0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #100 -: Август 27, 2009, 22:41:41 pm »
Зори, Блу, мерси!
Блу скай, не си горе-долу, а 100% като мен - след 30 минути 10 грама, след час 20  8O . Единствената разлика е, че Тео беше със силна жълтеница и сучеше вяло, затова реших да цедя и да давам, но намаля доста и се отказвам.
Дано се увеличи при теб. Щом суче силно трябва да стане.

Поздрави!

Много зависи с какво цедиш кърмата. С прехвалената Медела цедях по 20 милилитра, а със спринцовка от най-обикновените и зверски болки в началото - 180 милилитра минимум. Вярно, бюста ми в момента е доста провиснал, но това беше моя избор и не съжалявам.
Вики се роди 2600. Сучеше повече от вяло. Рекорда ми е прием на кърмене 1.45 минути. Въпреки това благодарение на цеденото избутахме до шестия месец.
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #101 -: Август 27, 2009, 23:30:13 pm »
Привет и от нас макар и в края на седмицата!

Виа, да ти е жив и здрав малкия! Зареди се с търпение защото купона е голям с "големите" каки и батковци ;)

Гледам, че сте писали за вечерното мляко, ами при Ели е целодневно... Ходи като пияница и постоянно надига шишето, пие мляко колкото злоядия Стефан, дето дори няма едно заместено хранене, защото захранването върви мнооого бавно. И тя се вбебява покрай него или най-малкото го прави избирателно. Сега май навлезе в пубертета, тръшка се и се дере за невероятни неща, сочи ни с пръст и казва "ЛОШ"...

Аз да се похваля, че на 22-ри станах леля. Очакваната племенница се оказа племенник, освен това е 2100, роден 6 дена преди термин, има си и малка дупчица на мекото небце, но най-лошото е, че вчера чуха и шум на сърцето и днес на ехографа се е видял малък дефект между камерите (може да греша с термините), така покрай положителните емоции ми се натрупаха и доста негативни. Най ме е яд на брат ми и снаха ми, че не дойдоха на фетална морфология, щото едва ли не на тях нищо не може да им се случи, а и да не би нещо да и стане от 3-те часа път от Търново, а аз едва ли не излезе че съм параноичка дето съм ходила по два пъти със всяко дете. Както и да е станалото станало, сега само се моля детето да се оправи и да си го приберат живо и здраво.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #102 -: Август 28, 2009, 00:06:37 am »
Гери,честито племенниче!Дано проблемите не са много сериозни и да израстне живо и здраво детенце!

Лейдии моят бюст е ужассс.Имах много хубав бюст преди,а сега едни висящи кожи.Аз в началото нямах кърма и Жоро спадна с 500 гр. за 2 дни,имаше и проблеми и на 3-тият ден го взеха в кувьоз.Аз започнах да се помпам с една електрическа помпа на всеки 2 часа(даже и през нощта ) по 20 мин. всяка гърда и едни врели компреси,едва ги издържах.Още тогава се скапа и висна,но тръгна кърма.Само ме е яд,че макар всички положени усилия и после,кърмих само 3м. и то на смесено хранене.Пък детето така добре захапваше и нито ме е боляло,нито рани ми е правил и си искаше... изобщо много ме е яд.
<br />
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #103 -: Август 28, 2009, 09:25:50 am »
Момичета да ви питам защо носния секрет трябва да се вземе на гладно-нали е от носа?
Гери,честита"племенница" :D-да е жив издрав малкия юнак :)

*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #104 -: Август 28, 2009, 09:38:20 am »
lady_11, с ръчна и електрическа на Авент цедя.

parsi, свързани са гърлото и нослето.

Нуну, Парси и при мен едната гърда има мнооого различен дебит :) от другата. Едва ли не си мислех, че само при мен е така, а то какво било.

gery_k77, да е живо и здраво юначето и притесненията скоро да са в миналото.
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #105 -: Август 28, 2009, 10:18:45 am »
Цитат
parsi, свързани са гърлото и нослето.
Мерси :oops:

Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #106 -: Август 28, 2009, 10:24:39 am »
Гери, честито племенниче! Ще си имат грижи брат ти и снаха ти сега покрай здравето му, но им желая всичко да мине максимално бързо и успешно за детенцето.

Нуну, Парси и при мен едната гърда има мнооого различен дебит :) от другата. Едва ли не си мислех, че само при мен е така, а то какво било.
Не си сама :) Моите по принцип са си леко различни, дясната е малко по-голяма. А при емпиричните тестове, проведени от младите мармоти, се оказа, че лявата е около 3 пъти по-продуктивна.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #107 -: Август 28, 2009, 10:55:29 am »
Най ме е яд на брат ми и снаха ми, че не дойдоха на фетална морфология, щото едва ли не на тях нищо не може да им се случи, а и да не би нещо да и стане от 3-те часа път от Търново, а аз едва ли не излезе че съм параноичка дето съм ходила по два пъти със всяко дете. Както и да е станалото станало, сега само се моля детето да се оправи и да си го приберат живо и здраво.
При нас абсолютно същото - само дето племенницата се роди 3,200 кг., здраво бебе, за разлика от нашата "кака" - 2,350. И сега си наддава добре, само дето прехвалената търновска "педиатърка" ги кара да го тъпчат горкото със сокче от 2-рия месец 8O. И те нали много слушат й дават! Много ме е яд, ама не смея нищо да кажа..все пак всеки си решава как да си гледа детето.
Ама Гери, да ти кажа нормално е явно, то ние дето толкова сме си чакали децата и параноясваме от време на време - ето аз дето ходих на всички видове прегледи и уж всичко беше наред Дара реши да ме изненада и да се появи цели 3 седмици преди термин с по - горе споменатите незавидни мерки :lol: Както и да е, важното е, че сега е здравичко детенцето, пак не е дебела, но е това е най-важното.
Пожелавам на твоето племенниче да се оправи и скоро да си го приберат живо-здраво вкъщи.
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #108 -: Август 28, 2009, 13:43:21 pm »
Аз да споделя-сега се връщам от педката казвайки й че ми трябват направления за следващия месец,а тя ми отговаря че били много зле с направленията и незнаела дали ще успее да ми даде :x.Не отпадна ли впрочем лимита на тези направления?
« Последна редакция: Август 28, 2009, 13:48:53 pm от parsi »

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #109 -: Август 28, 2009, 15:59:07 pm »
за деца никога не е имало и не трябва да има лимит  :x

Гери, честито ви ново попълнение, дано всичко се нареди с по-малко тревоги около малкия човек
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #110 -: Август 28, 2009, 18:07:27 pm »
Аз да споделя-сега се връщам от педката казвайки й че ми трябват направления за следващия месец,а тя ми отговаря че били много зле с направленията и незнаела дали ще успее да ми даде :x.Не отпадна ли впрочем лимита на тези направления?
Еееееееееееее ама това е абсурдно.На моя приятелка с недоносено детенце и отказват редовно направления  :x :x :x
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #111 -: Август 28, 2009, 22:59:18 pm »
Аз да споделя-сега се връщам от педката казвайки й че ми трябват направления за следващия месец,а тя ми отговаря че били много зле с направленията и незнаела дали ще успее да ми даде :x.Не отпадна ли впрочем лимита на тези направления?
Еееееееееееее ама това е абсурдно.На моя приятелка с недоносено детенце и отказват редовно направления  :x :x :x
Ако педката е регистирана като джипка - има лимит. Ако джипката изпрати с талон детето на педиатър , който се води амбулатория за специализирана извънболнична помощ - той няма лимит.
Все пак зависи и от съвестта на лекаря. Като на джипката й свършат талоните, ЗК не ги ощетява, ако изпратят детето на специалист с талон на друга персона -  за диспансерно болен за конкретен специалист - хирург, офтамолог, еднокринолог или прочие ... А съответния специалист няма нищо против да източи касата.
Лично аз не разчитам на талони и предпочитам платен прием.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #112 -: Август 29, 2009, 03:03:18 am »
Аз да споделя-сега се връщам от педката казвайки й че ми трябват направления за следващия месец,а тя ми отговаря че били много зле с направленията и незнаела дали ще успее да ми даде :x.Не отпадна ли впрочем лимита на тези направления?
Еееееееееееее ама това е абсурдно.На моя приятелка с недоносено детенце и отказват редовно направления  :x :x :x
Ако педката е регистирана като джипка - има лимит. Ако джипката изпрати с талон детето на педиатър , който се води амбулатория за специализирана извънболнична помощ - той няма лимит.
Все пак зависи и от съвестта на лекаря. Като на джипката й свършат талоните, ЗК не ги ощетява, ако изпратят детето на специалист с талон на друга персона -  за диспансерно болен за конкретен специалист - хирург, офтамолог, еднокринолог или прочие ... А съответния специалист няма нищо против да източи касата.
Лично аз не разчитам на талони и предпочитам платен прием.

Леди, яснотата която внасяш е ценна винаги и на място,
но с риск да яхнеш превозното средство под аватара ти,
последното изречение от постинга ти ме провокира, обаче ?!
Казвам го ама съвсем добронамерено, просто не всеки може да си го позволи!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #113 -: Август 29, 2009, 08:43:59 am »
Аз да споделя-сега се връщам от педката казвайки й че ми трябват направления за следващия месец,а тя ми отговаря че били много зле с направленията и незнаела дали ще успее да ми даде :x.Не отпадна ли впрочем лимита на тези направления?
Еееееееееееее ама това е абсурдно.На моя приятелка с недоносено детенце и отказват редовно направления  :x :x :x
Ако педката е регистирана като джипка - има лимит. Ако джипката изпрати с талон детето на педиатър , който се води амбулатория за специализирана извънболнична помощ - той няма лимит.
Все пак зависи и от съвестта на лекаря. Като на джипката й свършат талоните, ЗК не ги ощетява, ако изпратят детето на специалист с талон на друга персона -  за диспансерно болен за конкретен специалист - хирург, офтамолог, еднокринолог или прочие ... А съответния специалист няма нищо против да източи касата.
Лично аз не разчитам на талони и предпочитам платен прием.
Регистрирана е.Освен това най много ме подразни че е педиатър а не гледа съвестно на работата си.В смисъл за ортопедичния преглед ще се повторя обаче разбрах от мамите в градинките.Всъщност за него си исках направление.А една моя дружка чието дете е на 11 месеца пък не беше чувала и за такъв преглед.Кви са тия лекари беее :?

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #114 -: Август 29, 2009, 09:58:13 am »
Лейди да си яхва метлата, нейно право е, но и аз ще напиша нещичко.
Дълбоко се възмутих, когато съседката звънна в Токуда и попита с направление кога дъщеря и може да посети нефролог. Отговора беше след 3 месеца 8O.
А когато попита кога може без направление, отговора беше след 3 дни.  :x
Извинявам се, но малко е тъпа тази работа.  :x
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #115 -: Август 29, 2009, 10:11:08 am »
Лидия, в Токуда е така от край време, като изключим големия наплив, дължи се главно на това, че даден специалист приема примено само 1 ден в седмицата, което за месец значи общо 4 дена. Когато тези които имат направления се съберат на куп, сигурно запълват голяма част от времето. Аз поне като ходя на платен прием за ЖК при Лазарова, имам това наблюдение, тъй като тя приема само вторник. Но пак си остава отворен въпросът, защо все пак може да се намери час, ако се плаща...
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #116 -: Август 29, 2009, 10:25:23 am »
Ами защото там нещата са разпределени по часове.От този един ден прегледи,само 2 часа са прием по каса (от 10- до 12 примерно).А напливът за там е огромен.Пък те са частна болница в крайна сметка ,така че за там ми се струва нормално да е така поне на мен.Лошото е ,че и по държавните е същото без да имат голям наплив.
<br />
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #117 -: Август 29, 2009, 10:52:05 am »
Абе да ви кажа и аз бях така "отворена", не ми се чака, не ми се занимава с направления ама не ми се и налагаше. На 3м. веднъж да заведа детето на лекар, че ще платя 30 лв. на частен педиатър не е болка за умиралка. Но сега като станаха два броя и като за един месец обиколихме 5-ма нефролози и уролози и като си плащах по 40-50 лв., стерилни урини по 20 кинта през 5 дена, сцинтиграфия и преглед във Виена 1000 евро... ами да ви кажа ще си взимам направления за всичко дето ми се полага. и двамата плащаме яки осигуровки, мисля че е редно.
Но съм случила на педиатър де, не се оплаквам, жената винаги ми дава всичко и влиза в положение :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #118 -: Август 29, 2009, 11:35:05 am »
Ами Стеф, затова говоря. Защо си плащам осигуровки, като след това си плащам и за лечение....
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #119 -: Август 29, 2009, 14:08:27 pm »
Абе да ви кажа и аз бях така "отворена", не ми се чака, не ми се занимава с направления ама не ми се и налагаше. На 3м. веднъж да заведа детето на лекар, че ще платя 30 лв. на частен педиатър не е болка за умиралка. Но сега като станаха два броя и като за един месец обиколихме 5-ма нефролози и уролози и като си плащах по 40-50 лв., стерилни урини по 20 кинта през 5 дена, сцинтиграфия и преглед във Виена 1000 евро... ами да ви кажа ще си взимам направления за всичко дето ми се полага. и двамата плащаме яки осигуровки, мисля че е редно.
Но съм случила на педиатър де, не се оплаквам, жената винаги ми дава всичко и влиза в положение :)
Същата работа.Баткото откакто си налучкахме един добър док преди 4 години не е пил антибиотик.Но таксата вече е 40лв.-няма първичен,няма вторичен преглед,а той задължително иска да види и като мине лечението положението.Е,нали се сещате като дам 2х40лв.за прегледи и още толкова за лекарства и сега и с малкото човече ще ми дойде доста в повече :?