0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Искам да направим една неофициална статистика на бременостите с донорска яйцеклетка в отделните клиники.
Добре е да доизясним от кой опит, както и дали имаше неща, които са ви притеснявали при опита. Темата е доста деликатна и предполагам, че много от забременелите с донорска яйцеклетки ще предпочетат анонимността. Все пак ще бъде добре, ако поне гласуват.
На всички, които ще се включат благодаря предварително!
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #1 -: Октомври 07, 2009, 11:07:27 am »
Първи опит с донорска Я (четвърто поред ИКСИ), при д-р Владимиров. Всичко беше ОК. Уви, до 9 гс. Последва ЗЕТ, отрицателен. Сега се чудя накъде да продължавам.
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #2 -: Октомври 08, 2009, 08:58:04 am »
Sanipop, много ти благодаря, че сподели. Пожелавам ти успех от сърце - каквото и да решиш! :crossfingers: :crossfingers: За да не разводняваме темата ще пиша на лични.
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #3 -: Октомври 12, 2009, 09:20:02 am »
Момичета, повдигам темата.
Моля ви, нека се включат повече от момичетата правили Инвитро/ИКСИ с донорска яйцеклетка.
Анкетата не е пусната случайно, имам чувството, след всичко прочетено за донорска яйцеклетка, че в някой клиники успеваемостта е много ниска.
Уточнявам, че става въпрос само и единственно за донорска.
Моля ви за мнение
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #4 -: Октомври 12, 2009, 21:30:41 pm »
Първи опит - успешен при д-р Владимиров. Никакви проблеми, напротив - изключително коректно отношение от негова страна и от страна на целия персонал.
« Последна редакция: Октомври 12, 2009, 21:32:31 pm от nana36 »
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #5 -: Октомври 13, 2009, 10:25:53 am »
Супер Нина, много ти благодаря за включването!
Много се радвам за теб, изключително окуражителен пример за всички нас!
Пожелавам ти успех до края и на финала - здраво бебоче - незнам на какъв етап си :lol:
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #6 -: Ноември 07, 2009, 14:15:50 pm »
никой не прави донорски май :(Предполагам,че са малко или никак тези с успех след донорско инв.
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #7 -: Ноември 07, 2009, 15:44:20 pm »
В момента правя донорско ин-витро при Владимиров, днес дадохме материал от половинката, сега чакам да ме извикат да си прибера дечицата /евентуално в понеделник-дай боже/. Надявам се да се впиша в статистиката на успелите.
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #8 -: Ноември 07, 2009, 17:56:49 pm »
Желая ти много много късмет.И да питам:Колко трябва да е лигавицата преди трансфера?Пожелавам ти да се запишеш в статистиката след...не повече от 15 дни и след 9 месеца да гушнеш твоето щастие
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #9 -: Ноември 07, 2009, 19:27:35 pm »
Здравейте момичета да споделя и аз.Имам 2 опита с донорски неуспешни !Но все още не съм се отказала да пробвам .Желая успех на всички момичета впуснали се в това начинание :bighug:
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #10 -: Ноември 07, 2009, 22:14:49 pm »
Приятелката ми е бременна след 1-ви опит с донорска яйцеклетка в клиника Малинов. :)
Желая успех на всички!
« Последна редакция: Ноември 07, 2009, 22:16:21 pm от Kremkaramel »
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #11 -: Ноември 08, 2009, 01:50:07 am »
Приятелката ми е бременна след 1-ви опит с донорска яйцеклетка в клиника Малинов. :)
Желая успех на всички!
И аз имам приятелка бременна от първи опит с донорска яйцеклетка в Малинов!  :D
Успех момичета!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #12 -: Ноември 08, 2009, 15:41:29 pm »
И аз имам приятелка вече родила с донорска от първи опит в Малинов.
Тя не чете и не пише в Зачатие, ако искате ще гласувам за нея.
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #13 -: Ноември 08, 2009, 18:22:38 pm »
Желая ти много много късмет.И да питам:Колко трябва да е лигавицата преди трансфера?Пожелавам ти да се запишеш в статистиката след...не повече от 15 дни и след 9 месеца да гушнеш твоето щастие
Не знам и не питам, но при мен по принцип е тънка и пия естрофем от самото начало, а сега го и увеличих. Благодаря за пожеланията.
« Последна редакция: Ноември 08, 2009, 18:24:19 pm от patilabel »
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #14 -: Ноември 08, 2009, 20:04:34 pm »
Колко трябва да е лигавицата преди трансфера?

> от 9 mm
разбира се има и забременели с по-тънка, но те са рядкост и изключения.
успех!
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #15 -: Ноември 09, 2009, 09:03:01 am »
Момичета, много благодаря на всички за информацията!
Patilabel, успех мила - от сърце ти го пожелавам  :crossfingers: yahoo_17.
Ще чакаме с нетърпение да се включиш след десетина дни с хубави новини!!!
На 11.11 е Свети Мина - дано да ти помогне!
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #16 -: Ноември 09, 2009, 15:34:41 pm »
Една приятелка забременя от първи опит с донорска яйцеклетка в Плевен при д-р Емин.Ще гласувам от нейно име.
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #17 -: Ноември 20, 2009, 09:54:45 am »
Е, да понапиша и аз нещо за статистиката. Първи опит с донорска Я. - за съжаление неуспешен. ЧХГ на 11 ден - 5.02.
Но при нас от всички 10 Я. остана само 1 - може би това беше причината, за неуспеха, повече подробности съм описала в дневника си.
Успех на всички! osi_9
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #18 -: Ноември 20, 2009, 10:00:19 am »
Да се запиша и аз, първи опит с д.я - за съжаление неуспешен. Причината, много лошо качество на извадените яйцеклетки, от 11 оплодили се само 2, едната ИКСИ а другата IVF.
Дано следващият път имаме по-голям късмет и успеем да станем и ние, мами :))


*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #19 -: Ноември 20, 2009, 10:47:32 am »
Е, не, защо така, момичета... :( Съжалявам много...  :( Но, защо се е получило така - от толкова много яйцеклетки...  :( Ох, много ми е мъчно... :( Прегръщам ви силно и двете. Дано намерите сили за нов опит.
« Последна редакция: Ноември 20, 2009, 11:08:38 am от du6ka »

*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #20 -: Ноември 20, 2009, 18:26:14 pm »
За съжаление и моят първи опит с д.я. завърщи нещастно-10 ден ЧХГ-0.58. За протокола-11 я, от тях се оплодиха 9, 6 с отлично качество, трансфер на 2, останалите замразихме. Скоро ще се отчета и за сладоледите, ако вс. е о.к. Много, много успех на всички с този проблем.
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #21 -: Ноември 20, 2009, 19:02:06 pm »
patilabel,Искрено съжалявам!Стисках ти палци през цялото време.
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #22 -: Ноември 20, 2009, 20:46:25 pm »
tanita7,Моят док беше казал всичко под 5 е отрицателно!Което знааааачи: :D...Повтори си теста,таничка!Дано да съм права
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #23 -: Ноември 22, 2009, 20:42:37 pm »
Моят успешен опит беше в АГ - Варна. Изключителна коректност и професионализъм!
Резултатите от този опит сега спят до мен :D.

Преди това имам два неуспешни опита в Якентро - Солун. Това е клиника, която в никакъв случай не бих могла да препоръчам за донорски процедури.
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #24 -: Ноември 23, 2009, 08:38:04 am »
Patilabel, толкова много съжалявам! Дано слдоледите са ти на късмет!
Lina, повторих го, ЧХГ -то пада!

*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #25 -: Ноември 23, 2009, 15:55:28 pm »
Patilabel, толкова много съжалявам! Дано слдоледите са ти на късмет!
Lina, повторих го, ЧХГ -то пада!
Танче - съжалявам  :hug2: :bighug:

*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #26 -: Ноември 23, 2009, 17:24:07 pm »
Момичета, в допълнение на темата аз лично искам също да кажа нещо относно донорството на Я.
Я. на моята донорка бяха прекрасни. Когато говорихме с Док. относно причините за неуспеха при нас - съмненията се прехвърлиха към мъжа ми и тъй като ние по принцип не сме с мъжки фактор ( отлична спермограма ) - точно това беше най-странното.
Така или иначе сега се насочваме към цитогенетичен анализ при него.
Мисля, че независимо дали темата е анкета или обща, всякаква информация относно причина за неуспеха би била добре дошла с цел избягване за в бъдеще!
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #27 -: Ноември 23, 2009, 21:45:04 pm »
Танитка, напълно съм съгласна с теб, защото и ние сме на същата "гара". Пиши, всяка информация би била полезна. След нова година смятам да направя още един "напън" и своевременно ще пиша как са се развили нещата при нас.
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #28 -: Ноември 25, 2009, 11:15:40 am »
tanita7Съжалявам за неуспеха!Все си мислех,че като са повече и все едничко ще тръгне.
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #29 -: Януари 01, 2010, 15:24:24 pm »
Честита Нова Година мили момичета!
След 4 неуспешни ICSI опита и 10години ходене по мьките,най-после мога да споделя и нещо прекрасно.14 дни след донорско ICSI-резултат от В-HCG-1196.След 2 дни-3396mlU/ml.Нямам тьрпение да чакам след една седмица какво ще види и моя док.
Прегрьщам ви,целувам ви и ви моля-не се предавайте.Надежда винаги има.
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #30 -: Януари 01, 2010, 20:37:55 pm »
Мила Ани , страхотна новина!!! Изключително много се радвам за теб и успех на прегледа . Спокойни девет месеца и понеже и аз тази година съм решила да се запиша за Донорска програма не може да си представиш какъв кураж и надежда ми вдъхна след като прочетох поста ти. Още веднъж успех и много , много късмет!
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #31 -: Януари 01, 2010, 20:56:08 pm »
Ех,че хубава наовогодишна новина!Дано всичко от сега нататък да е само хубаво!!!Прегръщам те,мила!И да пишеш като чуете пулса
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #32 -: Януари 02, 2010, 19:05:35 pm »
Ани, честито, мила! Страхотно начало на новата година! Пожелавам ти леки 9 месеца. И като гледам колко е голямо ЧХГ-то май ще са двечки....

Аз само да попитам - тук говорим само за донорски яйцеклетки, така ли? Мен ме интересува въпроса с донорски мъжки материал. Моля ако някой има такъв опит, да сподели. Благодаря предварително.

Успешна и щастлива Нова година на всички!
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #33 -: Февруари 28, 2010, 22:10:24 pm »
Tук става дума само за донорски яйцеклетки.Обаче като гледам процента успеваемост,смятам,че почти не се прави в България(((


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Честита Нова Година мили момичета!
След 4 неуспешни ICSI опита и 10години ходене по мьките,най-после мога да споделя и нещо прекрасно.14 дни след донорско ICSI-резултат от В-HCG-1196.След 2 дни-3396mlU/ml.Нямам тьрпение да чакам след една седмица какво ще види и моя док.
Прегрьщам ви,целувам ви и ви моля-не се предавайте.Надежда винаги има.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Тъкмо се канех да пусна подобна тема.
Хайде всички, които на скоро са правили процедури с донорски яйцеклетки да споделят актуална информация.
На мен ми предстои другия месец.
« Последна редакция: Май 08, 2010, 18:28:12 pm от kartiche »
*
Kisela браво миличка , а на теб Kartiche успех другия месец . Много се радвам , че пишете момичета. На мен също ми предстои донорска , но преди това май се налага и биопсия , та затова незнам точно кога ще стартирам. Kisela няма да е зле да споделиш по-подробно как протече всичко и къде....ако е удобно де.  :bighug:
Привет момичета,
реших да пиша, за да вдъхна кураж на момичетата, на които им предстои процедура с донорска яйцеклетка. От 4 яйцеклетки, 2 се оплодиха, имплантираха се и двете, но едната се оказа кухо яйце. Живот и здраве, средата на август очакваме нашето съкровище :sleepingbabygirl:. Лекарят, който ми помогна е д-р Емин, КИРМ - Плевен.
Желая ви успех!  :bighug:

Там, където има любов, няма страх.
                  Апостол Йоан
Kisela браво миличка , а на теб Kartiche успех другия месец . Много се радвам , че пишете момичета. На мен също ми предстои донорска , но преди това май се налага и биопсия , та затова незнам точно кога ще стартирам. Kisela няма да е зле да споделиш по-подробно как протече всичко и къде....ако е удобно де.  :bighug:



Aз щях да съм най-щастливата на света,ако се отнасяше за мен!Просто повдигнах темата с цитат на Ани.Лек ден!И мен ме интересува също темата,но за сега още нищо не съм предприела...по финансови причини


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #39 -: Декември 26, 2010, 10:40:02 am »
Повдигам темата.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #40 -: Януари 27, 2011, 18:51:10 pm »
Забременях в клиниката на д-р Владимиров /от донорска/.За съжаление,радостта ми бе за кратко- missed abort в 7г.с........
Много боли!
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #41 -: Януари 27, 2011, 20:50:36 pm »
motek Много съжалявам не губи надежда.
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #42 -: Януари 28, 2011, 09:43:13 am »
Motek, много съжалявам, обсъдихте ли с док причините за неуспеха, какво е неговото мнение?
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #43 -: Януари 28, 2011, 10:28:38 am »
Motek, тъкмо се чудех къде се загуби и дали има новини около теб? Много съжалявам, че така се е получило! И аз, като Танитка, да попитам, обсъдихте ли причините за аборта или е още рано?

Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #44 -: Януари 28, 2011, 14:19:32 pm »
Хайде и аз в компанията. :wink:
Ами при мен вторият опит преди Коледа е с отрицателен тест.
Остава ми да пробвам със замразените бластоцисти пък да видим от там какво ще излезе.
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #45 -: Януари 28, 2011, 17:55:34 pm »
Благодаря ви,момичета.
Не съм се срещала с доктора,просто го уведомих по тел какво се случва с мен.Изчистиха ме в Пловдив преди 4 дни.
И аз имам замразени,но сега имам нужда от почивка и да се съвзема.И едва ли има отговор на това,защо спря да се развива....
Просто си давам кураж!
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #46 -: Януари 28, 2011, 22:30:26 pm »
kartiche, много съжалявам...
Момичета, дано сладоледчетата са вашия късмет!
 :bighug: :bighug:

*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #47 -: Януари 31, 2011, 09:09:32 am »
Kartiche, motek, много съжалявам, в една група сме за съжаление. :?
Уж с донорска шанса се вдига много, обаче при нас - цък изненада.
Трябва да обсъдим заедно причините за неуспеха, както знаете и при мен след 2 опита с донорска - нищо.
 :hug2: :bighug: :balk_21:
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #48 -: Януари 31, 2011, 11:32:36 am »
   Motek, kartiche съчувствам ви :bighug: :bighug:

   Пожелавам ви много сила, за да преодолеете този неуспех и положителен резултат при следващата процедура yahoo_17
*

    haplata

  • *
  • 20
  • Мечтите се сбъдват!
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #49 -: Февруари 08, 2011, 15:09:53 pm »
Октомври 2008 (1 опит)д-р Александров - отрицателен тест.
Октомври 2010(2 опит) КИРМ Плевен док Емин положителен тест, но за жалост за кратко бе радостта ни - аборт в 7 г.с Причините останаха неизвестни.
Дано следващият ни 3 опит, ни донесе щастието за което мечтаем!!!
Успех на всички ни
Няма невъзможни неща :)))
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #50 -: Февруари 08, 2011, 17:52:11 pm »
Haplata, нали става въпрос за опит с донорски яйцеклетки? Колко ембриона имахте при двата опита, замразени имахте ли? Имаш ли инфо колко годишни бяха донорките?
Много съжалявам, аз все си мислех, че съм единствената с такава кофти статистика.
Питам те - защото когато ходих при Кременски за консулт, той изтъкна, че е важен не броя опити, а общо броя я - така се изчислявал процента успеваемост. Според него световните статистики били следните: от общо всички оплодени я. или ембриони - едва 17% водят до раждане на живо дете и това било напълно нормално.
Всеки може сам да се изчисли :lol:
Желая ти успех и късмет при следващия опит!
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #51 -: Февруари 15, 2011, 21:38:45 pm »
Здравейте,

в началото на тази година цикълът ми спря и това уби и последната ни надежда да имаме наше бебче.Аз съм на 39 и явно съм от няколкото процента жени, които влизат толкова рано в критическата. След много мислене взехме решение да опитаме с донорска яйцеклетка. Все още не знам как ще приема бебето с чужди гени и се опитвам да приема, че не мога да се продължа, но много искаме да си имаме бебе.

Аз съм в началото на пътя и сега започвам да се информирам и търся добра клиника, лекари, на които да се доверя. Нямам много време за опити, затова ще ви бъда благодарна за всяка информация, която да ми помогне по пътя към нашето бебче.

Благодаря!
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #52 -: Февруари 16, 2011, 10:00:44 am »
Elfina,
Всички водещи клиники имат донорски програми, а именно Щерев, Стаменов, Владимиров. За тях поне със сигурност знам, предполагам, че има и други.
Но навсякъде се чака за донор - точно колко ще ти отговорят в самата клиника. Тук има доста информация относно клиниките и докторите в тях - така че попрочети и се ориентирай.
А освен това не ти, а репродуктивен специалист е необходимо да прецени какво и как трябва да се направи при теб.
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #53 -: Февруари 16, 2011, 11:42:59 am »
Elfina в КИРМ Плевен също има доноски програми и не се чака много за донор ако са ти добри изследванията. Най-много 1-2 месеца.
Ако имаш проблеми в изследванията, тогава първо се лекуваш и после процедура.

*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #54 -: Февруари 18, 2011, 15:51:08 pm »
Успешен пьрви опит-за сьжаление не е в Бьлгария.Синьт ми вече е на 6 месеца.Ако проявите интерес-това е сайта http://www.myivfalternative.com/Чакахме само 2 месеца.
*

    haplata

  • *
  • 20
  • Мечтите се сбъдват!
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #55 -: Февруари 22, 2011, 12:51:09 pm »
Haplata, нали става въпрос за опит с донорски яйцеклетки? Колко ембриона имахте при двата опита, замразени имахте ли? Имаш ли инфо колко годишни бяха донорките?
Много съжалявам, аз все си мислех, че съм единствената с такава кофти статистика.
Питам те - защото когато ходих при Кременски за консулт, той изтъкна, че е важен не броя опити, а общо броя я - така се изчислявал процента успеваемост. Според него световните статистики били следните: от общо всички оплодени я. или ембриони - едва 17% водят до раждане на живо дете и това било напълно нормално.
Всеки може сам да се изчисли :lol:
Желая ти успех и късмет при следващия опит!


Tanitа Да с дон яйцеклетки.
1 път имахме 11 яйцеклетки, а 2 път 10
В първият си опит от 11 до ЕТ останаха само 2 не хубави с фрагментации ми каза доки, а при 2 опит се развиха 8 на ЕТ бяха 3 отлични и 1 морула. И двата пъти върнахме по 3.
Сега... 2 ми опит бе положителен теста, но загубих бебо в 7 г.с ...
Дано късмета да е  с нас:wink:
Няма невъзможни неща :)))
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #56 -: Февруари 22, 2011, 18:31:00 pm »
haplata, много съжалявам... :(
Момичета, дано поста ми не е спам. Не знам редно ли е да се пише в тема за статистика, но ми се ще да питам нещо? Забелязвам, че положителните опити с донорска яйцеклетка не са много, но много силно впечатление ми прави факта, че голяма част от тях завършват в малките седмици - около 7 седмица горе-долу. На какво се дължи това? Не се ли прави всичко, за да се запази тази толкова ценна бременност? Индивидуално ли е всичко? Преди 2-3 дни приключи и бременността на моя приятелка по същия начин... пак с донорска яйцеклетка... и пак в 7-ма седмица... Защо?

Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #57 -: Февруари 23, 2011, 21:00:49 pm »
Душка и при мен първият опит с донорски завърши в началото на 5г.с. :(
Вторият е с отрицателен тест.
И двата опита бяха със свежи яйцеклетки.
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #58 -: Декември 02, 2011, 11:16:20 am »
Momi4eta, i az sum s donorska programa, sled 2 dni mi e testa... golyamo vulnenie... umiram ve4e...
Pri men ima6e blokaj, posle na 22 den Estrofem i na 4-ti den Utrogestan be6e transfera na 3 embriona s dobro ka4estvo.
Produljavam i s estrofema i s utrogestana ve4e 12 dni sled transfera...
4udya se dali ne mi idva zaradi blokaja? Ne 4e mi se 6te da mi doyde, o ne!
Koy ima pove4e opit, molya da spodeli!
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #59 -: Януари 14, 2012, 11:03:18 am »
Здравейте, и аз съм с донорска програма. Имаме един неуспешен опит, спря да се развива в 6 г.с.
Искам да попитам някой изобщо успял ли е да износи бебе с донорска яйцеклетка?
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #60 -: Януари 14, 2012, 12:06:31 pm »
Здравейте, и аз съм с донорска програма. Имаме един неуспешен опит, спря да се развива в 6 г.с.
Искам да попитам някой изобщо успял ли е да износи бебе с донорска яйцеклетка?

Разбира се! :P Погледни анкетата по-горе ;)


Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #61 -: Януари 25, 2012, 21:45:08 pm »
Благодаря ви,момичета.
Не съм се срещала с доктора,просто го уведомих по тел какво се случва с мен.Изчистиха ме в Пловдив преди 4 дни.
И аз имам замразени,но сега имам нужда от почивка и да се съвзема.И едва ли има отговор на това,защо спря да се развива....
Просто си давам кураж!


Здравей, и аз съм при д-р Владимиров,имам и аз един неуспешен опит. Можеш ли да споделиш как се развиват при теб нещата, правихте ли втори опит? Знам, че при всеки е различно, но все пак ми се ще да разбера какво се случва и при другите и долу-горе какъв е шансът успешно да се износи едно бебе?
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #62 -: Април 24, 2012, 23:06:26 pm »
Май дойде и моя ред да пиша тук. През 2008 направих първи опит с донорски Я. При трансфера ми върнаха 3 ембриона,но за съжаление теста на 14я ден беше отрицателен.Сега съм с 2ри опит-пак 3 ембриона.На 16я ден теста е отрицателен. Обадих се на док. и той ми каза,че е мн рано за тест.Трябвало да го направя на 20-21я ден.Интересно ми е защо чак тогава-дали защото съм с донорски Я или защото съм с ранна критическа и дълго време бях на фемостон.Както и да е едва чакам да стане 21я ден,но почти не вярвам в двете чертички.Бях много сигурна,че този път ще се получи(трансфера беше на Цветница)Аз съм на 39г. и от 24 годишна нямам естествен цикъл,само с хапчета ми идва. Мисля си че може и това да е причина да не успявам и с донорска Я.Желая успех на всички, които са в борбата!
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #63 -: Април 24, 2012, 23:47:02 pm »
Марилина, много съжалявам за резултата.
За 14 ден след трансфера ли става въпрос?
Ако броим дните след трансфера, не знам какво е имал пред вид твоя доктор, но е добре да го попиташ.
Аз лично досега имам 6 трансфера и винаги тест съм правила на 10 ден след трансфера.

Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #64 -: Април 25, 2012, 17:35:21 pm »
Да,16я ден след трансфера.Той беше на 8ми и още тогава д-ра каза на 28ми тест.Аз веднага го попитах"Ама на 20я ден ли чак?" и той каза"Да, на 20я.Аз въпреки това едвам изчаках до 16я и си направих.
« Последна редакция: Април 25, 2012, 17:39:30 pm от марилина »
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #65 -: Април 25, 2012, 17:42:36 pm »
Кой е д-ра, ако не е тайна?
*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #66 -: Април 25, 2012, 23:34:53 pm »
Аз съм на 39г. и от 24 годишна нямам естествен цикъл,само с хапчета ми идва. Мисля си че може и това да е причина да не успявам и с донорска Я.Желая успех на всички, които са в борбата!

Марилина, не е това причината, аз успях с донорска яйцеклетка,а никога през живота си не съм имала цикъл, освен след прием на лекарства. Успях обаче от четвъртия опит.Тестове винаги съм правила на 14 ден от трансфера. Пожелавам ти на 28ми да се изненадаш приятно с резултата от теста  yahoo_17
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #67 -: Април 26, 2012, 09:32:47 am »
Алтея,благодаря за куража!Изглежда в тази работа няма логика,а всичко е късмет.Точно затова не мисля и че е нужно да пиша името на д-ра,Танита.Но ако искаш ще ти го пратя на лични.
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #68 -: Април 26, 2012, 09:40:41 am »
Няма проблем, просто ми стана любопитно!;-)
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #69 -: Април 30, 2012, 13:42:53 pm »
Момичета,аз бях до тук.ОТР.Няма да мога да се включа в анкетата горе. Успех на всички!
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Момичета,понеже и аз верятно ще използвам донорска програма - такава е препоръката на д-р Стаменов (след 3 неуспешни опита със собствени Я)- та може ли някой да сподели как точно се процедира- какви са стъпките,колко време отнема,колко яйцеклетки са нужни и от един донор ли и т.н Ще съм ви много благодарна,ако някой ме ориентира малко.Успех на всички!
purvi opit yspe6en..dr.vladimirov....34 gestacionna sedmica sum...nikakvi problemi,nikakvi yslojnenia...na 42 godini sum...purva dovedena po4ti do krai i..izkliu4itelno leka bremennost...celuvki...(p.s-yspehut ,mnogo zavisi ot ka4esatvoto na iaicekletkata,i sled tova profesionalizma na embriologa i doktora,i nakraia ot fizi4eskoto sustoianie na bude6tata bremenilka)
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #72 -: Януари 29, 2013, 18:28:07 pm »
Zdraveite,

Nadyavam se ce temata ne  e izcerpana za vsicki, vijdam ce ne ste pisali otdavna.
I az se vklucvam v redicite, na 33 godini sum ot dnes s potvurdena diagnoza POF ili izcerpan yaicnikv rezerv.
Imam dve punkcii neuspeshni.
Ostava mi da opitam s donorska yaicekletka. Nyamam principno rezervi vav vruzka s donorskata yaicekletka. Samo ne znam kolko vreme shte tryabva da cakam ako ne si namerya sama donor.

Molya nyakoi da spodeli opit i da kaje kolko vreme mu e otnelo.

Бел. мод  - моля пишете на кирилица или ползвайте КРЕДОР!
« Последна редакция: Февруари 06, 2013, 13:02:47 pm от rally_pat »
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #73 -: Януари 31, 2013, 09:35:56 am »
Здравей, на мен ми отне около година, нямах познат донор, от клиниката ми намериха, сега се радвам на две момичета:)

Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #74 -: Януари 31, 2013, 09:43:24 am »
Честито! Ако е удобно, би ли споделила колко излиза една такава процедура?
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #75 -: Януари 31, 2013, 10:05:57 am »
Здравей, на мен ми отне около година, нямах познат донор, от клиниката ми намериха, сега се радвам на две момичета:)

Аз също се интересувам. Колко време отнема , приблизително каква е цената,как се процедира, също дали изискванията (фенотипни и пр.) ако са повече влияят на времето за намиране на донор. Също някъде четох че не може да се заведе познат донор. Ако не е тайна и в коя клиника
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #76 -: Февруари 05, 2013, 20:50:38 pm »
Здравейте момичета! Аз съм на 49 години и съм с положителен резултат от втори опит с донорска яйцеклетка в клиника "Малинов". Дъщеря ми е вече на една година.Затова момичета не се предавайте вярвайте в успеха. Желая положителни тестчета на всички които се борят за бебета.
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #77 -: Януари 12, 2014, 16:15:38 pm »
Zdraveite momicheta i ot men.Iskam da Vi dam kuraj i da ne gubite viara v uspexa.Az imam prekrasno momichence na 5 meseca ot donorska iaicekletka-1-vi opit,leka bremennost,na 46 godini sam.Vsichko se sluchi v klinika Embriolab,Solun,Garcia.
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #78 -: Февруари 01, 2014, 11:37:47 am »
Здравейте, момичета!

    Аз имам осем месечна дъщеря след трети опит с донорска яйцеклетка. Първия опит направих при д-р Владимиров, но не се стигна до трансфер. Другите два опита ми бяха при д-р Стаменов. Имах дарени 5 яйцеклетки, оплодиха се 4. При първия опит трансферирахме 2 ембриона, последва биохимична бременност. Останалите 2 ембриона замразихме. След няколко месеца направихме ЗЕТ, който бе успешен. Забременях на 37 години. Бременността ми бе лека. Имах някои проблеми, но благодарение на д-р Сигридов родих доносено, здраво момиченце.
     
    Любимите ми лекари, вече ми липсват! Живот и здраве другото бебе пак при тях ще правим!

   

Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #79 -: Март 20, 2014, 13:19:43 pm »
Здравей Ани,писах ти лично саобщение!Много се интересувам от тази клиника в Чехия,ще може ли да поговорим!?
        Здравейте, момичета!
    Виждам, че отдавна не е писано по темата - надявам се да я подновим. Трудно е, но въпросите са много, а сме длъжни да продължим напред!
   Току-що приключи вторият ми неуспешен опит с донорска Я. Бях на 44 г. когато се реших на тази стъпка, трудно е с осигуряването на  донорска Я. А вече навърших 45 и времето е безмилостно!
    Първият ми опит беше трансфер на 3-ти ден на 3 Е . На 10-ти и 14-ти ден ЧХГ <0.100 и няколко отрицателни УТ. Назначиха ми Медрол, за подтискане на НК клетките, направиха ми вливания на Интралипид преди самия втори трансфер, които беше на 5-ти ден отново 3 Е. Имах перфектна , според док. лигавица и всички други необходими изследвания в норма. Направих кръвен тест на 14 ден ЧХГ 0.300 и отрицателен уринен.
     Впечатлих се от мнението по-горе, че може към 20-я ден да се пусне кръвен тест, моята док винаги ми ги назначава от 10ти ден, въпреки че изчаквам 14-тия за да ги направя. Този път ще продължа с лекарствата, няма да ги спирам и ще изчакам за  да ги повторя. Толкова вярвах , че ще се получи!
      Имам замразени 2 ембриона от 5-ти ден, посоката ще е да ги върнем, стига да устоят при размразяването. Утре ще се видя с док да обсъдим процедурата.
      Няма обяснение защо не се получава, какъв ще е този късмет, който не ме спохожда, допускам че има някакъв проблем и ще искам да направим допълнителни необходими изследвания.
     Желая успех и късмет на всички! Ще се радвам да намерите сили да пишете тук!
Здравейте,

от регистрацията си съм писала само веднъж, защото избягвам и да чета, и да пиша, защото се случва да прочета неща, които ме разстройват и може би без да искам повлияват на преценката ми...
Но сега, след толкова опити, някак искам да споделя - имам три опита със собствени яйцеклетки (съответно 3, 2 и 1 ембрион), завършили и трите само до биохимична бременност (май така се казваше...) - завишено ЧХГ на тест на 14-ти ден и след това спадащо. Вторият трансфер беше труден и се наложи дилатиране преди следващия опит. Също един трансфер на ЗЕ от мои яйцеклетки - пълен провал - ЧХГ 0! Това в рамките на две години и куп изследвания.
След последния провал докторите решиха, че яйцеклетките не са качествени и да опитам с донорска. Не го мислихме много - направихме го - 2 ембриона от донорски яйцеклетки и отново първо ЧХГ положително и следващо спадащо - същия сценарий, а уж лигавицата била перфектна... В момента съм на 5-ти ден след трансфер на естествен цикъл на 3 донорски ЗЕ и не знам защо очаквам картинката да се повтори - нямам ама никаква вяра... Може би и затова пиша...
« Последна редакция: Юли 25, 2014, 15:45:42 pm от fiona_l »
    Здравейте, момичета!
    От скоро съм тук, и прибирайки се от посещението си днес в клиниката и срещата с док поглеждам за нови мнения по темата. Въпросите са много, а отговорите оскъдни! А искрено се надявам тук взаимно да търсим решение на проблемите, и да си даваме кураж стремейки се към успеха!
    Аз съм с втори неуспешен опит с ДЯ - трансфер на 3 Е на 5-ти ден. Направих 2 кръвни теста: първия на 14-ти ден 0.300 и втори на 16-ти ден < 0.100 рано сутринта преди тръгване за Сф. Имах остри моментни болки ниско долу. В клиниката направих трети - с надеждата, в провинцията да са неточни, колкото и глупаво да прозвучи - надявах се на някаква късна имплантация...но уви < 145.     
    Попитах док изобщо имало ли е имплантация? Тя каза: "Не, никаква. Нямам, казва, обяснение защо не се получи при теб, перфектна лигавица, изследвания в норма, след първия неуспех ти назначих Медрол 2х1, направихме ти вливания на Интралипид (за подтискане на имунната система, при полож. че НК са 13 % при норма 8 - 21,  но за всеки случай, не вредяло), коментирах с колеги, казва, случая - всичко необходимо е направено - не знам какво да те правя и какви изследвания други да назначим. Дай да те пратя на консултация при доц Щерев, да чуем и неговото мнение по въпроса".   
     Но трябва да има, казвам аз, някакъв проблем. Ако лигавицата е страхотна, в очакване за имплантация, ако имунната система не ги унищожава и при перфектни ембриони защо отново не се получава? Страхувам се да продължим и да употребим 2-та замразени ембриона. Тя каза: "И аз се страхувам"! Е че е сложен процес, знам, но пък така да няма обяснение?! Сякаш прилича на някакво вълшебство, ако се получи!
     Първите 4 дни след трансфера не се отлепях от леглото, след това не правех почти нищо, движех се бавно, внимавах, бях убедена че трябва да направя всичко което зависи от мен, за да успея - никакво кафе, цигари, алкохол и пр. Ровех се в нета и търсех информация и мнения...
     Сега гледам в една точка... и ще чакам срещата с доцента. Трябва да намерим причината, надявам се!
      Така че, мили момичета, не се упреквайте когато не се получава - трябва да продължим напред и да се борим, да вярваме в успеха. Доста други "фактори", допускам,  влияят на положителния резултат. Просто мисля, че споделеният опит би помогнал да ги откриваме по-лесно, когато сме в този лабиринт.
      Кураж, здраве и успех желая на всички!
      Fiona_I , горе брадичката, ще се получи - вярвай в това! Отпусни се, мисли позитивно, колкото и да ти е трудно, сподели!
      До скоро!
*
Danali, коментирахте ли с твоята лекарка евентуална хистероскопия, за да се огледа матката отвътре? Ако има полип не винаги се вижда на УЗ, не казвам че при теб задължително има, но е редно да се провери. Също има различни варианти на изменения на лигавицата, която на УЗ може да изглежда нормално като дебелина, но като структура да не е добре и това може да се установи чрез непосредствен оглед. Всички тези варианти на изменения на ендометриума, пречат на имплантацията и обикновено при повтарящи се неуспехи, хистероскопията е едно от задължителните изследвания, евентуално и цветна снимка на тръбите.

fiona_l, дано това да е успешният ти опит! yahoo_17
« Последна редакция: Юли 26, 2014, 12:38:35 pm от marsi »

Danali, разбирам че си в клиниката на Щерев. Мога да ти кажа при мен как се получиха нещата. Аз съм пациентка на клиника Надежда. Имам 5 неуспешни опита, но шестият ми е успешен :D
Марси е абсолютно права, направи си хистероскопия, ще се види матката най-добре. В клиника Надежда прилагат РВМС, на мен това ми помогна много. Благодарение на това лекарство, успях да забременея и задържа децата си.
Съветвам те преди да си изчерпала вариянтите за изследвания и операции, да не слагаш ембрионите.
Дано това е последният ти опит и имаш късмет с ембриончетата  :D
Здравейте,

Danali, от моите опити и прочетени материали, стигнах до заключението, че освен различните кръвни изследвания и хормони, ХСГ, хистероскопията и лапароскопията са задължителни, особено при повтарящи се неуспехи, независимо че опитите са с донорски яйцеклетки. Аз имам една ХСГ и две хистероскопии между опитите (и с мои, и с донорски), като при първата се отстрани много малка лейомиома, която не беше установена с УЗИ; втората по-скоро беше във връзка с дилатиране на ЦК (имах труден трасфер) и за стимулиране на лигавицата. При нея не бяха изолирани миоми или полипи. Ако и този опит не успее, доктора каза, че вече е задължително да се прави лапароскопия, а аз се питам защо чак сега...? Но както и да е... затова избягвам да чета по форуми и други - после умувам!  :ask:
И аз мисля, че трябва да направиш хистероскопия.
Желая ти успех!!!

Благодаря на всички с позитивно мислене!  :)
« Последна редакция: Юли 26, 2014, 16:18:21 pm от fiona_l »
   Здравейте, мили момичета!
   Надявах се на вашата активност , и ви благодаря! Ето: и Marsi, Felindra, Fiona_I и Алекс 77 сте на едно и също мнение, че трябва да се направи ХИСТЕРОСКОПИЯ и ЛАПАРОСКОПИЯ. Аз като добра ученичка си извадих с тиренца всички ваши мнения. Изчаках докторката, да чуя нейното мнение за поредният ми неуспех, и тогава започнах с моите въпроси. Нали разбирате, че ми беше неловко да питам защо не сме направили и не направим ...това, и онова изследване, и ЛАПАРОСКОПИЯ ? Извиних се, просто искам да знам... На този въпрос тя бавно и натъртено каза: "Ти нямаш полипи!". Но ме е гледала само с УЗ, специално изследване не ми е правено! Аз в понеделник преди обяд имам консултация с доц. Щерев, но пък си записах и първия час  при моята док след обяд, и след вашите мнения направо ще го искам това изследване! Що за практика е, или тяхна преценка, не проумявам аз, да пропуснат нещо по посока успеваемост, уж за да ти спестят това изследване като пари, а това да доведе или причини неуспех на самия опит?! Нима не е ясно какво означава това за нас! Или са наясно, че ще се наредим отново... Нима ще  му мислим дали ще извадим още 200 лв, примерно, а да загуби хиляди и посърнем в отчаяност , и песимизъм. И ще ви разкажа защо пиша това: когато нямаше бременност след първия опит, и когато прочетох за  влиянието на имунната с-ма в/у ембриона като външно тяло, направо се изплаших! Не го знаех. И питам тогава "Защо не сме правили изследване на НК клетки? А тя ми каза: "Защото е скъпо изследване и не е задължително"! Е, направих си го 162 лв, а опитът струваше 6 300 ! Не ме разбирате погрешно, нали, тук не става въпрос за пари, а за сринатата надежда, сълзите, унинието, безсилието... и пр. 
     Благодаря ви искрено, че се включихте със съветите си! Прегръщам ви! Ще пиша скоро.
Danali, хистероскопията и лапароскопията са операции. Хистерото е по-щадяща операция. Аз съм от Варна, направиха ми я сутринта, и ранния след обяд си тръгнах и се прибрах без проблем. Мога само да ти кажа за моя случай. На цветна снимка се видя, че имам малък септум, който не се налагаше да се отстранява. Само, че бях решила да отстраня и най-малката пречка. Също бях и със седловидна матка. Когато са започнали операцията, се е оказало че е трябвало да режат повече от колкото се вижда на цветната снимка.
Ако чакаш някой да ти предложи нещо не се надявай. Просто си искаш да ти направят това и онова.
Хистероскопията когато аз я правих през 2010 год. беше 700 лв. Сега бях чела някъде, че минава по здравна каса, но и цената се е вдигнала. Просто трябва да проучиш ако се решиш на тази стъпка.
« Последна редакция: Юли 27, 2014, 16:31:54 pm от Felindra »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Danali, мисля си за още две посоки на търсене.
1. Евентуален изместен имплантационен прозорец
2. Проблем с мъжкия фактор
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

           Здравейте, момичета!
           В търсене на причината за 2-та неуспешни опита с ДЯ, след консултация с доц. Щерев, разглеждайки внимателно цялата документация от моето досие, и последвал преглед, каза следното:
           "Вие сте един от най-тежките ни случай! Затова, защото няма за какво да се хванем! Причина за забременяване няма, а ИМПЛАНТАЦИЯ НЯМА!  НЯМА ДИАЛОГ М/У ЕМБРИОНИТЕ И ЛИГАВИЦАТА" . ИМУНОЛОГИЯТА - много сложна, фина и неизчерпана материя...
           Тъй като по препоръка на док не бях спряла поддържащите лекарства, беше 19-ти ден след трансфера на Е , доцента каза, да ги спра , да продължа приема само на фолиевата киселина и аспирина, да направя почивка и след 2 месеца да отида отново на преглед при него. Искал да види състоянието на матката, тъй като сега е с увеличени размери, предвид стимулациите.
           Препоръча, за евентуалния следващ опит:
           - Ко Култивиране
           - LEI - локална лезия на ендометриума /щрих-абразио/.
           - до тогава да направя курс физиотерапия на малък таз - за по-добро кръвоснабдяване....
           - поне един час дневно активен спорт. За по-добро кръвообращение...

           Попитах след това моята док, защо не сме приложили това след първия неуспешен опит, а тя каза, че няма как да натоварваме организма още в началото с всички възможни процедури.
           Надявам се тази информация да е полезна за някой от вас. Прочетох, че успеваемостта значително се увеличавала. И дано !!! Продължаваме напред!
           Успех и късмет на всички!
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #90 -: Август 20, 2014, 13:22:12 pm »
Здравейте,

много исках да стана част от отбелязалите се в анкетата, но за съжаление няма да е сега...
Моят опит завърши с abortus incipiens, obs.missed abortion в 6 г.с., установено след УЗИ (вижда се плодния сак) и контролно ЧХГ (катастрофално спадащо). 

Желая късмет на всички, тръгнали по този път!  osi_9
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #91 -: Април 29, 2015, 11:08:13 am »
Здравейте, най-после се престраших да пиша и аз, дано все още някой да поглежда тази тема.
Първо да споделя - имам един неуспешен опит с донорска яйцеклетка в Щерев, утре ще ходя да си задам въпросите на моя лекар и ако можем да разберем защо не се получи.
Може ли някой да сподели за донорската програма в Надежда? Колко се чака, колко струва процедурата? И вярно ли е, че там делят яйцеклетките от един донор на две жени?
Иначе доколкото видях анкетата показва, че там е най-голяма успеваемостта, много ми се иска да разбера нещо повече, пишете ми моля, може и на лично ако не ви се пише в темата.
*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #92 -: Април 30, 2015, 17:01:22 pm »
Привет! Да споделя и тук малко горчивина от поредния неуспешен трансфер. Скоро приключи първият ми опит с донорски ембрион. ЧХГ на 14 ден от ЗЕТ- 21.87 и на 16 ден-0.765.....Болката е голяма, въпросите много. Иначе, за статистиката, съм дългогодишен пациент на "Надежда". Порастнах в тази клиника, така се чуствам.
Кажете ми, ако са проходими тръбите,може ли да се направи лапароскопия, защото само това не съм правила още и след последния трансфер имам леки болки ниско долу, мисля в матката. Решила съм да питам за вливки на Интралипид или друго лекарство, преди следващ опит.
Късмет на всички борещи се момичета!
Нема начин да нема начин!
*
Привет! Да споделя и тук малко горчивина от поредния неуспешен трансфер. Скоро приключи първият ми опит с донорски ембрион. ЧХГ на 14 ден от ЗЕТ- 21.87 и на 16 ден-0.765.....Болката е голяма, въпросите много. Иначе, за статистиката, съм дългогодишен пациент на "Надежда". Порастнах в тази клиника, така се чуствам.
Кажете ми, ако са проходими тръбите,може ли да се направи лапароскопия, защото само това не съм правила още и след последния трансфер имам леки болки ниско долу, мисля в матката. Решила съм да питам за вливки на Интралипид или друго лекарство, преди следващ опит.
Късмет на всички борещи се момичета!
:) <3
*
sianie1, сега виждам въпроса ти.
След първия ми донорски трансфер, при който аналогично имах положителен тест за кратко, коментирахме с д-р Персенска и направих следните допълнителни изследвания:
- имунологични, кръвно изследване + биопсия за имунологични показатели;
- цветна снимка за проходимост на тръбите (въпреки, че бях правила три години преди това);
- хистероскопия, за да се огледа матката отвътре евентуално за полип, миома, друг проблем с лигавицата (при мен тук се оказа проблемът - хиперплазия на лигавицата, вариант който не се виждаше на УЗ прегледите, установи се по време на хистероскопията).

По преценка на лекаря може и лапароскопия да направиш или пък комбинирана процедура лапаро плюс хистеро.
Желая ти успех!

*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
sianie1, сега виждам въпроса ти.
След първия ми донорски трансфер, при който аналогично имах положителен тест за кратко, коментирахме с д-р Персенска и направих следните допълнителни изследвания:
- имунологични, кръвно изследване + биопсия за имунологични показатели;
- цветна снимка за проходимост на тръбите (въпреки, че бях правила три години преди това);
- хистероскопия, за да се огледа матката отвътре евентуално за полип, миома, друг проблем с лигавицата (при мен тук се оказа проблемът - хиперплазия на лигавицата, вариант който не се виждаше на УЗ прегледите, установи се по време на хистероскопията).

По преценка на лекаря може и лапароскопия да направиш или пък комбинирана процедура лапаро плюс хистеро.
Желая ти успех!
 Марси, благодаря ти за съвета! Всички тези изследвания съм ги правила. Цв. снимка правих през септ. 2014 и резултатът беше проходими тръби. Хистеро- окт. 2014. Персенска каза, че няма проблеми, само изрязала малък септум. През ноември 2014 беше разш. биопсия. Според д-рката всичко беше наред и там. В началото на тази година правих опит по фонда, с отр. тест. След това инвитро с донорски ембрион, без да правим някакви доп. изследвания.Проследявахме и ТSH, с нива около 1.65-1.85. Сега , по мое настояване, повторихме биопсиата и се оказа, че имун.-та не е добра. Сложихме антибиотик,правих PBMC+лекарство и контр. б-я, и сега чакам резултат. По собствена инициатива си назначих и ген. за тромбофилии. Оказа се , че там имам проблем- вродено предразположение към тромбофилии (фактор  V- Leiden : мутация- R506Q: хетерозигот; и ген: MTHFR: мутация-C677T: хетерозигот). Дон. ми ембриони май не са с добро качество и това мн. ме притеснява. Не знам какво друго да изследвам. :dontknow:
 
Нема начин да нема начин!
*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Марси, благодаря ти за съвета! Всички тези изследвания съм ги правила. Цв. снимка правих през септ. 2014 и резултатът беше проходими тръби. Хистеро- окт. 2014. Персенска каза, че няма проблеми, само изрязала малък септум. През ноември 2014 беше разш. биопсия. Според д-рката всичко беше наред и там. В началото на тази година правих опит по фонда, с отр. тест. След това инвитро с донорски ембрион, без да правим някакви доп. изследвания.Проследявахме и ТSH, с нива около 1.65-1.85. Сега , по мое настояване, повторихме биопсиата и се оказа, че имун.-та не е добра. Сложихме антибиотик,правих PBMC+лекарство и контр. б-я, и сега чакам резултат. По собствена инициатива си назначих и ген. за тромбофилии. Оказа се , че там имам проблем- вродено предразположение към тромбофилии (фактор  V- Leiden : мутация- R506Q: хетерозигот; и ген: MTHFR: мутация-C677T: хетерозигот). Дон. ми ембриони май не са с добро качество и това мн. ме притеснява. Не знам какво друго да изследвам. :dontknow:
Нема начин да нема начин!
Здравейте момичета, от около година чета тук, но за първи път пиша. В очакване на донорска яйцеклетка, търся информация за успеваемостта на процедурата. Изненадващо оскъдна е тя обаче, не знам точно поради какви причини. Ще се радвам да пищат подече жени, които в момента минават през процедура с ДЯ, както и тези с успешна бременност с ДЯ.
*
Момичета и аз чакам за ДЯ, и дано се включа после в анкетата :) Обаче имам проблем с тънка лигавица. Колко време преди трансфера се започва лечение за това - непосредствено преди или по-рано? Някой има ли опит да сподели? Фемостона би ли помогнал за увеличение на лигавицата?
Здравейте да се запиша и аз.Днес ми е 3 ден на 2 5дневни ембриона, блатостисти+клетки.Така пише в листа който ми дадаха.Притеснявам се за този резултат.Има ли някоя успяла с такива човечета,и как се чувствахте в този момент. Много ме е страх,това ми е 5 опит, първият с донорска яйцеклетка.
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #100 -: Юли 24, 2015, 14:03:18 pm »
Здравейте момичета,искам да ви дам кураж след първи опит и съм бременна.Засега се вижда само едно ембрионче с пулс и ще чакаме още едно.Но съм объркана, притеснена на никой не сме казали за това че е донорско инвитро.
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #101 -: Юли 24, 2015, 16:38:47 pm »
Котка, а кой изобщо го интересува как е заченато детето ти...УСПЕХ!!
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #102 -: Юли 24, 2015, 17:04:05 pm »
Коте, много се радвам за теб!!!!!! :bighug:
Важното е, че е станало чудото, друго не е важно!
Надявам се и аз да се похваля наесен с такава новина.
Пожелавам ти безпроблемна и усмихната бременност!
В коя клиника е това, ако не е тайна? Ако искаш пиши ми на лични!
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #103 -: Август 06, 2015, 13:38:43 pm »
Момичета, отдавна не бах писала. Вече имам новинка  :D
Обадиха ми се, че са намерили донорка и в края на август предстои стимулацията, дай боже всичко да е наред, през септември правим трансфера  :D
Питах за цветна снимка, казаха, че не е необходима, ама аз за всеки случай ще направя следващата седмица, да ми е чиста съвестта, че всичко съм направила както трябва.

В момента пия фемостон за лигавицата, ама док. още нещо щяла да ми изпише.. ще ми се обадят допълнително.
Нещо друго важно преди трансефа има ли? Пишете, че ми е за пъри път и много се притеснявам.
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #104 -: Август 06, 2015, 18:32:17 pm »
Момичета, отдавна не бах писала. Вече имам новинка  :D
Обадиха ми се, че са намерили донорка и в края на август предстои стимулацията, дай боже всичко да е наред, през септември правим трансфера  :D
Питах за цветна снимка, казаха, че не е необходима, ама аз за всеки случай ще направя следващата седмица, да ми е чиста съвестта, че всичко съм направила както трябва.

В момента пия фемостон за лигавицата, ама док. още нещо щяла да ми изпише.. ще ми се обадят допълнително.
Нещо друго важно преди трансефа има ли? Пишете, че ми е за пъри път и много се притеснявам.

Бравооооо , Vilia ! :DМного се радвам за теб! Стискам ти палци всичко при теб да потръгне и да бъде наред, а в най-скоро време, да се похвалиш с най-хубавата новина, че си бременна! :bighug: :D
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #105 -: Септември 15, 2015, 08:40:07 am »
Имам пак един въпрос, сори че оспамих темата, ама като ми е за първи път.....
Дали има връзка между дебелината на маточната лигавица и цервикалната слуз? Откакто започнах да пия естрофема много ми се увеличи секрета, даже преди няколко дена се наложи и тънка превръзка да слагам... мнго странно, не съм имала такъв секрет от много отдавна. Не е гъбички или нещо подобно, защото няма сърбеж, миризма и т.н. чист и прозрачен, и в изобилие.
Защото ако има връзка, значи лигавицата расте  :D
Споделете момичета, как е при вас?
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #106 -: Септември 16, 2015, 23:59:46 pm »
Здравейте отново! Току що се прибирам от София, от прегледа.
Лигавицата е станала от 3 на 9,7. Док каза, че е много добре.
Не знам, добре ли е?>>>>
От деня на пункцията започвам и урогестан глобули...
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #107 -: Септември 17, 2015, 00:12:18 am »
Vilia, добре е  :), тя вероятно и още ще порасте до започването на Утрогестана.
А за Утрогестана ще ти се обадят допълнително, за да кажат кога да го започнеш, така ли?

*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #108 -: Септември 17, 2015, 07:08:41 am »
Marsi, благодаря!
Утрогестана трябва да го почна в деня на пункцията на донорката, което предполагат ще бъде някой от дните 22 или 23 септ.
После чакаме  :pleasantry: :pleasantry: и в третия или петия ден ... :)
Май е по-добре в петия?
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #109 -: Септември 17, 2015, 18:07:35 pm »
Май е по-добре в петия?

не е задължително, докторът и ембриолозите ще преценят според качеството на ембрионите
може и на трети ден, все пак донорката е млада и здрава жена без репродуктивни проблеми :)
*
Re: Анкета- бременни от IVF/ICSI с донорска яйцеклетка
« Отговор #110 -: Септември 27, 2015, 08:40:09 am »
Момичета, вчера мина трансфера на 2 петдневни ембриончета :)
Стискайте палци да им хареса при мен и да си останат там!
Лигавицата беше перфектна - 13.6 .
На 5.10. мога направя кръвен тест или чак на 9.10. уринарен, казаха не по-рано!