0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #80 -: Октомври 02, 2009, 20:04:55 pm »
Здравейте момичета само да споделя,че вече незнам какво да си мисля от прегледа ми при док.ми останови овул.на 28.09,тестове ми показаха отрцателен рез.,но нали док.щом е казал значи е така,но на 01.10(снощи)си правя пак тест и познайте положителен как става това нищо не разбирам как се получи това?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #81 -: Октомври 02, 2009, 21:36:34 pm »
Здравейте момичета ...........
Или лекарят ти е сгрешил /и има ПК/  или има проблем с тестовете.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #82 -: Октомври 03, 2009, 15:54:19 pm »
Здравейте момичета , некой ползвал ли е дигитален компютър за отчитане на овулация, ако е ползвал нека сподели мнение. Аз си взех този месец и сега тепарва го ползвам,писна ми с тези тестове.Отделно се оказа че съм изплатила за 4 месеца един с тестовете които все купувам. Той е със софтуер към него и прави графики, наистина има разлика сега съм днес 14 дена и ми показва че съм в ОВУ , но не пиков момент, а с тестовете ми показва че съм в супер оВУ от 12 ден,а то не е така . Утре сте видим какво ще отчете, моя гинеколог ми препоръча за 99% сигурност и показване на ПИКОВИЯ момент да го взема.
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #83 -: Октомври 03, 2009, 19:00:22 pm »
Здр на всички,
вече 5 опит и нищо  :(  Обзалагам се че имам проблем овулацията или може би няма такава, но мисля да проверя с лекарска намеса
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #84 -: Октомври 03, 2009, 22:13:21 pm »
Здравей netkremena,колко струва този дигитален компютър за отчитане на овулация и от аптека ли се купува?
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #85 -: Октомври 04, 2009, 18:55:46 pm »
Здравейте момичета, пращам Ви сайта на немкската фирма коята го произвежда , аз си го порачах с доставка до Австрия, но има и до БГ около 8 ев, е доставката,

http://www.kinderwunsch-experte.de

компютъра е Cyclotest Baby na nemksata firma ÜEBE.Разгледай лесно се използва и аз вече 5 ден го ползвам и наистина различно е. отколкото от тестовете, Тук в Европа го ползват много за предпазване понеже показва всеки ден.Аз съм днес 15 ден на лакмуса съм във вихара си, но на PC съм 36.84. което показва ниска вероятност днес.
Аз досега си мислех че са ми силни дни 14 и 15, но сега разбирам че не съм уцелила.Иначе в интернет като напишете cyclotest излизат много компютри на различни марки , аз много време четох по форумите в европа и този е с най много отзиви.Отделно тук 2 теста са 30 ев, което наистина по ефтино е да си вземеш уреда. Аз мисля да го комбинирам с PRESEED като ми покаже  най добър ден.Дано има ефект. :D
Също има и софтуер към него с графики но не съм се занимавала още с диска към него,
*

    rez

  • *
  • 29
  • вече сме трима
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #86 -: Октомври 05, 2009, 13:03:50 pm »
Здравейте момичета.
имам следния въпрос - около и по време на овулацията/средата на месеца/  10-20 ден забелязали ли сте гърдите ви да са чувствителни? И дали ако е налице тази чувствителност може да се отнесе към овулацията?
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #87 -: Октомври 05, 2009, 13:47:42 pm »
здравейте мила Rez,
аз съм с чувствителни гърди по време на ОВУ, при допир усещам лекам болка, също имам леки болки в яйчниците, дори когато съм настинала чак кръста ме боли. Казвали са ми, че това говори да съм по внимателна и винаги да ми е топло.поздрави.
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #88 -: Октомври 05, 2009, 19:08:03 pm »
здравейте, последния ми цикъл беше на 27 септември, вчера- 8 ден- забелязах, че имам разтеглива цервикална слуз, както и днес. Мисля, че е твърде рано за Овулация, при положение, че цикъла ми е с около 27-28 дни продължителност. Кой фактор е по-надежденн при определяне на О- цервикална слуз или мерене на базалната температура? Сутринта като мерих БТ имах нещо като спад, в сравнение с предните дни....
Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно!
http://www.babyplan.ru/profile/33243
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #89 -: Октомври 05, 2009, 20:03:03 pm »
определено базалната температура.на мен ми дава още от 9 ден 20% че почва Овуто, аз го меря с компютъра.ако ти е 27 /28 дни.нормално да почнеш от 8/9 ден, Моя цикъл е също е така 27 и 28 , дори ако искаш ми напиши температурата си да си ги сравним.
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #90 -: Октомври 05, 2009, 21:40:12 pm »
Искам пак да попитам след пол. година опити без резултат дали да не отида на лекар, мисля че имам проблеми с овулацията. От 3 мес. ползвам тестове за О. и след отчитане на пол. резултат няма бебе  :(
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #91 -: Октомври 05, 2009, 22:35:08 pm »
Искам пак да попитам след пол. година опити без резултат дали да не отида на лекар, мисля че имам проблеми с овулацията. От 3 мес. ползвам тестове за О. и след отчитане на пол. резултат няма бебе  :(
щом подозираш проблем,е добре да мериш БТ и да ползваш О тестовете.След три цикъла на БТ+О тест и отлично таймиране на сексуалния контакт,може да посетиш специялист по репр.медиц.
При консултацията може да носиш и графиките си :).
Все пак,моето мнение е че,3м на тестове не са достатъчно за да се твърди че има проблем...все пак на цикъл при оптимални условия шанса за успех е едва 25% :)
Запази спокойствие :)
Успех
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #92 -: Октомври 05, 2009, 22:46:05 pm »
Наличие или липса на овулация се доказва категорично с 3 последователни цикъла, проследени с фоликулометрия.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #93 -: Октомври 06, 2009, 08:57:28 am »
определено базалната температура.на мен ми дава още от 9 ден 20% че почва Овуто, аз го меря с компютъра.ако ти е 27 /28 дни.нормално да почнеш от 8/9 ден, Моя цикъл е също е така 27 и 28 , дори ако искаш ми напиши температурата си да си ги сравним.
Неткремена, може да видиш моята графика в подписа ми. Ползвам руския сайт Бейбиплен. При теб Т как се движи тези дни?
Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно!
http://www.babyplan.ru/profile/33243
*

    rez

  • *
  • 29
  • вече сме трима
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #94 -: Октомври 06, 2009, 09:06:58 am »
здравейте мила Rez,
аз съм с чувствителни гърди по време на .....

Здравей netkremena, мерси за отговора. За мен тази чувствителност е малко странна, поне за първи път забелязвам че я има в средата на месеца. Предишни месеци е започвала 3-4 дни преди МЦ. Надявам се това да е все пак сигнал за нещо хубаво. Но явно има връзка и с топлото - аз по принцип съм  зиморничава и все ми е хладно.  :D
Ще видим след 10-тина дена какво ще да е било.  :bighug:
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #95 -: Октомври 06, 2009, 10:03:55 am »
Момичета, да ви попитам до кой ден от МЦ е възможно на ехограф да се види жълтото тяло?
Защото април месец ми беше към 27-ми ден от 30-дневен цикъл и едно АГ каза, че е късно за да се види жълтото тяло на ехограф и дали изобщо е имало такова.
Сега Септ на 28-ти ден от 30-дневен цикъл (но със стимулация с клостилбегит) АГ-то видя 2 жълти тела. Значи все пак е възможно?
Какъв опит имате вие?
 
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #96 -: Октомври 06, 2009, 19:14:32 pm »
Здравейте,този месец ползвам за 1ви път тестове за О,започнах с Клиър,но на тях контролната им линия едва се вижда,а за тестовата да не говорим... сега ползвам Овю и съм сякаш доволна от тях.Започнах ги от 14 ден,при положение,че цикъла ми е около 38-40 дни.2 поредни дни има 2тора тестова линия,добре видима,1вия ден не толкова наситена,2рия ден 2рата линия беше наситена,но само част от нея,тънка черта,но наситена...а днес... тестовата линия е много бледа,почти незабележима.Според вас да приема,че е бил положителен теста или да продължа да ги правя?
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #97 -: Октомври 06, 2009, 19:20:59 pm »
prodaljavai, ne gi spirai.
pro4eti tova :

http://www.biberonbg.com/info/plan_za_zabremeniavane.htm
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #98 -: Октомври 06, 2009, 19:26:31 pm »
благодаря много ... :)
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #99 -: Октомври 06, 2009, 20:00:19 pm »
Dori az te szvetvam da si vzemesh preseed i kato ti super iarko da gi polzvash!!!