0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #100 -: Октомври 07, 2009, 20:37:32 pm »
Здравей tedyto, и моето положение е като твоето.... положителни тестове последните 3 месеца и все още не се получава... osi_15  Може би е рано за консултации с лекар... знам ли и аз....Успех ти желая - с повечко секс ще се получи  :lol:
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #101 -: Октомври 08, 2009, 19:19:59 pm »
Momicheta iskam da Vi kaja predi malko si napravih test ve4e e 10-ti den,dnes trqbva6e da mi doide,no me propusna.Testa e polojitelen-shte si imame bebche :wink:


бел.мод. Пиши на кирилица или ползвай KREDOR!
« Последна редакция: Октомври 08, 2009, 19:22:34 pm от sixsens »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #102 -: Октомври 08, 2009, 19:23:44 pm »
Momicheta iskam da Vi kaja predi malko si napravih test ve4e e 10-ti den,dnes trqbva6e da mi doide,no me propusna.Testa e polojitelen-shte si imame bebche :wink:


бел.мод. Пиши на кирилица или ползвай KREDOR!

teditotoroto, честито! Но поста ти не е за тази тема, виж заглавието!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #103 -: Октомври 08, 2009, 21:57:02 pm »
Тедиторото, честито!
А аз вчера бях на фоликулометрия, 11 ден от цикъла и имаше 16 мм доминантен фоликул от ляво, но доктора нищо не каза за други фоликули. Кога ще е овулацията според вас? Следя БТ и правя тестове за О. всеки ден!
Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно!
http://www.babyplan.ru/profile/33243
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #104 -: Октомври 09, 2009, 08:01:07 am »
Momicheta iskam .......
Тихичко честито
Лека бременност

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #105 -: Октомври 09, 2009, 08:06:07 am »
Тедиторото,.........
Тестовете ще те ориентират кога ще е О.
Фоликула се пука при различна големина - индивидуално е .На теория 23-24 мм е филикула преди О.
При едни когато е 20мм при други 28-30мм.
Яйцеклетката е годна за оплождане когато фоликула стане 17-18мм.
Фоликула расте средно с 2мм на ден /24 часа/
Или при теб О. може да настъпи след 2-3-4-5 дни.
Дано да стане чудото  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #106 -: Октомври 09, 2009, 12:44:15 pm »
На 10 ден правихме секс за последно, на 11 ден- 16 мм фоликул, днес- 13 ден- трябва да действаме, дано не сме изпуснали момента, на теория фоликула трябва да е станал поне 20 мм, така ли???? Моите тестове- Клиър Овю още нищо не са отчели, и май ще ги сменям.... За това и не бързаме да скачаме в леглото, малко почивка...
Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно!
http://www.babyplan.ru/profile/33243
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #107 -: Октомври 09, 2009, 18:58:16 pm »
Да, средно около 20мм трябва да е вече фоликула.
Тестовете може да не показват още пик на ЛХ защото е рано за О.
Не се знае кога ще се пукне фоликула, така че продължавай с тестовете.
Спазваш ли всички правила при тестването? /2-3-4 часа да не си пила вода и пишкала, тествай се следобяд от 15 до 19:00/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #108 -: Октомври 11, 2009, 22:56:00 pm »
Тестовете най-после отчетоха +, на 14 и 15-я ден. правихме секс и двата дни. А сутринта (15 ден) получих 2-3 прорязващи болки вляво. Дано фоликула се е пукнал и да сме хванали яйцето. Въпросът ми е, като сутринта правихме секс веднага след болките, дали и вечерта да правим... за да хванем момента със сигурност?!
Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно!
http://www.babyplan.ru/profile/33243
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #109 -: Октомври 11, 2009, 23:20:43 pm »
BEBE26 , за по - сигурно правете секс и вечерта и в следващите дни.
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #110 -: Октомври 13, 2009, 10:50:48 am »
Много благодаря за помоща и аз взех да си мисля, че с тестовете нещо не е наред,защото на 5-тата минута започват да потъмняват чертите и друг път съм правила и не е било така, започнах да меря бт,може и ову да нямам,защото пролактина е висок 648,78 оф и аз незнам вече.....

ПП.до сега не съм имала симптоми за ПК дано не е това(скоро проследихме на узи пукане на фоликул и доказана ову)
Здравей , barbie13,
Видях снимката с тестовете ти . И мойте изглеждат така.Според това ,което изчетох изглеждат отрицателни. Трябва контролната черта да е същата или по-ярка. При мен също потъмнява тестовата линия след 10-15 мин ,а втората е значително по-бледа. :(
 Този месец за пръв път си взех /clear ovu/ и досега съм направила 3.
При дължина на МЦ 29-30 дни ги започнах от 12-ти ден ,правих на 13-ти и 14-ти ден също. Днес ми е 15-тия ден и ще правя теста към 19 ч довечера. Дано поне днес да има наситена контролна черта,инъче ще се окаже,че или нямам ОВУ или не е тогава ,когато си мисля.  :oops:
За всеки случай не спираме с опитите .. със или без доказана овулация.
Пиши ,какво става при теб. :?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #111 -: Октомври 13, 2009, 19:24:38 pm »
Здравей ,......
Добре е да мериш и БТ чрез нея се доказва, че наистина е имало О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #112 -: Октомври 13, 2009, 22:30:06 pm »
Ели струва ми се,че бъркаш понятията контролна/тестова черта :)
Тестовата е тази която отчита резултата на теста,съответно дали е положителен или отрицателен.Контролната е тази която "контролира" валидността на теста,тя обикновенно се появява първа и се намира от ляво. :)
Успех
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #113 -: Октомври 14, 2009, 10:17:44 am »
Здравейте момичета казвам се Таня.
Първо искам да ви кажа, че съм семейна от 2009г. с моя съпруг този месец решихме да направим първи сериозен опит за бебе взела съм си тест за О /Оvew/ последния ми цикъл беше на 05.10.09 немога да определя средната продължителност тъй като е доста нередовен от 26 до 31 дни затова ще започна с теста от 11-тия ден. Имам следния въпрос към вас белтъковидната слуз която имам кам 15-16 -тия ден означава ли че тогава съм в овулация освен нея понякога има промърдяване ,а в тази слуз понякога има и жълтеникаво. Това ли е момента на овулацията или това е вече след овулацията.
Благодаря предварително
« Последна редакция: Октомври 14, 2009, 10:59:12 am от Tania_K »
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #114 -: Октомври 14, 2009, 10:28:05 am »
Да ,малко съм се омотала  :D Но това е ,защото вече тотално съм се побъркала с тези тестове, изчисления и т.н. Инъче ми е ясно ,че положителен тест за ОВУ е когато двете черти са еднакви или тестовата е по-ярка. Досега нямам положителен тест за ОВУ ,само на единия с мнооого фантазия може да се каже ,че са еднакви чертите.
А колкото до меренето на БТ пробвала съм ,но ми е много ангажиращо , а и се чувствам ,като абсолютен идиот с този термометър всяка сутрин. Да не говорим колко страстоубийствено действам на половинката.
Таня, доколкото знам белтъкоподобната слуз се появава с дните на ОВУ,а не след това.Би трябвало да е прозрачна.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #115 -: Октомври 14, 2009, 12:06:09 pm »
Здравейте ..............
ЦС трябва да е много бяла /когато е кремообразна - т.е преди и след О./без никакви оттенъци или ако се забелязват някакви да са на св.синьо./ не на жълто или зелено/ ако има оттенък - може да говори за възпаление.
Белтъкоподобната ЦС/която е течна, прозрачна, бистра/ показва, че си във фертилния /плодовития/ период. Този период е от 3-5 дни .
Овулацията трае секунди   :D
« Последна редакция: Октомври 14, 2009, 12:08:37 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #116 -: Октомври 14, 2009, 13:03:37 pm »
Да в първите дни е бистра, но след това има и жълтеникаво както белтъка на яйце обгражда жълтъка.
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #117 -: Октомври 15, 2009, 14:00:59 pm »
Dori az te szvetvam da si vzemesh preseed i kato ti super iarko da gi polzvash!!!
:) Продължих ги аз тестовете,вече е 28 ден аз заветните 2 черти еднакво наситени не ги видях...При цикъл приблизително от 40 дни,трябваше да ги видя вече...Прочетох много обаче за ПКЯ,аз пиех противозачатъчни заради поликистоза,и уж се бяха изчистили,но аз продължих с противозачатъчните..сега съм пред дилема да ходя на лекар да видя дали не са се появили пак или да да чакам да ми се регулира цикъла след противозачатъчните...  :(
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #118 -: Октомври 15, 2009, 16:55:28 pm »
Здравейте и от мен, дами!
Аз съм нова, новеничка във форума, както и в бебеправенето...  :P
Въпреки, че този месец за първи път ще пробваме с моя приятел, реших да си купя тестове за овулация и да започна с тях веднага. Купих си Овю и почнах да се тествам на 10 ден - първоначално се появи само контролната чертичка, на следващите 2 дни постепенно потъмняха чертичкит, за да се стигне до днес, където току що видях 2-рата да е по-наситена...А случайно или не още от преди 2 седмици бяхме планували с приятеля ми да отидем на почивка от днес вечерта до неделея...така че какво по-хубаво стечение на обстоятелствата от това...
 :bed:
Май се поувлякох с писането, това е за сега от мен, за да не досаждам още от първия път...
 :bfp1:Пожелавам на мен си и на Вас ди съвсем скоро да видим 
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #119 -: Октомври 15, 2009, 21:59:15 pm »
Много благодаря за помоща и аз взех да си мисля, че с тестовете нещо не е наред,защото на 5-тата минута започват да потъмняват чертите и друг път съм правила и не е било така, започнах да меря бт,може и ову да нямам,защото пролактина е висок 648,78 оф и аз незнам вече.....

ПП.до сега не съм имала симптоми за ПК дано не е това(скоро проследихме на узи пукане на фоликул и доказана ову)
Здравей , barbie13,
Видях снимката с тестовете ти . И мойте изглеждат така.Според това ,което изчетох изглеждат отрицателни. Трябва контролната черта да е същата или по-ярка. При мен също потъмнява тестовата линия след 10-15 мин ,а втората е значително по-бледа. :(
 Този месец за пръв път си взех /clear ovu/ и досега съм направила 3.
При дължина на МЦ 29-30 дни ги започнах от 12-ти ден ,правих на 13-ти и 14-ти ден също. Днес ми е 15-тия ден и ще правя теста към 19 ч довечера. Дано поне днес да има наситена контролна черта,инъче ще се окаже,че или нямам ОВУ или не е тогава ,когато си мисля.  :oops:
За всеки случай не спираме с опитите .. със или без доказана овулация.
Пиши ,какво става при теб. :?
След тези 10 теста (които приех като отрицателни,защото тестовата линия беше една идея по-бледа), си купих нова опаковка пак от Овю от друго място и още първите 2 отчетоха добре наситена тестова черта като контролната, а третия беше с мнооого бледа тестова,затова реших, че първите 2 опаковки(10 теста)са нещо кофти партида,бт ми е нещо странна, но аз и сменях термометрите,затова, че няма да е много достоверна и сега вече чакам да НЕ ми дойде :D
Така, че и при теб може да са се получили кофти партида,чела съм,че и при други момичета се е получавало с тази марка.А вие не спирайте с опитите и ще има успех :D