0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #60 -: Септември 25, 2009, 21:13:05 pm »
момичета едно бързо питане:
примерно сутринта сме правили секс, вечерта теста за овулация е положителен (предната вечер нямаше втора черта): кога е по добре да се прави секс отново - вечерта или да изчакаме до другата сутрин....
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #61 -: Септември 25, 2009, 21:38:52 pm »
момичета едно бързо питане:
примерно сутринта сме правили секс, вечерта теста за овулация е положителен (предната вечер нямаше втора черта): кога е по добре да се прави секс отново - вечерта или да изчакаме до другата сутрин....
Колкото се може повече през дните на 2-те чертички с ову и поне два дена след 1 показана Шанса според мен е по голям ако поне 2 пъти кексите и през деня и вечерта а преди двете можеш по 1 път на ден за удоволствието все пак Кексенето не трябва да се превруща в задължение Желая ти успех палечка за скорошен или скорошна малечка в теб  :wink:
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #62 -: Септември 25, 2009, 22:32:54 pm »
Аз пък да ви кажа,че ако щете и 10 пъти си бъркайте кексовете ама на мъжът му трябват поне 12 - 24ч за да събре някакъв матерял,тъй че ведъж на ден е достатъчно,при повторното изпускане няма да бъде нищо повече освен "празна течност"
Секс е най-удачно да се прави в деня на положителния тест и двата последователни дни.Щом сутринта сте го правили,а вечерта теста е + спокойно си изчакай до утре за още една порция ласки,както и на следващия ден!

пп Който мери БТ прави секс от деня на + тест за О до деня на покачване на БТ и в деня на високата БТ,когато принципно Ову вече е минала.

пп Ако има още неразбрали,Ову настъпва от 12 до 24ч след + тест(на теория) и 6 до 36ч на практика.Всичко в зависимост в кой момент сте улушили пика на ЛХ(в неговото покачване,пик или спад)За това за да сме сигурни,започваме секса в деня на + тест.
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #63 -: Септември 25, 2009, 23:17:46 pm »
Палечка,аз съм новобранец в тестването но за кекса знам че е добре за 24 часа веднъж или както е казала fibo 12-24ч,трябва време на войните да се въстановят за следващата атака.Пожелавам ти успех и да пишеш за положителни резултати. :goodluck:
Смелостта не е това да не изпитваш страх, а това да прецениш, че нещо е по-важно от страха и да го направиш, въпреки него!
Здравейте дами,

преди да задам въпроса си нека Ви се представя.
Казвам се Теодора от Бургас- на 20г.
Живея заедно с приятеля си вече година и малко,не правим опити,нито сме настроени на тази вълна за дете-поне аз така си мислех.
Но снощи той реши,че иска да сме семейство 8O и,че вече било време да имаме дете.Нямам нищо напротив,дори ще се радвам,ако по-късно теста е положителен.
Искам да попитам каква е вероятността да забременея 1-2 седмици преди
менструация?

Ще ми е приятно да ме приемете във Вашия форум.
Пожелавам Ви за сега хубав ден :wink:
*
Нормално е да забременееш 2 до 3 седмици преди менструация. Всъщност 14 дни преди началото на цикъла е овулацията при голяма част от жените, а дните непосредствено преди нея са благоприяттните за забременяване. Успех и дано скоро имате положителен тест!
Тедито абе мила отиди в аптеката и си купи ову тестове и като видиш 2 чертички и кексене сутрин и вечер за по сигурно Кексите така до първата отрицателна чертичка вклиючително нея Друг метод е да мериш в дупето температурата и да отбелязваш Можеш да използваш календара тук в зачатие
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Здравейте,

Надявам се това да е що-годе подходящо място да задам въпроса си.

Този месец правих фоликулометрия. Овулацията се оказа доста късна - 18 ден при средно 28 дневен цикъл. На ехографа се видя следното:
16 ден - ляв яйчник - 16 мм. фоликул
         десен яйчник - няколко фоликула до 5 мм.
         ендометриум - 6 мм/L3 тип
19 ден - ляв яйчник - 14 мм. фоликул
         десен яйчник - няколко фоликула до 6 мм.
         ендометриум - 10 мм/S1 тип
Според лекарят този 14 мм. фоликул бил различен от предишния 16 милиметров и съм имала овулация. Странно обаче на предишна фоликулометрия друг месец се получи същата обърквация. Пак изведнъж доминантният фоликул започна да се свива, а ову се получи уж на другия яйчник. Доста съм объркана. Ако е имало два фоликула на левия яйчник защо не са се видели?

А какво значи L3 и S1 тип?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #68 -: Септември 28, 2009, 22:31:59 pm »
Здравейте,
имам голяма нужда от помощ в разчитането на тестовете за ову, изглеждат ми всички еднакви,а не би трябвало да е така или е въпрос на въображение.
Моля ви погледнете ги виждате ли положителен тест?

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Здравейте,
.....................

Не е редно ние да преценяваме какво става. Ако нещо те притеснява потърси второ мнение /от друг лекар/
Ние може да кажем или е имало О. или не е имало.
Ако е имало О. - фоликула се превръща в ЖТ и се свива.
Може да не е имало и фоликула да е претърпял обратно развитие /пак се свива/
Може да провериш дали е имало О. като пуснеш прогестерон на 7 ден след О.
 L3 и S1 тип?- това е типа лигавица според фазата на МЦ
Р - пролиферативна фаза - до О.
S- секреторна - след О.
LS - късна секреторна фаза и т.н.
Ето ти една хубава схема

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #70 -: Септември 29, 2009, 07:38:49 am »
Здравейте,
имам голяма нужда от помощ в разчитането на тестовете за ову, изглеждат ми всички еднакви,а не би трябвало да е така или е въпрос на въображение.
Моля ви погледнете ги виждате ли положителен тест?

Не мога да преценя - защото е снимка
Бих казала дори че всичките са +
В този случай - отиваш на лекар да те видят на УЗ. Може да има ПК.
Пиши как е минало
Успех

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #71 -: Септември 29, 2009, 09:02:55 am »
Добро утро може и да ми е елементарен въпроса,но аз не знам отг.възможно ли е 2-ти в календарен масец да имаш овол.?Че то при мен като си гледам графиката на 03.09 ми е дила предната и сега на 28.09 пак възможно ли е това?
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #72 -: Септември 29, 2009, 10:28:00 am »

Здравейте,
имам голяма нужда от помощ в разчитането на тестовете за ову................

Здравей, от изпратента снимка мисля че първият ден е бил положителен - тестовата линия е тази от страната на МАХ, при всичтите твои тестове контролната линия ми се вижда по силна, само първият тест се доближава. Започни по рано с тестовете. УСПЕХ ти желая!!!
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #73 -: Септември 29, 2009, 13:08:20 pm »
И аз да си задам въпроса.БТ винаги ми е ниска веднага след менструация и след 6-7 дена започва да се покачва.От което излиза че съм в О след мц.Това проблем ли е и трябва ли да се коригира.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #74 -: Септември 29, 2009, 13:17:06 pm »
И аз да си задам въпроса.БТ винаги ми е ниска веднага след менструация и след 6-7 дена започва да се покачва.От което излиза че съм в О след мц.Това проблем ли е и трябва ли да се коригира.

Да,О настъпва след кървенето(менструацията).Всичко ти е наред :D Разгледай темата назад,има много хубави картинки и обяснения кога настъпва О и как се изчислява на базата на БТ :D

Здравейте.....
Моля ви погледнете ги виждате ли положителен тест?

Най-добре смени тестовете,на мене ми изглеждат нещо прецакани...иначе с мн въображение може да се предположи,че № 10 е +,ама те всичките изглеждат така...Ако не мериш БТ е добре да започнеш :D Успех


Добро утро може и да ми е елементарен въпроса,но аз не знам отг.възможно ли е 2-ти в календарен масец да имаш овол.?Че то при мен като си гледам графиката на 03.09 ми е дила предната и сега на 28.09 пак възможно ли е това?

Не ти се вижда графиката... :)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Здравейте,
.....................

Не е редно ние да преценяваме какво става. Ако нещо те притеснява потърси второ мнение /от друг лекар/
Ние може да кажем или е имало О. или не е имало.
Ако е имало О. - фоликула се превръща в ЖТ и се свива.
Може да не е имало и фоликула да е претърпял обратно развитие /пак се свива/
Може да провериш дали е имало О. като пуснеш прогестерон на 7 ден след О.
 L3 и S1 тип?- това е типа лигавица според фазата на МЦ
Р - пролиферативна фаза - до О.
S- секреторна - след О.
LS - късна секреторна фаза и т.н.
Ето ти една хубава схема


Здравей Денис, благодаря ти за отговора. Аз така или иначе смятах да пусна прогестерон на 7 ден.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #76 -: Септември 29, 2009, 14:18:40 pm »
Много благодаря за помоща и аз взех да си мисля, че с тестовете нещо не е наред,защото на 5-тата минута започват да потъмняват чертите и друг път съм правила и не е било така, започнах да меря бт,може и ову да нямам,защото пролактина е висок 648,78 оф и аз незнам вече.....

ПП.до сега не съм имала симптоми за ПК дано не е това(скоро проследихме на узи пукане на фоликул и доказана ову)
« Последна редакция: Септември 29, 2009, 19:44:27 pm от Елфи »

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #77 -: Септември 29, 2009, 14:55:06 pm »
Добро утро......
По принцип може да има две О. но в рамките на 1-2 дни, дори 24 часа.
Започне ли да се отделя прогестерон той подтиска другата вероятна О.
Оправи си графиката за да я видим

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #78 -: Септември 29, 2009, 14:58:12 pm »
И аз да си задам въпроса.БТ винаги ми е ниска веднага след менструация и след 6-7 дена започва да се покачва.От което излиза че съм в О след мц.Това проблем ли е и трябва ли да се коригира.
Не разбрах въпроса?
Колко дни ти е средно МЦ.
Дай да видим графиката

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Здравей Денис, благодаря ти за отговора. Аз така или иначе смятах да пусна прогестерон на 7 ден.
Ще чакам за резултата  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум