0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #40 -: Януари 27, 2011, 18:51:10 pm »
Забременях в клиниката на д-р Владимиров /от донорска/.За съжаление,радостта ми бе за кратко- missed abort в 7г.с........
Много боли!
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #41 -: Януари 27, 2011, 20:50:36 pm »
motek Много съжалявам не губи надежда.
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #42 -: Януари 28, 2011, 09:43:13 am »
Motek, много съжалявам, обсъдихте ли с док причините за неуспеха, какво е неговото мнение?
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #43 -: Януари 28, 2011, 10:28:38 am »
Motek, тъкмо се чудех къде се загуби и дали има новини около теб? Много съжалявам, че така се е получило! И аз, като Танитка, да попитам, обсъдихте ли причините за аборта или е още рано?

Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #44 -: Януари 28, 2011, 14:19:32 pm »
Хайде и аз в компанията. :wink:
Ами при мен вторият опит преди Коледа е с отрицателен тест.
Остава ми да пробвам със замразените бластоцисти пък да видим от там какво ще излезе.
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #45 -: Януари 28, 2011, 17:55:34 pm »
Благодаря ви,момичета.
Не съм се срещала с доктора,просто го уведомих по тел какво се случва с мен.Изчистиха ме в Пловдив преди 4 дни.
И аз имам замразени,но сега имам нужда от почивка и да се съвзема.И едва ли има отговор на това,защо спря да се развива....
Просто си давам кураж!
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #46 -: Януари 28, 2011, 22:30:26 pm »
kartiche, много съжалявам...
Момичета, дано сладоледчетата са вашия късмет!
 :bighug: :bighug:

*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #47 -: Януари 31, 2011, 09:09:32 am »
Kartiche, motek, много съжалявам, в една група сме за съжаление. :?
Уж с донорска шанса се вдига много, обаче при нас - цък изненада.
Трябва да обсъдим заедно причините за неуспеха, както знаете и при мен след 2 опита с донорска - нищо.
 :hug2: :bighug: :balk_21:
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #48 -: Януари 31, 2011, 11:32:36 am »
   Motek, kartiche съчувствам ви :bighug: :bighug:

   Пожелавам ви много сила, за да преодолеете този неуспех и положителен резултат при следващата процедура yahoo_17
*

    haplata

  • *
  • 20
  • Мечтите се сбъдват!
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #49 -: Февруари 08, 2011, 15:09:53 pm »
Октомври 2008 (1 опит)д-р Александров - отрицателен тест.
Октомври 2010(2 опит) КИРМ Плевен док Емин положителен тест, но за жалост за кратко бе радостта ни - аборт в 7 г.с Причините останаха неизвестни.
Дано следващият ни 3 опит, ни донесе щастието за което мечтаем!!!
Успех на всички ни
Няма невъзможни неща :)))
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #50 -: Февруари 08, 2011, 17:52:11 pm »
Haplata, нали става въпрос за опит с донорски яйцеклетки? Колко ембриона имахте при двата опита, замразени имахте ли? Имаш ли инфо колко годишни бяха донорките?
Много съжалявам, аз все си мислех, че съм единствената с такава кофти статистика.
Питам те - защото когато ходих при Кременски за консулт, той изтъкна, че е важен не броя опити, а общо броя я - така се изчислявал процента успеваемост. Според него световните статистики били следните: от общо всички оплодени я. или ембриони - едва 17% водят до раждане на живо дете и това било напълно нормално.
Всеки може сам да се изчисли :lol:
Желая ти успех и късмет при следващия опит!
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #51 -: Февруари 15, 2011, 21:38:45 pm »
Здравейте,

в началото на тази година цикълът ми спря и това уби и последната ни надежда да имаме наше бебче.Аз съм на 39 и явно съм от няколкото процента жени, които влизат толкова рано в критическата. След много мислене взехме решение да опитаме с донорска яйцеклетка. Все още не знам как ще приема бебето с чужди гени и се опитвам да приема, че не мога да се продължа, но много искаме да си имаме бебе.

Аз съм в началото на пътя и сега започвам да се информирам и търся добра клиника, лекари, на които да се доверя. Нямам много време за опити, затова ще ви бъда благодарна за всяка информация, която да ми помогне по пътя към нашето бебче.

Благодаря!
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #52 -: Февруари 16, 2011, 10:00:44 am »
Elfina,
Всички водещи клиники имат донорски програми, а именно Щерев, Стаменов, Владимиров. За тях поне със сигурност знам, предполагам, че има и други.
Но навсякъде се чака за донор - точно колко ще ти отговорят в самата клиника. Тук има доста информация относно клиниките и докторите в тях - така че попрочети и се ориентирай.
А освен това не ти, а репродуктивен специалист е необходимо да прецени какво и как трябва да се направи при теб.
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #53 -: Февруари 16, 2011, 11:42:59 am »
Elfina в КИРМ Плевен също има доноски програми и не се чака много за донор ако са ти добри изследванията. Най-много 1-2 месеца.
Ако имаш проблеми в изследванията, тогава първо се лекуваш и после процедура.

*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #54 -: Февруари 18, 2011, 15:51:08 pm »
Успешен пьрви опит-за сьжаление не е в Бьлгария.Синьт ми вече е на 6 месеца.Ако проявите интерес-това е сайта http://www.myivfalternative.com/Чакахме само 2 месеца.
*

    haplata

  • *
  • 20
  • Мечтите се сбъдват!
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #55 -: Февруари 22, 2011, 12:51:09 pm »
Haplata, нали става въпрос за опит с донорски яйцеклетки? Колко ембриона имахте при двата опита, замразени имахте ли? Имаш ли инфо колко годишни бяха донорките?
Много съжалявам, аз все си мислех, че съм единствената с такава кофти статистика.
Питам те - защото когато ходих при Кременски за консулт, той изтъкна, че е важен не броя опити, а общо броя я - така се изчислявал процента успеваемост. Според него световните статистики били следните: от общо всички оплодени я. или ембриони - едва 17% водят до раждане на живо дете и това било напълно нормално.
Всеки може сам да се изчисли :lol:
Желая ти успех и късмет при следващия опит!


Tanitа Да с дон яйцеклетки.
1 път имахме 11 яйцеклетки, а 2 път 10
В първият си опит от 11 до ЕТ останаха само 2 не хубави с фрагментации ми каза доки, а при 2 опит се развиха 8 на ЕТ бяха 3 отлични и 1 морула. И двата пъти върнахме по 3.
Сега... 2 ми опит бе положителен теста, но загубих бебо в 7 г.с ...
Дано късмета да е  с нас:wink:
Няма невъзможни неща :)))
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #56 -: Февруари 22, 2011, 18:31:00 pm »
haplata, много съжалявам... :(
Момичета, дано поста ми не е спам. Не знам редно ли е да се пише в тема за статистика, но ми се ще да питам нещо? Забелязвам, че положителните опити с донорска яйцеклетка не са много, но много силно впечатление ми прави факта, че голяма част от тях завършват в малките седмици - около 7 седмица горе-долу. На какво се дължи това? Не се ли прави всичко, за да се запази тази толкова ценна бременност? Индивидуално ли е всичко? Преди 2-3 дни приключи и бременността на моя приятелка по същия начин... пак с донорска яйцеклетка... и пак в 7-ма седмица... Защо?

Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #57 -: Февруари 23, 2011, 21:00:49 pm »
Душка и при мен първият опит с донорски завърши в началото на 5г.с. :(
Вторият е с отрицателен тест.
И двата опита бяха със свежи яйцеклетки.
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #58 -: Декември 02, 2011, 11:16:20 am »
Momi4eta, i az sum s donorska programa, sled 2 dni mi e testa... golyamo vulnenie... umiram ve4e...
Pri men ima6e blokaj, posle na 22 den Estrofem i na 4-ti den Utrogestan be6e transfera na 3 embriona s dobro ka4estvo.
Produljavam i s estrofema i s utrogestana ve4e 12 dni sled transfera...
4udya se dali ne mi idva zaradi blokaja? Ne 4e mi se 6te da mi doyde, o ne!
Koy ima pove4e opit, molya da spodeli!
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #59 -: Януари 14, 2012, 11:03:18 am »
Здравейте, и аз съм с донорска програма. Имаме един неуспешен опит, спря да се развива в 6 г.с.
Искам да попитам някой изобщо успял ли е да износи бебе с донорска яйцеклетка?