0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #20 -: Септември 09, 2009, 12:51:59 pm »
В първата тема пишеше, че и 2 часа без течности са напълно достатъчни преди теста. 4 часа са много време  :?
Но кой както си реши  :wink: , важно е да е следобед  :)

Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #21 -: Септември 09, 2009, 14:11:14 pm »
Да, прочетох, но за всеки случай спазвам мах часове които съм виждала да се споменават. Но си права, че е съвсем индивидуално. Аз нямам проблем нито с непоемането на течности, нито с въздържанието до wc, но предполагам не с всички жени е така. Ако погледнеш логично колкото по- дълго време не си посещавала мястото, толкова би трябвало концентрацията да е в повече. Мисълта ми беше, че май в повечето случаи тези тестове не се правят правилно и жените излишно се шашкат, че няма ову.
Май разводних темата с тези тестове, за което се извинявам  :balk_81:
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #22 -: Септември 09, 2009, 15:12:45 pm »
Надеж , denisa12251, вие от кой град сте? Защото в аптеките в Пловдив има само Клиър ову тест и само от тях ми продават, а аз не ги намирам за достатъчно добри особено относно поясненията в упътването - не става ясно коя е контролната и коя тестовата лента :oops: Освен това оцветяването на лентите е едва забележимо 8O
Yoanna и аз съм от Пловдив-тук съм си вземала и Ову трестовете, и блу дреам както и тези Oview-но май от последните съм най-доволна,въпреки,че чисто на външен вид и принцип нямат разлика,но все пак са от същите производители на Шуър чек и смятам,че са най-точни,а в цената нямат разлика.
Alekstraza  не се извинявай миличка-та тука за това е темата все пак и на другите момичета (като мене например :oops:) също ни е интересно и благодарим на по-вещите! :P
Моята ову си я измерих,че уж бе на 30/31 (най вероятно 31) та тогава го оползотворихме времето,но после прочетох,че овути траело едва 12 часа(след като се пукне фуликула) и се замислих,че може отново да не сме улучили момента, тъй като имаше 24 часа разлика за всеки от 3те опита (предишният,на деня и след деня).
И щедър е, и пълен е светът с невероятни вероятности.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #23 -: Септември 09, 2009, 18:46:47 pm »
Момичета,един съвет от мен :) Не се вманиячавайте със тестовете,нито с меренето на БТ!!!Правите колкото можете и това е :)Останалото - Божа работа :wink:

За тестовете - О настъпва 12 до 36ч след положителен тест,възможно е и О да е и в деня когато теста ви е +. За това когато видите двете наситени чертички - старт.
Малко офф топик,сории ,но ми се искаше да споделя :oops:
Аз дори и на мъжо си не бих казала.Мъжете много се притесняват от тези неща и повечето случай работата зацикля.Тактиката - не им казвайте,а действайте :D А съм сигурна,че малко инициятива от ваша страна,само ще донесе допалнително страсти 8)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #24 -: Септември 09, 2009, 19:37:26 pm »
Момичета,един съвет от мен :) Не се вманиячавайте със тестовете,нито с меренето на БТ!!!Правите колкото можете и това е :)Останалото - Божа работа :wink:

За тестовете - О настъпва 12 до 36ч след положителен тест,възможно е и О да е и в деня когато теста ви е +. За това когато видите двете наситени чертички - старт.
Малко офф топик,сории ,но ми се искаше да споделя :oops:
Аз дори и на мъжо си не бих казала.Мъжете много се притесняват от тези неща и повечето случай работата зацикля.Тактиката - не им казвайте,а действайте :D А съм сигурна,че малко инициятива от ваша страна,само ще донесе допалнително страсти 8)


Фибс, точно така си е  :wink: , мъжете се стресират повече от нас  :lol:
Не смятам и да казвам  :lol:, просто взимам нещата в свои ръце  :lol: :lol: :lol: независимо какво показва теста  :wink: :lol:

*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #25 -: Септември 09, 2009, 19:51:56 pm »

Фибс, точно така си е  :wink: , мъжете се стресират повече от нас  :lol:
Не смятам и да казвам  :lol:, просто взимам нещата в свои ръце  :lol: :lol: :lol: независимо какво показва теста  :wink: :lol:

И аз така правя-тихомълком, действам целенасочено,но вече 5 месеца + този 6ти нищо :? и аз за тоша няма как да не взема да се шашкам или да се старая поне което мога да проследя  :balk_173: :balk_172:
И щедър е, и пълен е светът с невероятни вероятности.
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #26 -: Септември 09, 2009, 22:49:11 pm »
Момичета споделете как така не казвате на мъжете си кога сте в Овулация, а правите секс 3 поредни дни??? :lol: Това ще мине един месец но следващия вече става съмнително???  И аз споделям мнението че не трябва да е по часовник, но ............. 8O
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #27 -: Септември 09, 2009, 23:29:33 pm »
Момичета споделете как така не казвате на мъжете си кога сте в Овулация, а правите секс 3 поредни дни??? :lol: Това ще мине един месец но следващия вече става съмнително???  И аз споделям мнението че не трябва да е по часовник, но ............. 8O

Малко се изместваме от темата,ама понеже пак за О става дума,ще ти отговоря - не им стига до там акъла :D Е,не сега да прозвучи лошо,просто за тях е добре дошло.... :wink: Успех и не се шашкай толкоз,не крадеш :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #28 -: Септември 10, 2009, 10:44:19 am »
Ами да въпросчето е свързан с О и понеже и аз си признах,че не казвам на мъжа си ще ти отговоря мила:
Ние така или иначе си правим доста честичко с... всеки ден-но аз гледам около О да не правя 2 дни преди-след това 3те дни правим- и след това още 1 ден поне да не правя-ее жени сме-знаем си,че като не искаме отказ и толкуз! А с мъжленцето ми просто си се обичкаме и не е нужно да знае,че и тестове си правя, бт и т.н.,защото може да се шашне, да ме обвини,че се вманиачавам и такива работи,а така всичко е по-естествено,а не "по задължение"-е незнам как би реагирал ,разбира се,но не искам и да знам засега!:-) Дано стане нашето чудо скоро! :babyflips: -както и на всички вас!
И щедър е, и пълен е светът с невероятни вероятности.
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #29 -: Септември 10, 2009, 12:51:33 pm »
Може ли да попитам. Ситуацията е следната - този месец за първи път стимулации с клостилбегит - 2 пъти по 1 от 5-ти ден на МЦ (МЦ е около 30 дни). Предходния месец нямах фоликули, имах висок тестостерон, но двата месеца преди него имах по един доминантен фоликул над 18 мм.
Резултатите от ехографа за този месец (със стимулацията) са следните:
10-ти ден:
- десен: 22 мм доминантен и още един, който се видя после;
- ляв: 10 мм и 14 мм;
12-ти ден:
- десен: 26 мм и 22 мм (последния не се е видял, защото е бил зад големия);
- ляв: 11 мм и 13 мм (не растат според мен);
16-ти ден:
- десен: 32 мм, т.е. единия се е спукал, другия остава
- ляво си остават същите, доктора каза, че те са за следващия месец.

Въпросите ми са:
- Според доктора тези в ляво не са задържани, а щяли да узреат следващия месец - вярно ли е? Аз не го вярвам.
- Според доктора този от 32 мм не е задържан и щял скоро да се спука също. Вярно ли е според вас? Не е ли този огромен вече? Пак според доктора той сам ще се спука когато узрее. Не било възможно с натискане или масаж само да се спука.

Тъпото в цялата ситуациа е, че заради тези големи фоликули ме боли корема.
Особено снощи, когато явно и двата в дясно са били по около 30 мм. Тогава заради болките не правихме кекс, аз си масажирах корема и болките ми минаха.

Благодаря ви. Вече паниката сериозно ме е обзела. Как ще правим опити, като ме боли корема от тези огромни фоликули?
« Последна редакция: Септември 10, 2009, 13:49:12 pm от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #30 -: Септември 10, 2009, 18:41:57 pm »
Мина времето за редакция на предния пост.
Успях да се консултирам с друг доктор, та:
- тези малките фоликулчета няма да узреят следващия месец;
- след като единия от големите се е спукал вече, значи и другия скоро ще се спука.
Относно големината - да, големи са, но това не означава, че не се пукат.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #31 -: Септември 11, 2009, 12:02:09 pm »
Момичета, да ви се оплача  :( моите ову тестове са все –
По принцип О трябва да е на 16 ден, започнах ги от 13 и до снощи (16ден)са все с една черта, втората се вижда само "под микроскоп"  :(
Странното е че мин. месец когато пролактина ми беше висок имах + тест на 14 ден, а сега .... нищо  osi_8
Снощи направо ми бяха "потънали гемиите"  :cloud:

Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #32 -: Септември 11, 2009, 18:56:22 pm »
Така, значи гинеколожката ми каза че овулацията е тогава когато БТ е най-висока,трябвало да бъде 37 дори 37.1 мерено в устата с обикновен ел. термометър, бебе няма да стане ако се прави секс предния ден,когато например БТ е 36.6, а в самия ден когато БТ е най-висока...
За мен е важно защото сега когато БТ ми се вдигне ние спираме да правим секс, защото преди това сме правили почти всеки ден...в крайна сметка излезе че нищо не сме правили...
Вие питали ли сте лекари за това или информацията ви е само от интернет
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #33 -: Септември 12, 2009, 03:42:36 am »
Така, значи гинеколожката ми каза че овулацията е тогава когато БТ е най-висока,трябвало да бъде 37 дори 37.1 мерено в устата с обикновен ел. термометър, бебе няма да стане ако се прави секс предния ден,когато например БТ е 36.6, а в самия ден когато БТ е най-висока...
За мен е важно защото сега когато БТ ми се вдигне ние спираме да правим секс, защото преди това сме правили почти всеки ден...в крайна сметка излезе че нищо не сме правили...
Вие питали ли сте лекари за това или информацията ви е само от интернет

Палечка, мисля вече ти отговориха момичетата на този въпрос. Гинеколожката ти греши. Нещо повече, заблуждава те и те обърква. Но в крайна сметка ти решаваш коя информация и от кого да приемеш за достоверна.
Направи си труда да разгледаш библиотеката и да прочетеш статиите за овулация и температура - ще се убедиш, че ще са ти от полза. И това, че нещо е публикувано в интернет не го прави просто "от интернет" - статиите често си имат компетентни автори и са от надеждни източници. Библиотеката на Зачатие е много ценна колекция от такива материали - възползвай се от нея. Всички сме тук за това, да се образоваме и да не се подвеждаме лесно от мними специалисти. Успех и в четенето, и в забременяването!  :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #34 -: Септември 12, 2009, 09:04:55 am »
Така, .....
Питали сме много лекари и сме чели много медицинска литература,...имаме и много опит и наблюдения
Смени лекарят





Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #35 -: Септември 12, 2009, 09:16:46 am »
Така, значи ...........
Извинявай, ето ще ти обесня:
Преди О. няма прогестерон, това е хормон, който се отделя от ЖТ /жълтото тяло/.
Този прогестерон, повишава БТ /и изобщо Т на тялото  до 1,0 градус/
След О. /това е пукване на доминантния фоликул/ фоликула, от който е излязла яйцеклетката се преобразува в жлеза с вътрешна секреция / т.н. Жълто тяло/ - тази жлеза секретира и отделя хормона прогестерон.Този хормон повишава БТ /и като цяло ТТ/
Ако преди О. имаш Бт 36.5 /средно/- то след О. Бт може да достигне 36,9 до 37,1.





Жълто тяло = Corpus Luteum

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #36 -: Септември 13, 2009, 13:14:47 pm »
Денис здравей, тъй като си публикувала чудесна графика, те моля да ми обясниш къде точно в този цикъл на преобразуване на фоликула става оплождането. Отскоро"проучвам" :) овулацията и не мога да запомня всички подробности. Твоя отговор ще ми помогне да се ориентирам по-бързо.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #37 -: Септември 13, 2009, 13:35:09 pm »
Денис здравей, тъй като си публикувала чудесна графика, те моля да ми обясниш къде точно в този цикъл на преобразуване на фоликула става оплождането. Отскоро"проучвам" :) овулацията и не мога да запомня всички подробности. Твоя отговор ще ми помогне да се ориентирам по-бързо.
След Овулацията /О./ когато яйцеклетката напусне фоликула и тръгне по яйчниковата тръба, ако срещне сперматозоиди - става оплождане.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #38 -: Септември 13, 2009, 13:37:53 pm »
Ето и още една рисунка - колкото по малко линии, толкова по-лесно за разбиране  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #39 -: Септември 13, 2009, 16:52:57 pm »
Аха!т.е след 12 до 48 часа след положителен тест за овулация трябва да осигурим достатъчно сперматозоиди и да стискаме палци оплодената яйцеклетка да е годна и да се закрепи успешно :). Благодаря Денис, вече ми просветна! :)