0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #40 -: Септември 17, 2009, 23:51:48 pm »
Здравейте,правим опити от януари т.г. и чак миналият месец реших да следя овулацията,мерих БТ в устата но нещо май обърках,показа ми 3поредни дни 37.0,37.1,73.0 и после спадна пак се покачи и реших че съм настинала и се отказах,май съм збъркала мястото за измерване.Е няма и резултат,този месец ще правя тестове но като чета това което сте писали май съм се прецакала с марката а тя е clear,но вече съм ги купила и ще ги пробвам дано имам късмет.От 20.09. ги почвам това е 13 ден от моят МЦ,който е горе долу през 30,31-32 дни но прочетох че трябва да гледам най краткият за 6 месеца назад а той е 30дни и по него в таблицата откривам в кой ден да започна тестването.Много полезни неща научих от вас,и дано скоро споделите за най очакваният резултат :bfp1:
Смелостта не е това да не изпитваш страх, а това да прецениш, че нещо е по-важно от страха и да го направиш, въпреки него!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #41 -: Септември 18, 2009, 08:33:40 am »
Здравейте,..............
Най-добре е да мериш анално - най-точно е.
За тестовете, ако средно /т.е последните 4-5 месеца/ МЦ е 30-32 дни , добре е да започнеш от 13 ден на МЦ с тестването /като спазваш правилата - да е следобяд и да не си пила вода и пишкала 2-3-4 часа/
Тестовете е добре да се правят от (-) до (-)

Успех и нека скоро да се похвалиш с добра новина  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #42 -: Септември 18, 2009, 13:50:47 pm »
denis,благодаря ти за съвета така ще направя.Неделя се пада 13 ден тогава ги започвам,хващам половинката да кексим и дано видя тези мечтани :bfp:стискам палци на теб и всички момичета,УСПЕХ
Смелостта не е това да не изпитваш страх, а това да прецениш, че нещо е по-важно от страха и да го направиш, въпреки него!
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #43 -: Септември 18, 2009, 20:03:39 pm »
Момичета да ви попитам вие колко дни сте в овулация? Аз вече втори месец правя тестове клиър ову и мин.месец имах два дни, този месец три дни??? Естествено само един месец е по-силна тестовата черта а другите дни двете черти са еднакво наситени което също се смята за пол.тест. Моля споделете - това нормално ли е? 8O
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #44 -: Септември 19, 2009, 07:58:01 am »
Момичета да ви попитам ............
Теста за О. не показва дните на О. а пика на ЛХ /най-високата стойност на хормона ЛХ- лутеинизиращ хормон, който предизвиква пукване на фоликула /т.н. Овулация/
Това, че има пик на ЛХ /отчетен с тест/ не означава, че 100% ще има О.
О. се доказва /в домашни условия/ с измерване на БТ.
Нормално е да  се отчита 1-2 поредни положителни теста.
Внимавай дали правилно отчиташ положителния тест. Трябва тестовата да е по-наситена или почти толкова наситена колкото е контролната линия /тази която първа се появява/

О. настъпва от 12  до 48 час след Пика на ЛХ или след положителния тест за О. 







« Последна редакция: Септември 19, 2009, 08:05:59 am от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #45 -: Септември 19, 2009, 11:01:34 am »
Благодаря за поясненията Денис  :P Дано да сме уцелили момента този път  :o
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #46 -: Септември 22, 2009, 11:02:44 am »
Здравейте,
разбрах че овулацията е когато яйциклетката излезе от фоликула и тръгне по тръбите,тогава ако срещне сперматозоид става оплождането (благодаря денис, много ясно обяснение), въпроса ми обаче е кога е самата овулация ако се следи БТ, когато е падането на БТ или когато БТ е най-висока 37,00 или 37.1....Не трябва ли когато се пука фоликула БТ да е най висока, нали прогестерона увеличавал БТ, а той се отделял при отделянето на жълтото тяло, т.е по време на самата овулацията....
Нещо съвсем се оплетох...
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #47 -: Септември 22, 2009, 13:14:56 pm »
Здравейте,
разбрах че овулацията е когато яйциклетката излезе от фоликула и тръгне по тръбите,тогава ако срещне сперматозоид става оплождането (благодаря денис, много ясно обяснение), въпроса ми обаче е кога е самата овулация ако се следи БТ, когато е падането на БТ или когато БТ е най-висока 37,00 или 37.1....Не трябва ли когато се пука фоликула БТ да е най висока, нали прогестерона увеличавал БТ, а той се отделял при отделянето на жълтото тяло, т.е по време на самата овулацията....
Нещо съвсем се оплетох...
БТ се повишава  до 5 дни след О.
Причината да се повишава Т. е отделянето на прогестерон. След пукване на фоликула, той се преобразува в жлеза с вътрешна секреция , т.н.   ЖТ  /Corpus Luteum/ - Това не става веднага и затова казваме, че Бт се повишава след време /1-2 дни/. Преди О. фоликула също ситезира прогестерон, но не толкова, че да повиши БТ.
Бт може да се повиши и за 1-2 дни, но не е проблем и до 5 дни след О. Ако се повиши обаче чак след 7-8 ден - това говори за проблем с ЖТ.
По Бт  се разбира кога е О. , но след като тя е минала, не може преди това. Сигурни сме, че е имало О., ако Бт се задържи висока и графиката е сравнително хоризонтална.
Правилото при Метода на БТ е да се коментира графика от М. до М. , т.е. завършен МЦ.

За да може да се предвиди О. се използват тестове за О., а с БТ се доказва, че е имало такава.

« Последна редакция: Септември 22, 2009, 13:20:20 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #48 -: Септември 22, 2009, 16:21:41 pm »
сега вече разбрах, а по принцип от цикъла колко се вадеше за да се види кога горе долу ще е овулацията 12 или 14 беше, например ако цъкъла е 27дни -12, на 15-ия ден трябва да е овулацията но 12 или 14 се вадеше
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #49 -: Септември 22, 2009, 18:01:14 pm »
По принцип стандартната дължина на ЛФ е 14 дни, така че се вадят 14. Но това е в общия случай, по учебник както се казва. Не е точен метод, служи само за ориентир.
« Последна редакция: Септември 22, 2009, 18:16:48 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #50 -: Септември 22, 2009, 18:14:56 pm »
А болките в корема и кръста предвещават овулация или вече си в овулация?
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #51 -: Септември 22, 2009, 18:53:13 pm »
Цвете, при мен болките в яйчниците, особено този, който овулира в конкретния месец, започват около 1-2 дни преди овулацията и са най-осезаеми при пукането на фоликула. (Наболява, но не като да пия болкоуспокояващо.) Болки в кръста нямам.
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #52 -: Септември 23, 2009, 21:49:25 pm »
Здравейте,имам въпросчета,може и да прозвучи глупаво :oops:но вие сте добре запознати а аз съм новак в тестовете.Правя ги от този месец и днес е 4 ден,първите два дни тестовата беше доста по бледа,вчера и днес е по тъмна от предните дни но все още по светла от контролната.Знам че това е отрицателен резултат и въпроса е дали постепенно става по тъмна с наближаване на овуто до изравняване на цвета им?И дали това означава че скоро ще настъпи?Благодаря ви предварително,моля да ме извините ако ви се е сторило глупаво но за това специално не съм чела нищо. yahoo_17
Смелостта не е това да не изпитваш страх, а това да прецениш, че нещо е по-важно от страха и да го направиш, въпреки него!
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #53 -: Септември 23, 2009, 22:14:59 pm »
Мимс, при мен с наближаването на ову тестовата черта става по-ярка горе-долу така:
- пъврите 1-2 дни тестовете са само с контролна черта (другата липсва)
- после тестовата черта се появява за 1-2 дни, но е по-бледа
- точно преди ову за 1-2 дни тестовата черта е или еднакво наситена или по-наситена от контролната
Късмет тоя месец!

Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #54 -: Септември 23, 2009, 22:22:22 pm »
cigularche,благодаря ти мила,една голяма :bighug:.Този месец дано донесе на всички ни две черти.Късмет и на теб.
Смелостта не е това да не изпитваш страх, а това да прецениш, че нещо е по-важно от страха и да го направиш, въпреки него!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #55 -: Септември 24, 2009, 07:05:42 am »
сега вече разбрах, а по принцип от цикъла колко се вадеше за да се види кога горе долу ще е овулацията 12 или 14 беше, например ако цъкъла е 27дни -12, на 15-ия ден трябва да е овулацията но 12 или 14 се вадеше
Това може да го направиш когато МЦ е завършен.
Не може да го прилагаш с успех ако си в началото на МЦ и искаш така да определиш О.
МЦ може да е по-къс или по-дълъг и докато не свърши никой не можа да ти каже кога ще е О.
Затова е добре да правиш тестове за О.
Освен това ЛФ може да варира с 1 ден +/-.
Средно ЛФ се приема за 14 дни, но може да варира от 12 до 15 дни , ако е под 11 е признак на проблем, ако е повече от 16 дни може да се мисли за бременност  :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #56 -: Септември 24, 2009, 10:58:46 am »
Момичета, графиката ми в руския сайт на пръв поглед изглежда добре, но сутринта теста ми беше отрицателен. Осъзнавам, че вероятно е доста рано, т.к. не са минали и 2 седмици от предполагаемата ми О. Днес изпих последното хапче Дуфастон, който приемам за първи път. Искам да се надявам на най-хубавото, но ме притеснява какво точно се случва в моето тяло. Имам леки болки долу ниско вече 2-3 дена....
Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно!
http://www.babyplan.ru/profile/33243
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #57 -: Септември 24, 2009, 21:05:33 pm »
Здравейте,момичета моля за мнение,започнах тестването с CLEAR OVU,неса ми достатъчни и купих пак но този път други.Те са в прозрачна опаковка като пликче,на тях пише в единя край home test,от долу ONE STEP RAPID TEST,и под него AMERITEK USA.Те също са 5+1 за бременност,ако някой ги е ползвал моля да ми пише дали са добри?Аз нищо не открих или съм объркала нещо в търсенето незнам,но мисля че от вас ако сте ги ползвали ще получа най-добра информация.Благодаря ви предварително.Този тест май се оказа dBEST.
« Последна редакция: Септември 24, 2009, 22:41:35 pm от Mims82 »
Смелостта не е това да не изпитваш страх, а това да прецениш, че нещо е по-важно от страха и да го направиш, въпреки него!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #58 -: Септември 25, 2009, 07:23:08 am »
Здравейте,момичета моля за мнение, .......
Аз съм ги ползвала и съм много доволна

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #59 -: Септември 25, 2009, 14:00:27 pm »
Благодаря,denis.
Това ми вдъхва надежда,че съм отцелила.Дано не е минала ову,че може clear ovu да не я е засякъл,както много момичета казват :доки казва че има а теста е отрицателен.Мисля че пак имам шанс тъй като през ден правим  :bed:,все някой войник може да е олучил целта.Ако тепърва предстои ще действаме по-активно като я засеча.За късмет ви подарявам една четирилистна детелинка yahoo_17
« Последна редакция: Септември 25, 2009, 14:05:11 pm от Mims82 »
Смелостта не е това да не изпитваш страх, а това да прецениш, че нещо е по-важно от страха и да го направиш, въпреки него!