0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #40 -: Август 25, 2009, 15:10:24 pm »
На сензитива лактозата му е намалена - това прави ли го хипоалергенно?

под хипоалергенно се разбира АМ с частично разградена белтъчна молекула. непоносимостта към лактозата не е алергия.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #41 -: Август 25, 2009, 15:37:40 pm »
Ето малко доказателствен материал http://picasaweb.google.com/plamendodov13/IrakliAugust2009#
Много хубави снимки. Онова, което ме порази, обаче беше как сте успели да ги сложите да спят в 7.30 вечерта?! Изумително.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #42 -: Август 25, 2009, 15:38:27 pm »
Виа, честит втори малък мъж в семейството.
Нека расте здрав, силен, любопитен, мъдър, талантлив, късметлив и безумно щастлив.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #43 -: Август 25, 2009, 17:04:12 pm »
Виа честито и от нас. Живи, здрави и много щастливи  :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #44 -: Август 25, 2009, 21:18:22 pm »
Между другото има ли тук привърженички на Северния парк?

Ми ние като ходихме оня ден даже ти звъняхме ама си беше изключила телефона  :wink:

Телефонът ми беше изключен, защото приспахме едното куче и не ми беше до нищо. Просто в неделя не бях добра компания...

А за Северния парк - като видите две големи маймуни да обикалят една малка, това е нашето семейство.
*

    Aubergine

Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #45 -: Август 25, 2009, 22:48:36 pm »
На сензитива лактозата му е намалена - това прави ли го хипоалергенно?

под хипоалергенно се разбира АМ с частично разградена белтъчна молекула. непоносимостта към лактозата не е алергия.

Тогава защо  дава зелени изпражнения  ?
:lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #46 -: Август 25, 2009, 23:33:45 pm »
На сензитива лактозата му е намалена - това прави ли го хипоалергенно?

под хипоалергенно се разбира АМ с частично разградена белтъчна молекула. непоносимостта към лактозата не е алергия.

Тогава защо  дава зелени изпражнения  ?
:lol:

нещо не се разбираме. аз имам опит с ХА млека. казвам ти за тях, че те дават зелени изпражнения. ти беше написала, че пиете ХА.
после ме питаш дали безлактозното мляко е ХА. казвам ти, че не е. ти ме питаш що давало зелени изпражнения. ми аз не съм написала никъде, че само ХА млеката дават такива - просто имам опит с тях.

получава се малко като вица "каква е разликата между крокодила? че е по-дълъг, отколкото зелен"...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #47 -: Август 25, 2009, 23:49:16 pm »
Аз само да кажа, че при моята дъщеря имаше периоди със зелено ако с най-обикновен Аптамил. Жива и здрава вече на 2 години е.
Бери както виждаш при доста други бебета се случва това. Не е голям проблем, не е вживявай толкова :)


Виа, честит Юли, да ти е здрав ищастлив, само радости да виноси. Стискай вече двойно зъби :), нормално е да се държи баткото така

И да попитам - момичета на по-големите деца, докога я карахте, млякото да се пие от шише с биберон, нещо големичка ми се вижда вече, но пък вечер с такова удоволствие си пие млякото с биберона, хем не ми се иска да и го отненма това удоволствие, хем се чудя как ще стане прехода /щото засега е закон пиенето на мляко след вечерята/, идея си нямам докато пие все още мляко как ще и обясня изведнъж, че трябва да го пие вече от чаша или от друго шише. А ако това продължи още няколко години, все с биберона... тпва пък порочно ми се струва.  Давайте идеи

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #48 -: Август 25, 2009, 23:52:50 pm »
И да попитам - момичета на по-големите деца, докога я карахте, млякото да се пие от шише с биберон, нещо големичка ми се вижда вече, но пък вечер с такова удоволствие си пие млякото с биберона, хем не ми се иска да и го отненма това удоволствие, хем се чудя как ще стане прехода /щото засега е закон пиенето на мляко след вечерята/, идея си нямам докато пие все още мляко как ще и обясня изведнъж, че трябва да го пие вече от чаша или от друго шише. А ако това продължи още няколко години, все с биберона... тпва пък порочно ми се струва.  Давайте идеи

а, разгеле, взе ми думата от устата. и аз това исках да попитам. вечерното мляко си е ритуал и то се пие в леглото - за приспиване. тоест, не става някакси да се пие седнал от чашка. кво да правим.....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #49 -: Август 25, 2009, 23:56:46 pm »
Бени,а пие ли иначе от чаша.Ако пие,сигурно няма да имате проблем.
Жорко си пие млякото с биба,вода пие от шише със сламка от 4-5м. ве4е ,но айрян примерно си пие от обикновена водна чаша .За това ми се струва,че няма да е проблем.По скоро ще ми е трудно да го откажа от АМ вечер,той веднага след баня ако не си го получи,изпада в истерия направо.

докато пусна мнението и гледам и джам писала,та схванах  :oops: аз какъв е въпроса и аз си го задавам напоследък.
« Последна редакция: Август 25, 2009, 23:58:29 pm от z22 »
<br />
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #50 -: Август 25, 2009, 23:59:31 pm »
И щерката с най-голям кеф си пие АМ вечер преди сън, даже срам-несрам обаче и за следобедния сън сме с биберона с мляко. И на мен ми е голяма чуденка как аджеба ще стане отказването. Не че съм в драма, ама ще дойде и тоз момент. Иначе вода пие от нормално пластмасово шише, от чаша и сламка, абе като дърто, само пусто АМ...
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #51 -: Август 26, 2009, 00:01:10 am »

а, разгеле, взе ми думата от устата. и аз това исках да попитам. вечерното мляко си е ритуал и то се пие в леглото - за приспиване. тоест, не става някакси да се пие седнал от чашка. кво да правим.....


Джамка, Дара не го пие в леглото, пие го на столчето си, непосредствено след вечеря, гледайки някое филмче, но си е все още от шишето, тя от чаша може да пие но много бавно и малко, 250 гр мляко да изпие от чаша, няма да го бъде, поне засега.

Вие пробвали ли сте да го пие преди да си измие зъбите, т, е, не в леглото?
« Последна редакция: Август 26, 2009, 00:04:26 am от jam »

Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #52 -: Август 26, 2009, 00:03:37 am »
На мен лично идеята ми е - как ще откаже точно пиенето от биберон, а не седнала или легнала.
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #53 -: Август 26, 2009, 00:07:20 am »
Бени,а пие ли иначе от чаша.Ако пие,сигурно няма да имате проблем.
Жорко си пие млякото с биба,вода пие от шише със сламка от 4-5м. ве4е ,но айрян примерно си пие от обикновена водна чаша .За това ми се струва,че няма да е проблем.По скоро ще ми е трудно да го откажа от АМ вечер,той веднага след баня ако не си го получи,изпада в истерия направо.

докато пусна мнението и гледам и джам писала,та схванах  :oops: аз какъв е въпроса и аз си го задавам напоследък.



Пие Зори, и от чаша /е разливайки по малко, но все по-успешно/, и от шишета с различни накрайници, и със сламка, но сокове, вода и др., само млякото си върви с биберона

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #54 -: Август 26, 2009, 00:08:14 am »
Бени, и Мартин не може да изпие бързо 250 мл от чаша. тоя фокус само с биберон става :)

при нас ритуалът е такъв - ляга, почва гоненицата по леглото и обикновено успявам да сложа начало на прикротяването едва когато втъкна шишето в устата. той започва да помпи, аз чета приказка и така полека-лека утихва работата.

тоя ритуал изисква биберон. а и е лошо за зъбите. прави ми впечатление, че напоследък той не настоява толкоз за млякото вечер и сутрин, даже понякога насила му го втъквам, защото друго мляко през деня не поема.

хем не искам да смуче от шише и да ляга с неизмити зъби, хем не искам да се лишава от дозата мляко за деня.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #55 -: Август 26, 2009, 00:21:03 am »
Джами,щом пиете и сутрин мляко,това закуска ли му се води на Марти и ако ти е отделно хранено,колко хранения на ден ви стават.
Жоро пие АМ само вечер и с него са 5 хранения,ако го включа и сутрин ще станат 6.Отделно яде много други неща като солети,бишкоти,кашкавал,плодове.От 7 месечен е на 1 АМ само.Напоследък много харесва и айрян и може да изпие 2 чаши една след друга.За 5 мин. пие чаша без приспособления ако е жаден.
<br />
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #56 -: Август 26, 2009, 01:11:51 am »
виа, честит втори син! Да ви е жив и здрав! И баткото скоро да свикне!  :)

патладжанче, моя син го дохранвам с Нан про 1, защото кърмата ми е малко и също са му зеленикави изпражненията, но, честно казано, не съм се замисляла досега дали е нормално или не.  :oops:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #57 -: Август 26, 2009, 01:26:33 am »
Зори, не му се води закуска, след около час-час и половина закусва нормално. но не яде хич много сутрин.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #58 -: Август 26, 2009, 03:26:35 am »
От някое време се каня да я подхвана таз тема за АМ и големите млекопитаещи!
Щото и ние сме в тая схема, че и на обед (поздрав за Стелката)!
Даже изобщо и не заспива вечер с него, пие си МЕКА и си става, по-свеж от всякога.
После галоп по леглото, малко сумо с мен и приказка и тогаз евентуално сън.
Сутрин тоже, през ноща понякога, но си закусва хич не му е зор.

Като му се пие, да пие лошо няма, ама и мен като Джам ме притесняв фактора - неизмити зъби и бибодеформацията им!  :?


 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #59 -: Август 26, 2009, 07:02:33 am »
Зори, не му се води закуска, след около час-час и половина закусва нормално. но не яде хич много сутрин.

Ех, Джамата успокои ме, щом и Марти сутрин пие мляко. И ние сме така, с разликата, че после не ще да закусва нормално, а сме само на мляко с бисквита Плазмон. Опитвах разни закуски - баница, сандвич, попара, но някой път ги приема, а в друг си иска шишето с мляко и толкова.