври 15, 2009, 00:54:00 am »
Не виждам от какво трябва да се засрамват момичетата. Информацията е изключително полезна. Сдружение Зачатие в качеството си на пациентска организация трябва да е информирано за всякакви порочни и нерегламентирани практики, за да може да се намеси и да сезира съответните органи.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #19 -: Октомври 15, 2009, 09:04:36 am »
Veset0, в чужбина, доколкото знам си имат достатъчно донорки, наистина не виждам за какво им е да взимат от БГ. Там няма изискване донорката да е раждала жена, обикновенно желаещите са студентки, които по този начин си докарват допълнителни доходи. Скоро четох статия (но за съжаление нямам линк) в която се споменаваше, че в момента, явно заради кризата имало бум на желаещи за донорство в странство. Теб да не би да те зарибяват за нещо друго, за което нямаш и представа?
Бемзе, не се ядосвай, мила, трудно ще се намери донор, който да дари от чисто хуманни подбуди, живеем в меркантилно общество. Смятам, че точно това е темата, където е добре да се изясни, аджеба, как точно се даряват Я, както в чужбина, така и в БГ.
 
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #20 -: Октомври 15, 2009, 09:21:51 am »
В чужбина държавата е намесена в цялата картинка - тя заплаща на донорите, докато при нас този момент го няма и затова се чака повечко. Въпреки всичко според мен и тук им се дават някакви парички, но може би клиниката го прави и не е законово уредено. Затова в Барселона например има клиника, която може веднага да те включи в програмата, но срещу приблизителната сума от EUR 10,000, докато тук ще ми стрева 5,000 лева + чакане.
Наистина е странно да търсят донори от БГ... Според мен също трябва да проучиш нещата, че не ми харесва цялата работа  :?
« Последна редакция: Октомври 15, 2009, 09:23:27 am от Shushku »
*
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #21 -: Октомври 15, 2009, 09:37:23 am »
В чужбина държавата е намесена в цялата картинка - тя заплаща на донорите, докато при нас този момент го няма и затова се чака повечко. Въпреки всичко според мен и тук им се дават някакви парички, но може би клиниката го прави и не е законово уредено. Затова в Барселона например има клиника, която може веднага да те включи в програмата, но срещу приблизителната сума от EUR 10,000, докато тук ще ми стрева 5,000 лева + чакане.
Наистина е странно да търсят донори от БГ... Според мен също трябва да проучиш нещата, че не ми харесва цялата работа  :?
За Барселона конкретно сумата е 7000 EUR, като има и програма за споделен риск, която включва 3 опита, струва 30000 EUR, но ако и след 3-тия опит не настъпи беременност клиниката връща 70% от парите. Да, бързо те включват в програмата, но не е веднага, около 2-3-4 месеца може и да се почака, но донора, които ти намират може да притежава някой твои ТТ данни, като коса, очи, горе долу ръст, кръвна група.
Докато тук, доколкото знам никой нищо не ти казва за донорката, освен това, че е здрава. Аз лично не виждам с какво ще се наруши анонимността на донорството, ако клиниката ти даде някои най-общи ТТ данни.
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #22 -: Октомври 15, 2009, 10:06:42 am »
Тук просто се нареждаш на опашката и който ти се падне. При мъжкото донорство имаш право на избор. Там ти дават списък ръст, цвят, образование, но предполагам причината е в това, че донорите от страна на жената са кът.
Може да звучи много повърхностно и егоистично, но ми се ще поне мъничко да се доближава визуално до мен и бъжа ми  :oops: А така не знаеш генът какъв ще е - висок, нисък, слаб, пълен, тъмен, светъл... Може би ми трябва време да осмисля идеята и това, че все пак е някаква възможност да си имаме детенце. Нима не е същото с осиновяването - да, виждаш го детенцето как изглежда, но знаеш ли какво е вътре в него.
Опитвам се да си разсъждавам на глас и да се самоуспокоявам...  :wink:
*
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #23 -: Октомври 15, 2009, 10:41:42 am »
Shushku, миличка, аз ти бях писала и на лични, но ще си позволя и тук да изкажа някой мои виждания.
В началото и аз като теб, минавайки на този вариант се опасявах от много неща. Ако прочетеш цялата тема ще видиш. Но в последствие, признавам си, с помощта на мненията на много от момичетата точно в тази тема, стигнах до някои изводи, които са:
1. Да, гените са важни, но в крайна сметка при донорство на Я., детето ще има шанса да наследи гените на мъжа ти!
2. И твое биологично да е, много често децата не приличат на никой (както чисто физически, така и по характер). Свидетели сме как обикновенно на големи красавци се раждат твърде неугледни дечица, както и обратното... Природата може да си направи големи шеги, така че няма как да се застраховаш в това отношение. Или на някой твърде гениален се ражда посредствено дете, руснаците имат поговорка за това - "Природа отдьхает"  :lol: :lol: Или представи си наследи някой гаден ген на някоя злобна прабаба (често в рода има по една такава) и тогава какво става?
3. Аз смятам, че идването на децата на бял свят и конкретно при родителите си не е толкова случаен процес на събиране на гени, колкото ние често си мислим. Както и съм сигурна, че има някаква съдба ( Бог, карма, каквото решиш..)Т.е ако е писано точно това детенце да дойде при теб, то ще дойде по един или друг начин, независимо дали с донор, дали чрез осиновяване или чрез поредното успешно инвитро.
Така че, като един генерален извод можем да кажем - остави се на събдата, тя ще ти даде знаци, направи това, което зависи от теб, а в крайна сметка ще стане това, което е писано да стане!
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #24 -: Октомври 15, 2009, 10:41:42 am »
.... докато тук ще ми стрева 5,000 лева + чакане.
Охх, 5000 ама около. Може да са и повече, зависи от донорката, все пак да не забравяме, че реално поемаме нейната процедура. Като към това добавим и разходите по нашата собствена процедура (трансфер, изследвания, спермо, едно друго...) ей ги пак отиват към 6-те.
Ама това е - хванали сме се на хорото, ще го играем, пък дай боже всичко при нас да се нареди както си мечтаем. Това е важното.  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #25 -: Октомври 15, 2009, 10:47:39 am »
Що бе, Рали? Аз питах и ми беше обяснено много категорично следното:
Донорката си е само твоя, т.е при нея има само стимулация ( аз нямах нищо против да деля Я. и с някоя мацка, която в момента е в процедура, т.е да поема и нейната процедура, но ми казаха - вече не може :oops:) Т.е при донорката има само стимулация + пунция. При рецепиента има само ЕТ и цялото това е = 5000, даже ми казаха, че можело и по-малко...
Е, ще видим на практика как ще е :lol: :lol: :wink:
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #26 -: Октомври 15, 2009, 11:29:18 am »
Хъммм.... може ли пък моето инфо да е старо? Ох, айде в четвъртък ще го бистрим  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #27 -: Октомври 15, 2009, 11:30:00 am »
OK! :lol: :lol:
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #28 -: Октомври 15, 2009, 12:58:39 pm »
Shushku, миличка, аз ти бях писала и на лични, но ще си позволя и тук да изкажа някой мои виждания.
В началото и аз като теб, минавайки на този вариант се опасявах от много неща. Ако прочетеш цялата тема ще видиш. Но в последствие, признавам си, с помощта на мненията на много от момичетата точно в тази тема, стигнах до някои изводи, които са:
1. Да, гените са важни, но в крайна сметка при донорство на Я., детето ще има шанса да наследи гените на мъжа ти!
2. И твое биологично да е, много често децата не приличат на никой (както чисто физически, така и по характер). Свидетели сме как обикновенно на големи красавци се раждат твърде неугледни дечица, както и обратното... Природата може да си направи големи шеги, така че няма как да се застраховаш в това отношение. Или на някой твърде гениален се ражда посредствено дете, руснаците имат поговорка за това - "Природа отдьхает"  :lol: :lol: Или представи си наследи някой гаден ген на някоя злобна прабаба (често в рода има по една такава) и тогава какво става?
3. Аз смятам, че идването на децата на бял свят и конкретно при родителите си не е толкова случаен процес на събиране на гени, колкото ние често си мислим. Както и съм сигурна, че има някаква съдба ( Бог, карма, каквото решиш..)Т.е ако е писано точно това детенце да дойде при теб, то ще дойде по един или друг начин, независимо дали с донор, дали чрез осиновяване или чрез поредното успешно инвитро.
Така че, като един генерален извод можем да кажем - остави се на събдата, тя ще ти даде знаци, направи това, което зависи от теб, а в крайна сметка ще стане това, което е писано да стане!


Ако знаеш само колко топличко ми стана от твоите думи миличка Танита. Благодаря ти.  :balk_21: :bighug:
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #29 -: Октомври 15, 2009, 13:04:28 pm »
Рали, на мен директно ми каза доктора, че струва 5,000 донорската процедура.  Предполагам, че ако са повече оплодените яюцеклетки и се отиде и на вариант замръзяване то отделно ще се плаща. Реалистична ми изглежда сумата - в клиниката на Владимиров процедурата ИКСИ например е 3,120, останалите 2,000 ако са за лекарства + хормони (те излизат около 600 - 700 лева максимум)... на теория ми се връзва, да видим наистина на практика как стоят нещата.
Ама айде сподели и на теб какво ще ти кажат  :wink:
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #30 -: Октомври 15, 2009, 14:43:09 pm »
Защото, както вече се каза по-нагоре, трябва да си родила вече веднъж. Отделно, аз честно казано не съм чувала в България да има банка за яйцеклетки, така както е например в Щатите.
И честно казано, разбирам, че тези пари ти трябват, обаче така да минаваш през преводаческа агенция, много ме съмнява. Ще трябва много внимателно да четеш договора, най-вече онези малките буквички, и да прецениш дали наистина искаш да се впуснеш в тази авантюра.

И още нещо - за какви точно биологични изследвания става дума? Имаш ли някаква представа?

Както казах доста неща ме притесняват , а инфото , което имам е 0. За това и другата седмица ще разбера повече и ще ви споделя. Съмнително е да , доста неща ми се въртят в главата , че ще ме принудят да замина или че докато съм под упойка няма да ми вземат само това , за което съм там ....параноя(: 


.. който е бил на моето място ще ме разбере , защото едно е да чакаш , друго е да дадеш нещо от себе си и всичко в името на добрата кауза!!
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #31 -: Октомври 15, 2009, 14:45:00 pm »
Ей сладуранки.... Вие май я превърнахте тая тема в гурбетчииство! Тук хората си споделят страховете и проблемите, а не обсъждат варианти за печалбарство! Моля да се събразявате! Всички се борим да имаме деца и смятам, че не е редно вие, които имате шанса да ни занимавате с тва къдер колко се плаща за донорството! Не бъркайте хуманнстта с меркантилнстта! Засрамете се!

Не ме е срам от нищо :P момиче на моите години е ясно , че го прави заради парите и ако е достатъчно добра като мен вече се появява по важния фактор да помогнеш на някой!
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #32 -: Октомври 15, 2009, 14:49:42 pm »
Veset0, в чужбина, доколкото знам си имат достатъчно донорки, наистина не виждам за какво им е да взимат от БГ. Там няма изискване донорката да е раждала жена, обикновенно желаещите са студентки, които по този начин си докарват допълнителни доходи. Скоро четох статия (но за съжаление нямам линк) в която се споменаваше, че в момента, явно заради кризата имало бум на желаещи за донорство в странство. Теб да не би да те зарибяват за нещо друго, за което нямаш и представа?
Бемзе, не се ядосвай, мила, трудно ще се намери донор, който да дари от чисто хуманни подбуди, живеем в меркантилно общество. Смятам, че точно това е темата, където е добре да се изясни, аджеба, как точно се даряват Я, както в чужбина, така и в БГ.
 

Знам танита , четох някъде и аз , че студентките така изплащали образованието си и че даряват по 30 яйцеклетки месечно , защото добре им се заплаща.
Но аз съм категорична ,че няма да се случи извън страната , човека също го знае, и по тази логика защо ме праща в такава преводаческа агенция!?
За какво друго да ме зарибяват ? :?


За това и се обърнах към всички вас, защото сте по запознати и знаех че ще ми помогнете ..  но в случая най-важното е да имам информация   8O


Колко време се ходи на изследвания , защото мен ме питаха дали мога да отсъствам един месец ?
« Последна редакция: Октомври 15, 2009, 14:51:50 pm от veset0 »
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #33 -: Октомври 15, 2009, 15:29:17 pm »
Колко време се ходи на изследвания , защото мен ме питаха дали мога да отсъствам един месец ?[/b]

Това категорично не ми се вижда нормално. За донорство не знам, но когато правих моите изследвания за ИКСИ процедурата нещата опряха до първоначално даване на кръв за Спин, Васерман, Кръвна група и още нещо, и след това по време на самата процедура стандартното следене на хормони, но тук пак опираме само до вземане на кръв.

Тази история все повече започва да намирисва...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #34 -: Октомври 15, 2009, 15:44:01 pm »
Самата аз също така я приемам ,  има нещо нередно ...   :(
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #35 -: Октомври 15, 2009, 21:24:32 pm »
veset0, доколкото знам в клиниката на Щерев и в Майчин дом - гр. Варна дават по 2000 лв. на донорите на яйцеклетки като им правят всички изследвания от кръвни до имунологични и генетични. Така, че и на мен това ми се струва доста мъгляво може би целта е не само донорство на яйцеклетки може и бъбрече да ти вземат, не е нормално според мен чрез такава агенция да предлагат пари срещу донорство.
Танче, абсолютно си права за цената на процедурата, но ме учудва това че не вземат от момичета в процедура, ако са само донори нали и на тях трябва да дадат пари, аз си мислих че за това толкова пари струват процедурите защото момичетата даряват от своите и ние им поемаме част от процедурата.
Не съм съгласна с това, че се чака като на конвеир и който е на ред на него дават, все пак сме попълвали документи и на последната страница сме попълнили какви изисквания имаме и кръвни групи, даже ми направи впечатление последния път д-р Персенска ми каза, че файла ми ще стои на бюрото и, но за съжаление не стана и този месец. Предполагам, че поне кръвните групи трябва да съвпадат.
« Последна редакция: Октомври 15, 2009, 21:36:06 pm от Felindra »
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #36 -: Октомври 16, 2009, 08:19:26 am »
Танче, абсолютно си права за цената на процедурата, но ме учудва това че не вземат от момичета в процедура, ако са само донори нали и на тях трябва да дадат пари, аз си мислих че за това толкова пари струват процедурите защото момичетата даряват от своите и ние им поемаме част от процедурата.

Предполагам причината за това е, че едно от изискванията е донорката да е раждала, а повечето жени в процедура се борят за първа рожба.
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #37 -: Октомври 16, 2009, 16:24:58 pm »
veset0, доколкото знам в клиниката на Щерев и в Майчин дом - гр. Варна дават по 2000 лв. на донорите на яйцеклетки като им правят всички изследвания от кръвни до имунологични и генетични. Така, че и на мен това ми се струва доста мъгляво може би целта е не само донорство на яйцеклетки може и бъбрече да ти вземат, не е нормално според мен чрез такава агенция да предлагат пари срещу донорство.
Първоначално толкова ми предложиха , но не бях съгласна и за това сумата беше качена на 5 / притесненията при по младите са по големи /
Снощи говорих с него и питах защо трябва да ходя в преводаческа агенция , причината била, защото там има камера и микрофон във връзка със скайп ..
Другата седмица ще ви кажа как са минали нещата  :)
Искам да ви благодаря на всички , които ми дадоха някакво инфо , наистина ми беше полезно и научих доста неща,пожелавам успех на всички !
BE HAPPY! (:
*
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #38 -: Октомври 16, 2009, 16:58:16 pm »
Мила, много внимавай и МИСЛИ преди да се съгласяваш на каквото и да било. Виж кой е лекарят, който ще извърши манипулациите и ако не ти е познато от форумите име ВЪОБЩЕ не се съгласявай. Парите са важно нещо, но става въпрос за здравето ти.
В очакване ....
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #39 -: Октомври 16, 2009, 17:38:42 pm »
Фуси, защо не разделиш темата?
Разбирам притесненията на момичето, но темата е за страховете на реципиентката ...

веситО,
Има юридически, финансови и медицински въпроси цялата тази работа, с която се захващаш. Доколкото разбирам не си запозната с нито един от тях ...
1. Както вече ти обърнаха внимание - ти не си раждала, което значи две неща. Или ще бъдеш донор за клиника извън България /което не е чак толкова страшно/, или ако е тук, клиниката в България ще заобиколи Закона по един или друг начин. Това трябва да си изясниш и да си прецениш рисковете;
2. В България цените не са такива, за каквито се "пазарите" - това трябва да ти е още един сигнал;
3. Как протичат изследванията, стимулацията, аспирацията - попитай, заинтересувай се ... Тогава въпросите, които задаваш ще получат отговор. Принципно срок от 20 дни е оптимален за цялата процедура.

И въобще, когато човек се сблъсква с непозната материя, работещи са два подхода:
или не се интересуваш и се доверяваш,
или се информираш достатъчно и подхождаш критично ...
*
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #40 -: Октомври 16, 2009, 18:37:32 pm »
Mmary, радост за моята душа са постовете ти!  :lol:
 :balk_63:
Вече "лекинко" започвам да се изнервям от изместването на  темата в  посока - кандидат реципиентките дружно помагат на едно малко неориентирано девойче да продаде по-скъпо Я си, щото видите ли, били много млади ( за Я. става въпрос ) и стрували повече...
Пък даже и се кахърят за нея да не би покрай това да и извадят и някой бъбрек.
Колкото и алтруистично да съм настроена май започва да ми идва в повече..Мисля, че основните читателки на темата си имат малко по-различни грижи!
Подкрепям да се раздели темата, това са отделни страхове, да не говорим, че вече не става въпрос и за БГ, то вече даже не е ясно и за какво точно става въпрос!
*
Re: Донорска яйцеклетка и нашите страхове...
« Отговор #41 -: Октомври 17, 2009, 00:33:56 am »
Мила veset0,
аз на твое място бих се разходила в някой парк с близки приятели, бих пила по едно питие в приятна компания и бих забравила за всикчо това  :wink:
Не искам да те обидя.  :wink:
Желая ти хубав живот, да срещнеш мъжа и да имаш здраво детенце - е поне едно  :D
П.п. Темата нещо много яко се обърка  :(
Желая късмет на всички!
tanita7,   osi_9
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: Искам да даря яйцеклетки (заглавие от модератор)
« Отговор #42 -: Октомври 17, 2009, 01:18:57 am »
Понеже три страници се обсъжда процедурата по даряване на яйцеклетки, разделям темата и я местя в подходящия форум.
*

    slantze37

  • ***
  • 159
  • Това ,което не ме убива ме прави по силна!
Re: Искам да даря яйцеклетки (заглавие от модератор)
« Отговор #43 -: Октомври 17, 2009, 16:57:26 pm »
Благодаря Елфи,че и аз като Анмар и Танита малко в повече почна ми идва.Години се боря с вятърните мелници да се сдобия с рожба и тез другарски съвети как да предпазим момичето,което има нужда от пари...Извинете ме за тона,нищо лично.
Re: Искам да даря яйцеклетки (заглавие от модератор)
« Отговор #44 -: Декември 01, 2009, 11:51:38 am »
Ето, че ще се включа и аз с малко информация за това как в БГ се даряват яйцеклетки.
Аз съм на 28г, омъжена, с прекрасна 2-годишна дъщеря. Когато преди малко повече от година разбрах за проблема на моя близка, реших да й предложа помощта си. Пуснах тема в Бг-мама и от там получих доста информация, какво ми предстои, за да даря яйцеклетки. Не се отказах, бях твърдо решена. Моята позната, обаче реши, че на 42 й е късно да ражда и все пак си осинови чудесно момченце. Обаче аз вече знаех за проблемите на момичетата с ИЯР и реших да помогна на непозната. С мен се свърза една дама, чийто дневник вече не откривате, защото си го е изтрила (вероятно след като е разбрала, че и аз чета тук :wink:). Срещнахме се, разбрахме се, че тя ще поеме изследванията ми и лекарствата, които ще ми бият, както и ще осигури човек, който да идва да ми бие инжекциите. Така и стана. Аз се подложих на стимулацията и на пункцията, а нея я подготвиха за трансфера. Извадиха 11 яйцеклетки, оплодиха се 3 и й ги върнаха, но опитът се оказа неуспешен. Сега ще напиша по дати какво сме правили и какво съм си записала по време на процедурата:
23.05 - ехографски преглед за яйчников резерв - отличен - продължаваме.
30.05 - трети ден от МЦ - взимане на венозна кръв за изследвания - ПКК, СПИН, Васерман, хламидия, кр. захар и др. - отлични резултати - продължаваме.
01.06 - втори ден от МЦ - взимане на венозна кръв за изследване на хормони - Естрадиол и др. - отлични резултати - продължаваме.
16.06 - деветнадесети ден от МЦ - взимане на венозна кръв за цитогенетичен анализ и Прогестерон - идеални резултати - прдължаваме.
28.08 - първи ден от МЦ - започване на прием на Регулон до 17.09 вкл. - тежка алергична реакция към препарата
16.09 - заверка на Декларация за съгласие за донорство на яйцекледки при нотариус
17.09 - взимане на венозна кръв за потвърждение на кръвна група
21.09 - преглед с ехограф
22.09 - начало на инжекциите Пурегон по 100 единици сутрин и вечер
27.09 - ехографски преглед и начало на 5 инжекции Оргалутран сутрин
28.09 - ехографски преглед и намаляване на дозата на Пурегон до 150 единици дневно
29.09 - тест за упойки - алергия към всички без Деприван
30.09 - ехографски преглед и поставяне на инжекция за подготовка на пункцията (не я помня как се казваше :oops:)
02.10 - пункция в 11:00ч - трудно излизане от упойка.
Сега от позицията на времето ще кажа, че никога не бих направила това след като бях обвинена от реципиента, че опитът е провален заради "лошо качество на яйцеклетките"...
Съветвам момичетата, които имат намерение да ДАРЯТ (а не да продадат) яйцеклетките си - ВНИМАТЕЛНО ПРОУЧЕТЕ НА КОГО ДАРЯВАТЕ!
УСПЕХ!
*
Re: Искам да даря яйцеклетки (заглавие от модератор)
« Отговор #45 -: Декември 01, 2009, 12:58:13 pm »
Здравей 1e1qta,
Тъй като следя темите за донорство на яйцеклетки, знам за какво става въпрос.
В клиниката в която аз направих опит с донорска Я. стриктно спазват правилата за анонимност, което е и по закон, както е и редно! Във вашия случай това не е спазено и аз смятам, че проблемът възниква именно от това.
При мен ставаше въпрос именно за дарени Я., а не за продадени, нямам никаква представа кое е благородното същество, което го е направило, но през цялото време мисленно и благодарях от цялото си сърце и душа.
Опитът също ми беше неуспешен, както и при твоята реципиентка.
Пожелавам ти да не разбереш никога болката, която сме изпитали, но те уверявам, че е голяма...
Когато опитът е неуспешен е много важно да разбереш какви са точно причините за неуспеха, не за да "обвиняваш" някого, а за да можеш при следваш опит да разбереш какво да поправиш и какво да промениш.
При анализа на ситуацията и причините за неуспеха ти обикновено казваш и считаш за вярно, това, което ти е обяснил доктора, направил процедурата.
Твоята реципиентка е казала това във форума, което и е обяснил доктора при анализа на ситуацията и мисля, че точно това тя ти обясни в една от темите.
Аз не съм и адвокат, но е добре да бъдем справедливи.
Ти си направила един наистина много благороден жест, защо са необходими сега тези обвинения и призиви към останалите момичета?
Ако процедурата се прави, така както е по закон, анонимността е гарантирана!
Освен това, не можеш така компетентно да обобщаваш, че информацията ти е за всички клиники в БГ, това е само за една клиника, в която ти си правила опита!
Аз мога да обясня как това се прави в друга клиника, а някой друг би обяснил за трета.
Лек и успешен ден ти пожелавам!


Re: Искам да даря яйцеклетки (заглавие от модератор)
« Отговор #46 -: Декември 01, 2009, 13:19:17 pm »
1e1qta ,извинявам за се намесата във темата ви,но искам да ти кажа колко много се възхи6тавам на това което си направила!Аз нямам все о6те беб4е,но ако бях на мястото на твоята реципиентка,няма6е да постъпя така!!!Та дори при4ината да е в нека4ествени яицеклетки.Самият жест които си направила говори сам по себе си!И не би трябвало тази жена въпреки неспорно голямата болка да те обвинява то4но теб!!!

Re: Искам да даря яйцеклетки (заглавие от модератор)
« Отговор #47 -: Декември 01, 2009, 14:12:53 pm »
Само да поясня някои неща, които явно не са станали ясни от горния ми пост.
1. Не казвам, че това важи за цяла България, но мисля, че след като темата е за донорство на яйцеклетки в България, идеята е да се споделят различни реални случаи. Аз разбира се, не претендирам, че знам как е в останалите клиники - само споделям собствения си опит, за да видят момичетата, на които им предстои какво в общи линии ги очаква и че не е толкова страшно само по себе си!
2. Щом се зачекна пак темата за моята реципиентка, ще кажа това, което бях казала и в другата тема - докторът каза: "ембрионите са с фрагментации". От там тя си извадила извода, че яйцеклетките са лоши и има наглостта да го разправя из публичното пространство - това е, което ме обиди жестоко. Всички знем как стават ембрионите... а 3 от 11, нима и там пак са виновни само яйцеклетките? Същите онези, с една от които аз забременях от първи опит и то спонтанно?! Някак си не е честно! И затова си позволявам да отправя апел към момичетата: или да дарят абсолютно анонимно или да проучат много внимателно човека!
3. Разбирам болката ви след неуспешен опит, повярвайте ми! Много повече я разбирам сега, след като съм преминала през голяма част от инвитро процедурата. Когато близка приятелка ме попита защо се подлагам на това, аз й отговорих: "ела с мен в клиниката някой ден, да видиш тези мъже и жени, които чакат. И тогава ти ми кажи с какво са по-лоши от нас, та те да са там сутрин, а ние да си водим децата на градина!"
Съжалявам, ако съм обидила или объркала някой с думите си - стремя се да съм обективна и полезна на бъдещите дарителки!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Искам да даря яйцеклетки (заглавие от модератор)
« Отговор #48 -: Декември 01, 2009, 15:28:26 pm »
Само да поясня някои неща, които явно не са станали ясни от горния ми пост.
1. Не казвам, че това важи за цяла България, но мисля, че след като темата е за донорство на яйцеклетки в България, идеята е да се споделят различни реални случаи. Аз разбира се, не претендирам, че знам как е в останалите клиники - само споделям собствения си опит, за да видят момичетата, на които им предстои какво в общи линии ги очаква и че не е толкова страшно само по себе си!
2. Щом се зачекна пак темата за моята реципиентка, ще кажа това, което бях казала и в другата тема - докторът каза: "ембрионите са с фрагментации". От там тя си извадила извода, че яйцеклетките са лоши и има наглостта да го разправя из публичното пространство - това е, което ме обиди жестоко. Всички знем как стават ембрионите... а 3 от 11, нима и там пак са виновни само яйцеклетките? Същите онези, с една от които аз забременях от първи опит и то спонтанно?! Някак си не е честно! И затова си позволявам да отправя апел към момичетата: или да дарят абсолютно анонимно или да проучат много внимателно човека!
3. Разбирам болката ви след неуспешен опит, повярвайте ми! Много повече я разбирам сега, след като съм преминала през голяма част от инвитро процедурата. Когато близка приятелка ме попита защо се подлагам на това, аз й отговорих: "ела с мен в клиниката някой ден, да видиш тези мъже и жени, които чакат. И тогава ти ми кажи с какво са по-лоши от нас, та те да са там сутрин, а ние да си водим децата на градина!"
Съжалявам, ако съм обидила или объркала някой с думите си - стремя се да съм обективна и полезна на бъдещите дарителки!
Тя, /т.с аз/, не си вади от там изводите, а от изразеното становище след опита, становище от докторът осъществил самата процедура. Относно това, че ембрионите са с фрагменти, 1e1qta, това ти бе известено от самата мен, а не, от съотвентият лекарски екип.
Наистина, всички знаем, как стават ембрионите. Няма да се оправдавам или нападам някого, изразявам само лично мнение, /т.к наистина, доста се зачекна по темата/ но, на съпругът ми , са му правени 4 спермограми. От 4 различни МЦ и четирите перфектни.
Аз, не съм се интересувала, най-малкото пък нападала някого за нещо особено, когато този някой, е направил услуга на мен.
За мен, както писах и на лични 1e1qta, яцеклетките са хубави, независимо, какво е казал докторът и защо- защото са дадени от сърце. И никого не съм винила за неуспешният си опит, най-малко пък жената подложила се на това, за мен, така че, не ми е разбираемо всичкото това ... изнасяне по темата.
И един апел и от моя страна момичета нуждаещи се от донорска яйцеклетка, преди да избете реципиента проучете го. И най-добре наистина всичко това да  е анонимно.


Re: Искам да даря яйцеклетки (заглавие от модератор)
« Отговор #49 -: Декември 01, 2009, 15:43:48 pm »
Темата е за друго, нека не я превръщаме в лични обяснения, мастото за това е друго! Както казах и аз съм говорила лично с лекаря и затова изказвам твърдения!
Радвам се, че поне прививът ни е еднакъв - ДАРЯВАЙТЕ АНОНИМНО И БЕЗВЪЗМЕЗДНО! НЕ Е СТРАШНО, БЛАГОРОДНО Е, БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ КАКЪВ Е РЕЗУЛТАТА!
Re: Искам да даря яйцеклетки (заглавие от модератор)
« Отговор #50 -: Декември 01, 2009, 15:52:13 pm »
Вече си извадих поука от интригата тук.Ако някога ми се наложи да се подложа на процедура с донорска яйцеклетка,никога не бих се поколебала да е анонимно.Смятам,че трябва да има повече жени,които са готови да дарят и жеста е повече от божествен,но винаги трябва да е анонимно.Хора!Отворете сърцата за човека до нас!Ако наистина ви е възможно по показания,направете го!Господ ще плати за всичкото добро!Няма ненаказано добро!
Re: Искам да даря яйцеклетки (заглавие от модератор)
« Отговор #51 -: Декември 01, 2009, 16:02:52 pm »
Здравей le1gta,
Като страничен наблюдател усешам емоция в думите ти, която трябва да потушиш.Прояви повече разум относно чувствителността от твоя страна. Каквото и да е състоянието ти след това на другото момиче е било много по-тежко отколкото на тебе ! В името на нейната болка трябва да замълчиш. Има едно правило на честта - ранения не се удря ! В името на това бъди благородна не само в началото и края.
Не бях се замисляла за анонимността, но твоето поведение ме убеди че това е правилен подход. Ще се радвам да размислиш !
Коментарите по тази тема са болезнени и е желателно да се приключат.
Поздрави !


Re: Искам да даря яйцеклетки (заглавие от модератор)
« Отговор #52 -: Декември 01, 2009, 18:24:31 pm »
Здравейте момичета,не е правилно така да скачате срещу 1e1qta тя има право на глас в това начинание,колкото и Деси.След като тя се е почуствала обидена значи е така,болката е ясна на Деси че е голяма,особено след неуспеха,но нека даваме възможност на това всеки да изразява мнение било то добро или лошо,без да бъде нападнат от 100 човека.За това да е анонимно ,немисля че е задължително,има хора и хора(относително е).И още нещо разликите в цените не са малки,от единия вариант и другия.Аз лично като човек който би желал да стане донор,предпочитам и държа да знам на кой си давам яйцеклетките,а не така на шано,това е моята гледна точка и седя твърдо зад нея.Деси получава защита от вас защото тя е по лошото положение,но за да стигне 1e1qta до там че да пусне пост тука,в публичното пространство значи има защо.Най вероятно има и неща който само тя и Деси си знаят,затова моля ви не нападайте така.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Искам да даря яйцеклетки (заглавие от модератор)
« Отговор #53 -: Декември 01, 2009, 18:50:03 pm »
Е, хайде сега, аз не виждам кой кого толкова е нападнал!
Всеки си изказва мнението!
Но когато си го изказва, нека много добре да си дава сметка, че тази тема я четат страшно много момичета и повечето от тях са с проблеми, свързани с ИЯР и са пред дилема дали да направят опит с донорска Я. или не!
Знаете ли какво им е в душиците, знаете ли преди да преминат на вариант донорска Я. на какво са подложили телата и душите си, на колко провалени опити, на колко изпити лекарства, през колко смазани надежди и мечти са преминали...
И биха продължили, ако има макар и минимална надежда да не използват донорска Я.
Ако можех да избирам, бих предпочела хилядократно да съм на мястото на 1e1qta, бих дарила на целия форум, дори и с камъни да ме замерят след това...
Но нямам избор!
Най-лошото в случая е, че като се прочете тази махленска свада, в каквато се превърна темата, много от момичетата ще се откажат от варианта донорска Я. и ще продължат да изтезават собствените си тела и души.....
Е, нека този, който я започна да прецени добре дали си заслужава!
Вие дарявате, ама ние приемаме и гледаме цял живот, хайде сега добре да се замислим  на кой дилемата е по-голяма...
Смятам, че най-добре е вече просто да замълчим!
Re: Искам да даря яйцеклетки (заглавие от модератор)
« Отговор #54 -: Декември 01, 2009, 19:26:44 pm »
Мonkey :) Не взех умишлено ничия страна и не съм нападала никой!Ако имаш сърце да дариш,значи си голям човек.Не ме кефят дребните свади като тази!А за разликите в цените...не ги знам,честно!
*
Re: Искам да даря яйцеклетки (заглавие от модератор)
« Отговор #55 -: Декември 01, 2009, 20:15:21 pm »
Момичета, предната тема беше разчистена поради некоректното пренасянето на лични дебати в общия форум. Надявам се това да не се случи този път и темата да си остане конструктивна и полезна, защото по нея има какво да се дискутира.
По отношение на качеството на яйцеклетките и ембрионите искам да ви напиша нещо допълнително.
Не винаги един и същ организъм реагира по еднакво добър начин дори на една и съща стимулация. И причините могат да бъдат много и различни. Освен това идеалните яйцеклетки и сперматозоиди не са гаранция за перфектни ембриони. Много от процесите се осъществяват след самото оплождане. Такова е например мейотичното делене на яйцеклетката, което настъпва след активацията й от сперматозоида.

<a href="http://www.uchsc.edu/ltc/fert.swf" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.uchsc.edu/ltc/fert.swf</a>
Със стрелките долу се преминава към следващите фази на филмчето.
Re: Искам да даря яйцеклетки (заглавие от модератор)
« Отговор #56 -: Януари 18, 2010, 15:57:48 pm »
Здравейте мили дами, 
потърсих информация из интернет пространството и попаднах на  вашият  форум. Да Ви кажа, малк осе  пообърках. От седмици се замислям да  стана донор на Я.  и то на много  близка моя приятелка. След като  вече  два  опита  инвитро  бяха  неуспешни. Тя е страхотен човек и заслужава  да има  детенце заради което да живее и да се радва. Никога не бих взела каквато и да е  сума от приятелката си за това,  защото каквото и да направя го правя от сърце  или не - така виждам  нещата  при  всякакво  донорство не само  при това,  независимо  какво ще дариш, не бих желала  и близките ми да се възползват от това - но това е една друга тема.  Потърсих  информация  за да разбера  какъв е шансът при  това начинание,  какво предстои да се направи - все пак човек  трябва да знае на какво се подлага и  най малко  да има  някаква представя  след това какво се случва - но  малко се  пообърках  защото прекрасния Ви  форум вместо да помага  на жени  и да им дава сили  вие си отправяте критики  една на друга.  Н е съм тук  за да критикувам някой или  нещо такова - най малко аз имам право на това - но исках, д аразбера  след като  всички  казвате, че  трябва да е анонимно  а ние се  познаваме много добре  и бих искала да го  направя  за нея  - възможно ли е това. Има жени които са се подложили на процедурата   и могат да кажат  болезнено ли е или не, от изследванията и медикаментите не ме е страх,  страхувам се само да  н есе провали и този опит и  това да е пагубно  за  приятелката ми, защото вече години  ходи по тези мъки. По едно време ми бе хрумнала и  идеата   да и родя  едно  дете / аз самата имам син на 10години/, но  вътре в себе си знам, че носейки го  в мен  9  месеца никога няма да  мога да се отделя от него, затова  бих предполеча  този вариант да даря Я.  Ще съм ви благодарна  ако някой  може  да каже  възможно ли е без да се спазва анонимност - защото така пък няма да съм сигурна, че тя получава моите  яйцеклетки /дип че като се замисля  с нищо н есъм по добра от други жени  -- важно е сямо тя да получи оплодени яйцеклетки  и  Господ да е с нас за да станат нещата/.   Някой има ли представа каква е статистиката при тези  манипулации колко са успешни и колко  не  и от какво зависи  това. Вярно, че  при всеки един  организам всичко  строго индивидуално, но  все пак   какви са шансовете на  жена  чиито яйчници непроизвеждат яйцеклетки  да приеме друга и  Господ да ни дари с рожба.   
С най искрени пожелания .
Re: Искам да даря яйцеклетки (заглавие от модератор)
« Отговор #57 -: Януари 18, 2010, 16:17:03 pm »
Преди всичко - ти си ЖЕНА с голямо сърце!Благодарение на вас има надежда и за нас - търсещите . Добре, че ви има !Няма точна статистика, има пуснати подобни теми, но не всички пишат там. И все пак струва си да се опита и при малък шанс.
Пожелавам ти здраве и шастие на теб и цялото ти семейство.
*
Re: Искам да даря яйцеклетки (заглавие от модератор)
« Отговор #58 -: Януари 18, 2010, 16:41:29 pm »
Здравей detenaviatara,
На въпросите ти най-добре ще ти отговорят вклиниката, в която ще правите процедурата. Аз мога да ти кажа в клиниката в която аз правя опитите и там дори и да си заведеш донор се спазва принципа на анонимността и той не става твой донор, а на става донор на друга жена и съответно на теб ти става донор друга.
Колкото за самата манипулация - тук има изписани тонове литература по въпроса, но накратко - известен период ( при всеки е различно, но средно около 12- 14 дена ) си на стимулация ( стандартен къс протокол ), като през това време през 2-3 дена даваш кръв за хормонално изследване и ходиш на УЗ пргелед и всеки ден си на 2 вида инжекции (сутрин и следобяд)- след това следва пункция на Я (процедура напълно безболезнена, под краткотрайна - за около 10-15 мин, пълна упойка). В това с няколко думи се състои твоята част от процедурата.

*
Re: Искам да даря яйцеклетки (заглавие от модератор)
« Отговор #59 -: Януари 19, 2010, 23:25:39 pm »
Разбирам какви са обективните причини, за да станеш донор на яйцеклетки, освен всичко да си родила поне едно здраво дете. Естествено, че има логика. При положение, че в други държави от ЕС - няма такова условие, ако и неродили жени искат да дарят (подчертавам да дарят, не да продадат) яйцеклетки - това не би ли увеличило шанса на жените, които чакат своята "щастлива" яйцеклетка? Надявам се да не дразня никого с въпроса си. Но при повече жени готови да дарят яйцеклетки, все пак шансът на жените имащи нужда от тях се увеличава, повече опити, по-чести... Както се видя и от писаното в тази тема - няма гаранции за успех и при наглед идеален донор.
То и при спонтанна бременност - никой не си е гледал яйцеклетките колко са идеални и дали все пак.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Искам да даря яйцеклетки (заглавие от модератор)
« Отговор #60 -: Януари 20, 2010, 03:37:23 am »
Аз доколкото знам, изискването донорът и рецепиентът да не се познават е желателно, но не и задължително. Доскоро си мислех, че е абсолютно забранено, но се оказа, че не е така. В случаите, когато се познават, се попълват специални декларации пред нотариус /то сигурно и в другите случаи се прави/ и няма проблем. Целта е донорът да няма право на претенции към детето, ако дай боже има такова.
Разбира се, най-изчерпателни и точни отговори ще получиш в клиниката. Няма нищо страшно в процедурата, нито болезнено. Шансът може би е колкото и със собствени яйцеклетки. Никой не може да каже. От страшно много неща зависи. Дали ще е сполучлива стимулацията, дали ще реагираш добре на нея. Дали ще произведеш качествени яйцеклетки. Това последното да не те обиди, може да се случи на всеки. И 10 деца да има човек, няма гаранция, че за 11-тото ще са наред Я. От там нататък, дали ще се оплодят, дали ще се развиват правилно ембрионите, после дали ще се имплантират.... Все фактори, които са в пълна сила, когато всяка една жена прави ин витро процедура.
Желанието ти да помогнеш на приятелката си е просто страхотно. Това е една много отговорна и благородна постъпка. Желая успех и на двете ви!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Прочетох темата и искам да кажа само няколко думи!
Да дариш е БЛАГОРОДНО!  Да дариш не само яйцеклетка, а всяка частица от себе си. За себе си съм решила, че ако не дай си Боже ми се случи нещо, искам да стана донор, за да мога да помогна на някой човек, да му върна надеждата в живота и да продължа да живея чрез някой друг. Защото според мен-това е благородно да помагаш. На всички вас, които четат и се чудят да станат ли донор (дори и срещу заплащане) ще ги помоля поне за една минута да се поставят на наше място! Да си припомнят какво е надежда, защото всеки един я е изпитвал. Помислете си, ако вие се надявате за донор, за най-любимите си хора?!Не пожелавам на никого да се случи, но никой не е застрахован! Както никоя от нас не си е помисляла, че някога ще и се случи и на нея да търси донор! Тогава какъв жест ще ви се струва даряването?!! Дали ще има сълзи на благодарност в очите ви? За цена няма да говорим, човешкият живот е безценен, както и мечтите ни. Заслужава си да се замислите!
Ние сме от страната на търсещите и никога няма да се откажем!! Мъжът ми казва, че ще изровим земята, но ще си имаме бебче!!

Като край на поста, нека ви върна в първи клас:

Продавач на надежда

Ако можех да имам едно
магазинче със две полички,
бих продавал...познайте какво?
- Надежда! Надежда за всички.

'Купете! С отстъпка за вас!
Всеки трябва надежда да има!'
И на всеки бих давал аз,
колкото трябва за трима.

А на тоз, който няма пари
и само отвънка поглежда,
бих му дал, без да плаща дори,
всичката своя надежда.

Джани Родари
« Последна редакция: Март 10, 2010, 11:33:23 am от Ria »
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Ria много хубаво написано ... дано има надежда и  за нас ! osi_9


искам да даря яйцеклетка,не знам към коя клиника или доктор да се обърна ако някой има инфо да ми пише
*
Здравей nini11,
Можеш да се обърнеш към някоя от реномираните клиники: на д-р Стаменов ( Надежда ), на д-р Владимиров ( София ), на Щерев.
Ако нещо друго те интересува - питай :lol:
ако не намеря жена ще се обърна към някоя клиника благодаря за инфото ако познаваш някоя жена която има нужда пишете ми
Re: Искам да даря яйцеклетки (заглавие от моде
« Отговор #66 -: Март 24, 2010, 22:34:16 pm »
nini11 това го копнах директно от страницата на МДВарна.Донорската им програма е ясна,точна и всичко необходимо е споменато.Дано ти свърши работа.               "Ние от репродуктивен център „Майчин дом” разбираме,че този хуманен жест е свързан с известни неудобства и кратко нарушаване обичайния ритъм на живот на донорките, и за това сме готови с удоволствие да компенсираме с 2000 лв тези жени за благородния жест.

Кой може да стане донор на яйцеклетки?

Вие трябва да сте здрава жена на възраст между 21 и 35 год и да сте вече майка. Добре е месечния ви цикъл да е редовен,защото това означава,че имате нормални нива на хормоните.Не трябва да страдате от никакви инфекциозни заболявания като СПИН, Хепатит В, Хепатит С,Сифилис, както и да нямате наследствени заболявания в семейството си."
благодаря за информацията
*

    tanyatais

  • *
  • 5
  • Най-обичаната шик мама!
Re: Искам да даря яйцеклетки (заглавие от модератор)
« Отговор #68 -: Април 16, 2010, 17:54:13 pm »
Привет! На 30 год съм ,с едно дете на 22 месеца .От доста време се интересувам от ставането на донор на яйцеклетки и бих искал да попитам и тук освен във  Форум Мама Бг как се процедира,къде се отива първо,какво се заплаща,какви са рисковете за мен ,изисквания и препоръки?Благодаря предварително!
Пуснах и тема в репродуктивни проблеми !
Таня
Re: Искам да даря яйцеклетки (заглавие от модератор)
« Отговор #69 -: Август 01, 2013, 13:43:56 pm »
Здравейте,
В момента правя ин витро процедура в МД-Варна и мога да поделя зрелите си яйцеклетки с жена, която има нужда от това. Ще се радвам да даря щастие на нечие семейство!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Искам да даря яйцеклетки (заглавие от модератор)
« Отговор #70 -: Август 01, 2013, 14:11:47 pm »
Здравейте,
В момента правя ин витро процедура в МД-Варна и мога да поделя зрелите си яйцеклетки с жена, която има нужда от това. Ще се радвам да даря щастие на нечие семейство!

Spored men v samata klinika bi sledvalo da ima spisak s 4aka6ti za qjcekletki i ti sledva da saob6ti6 za gelanieto si na twoqt dok.
Strahoten gest ot tvoq strana, no ima redica iziskvaniq po otn na samoto donorstvo i kam donora. :bighug: :youwoman:


p.p Izvinqvam se za latinicata otnovo no tuk taka i ne se dobavi kredora :oops:


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Искам да даря яйцеклетки (заглавие от модератор)
« Отговор #71 -: Август 01, 2013, 15:48:58 pm »
Здравейте,
В момента правя ин витро процедура в МД-Варна и мога да поделя зрелите си яйцеклетки с жена, която има нужда от това. Ще се радвам да даря щастие на нечие семейство!

Този вид донорство не се разрешава от закона.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Искам да даря яйцеклетки (заглавие от модератор)
« Отговор #72 -: Септември 18, 2014, 12:50:56 pm »
Момичета, леко се обърках от изписаното тук , в момента законодателството позволява ли например моя приятелка , отговаряща на изискванията да ми стане донорка? Тук прочетох ,че някои момичета се познавали с донорката си...

благодаря
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Искам да даря яйцеклетки (заглавие от модератор)
« Отговор #73 -: Септември 18, 2014, 14:45:01 pm »
Момичета, леко се обърках от изписаното тук , в момента законодателството позволява ли например моя приятелка , отговаряща на изискванията да ми стане донорка? Тук прочетох ,че някои момичета се познавали с донорката си...

благодаря

по закон - не може. донорът трябва да е анонимен. повярвай ми - и за теб е по-добре така, да не се познаваш с бъдещия си донор. спестява какви ли не потенциални проблеми в бъдеще.

може да се уговориш с клиниката, обаче, да им заведеш приятелката си да стане техен донор, като нейните яйцеклетки се използват за друга пациентка, ако те ти осигурят на теб яйцеклетки от анонимен донор.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!