0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #240 -: Юли 13, 2015, 16:16:55 pm »
в Бг.е д—р Сариев а в Турция д—р Карлъкая,септември започвам процедурата в Турция така както го написах в предния ми пост,дано всичко е ок.
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #241 -: Юли 13, 2015, 16:43:37 pm »
Здравей,Snoy! :)За съжаление ще трябва първо да мина през лапарото и след като се възстановя малко ще следим фсх, ако е добре-стимулация и ако и тя върви добре-пункция.Ние сме по фонда и срока на заповедта ще изтече април догодина, а възможност за самофинансиране нямаме- поне за тази година пък и лекарката ми, каза, че първо трябвало да мина през лапаро плюс хистероскопия и после да следим фсх... :(дано това да е правилната стратегия, но така или иначе към момента нямам друг избор-операциите със сигурност са належащи.Сега чакам тези дни да ми дойде МЦ и да записвам ден и час за тях. :(На теб успех септември месец, да се похвалиш след това! :wink:


*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #242 -: Юли 13, 2015, 17:05:22 pm »
Десичка ти си знаеш най добре но това не е добра стратегия ,но за съжаление така се действа в България,аз съм с две лапаро операции в Бг. и благодарение на тях съм със почти един яйчник и изчерпан резерв,и това е от съветващи лекари,най лошото е че съвсем ротинно си вършат работата без да си дават сметка че те лишават от майчиния усет,според мен много добре си помисли,прецени и риска който поемаш,а колкото до парите те се печелят,лошото е когато даваш и мило и драго а яйчниците вече не работят,помисли много добре и прецени,на мен тези неща никой не ми ги каза,а ако знаех до какво води лапарото по смъртно нито една нямаше да направя.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #243 -: Юли 13, 2015, 17:22:29 pm »
SNOY, а с какво се аргументираха лекарите, като ти предложиха инвитро със собствени яйцеклетки при ФСХ 33? Анти-мюлеровият хормон как е?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #244 -: Юли 13, 2015, 18:36:42 pm »
и двамата лекари казаха ,че шансовете са ми малки, никой не ми е обещал чудеса,и двамата ми изписаха лекарства за сваляне на ФСХ, тук ми предложиха стимулация и ако има качествена яйцеклетка свеж трансфер,в Турция лекаря ми предложи на няколко цикъла стимулация събиране на яйцеклетки и след няколко месеца трансфер ЗЕТ,вярвам на лекаря си тук но ме притеснява факта че е на сляпо,нямаме добра апаратура  и ембриологията ни куца,а в Турция лекаря знае много добре какво трябва да направи във всяка една ситуация,много добра апаратура за ЗЕТ,много добри ембриолози,работят по доста по различни протоколи до като тук са стандартни,лекарствата им са по различни и по евтини,този лекар в Турция има доста успешни опити със ФСХ -26 и АМХ-0,1,моите са -ФСХ-17 последно,АМХ-0,3,не мога да си позволя да се лутам на сляпо тъй като съм на 41год. и кредит ще тегля,за това избрах Турция за по сигурно.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #245 -: Юли 13, 2015, 20:33:11 pm »
смятам, че си постъпила много разумно и ти желая от сърце успех! информирай ни как вървят нещата при теб.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #246 -: Юли 13, 2015, 20:53:16 pm »
Благодаря ти jam.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #247 -: Юли 15, 2015, 08:46:17 am »
Здравейте на всички. Искам да споделя моят не голям опит.
На 32 съм и съм с диагноза ИЯР с резултат на АМХ 0,1. Ходих в Мемориал хоспитъл в турция и там Директно ми казаха че съм за донорство. И оттук нататък се чудя какво да правя. Тръгнах по доктори още на 30 и тогава ни загатваха че най веротно влизам в ранна менопауза като тогава това за мен беше пълна глупост и не исках да го приема. Не съм обикаляла много клиниките тук в бг. Първо бях в Надежда и малко след това реших да замина за истанбул. В истанбул ми казаха че няма донорство инс това приключиха моите посещения там. Ако някой има същият проблем нека сподели.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #248 -: Юли 15, 2015, 10:01:27 am »
Здравей, мила! Да, диагнозата звучи страшни, но няма причина да се отчайваш. Винаги има начин да има начин :)
Аз съм в клиника Щерев. Чакам за ДЯ :) Междувременно не спираме да правим опити, защото ИЯР не означава, че е абсолютно невъзможно, в сферата на теориите има вероятност да стане чудо, защото при мен откриха по 2-3 фоликула в яйчник. Пия добваки и витамини нон стоп и така... и си чакаме. Надявам се наесен са се доберем дои процедура :)
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #249 -: Юли 15, 2015, 10:24:27 am »
Blagodarq ti Mila. Iskam da te pitam kakva e pricedurata kogato otide6 sas svoi donor a ne 4aka6? Zapoznata li si?
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #250 -: Юли 15, 2015, 10:54:21 am »
Здравейте на всички. Искам да споделя моят не голям опит.
На 32 съм и съм с диагноза ИЯР с резултат на АМХ 0,1. Ходих в Мемориал хоспитъл в турция и там Директно ми казаха че съм за донорство. И оттук нататък се чудя какво да правя. Тръгнах по доктори още на 30 и тогава ни загатваха че най веротно влизам в ранна менопауза като тогава това за мен беше пълна глупост и не исках да го приема. Не съм обикаляла много клиниките тук в бг. Първо бях в Надежда и малко след това реших да замина за истанбул. В истанбул ми казаха че няма донорство инс това приключиха моите посещения там. Ако някой има същият проблем нека сподели.



а при д-р Карлъкая в Бахчеджи не ходихте ли?
той има доста успехи със ФСХ—26 и АМХ—0.1 една две страници на зад съм дала линк за успешно инвитро точно с тези стойности
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #251 -: Юли 15, 2015, 11:42:29 am »
Tedi_bam, не знам как стои въпроса, аз нямам донор и си чакам по регулярния ред. Предполагам, че ще стане по-бързо. В коя клиника си ти, питай на място ?
Имам правописни грешки в предния пост, за което се извинявам, ама то се разбира... :)  :lol:
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #252 -: Юли 15, 2015, 16:14:19 pm »
Zdrasti Snoy! Ne sam xodila  pri tqx. Te pak li sa v memorial? Pri men Fsx e visoko 59. Ox kazvam vi neznam na kade da tragvam i kakvo da mislq ve4e.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #253 -: Юли 15, 2015, 16:32:11 pm »
Здравей Теди бам,доста е високо наистина :(  но аз не мога да приема някои факти за себеси пък камоли за младо момиче като теп.Имаш ли лапароскопски операции? в Мемориал не ти ли изписаха нещо за сваляне? Бахчеджи е друга клиника,всяка клиника там не започва опит с ФСХ над 20 и може би затова в Мемориал не е станало,има доста лекарства и хранителни добавки които го свалят,на скоро четох доста за хипоталамуса,въпреки че всички твърдят че ФСХ не е стресов хормон аз вече съм на друго мнение,по късно ще постна какво пия за ФСХ
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #254 -: Юли 15, 2015, 16:46:54 pm »
Ox Snoy, kakvo da ti kaja, poneje v turciq nqma donorstvo i poradi tazi pri4ina qvno ne zapo4vat ni6to. Kazaxa da si pusna geneti4ni izsledvaniq i da im gi pratq i togava 6te mi kajat kakvo da piq. No az ot lraq. A mai nqmam cikal. C na4aloto na mai piec Femoston no go sprqx mislq pak da go po4na za da mi idva pone pak da vidq kakvo 6te pravq sled tova.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #255 -: Юли 15, 2015, 16:47:14 pm »
Включвам се и аз с моята ситуация, АМХ 0,56 ng/ml. Антрални фоликули: преди бяха по 3-4 на яйчник, обаче второто ин витро (Май месец тази година) стартирахме само с по 2 фоликула на яйчник. Неуспешни 2 процедури до момента. Бях на противозачатъчни след ин витро 1 (Ноември 2014) и броя на антралните рязко намаля.
Има при мен и друг проблем - повишен 17-OH прогестерон. Ще правя тест със синактен, за да се потвърди или отхвърли некласическа надбъбречна хиперплазия, за да започвам пак преднизолон Ф.
От опит: DHEA-B добавките сякаш леееко побутнаха броя на антралните фоликули, но първи опит завърши с биохимична бременност.
Това което е странно при мен е, че FSH e винаги добро: 6,76 IU/l.
Годините ми са 37 вече.
Мисля, че аз се водя с намален, а не и все още изчерпан ЯР. Вие как мислите?
(чак след 2 седмици ми е часът при моя лекар).
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #256 -: Юли 15, 2015, 18:43:29 pm »
аз година и половина пих Фемостон 2/10 и той сваля ФСХ,д-ра ми обясни ,че ако не приемам нещо със което да си подържам яйчниците,много бързо ще увяхна т.е.ще се сбръчкам и така много бързо се навих да го пия,но в Турция ми го смениха със Цикло прогинова,сега като ми дойде  пак ще пусна изследване  да видим как ми влияе.от няколко месеца пия
ДХЕА,ФОЛИЕВА,Dong Quai,Inositol Powder,сега очаквам да пристигнат и тези две
http://www.iherb.com/p/50075
http://www.iherb.com/Nutricology-Hypothalamus-100-Veggie-Caps/16690
всичко си купувам от този сайт
за намален резерв се гледа
ФСХ,АМХ,INHIBIN-B, Антрални фоликули
« Последна редакция: Юли 15, 2015, 18:45:24 pm от SNOY »
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #257 -: Юли 17, 2015, 10:34:51 am »
Az dokato piex Femoaton mi udva6e bez problem, no re6ix da go spra za 1 mes i cikala sprq:) sega za tova pak go po4vam. Pri men Fsx e visoko i Amh 0.1. Piq sa6to i inofolic ma i nego sprqx. Sega sled kato si napravq izsledvaniqta koito mi dadoxa ot turcia mi kazaxa 4e 6te mi izpi6at lekartsva koito da priemam. No ako tragna kam donorstvo te lekarite tyka sa6to 6te mi iZpi6at nqkakvi lekarstva ta 6te vidq koe kak da piq:)
Snoy ti tuk v bg pri koi lekar si xodila?
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #258 -: Юли 17, 2015, 14:00:18 pm »
д—р Сариев Майчин дом Варна
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #259 -: Октомври 17, 2015, 20:45:24 pm »
Здравейте!
Аз съм нова във Вашата тема и ще Ви бъда благодарна, ако ми помогнете да се ориентирам в ситуацията.
Изследванията ми на 3-ти ден от настоящия МЦ са: LH 4.17 mIU/ml, FSH 11.36 mIU/ml, E2 49.85 pg/ml, Inhibin B 64.0 pg/ml , AMH 0.1ng/ml. Щитовидните хормони са ми в норма. Имам една лапароскопия през м.02.2014г., при която беше отстранен една много гадна голяма киста от левия яйчник, но док.ме увери, че е успял да запази по-голама част от яйчника. През следващите месеци правих ИКСИ по дълъг протокол, с лека стмулация и няколко на ЕЦ, като предимно се отчиташе оперирания яйчник. Преди операцията AMH беше 1.0,а Inhibin B почти 100. МЦ е като часовник с продължителност 28 дни и овулация около 14-тия ден.
Възможно ли яйчицата ми да са свършили толкова бързо? Имам ли някакъв шанс за дете с мои Я?
И тъй като ми писна от бг лекарите, обмислям да опитам в Турция. Това беше причината да си пусна изследванията. Само, че изненадата беше много неприятна и сега не зная дали някой изобщо ще ми обърне внимание.
SNOY, моля те пиши ми на лични за този доктор от Турция, за който споменаваш.
 Ще бъда благодарна за всеки съвет.
Вчера си научих резултати и от тогава не мога да си намеря място. Пет години какви ли не процедури, изследвания, всевъзможни версии, които отхвърляха една след друга, уж все хубави яйцеклетки, перфектни ембриони и лигавица, а на края ще се наложи да търся донор....  :(Така и не можаха да намерят причината......  :(