0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« -: Август 24, 2009, 07:37:52 am »
- както съм станала да ходя да ме боцкат и да се "видя" с девойката
да взема пусна и седмичната тема.



 :flower:Успешна и бодра седмица на всички!
За себе си оставям стреса в миналата и дано тази е по-спокойна.
Здрави да са всички и много усмихнати!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #1 -: Август 24, 2009, 09:32:50 am »
Лека седмица и от нас! и ние сме от ранобудните!
Надявам се всичко лошо да е останало в предната седмица!
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #2 -: Август 24, 2009, 10:14:42 am »
Добро утро на всички, едва сега се наканих да седна на пц-то,голямо моткане се мотахме тази сутрин :)
Нека темичката е пълна само с положителни емоции и случки!
Ние сме на вълна "гуш", което е колкото мило, толкова и опасно, защото гледам да не вдигам много много Вероника на ръце. Ама как да откаже човек на тези мили очички и нежно гласче  :oops:
« Последна редакция: Август 24, 2009, 10:16:49 am от ani4ka »
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #3 -: Август 24, 2009, 10:22:24 am »
Здравейте и от нас.Здрави деца,спокойни майки и хубаво време :).Приятен ден!

*

    Aubergine

Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #4 -: Август 24, 2009, 14:36:11 pm »
Добър да е денят ви!
Нашата педиатърка каза, че за 35 години такова чудо като мене не била виждала и нямала да има нищо против ако реша да си избера друг лекар.
Сега се чудя да се натъжавам ли, да се обиждам ли.

Мишанта, приятна среща пожелавам!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #5 -: Август 24, 2009, 14:46:23 pm »
Добър да е денят ви!
Нашата педиатърка каза, че за 35 години такова чудо като мене не била виждала и нямала да има нищо против ако реша да си избера друг лекар.
Сега се чудя да се натъжавам ли, да се обиждам ли.

:bighug: Само не се ядосвай...
Информирана майка, жив дявол!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #6 -: Август 24, 2009, 15:18:14 pm »
Ако стажа и е 35 години, какво правиш там наистина.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #7 -: Август 24, 2009, 16:01:35 pm »
Добър да е денят ви!
Нашата педиатърка каза, че за 35 години такова чудо като мене не била виждала и нямала да има нищо против ако реша да си избера друг лекар.
Сега се чудя да се натъжавам ли, да се обиждам ли.

Мишанта, приятна среща пожелавам!
Като идваш към Алексиев (в съседния блок до нашия е) се обади, ще ти разкажа за моята педиатърка. Със сигурност ще е по-добър избор :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Aubergine

Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #8 -: Август 24, 2009, 16:06:24 pm »
Нема по-млади в поликлиниката, т'ва е положението.

Не се ядосвам, вече ми е смешно.
Оплескали ми болничния, аз им казвам, че хич не ме брига тоя болничен, важното е детето ми да е добре и искам да знам що аджеба са му тъмнозелени изпражненията от Нан сензитив.
И тя вика "Да ти имам проблемите, ми ако не вземеш пари сега какво ще правиш, за л...та си тръгнала да се притесняваш" 8O

Ани, благодаря ти, ние имаме втори педиатър, засега се държи прилично, поне диалог може да се проведе с нея. Тя е клиничен педиатър и малко в друга насока са й наблюденията, ама по-добре параноичен отколкото безхаберен лекар.
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #9 -: Август 24, 2009, 16:31:08 pm »
Цитат
И тя вика "Да ти имам проблемите, ми ако не вземеш пари сега какво ще правиш, за л...та си тръгнала да се притесняваш"
8O 8O 8O Бегай далече

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #10 -: Август 24, 2009, 17:23:51 pm »
Лелейй, ма и такива ли ги има бре! Тя и нашата все ми вика, че напразно всеки път съм я питала "що така...", ама чак пък толкоз! 8O
Сега пак да питам - ще кажете аман от мене ама ... :oops: Моя ураган в колата много се поти - каза ми всички столчета тъй били! 8O Как решавате тоз проблем и на дълъг път?! Слагах пеленки - тц. Климатикът на колата постоянно ли работи? Мен от него после ме цепи глава! :( Пускаме го за малко и го спираме, после пак и тъй!
 
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #11 -: Август 24, 2009, 17:46:32 pm »
...що аджеба са му тъмнозелени изпражненията от Нан сензитив.

Само да докладвам, че от Нан ХА и нашите позеленяха. Не питайте защо сме на ХА  :oops: Купила съм го по невнимание и почти си изяде кутията докато разбера, че е друго, а не нормалното. И аз съм една патица...

Хубава седмица на всички!!!
*

    Aubergine

Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #12 -: Август 24, 2009, 17:59:34 pm »
И какво ти казаха за това озеленяване? :mrgreen:
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #13 -: Август 24, 2009, 18:05:49 pm »
Да се присъединя към позеленелите аки - на Нан 1 сме също. Това било от новата формула с бифидуса, давала такива реакции при част от бебетата. Било разработено с нови съставки и за намаляване на коликите... Питах и Бърди, той каза да минем на Нан сензитив или на Хумана. След като видя снимките де, от памперсите.
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #14 -: Август 24, 2009, 18:26:34 pm »
Мога само да подкрепя ultra. Ако знае само колко често съм я споменавала с добро...! Заслужава почерпка, жалко че не съм в София вече.
Адаш, ако успея някак си да се добера до някоя предстояща зачатска срещичка имаш едно от мен - по твой избор! За коледната, живот и здраве, може и да не се вредя, но поне поводът ще е хубав ;)
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #15 -: Август 24, 2009, 18:44:07 pm »
...що аджеба са му тъмнозелени изпражненията от Нан сензитив.

Само да докладвам, че от Нан ХА и нашите позеленяха. Не питайте защо сме на ХА  :oops: Купила съм го по невнимание и почти си изяде кутията докато разбера, че е друго, а не нормалното. И аз съм една патица...
И нашите акита са зелени от НАН1 ХА, но мен това не ме притеснява толкова колкото рядкото изхождане - веднъж на 2-3 дни, в повечето случаи с моя помощ. А хипоалергенно мляко ни препоръча педиатърката, може би за да се презастрахова. И може би е права, защото веднъж на своя глава взех Фризовом /знам, че действа разхлабващо и помислих, че ще е добър избор в нашия случай/ - да ама не, детето така се обрина по бузките, после като четох за хранителните алергии разбрах, че обривът е точно такъв. И аз си мисля да минем на Хумана след 6-тия месец, но пък от друга страна нали не е много хубаво да се сменят млеката, та съм в чуденка :ask:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #16 -: Август 24, 2009, 18:44:14 pm »
зелени акита се получават от хипоалергенни и безбелтъчни млека.
Мартин кара 1 година на Фризопеп и си акаше все в зелено. не е проблем.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #17 -: Август 24, 2009, 20:04:53 pm »
Здравейте и от мен! Здрави деца и хубави емоции само през тази седмица. Ние днес бяхме на първия масаж на вратлето заради тортиколиса. Рехабилитаторката каза, че бил много ясно изразен проблемът, но пък детето поддавало на масажа, така че се надяваме да се възстанови напълно. Гледах да се уча и аз да правя масажите вкъщи, за тях няма проблем, ама за гимнастиката се постреснах малко, та ще видим дали ще се престраша да я правя - като не съм убедена, че ще я правя правилно, може да оставя и само специалистът да си върши работата. Иначе в петък ни биха Пентаксима и Ани се показа геройче - нищо не усети, даже се смя докато й слагаха ваксината.  :D
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #18 -: Август 24, 2009, 20:19:21 pm »
Смайл,радвам се че детенце реагира добре на терапията...и на Пентаксима :D.И ние реагирахме на ваксината така и аз да се изфукам :lol:.За зеленото ако ние сме на дохранване 50:50 с Хумана и акаме също зеленикаво е и със смесица от жълто но не това ме притеснява.Защо след като няма запек ми ака през ден,два?

*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #19 -: Август 24, 2009, 21:05:28 pm »
Привет и от нас, вече в увеличен състав 8)
Бебе Юли се появи на 14 август, цели 3800 кг. - здраво, албиносово русо бебе със сини очи :lol: Чак си помислихме с баща му, че нещо са го объркали :)

Честно казано лудницата е голяма, но не заради бебето, а заради баткото. Истерии, ревове като заклан, абсолютни своеволия....
На втория ден попита няма ли да го връщаме, лапна му бибероната и се качи сам на паянтов стол на отворен прозорец да чака татко си, взе декоративните възглавници и реши да си поиграе на криеница с Юли - т.е. да му скрие лицето и да се търкаля отгоре му с възглавницата..... Да ви кажа и на гърба си имам очи, но наистина са непредвидими...
Мише, това предвид миналоседмичните ви приключения и предстоящите такива.

Валери също беше на НАН ХА и акаше зелено. Сега Юли е на Сензитив, но е с нормален цвят.

С кърменето приключвам - 30 мин. до час след 60 мл. кърма, Юли е просто озверял от глад 8O


*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #20 -: Август 24, 2009, 21:29:23 pm »
Via, честито :D :D :D Да ви е жив и здрав  Юли, и баткото също :D Ще му мине :wink:
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #21 -: Август 24, 2009, 21:42:56 pm »
via, честито  :lol: Живи и здрави да са ти момчетата!
На теб здраве, здрави нерви и спокойствие да ги гледаш.

За зеленото и моята педиатърка каза, че е нормално. имам аз едни съмнения, че хич и не ме чува какво питам....
« Последна редакция: Август 24, 2009, 21:45:25 pm от midge »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #22 -: Август 24, 2009, 21:46:02 pm »
Честит Юли, via!  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Aubergine

Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #23 -: Август 24, 2009, 21:56:47 pm »
Виа, честит син Юли! :D

Сега Юли е на Сензитив, но е с нормален цвят.
Значи имаме проблем, какво ме убеждава онази, че било нормално зеленото..

зелени акита се получават от хипоалергенни и безбелтъчни млека.
На сензитива лактозата му е намалена - това прави ли го хипоалергенно?

*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #24 -: Август 24, 2009, 22:02:07 pm »
Виа, честит син Юли! :D

Сега Юли е на Сензитив, но е с нормален цвят.
Значи имаме проблем, какво ме убеждава онази, че било нормално зеленото..
Ама Юли от 3 дена е на това мляко
зелени акита се получават от хипоалергенни и безбелтъчни млека.
На сензитива лактозата му е намалена - това прави ли го хипоалергенно?

ДА


Мерси за честитките :D


*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #25 -: Август 24, 2009, 22:05:15 pm »
Via, да ти е жив и здрав Юли. Сега изтерясваш само от Бати, пожелавам ти здрави деца и още повече здрави нерви след като и Юли стане на година и седем месеца!

По въпроса за зелените акита - вече са отговорили. Първоначално се чудех и аз за цвета, след като бившата педка предписа хипоалергенно мляко, което Бърди отрече и след като престанах да го давам, нещата се нормализираха.

Берката, ако искаш педиатър, който да ти отговори на въпросите /не е Бърди, де/, да не ти сбърка болничния, а акушерката да измери правилно детето и да му бие ваксината безболезнено, свирни.

Между другото има ли тук привърженички на Северния парк?

П.П. Мисля си за доктор Бърди и пожара в Атина. Дано да е добре.
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #26 -: Август 24, 2009, 22:17:54 pm »
Честит син, Виа! :D Да са ти живи и здрави и двамата! Голям мъж си родила! :D
Като Лейдито и аз ти пожелавам здрави нерви. Ще ти трябват.  :wink: Ненапразно съм купила три резервни биби... :?
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #27 -: Август 24, 2009, 22:47:57 pm »
Първо честито Вени, много здраве на малкия сладур, сили и кураж за теб пожелавам и баткото бързо да свикне с малкото човече :D

Ние се завърнахме от нашето дълго летуване, почти 2 месеца на село и 10-на дни на море. Деси и Ели са неузнаваеми, и на двете им се отрази прекрасно чистия въздух на Сакар планина. Деси е едно пораснало момиченце, което не спира да говори, може да брои до 15, знае пръстите на ръцете, всички цветове, почти всички месеци и дни от седмицата, плува като рибка с плувки на ръцете, разбира се, изживява се на най-грижовната кака и т.н.. С две думи никой не ми вярва като кажа, че е на 2 г. и 10м. :lol:
А Ели се смее непрекъснато и на всички, много е сладка, обожава да я закачат, а случайно ако не й се обръща внимание, тя се закача, но пък като започне да плаче се чува чак в съседното село, много е гласовита :lol:
В предната тема видях, че сте писали за ортопедите. Деси сме я водили на 2м. и 6м. при Алексиев, много бях доволна. Ели на 2м. я водихме при Хайвазов от 25 поликлиника, също добър ортопед, нямаше проблеми. Но на 4м. някъде, започна да й хлопа лявата тазобедрена става, сега понамаля, но беше ужасно, та днес я водихме при Алексиев. За щастие нищо й няма, човека каза - перфектна е, може да ходи ако иска :lol:
Сега да си призная малко се плаша от адаптационния период, който ни предстои, най-вече на мен :wink:
*

    Aubergine

Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #28 -: Август 24, 2009, 22:50:25 pm »
Между другото има ли тук привърженички на Северния парк?
Има. Всеки ден съм там. Ям сладоледи, а мен ме ядат комари като хеликоптери.
Само да не бях прочела за закланото момиче, намерено там днес сутринта.

Като се видим ще се разберем за педиатрите, че ми омръзна да се обяснявам.

Стефей и малките селянчета, привет! :hello: :kiss: Искаме снимки!
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #29 -: Август 24, 2009, 22:54:58 pm »
Честито бебе Юли,Виа!Нека ти е жив и здрав и бързо адаптиране за баткото :)

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #30 -: Август 25, 2009, 01:17:43 am »
Честита радост,  :flower: Мамо Виа!
- без бой признавам снощи ти проверих статуса... :oops:
Кога, как и последно си влизала в сайта.


Да ти е жив и здрав, Юнак  :babyflips: Юли!



Да слуша Бате, Мама и Тате.
Здраве и усмихнати дни на цялата фамилия!



Е, няма мира в тез географски ширини...
Прибрах се и за добре дошла от столицата Партизан Митко ме посрещна
с 38.9 температура + червено гърло, което той цяла вечер сочи и казва - Болиииии, болииии!

На другия фронт този път добър доплер.
Явно аспириновата терапия действа, още малко и минавам на фраксипарин.
С нарастването на девойката още по-ясно се вижда "двуцевната" пъпна връв.
Почнах със записа на тоновете от сега, та до финалето.

Спокойна нощ ви пожелавам!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #31 -: Август 25, 2009, 02:39:43 am »
Via i Uli,chestito,da sa vi mnogo zdravi decata.
Via, mila zaredise s tarpenie :)i po ve4e o4i4ki :wink:,zashtoto pri nas vse oshte e tolkova veselo i ne do tam de...makar da sa inali 7 meseca ot kakto se rodi malkiat.

Mishanta i na te chestito, sas zakasnenie :oops: :oops:Dano vsicho e nared do finala.Shte ti stiskam palci,pazi se

Na vsichki vesela i zdrava sedmi4ka
« Последна редакция: Август 25, 2009, 02:50:54 am от eleonor »



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #32 -: Август 25, 2009, 09:36:07 am »
via, Честито момченце! Да ви е жив и здрав и много да ви радва, а на теб много търпение и бързо възстановяване.
И ние се върнахме от отпуск. Една седмица бяхме на море само двамата, без белята Мия. Много ни липсваше, но си изкарахме прекрасно. Толкова много имах нужда от такава почивка, а и от малко време само за нас двамата. После ходихме с Мия в провинцията при дядо й, който има къща в Бяла (Русенската), където Мия страшно много обича да ходи и й се отразява прекрасно престоя там. Яде домати от градината, полива цветята, гони котетата и т.н.Отпусна се и стана едно палаво момиченце, което прави бели, но идва и си признава и после гледа да оправи нещата :D, както може. Единствено пътуването си остава проблем. На връщане мрънка и рева почти през целия път, а вече е голяма. Устата ме заболява да говоря и да предлагам всякакви забавления, които нея просто не я интересуват. Все се надявах, че като порасва, ще става по-лесно пътуването, а то точно обратното...От 1 септември живот и здраве започваме градината и сега сме в подготовка.
<br />[link=http:
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #33 -: Август 25, 2009, 09:58:37 am »
Между другото има ли тук привърженички на Северния парк?

Ми ние като ходихме оня ден даже ти звъняхме ама си беше изключила телефона  :wink:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #34 -: Август 25, 2009, 10:05:33 am »
хубава седмица и от нас!
via,честито слънчице ,да ви е живо и здраво и с бати скоро да станат пиятелчета!
Aubergine,Жорко също беше със зелени акита от НАН про 1(такъв беше в Белгия),но на 6м. минахме на 2-ка и вече нямахме такива.
Стефи,браво на твоите принцеси!Вашият тати много ви е отпуснал края.Нашият се излъга да сме без него за 3 седмици миналата година и от тогава не ни пуска никъде сами.
И дай най накрая една снимка на двете кукли,само ги криеш тези красавици.
Мише,да се оправя бързо Митачето,много е гадно да ти е болно детето.

Ние си направихме страхотна екскурзия до Добринище,като разгледахме и Разлог,Банско и Благоевград и се качихме на хижа Безбог ,където е вълшебно.Изкарахме си невероятно и се задихме с много положителни емоции.В Добринище има страхони басейни и Жорко се накисна наволя,не искаше за излиза и прекарваше по 3-4 часа във водата без да излиза и в детският не му беше много интересно,та все в големият седеше,а те и двата са с минерална вода ,но за дребните е доста топла(аз едва седях там,особено след една голяма мента  :lol:).Имаше и заведение към басейна с много хубава и евтина кухня (пиле с картфи за 3.40 доста голяма порция) и детски кът .
Другата година ще ходим за поне 5 дни и без това имаме роднини и можем да ходим ,когато си поискаме.
Едно клипче:

http://jorigree.multiply.com/video/item/56/56

И малко снимки,но са във фейсбук и не знам дали ще са видими за всички :

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30524409&id=1521004132&ref=nf#/album.php?aid=2030530&id=1521004132

ето и за всички без фейсбук,но тук ме мързеше да избирам и са всички,та са много и има доста еднакви :

http://mart2008.snimka.bg/other/jori-na-angels-zg.225953.14390543
Тук не са и описани ,коя от къде е ,за разлика от тези във фейсбук.


<br />
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #35 -: Август 25, 2009, 10:25:18 am »
Via, честит ви августовски Юли :)! Да ви е вечно слънчево и топло в дома с новото попълнение!
Мише, радвам се за добрите резултати, не ни остава много, важното е да избутаме успешно до края!
Зори, чудни са ви снимките и местенцата които сте посетили! Имате си вече едно пораснало човече, как лети времето само... :)
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #36 -: Август 25, 2009, 11:15:25 am »
via, честито ви още едно малко съкровище! Да е жив и здрав, и разумно палав :)

Ние също бяхме по селата на баба и дядо, имаше и 4 дни само за мама и тате, а последния уикенд замъкнахме младите мармоти на първото им диво къмпиране на Иракли. Направо се страстнаха с природата там, аз наруших почти всички правила за благоразумно родителство, но всички си изкарахме прррекрасно. Догодина повече. Ето малко доказателствен материал http://picasaweb.google.com/plamendodov13/IrakliAugust2009#
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Aubergine

Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #37 -: Август 25, 2009, 13:37:40 pm »
Много са гиздави младите мармоти пък значи! :D И какви са блондини, ще береш ядове един ден..

Зори, много ви отива да сте в България, да знаеш.

Мойто киселе прави 3 месеца днес. Още не мога да повярвам, че е мой и само го пипам, да се убедя, че е истински... Дори не се трогвам, че не прилича грам на мене. Нали е взел рижия оттенък и не е цигАн като бащината си рода, това ми стига. 8)
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #38 -: Август 25, 2009, 13:56:25 pm »
via, Честит ви син Юли! Да е много щастливо дете!!!
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #39 -: Август 25, 2009, 14:58:59 pm »
Виа, честит ви син - да ви е жив и здрав и много да ви радва!!!
Зори, голям сладур станал Жорко - много е пораснал!
Мише, скоростно оздравяване на Митака!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #40 -: Август 25, 2009, 15:10:24 pm »
На сензитива лактозата му е намалена - това прави ли го хипоалергенно?

под хипоалергенно се разбира АМ с частично разградена белтъчна молекула. непоносимостта към лактозата не е алергия.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #41 -: Август 25, 2009, 15:37:40 pm »
Ето малко доказателствен материал http://picasaweb.google.com/plamendodov13/IrakliAugust2009#
Много хубави снимки. Онова, което ме порази, обаче беше как сте успели да ги сложите да спят в 7.30 вечерта?! Изумително.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #42 -: Август 25, 2009, 15:38:27 pm »
Виа, честит втори малък мъж в семейството.
Нека расте здрав, силен, любопитен, мъдър, талантлив, късметлив и безумно щастлив.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #43 -: Август 25, 2009, 17:04:12 pm »
Виа честито и от нас. Живи, здрави и много щастливи  :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #44 -: Август 25, 2009, 21:18:22 pm »
Между другото има ли тук привърженички на Северния парк?

Ми ние като ходихме оня ден даже ти звъняхме ама си беше изключила телефона  :wink:

Телефонът ми беше изключен, защото приспахме едното куче и не ми беше до нищо. Просто в неделя не бях добра компания...

А за Северния парк - като видите две големи маймуни да обикалят една малка, това е нашето семейство.
*

    Aubergine

Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #45 -: Август 25, 2009, 22:48:36 pm »
На сензитива лактозата му е намалена - това прави ли го хипоалергенно?

под хипоалергенно се разбира АМ с частично разградена белтъчна молекула. непоносимостта към лактозата не е алергия.

Тогава защо  дава зелени изпражнения  ?
:lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #46 -: Август 25, 2009, 23:33:45 pm »
На сензитива лактозата му е намалена - това прави ли го хипоалергенно?

под хипоалергенно се разбира АМ с частично разградена белтъчна молекула. непоносимостта към лактозата не е алергия.

Тогава защо  дава зелени изпражнения  ?
:lol:

нещо не се разбираме. аз имам опит с ХА млека. казвам ти за тях, че те дават зелени изпражнения. ти беше написала, че пиете ХА.
после ме питаш дали безлактозното мляко е ХА. казвам ти, че не е. ти ме питаш що давало зелени изпражнения. ми аз не съм написала никъде, че само ХА млеката дават такива - просто имам опит с тях.

получава се малко като вица "каква е разликата между крокодила? че е по-дълъг, отколкото зелен"...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #47 -: Август 25, 2009, 23:49:16 pm »
Аз само да кажа, че при моята дъщеря имаше периоди със зелено ако с най-обикновен Аптамил. Жива и здрава вече на 2 години е.
Бери както виждаш при доста други бебета се случва това. Не е голям проблем, не е вживявай толкова :)


Виа, честит Юли, да ти е здрав ищастлив, само радости да виноси. Стискай вече двойно зъби :), нормално е да се държи баткото така

И да попитам - момичета на по-големите деца, докога я карахте, млякото да се пие от шише с биберон, нещо големичка ми се вижда вече, но пък вечер с такова удоволствие си пие млякото с биберона, хем не ми се иска да и го отненма това удоволствие, хем се чудя как ще стане прехода /щото засега е закон пиенето на мляко след вечерята/, идея си нямам докато пие все още мляко как ще и обясня изведнъж, че трябва да го пие вече от чаша или от друго шише. А ако това продължи още няколко години, все с биберона... тпва пък порочно ми се струва.  Давайте идеи

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #48 -: Август 25, 2009, 23:52:50 pm »
И да попитам - момичета на по-големите деца, докога я карахте, млякото да се пие от шише с биберон, нещо големичка ми се вижда вече, но пък вечер с такова удоволствие си пие млякото с биберона, хем не ми се иска да и го отненма това удоволствие, хем се чудя как ще стане прехода /щото засега е закон пиенето на мляко след вечерята/, идея си нямам докато пие все още мляко как ще и обясня изведнъж, че трябва да го пие вече от чаша или от друго шише. А ако това продължи още няколко години, все с биберона... тпва пък порочно ми се струва.  Давайте идеи

а, разгеле, взе ми думата от устата. и аз това исках да попитам. вечерното мляко си е ритуал и то се пие в леглото - за приспиване. тоест, не става някакси да се пие седнал от чашка. кво да правим.....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #49 -: Август 25, 2009, 23:56:46 pm »
Бени,а пие ли иначе от чаша.Ако пие,сигурно няма да имате проблем.
Жорко си пие млякото с биба,вода пие от шише със сламка от 4-5м. ве4е ,но айрян примерно си пие от обикновена водна чаша .За това ми се струва,че няма да е проблем.По скоро ще ми е трудно да го откажа от АМ вечер,той веднага след баня ако не си го получи,изпада в истерия направо.

докато пусна мнението и гледам и джам писала,та схванах  :oops: аз какъв е въпроса и аз си го задавам напоследък.
« Последна редакция: Август 25, 2009, 23:58:29 pm от z22 »
<br />
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #50 -: Август 25, 2009, 23:59:31 pm »
И щерката с най-голям кеф си пие АМ вечер преди сън, даже срам-несрам обаче и за следобедния сън сме с биберона с мляко. И на мен ми е голяма чуденка как аджеба ще стане отказването. Не че съм в драма, ама ще дойде и тоз момент. Иначе вода пие от нормално пластмасово шише, от чаша и сламка, абе като дърто, само пусто АМ...
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #51 -: Август 26, 2009, 00:01:10 am »

а, разгеле, взе ми думата от устата. и аз това исках да попитам. вечерното мляко си е ритуал и то се пие в леглото - за приспиване. тоест, не става някакси да се пие седнал от чашка. кво да правим.....


Джамка, Дара не го пие в леглото, пие го на столчето си, непосредствено след вечеря, гледайки някое филмче, но си е все още от шишето, тя от чаша може да пие но много бавно и малко, 250 гр мляко да изпие от чаша, няма да го бъде, поне засега.

Вие пробвали ли сте да го пие преди да си измие зъбите, т, е, не в леглото?
« Последна редакция: Август 26, 2009, 00:04:26 am от jam »

Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #52 -: Август 26, 2009, 00:03:37 am »
На мен лично идеята ми е - как ще откаже точно пиенето от биберон, а не седнала или легнала.
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #53 -: Август 26, 2009, 00:07:20 am »
Бени,а пие ли иначе от чаша.Ако пие,сигурно няма да имате проблем.
Жорко си пие млякото с биба,вода пие от шише със сламка от 4-5м. ве4е ,но айрян примерно си пие от обикновена водна чаша .За това ми се струва,че няма да е проблем.По скоро ще ми е трудно да го откажа от АМ вечер,той веднага след баня ако не си го получи,изпада в истерия направо.

докато пусна мнението и гледам и джам писала,та схванах  :oops: аз какъв е въпроса и аз си го задавам напоследък.



Пие Зори, и от чаша /е разливайки по малко, но все по-успешно/, и от шишета с различни накрайници, и със сламка, но сокове, вода и др., само млякото си върви с биберона

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #54 -: Август 26, 2009, 00:08:14 am »
Бени, и Мартин не може да изпие бързо 250 мл от чаша. тоя фокус само с биберон става :)

при нас ритуалът е такъв - ляга, почва гоненицата по леглото и обикновено успявам да сложа начало на прикротяването едва когато втъкна шишето в устата. той започва да помпи, аз чета приказка и така полека-лека утихва работата.

тоя ритуал изисква биберон. а и е лошо за зъбите. прави ми впечатление, че напоследък той не настоява толкоз за млякото вечер и сутрин, даже понякога насила му го втъквам, защото друго мляко през деня не поема.

хем не искам да смуче от шише и да ляга с неизмити зъби, хем не искам да се лишава от дозата мляко за деня.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #55 -: Август 26, 2009, 00:21:03 am »
Джами,щом пиете и сутрин мляко,това закуска ли му се води на Марти и ако ти е отделно хранено,колко хранения на ден ви стават.
Жоро пие АМ само вечер и с него са 5 хранения,ако го включа и сутрин ще станат 6.Отделно яде много други неща като солети,бишкоти,кашкавал,плодове.От 7 месечен е на 1 АМ само.Напоследък много харесва и айрян и може да изпие 2 чаши една след друга.За 5 мин. пие чаша без приспособления ако е жаден.
<br />
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #56 -: Август 26, 2009, 01:11:51 am »
виа, честит втори син! Да ви е жив и здрав! И баткото скоро да свикне!  :)

патладжанче, моя син го дохранвам с Нан про 1, защото кърмата ми е малко и също са му зеленикави изпражненията, но, честно казано, не съм се замисляла досега дали е нормално или не.  :oops:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #57 -: Август 26, 2009, 01:26:33 am »
Зори, не му се води закуска, след около час-час и половина закусва нормално. но не яде хич много сутрин.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #58 -: Август 26, 2009, 03:26:35 am »
От някое време се каня да я подхвана таз тема за АМ и големите млекопитаещи!
Щото и ние сме в тая схема, че и на обед (поздрав за Стелката)!
Даже изобщо и не заспива вечер с него, пие си МЕКА и си става, по-свеж от всякога.
После галоп по леглото, малко сумо с мен и приказка и тогаз евентуално сън.
Сутрин тоже, през ноща понякога, но си закусва хич не му е зор.

Като му се пие, да пие лошо няма, ама и мен като Джам ме притесняв фактора - неизмити зъби и бибодеформацията им!  :?


 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #59 -: Август 26, 2009, 07:02:33 am »
Зори, не му се води закуска, след около час-час и половина закусва нормално. но не яде хич много сутрин.

Ех, Джамата успокои ме, щом и Марти сутрин пие мляко. И ние сме така, с разликата, че после не ще да закусва нормално, а сме само на мляко с бисквита Плазмон. Опитвах разни закуски - баница, сандвич, попара, но някой път ги приема, а в друг си иска шишето с мляко и толкова.
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #60 -: Август 26, 2009, 08:40:40 am »
Необходима ми е люлка като жокер в моменти когато и на двете госпожици им се приспи и са кисели, докато друсам едната другата да е в люлката, може ли да ми препоръчате нещо което да става за 3+, също така би било добре да е и до над 9 кг. щото аз съм харесала тази http://www.toytownbg.com/uploads/products_pic/product_pic1_971.jpg , но е до 9 кг. Ако някой я е ползвал също ще съм благодарна за отзиви.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Aubergine

Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #61 -: Август 26, 2009, 10:08:18 am »
Джам, никъде не съм писала, че давам ХА, недоразумението идва от там, че те разбрах, че само хипоалергенните и безбелтъчни млека дават зеленото.

Бени, не се вживявам толкова, и честно казано малко ми е обидна тази реплика.  Пък и мислех, че си личи майтапа ми, поне този емотикон би трябвало да значи смях.

blue_sky , щом не си се замисляла, значи не си се стреснала от цвета, аз говоря за тъмнозелено към черно, което ми изкара акъла първия път.

Ограничавам си малко писането във форума, че освен досадна станах и за смях..
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #62 -: Август 26, 2009, 10:21:40 am »
Необходима ми е люлка като жокер в моменти когато и на двете госпожици им се приспи и са кисели, докато друсам едната другата да е в люлката, може ли да ми препоръчате нещо което да става за 3+, също така би било добре да е и до над 9 кг. щото аз съм харесала тази http://www.toytownbg.com/uploads/products_pic/product_pic1_971.jpg , но е до 9 кг. Ако някой я е ползвал също ще съм благодарна за отзиви.

В сайта на фишър прайс пише, че е до 11.3 кг. Предполагам, че на тях по-може да им се вярва. http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=2002&e=product&pid=38840&ncat=thumbnail&pcat=bgsw_tas
Навремето исках да взема за дъщеря ми, но високите цени на вносителите ме отказаха.
По-добре си я поръчай от някой чужд онлайн магазин. С доставката до БГ пак ще ти излезе по-евтино от колкото да си го вземеш от тук.
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #63 -: Август 26, 2009, 12:16:43 pm »
като видях цената на твоя линк, направо реших да си ги друсам по 1 час. :x
то бива надценки ама... В крайна сметка реших да вземем едно евтино и столчета за хранене ще си изпросим от приятели. :oops:
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #64 -: Август 26, 2009, 14:13:07 pm »
Млякото за поотрасналите бозайници - у дома и двамата могат да пият от чашка относително бързо, ама точно млякото им е кеф с шише. Давам го с шише с биба, когато поискат, но не в леглото - те обичат да се полуизлегнат на дивана и така си го пият, после мием зъбки и тогава в леглото с книжките. Те вече и по-рядко си искат мляко вечер - може би 2 пъти седмично. Обичат кисело мляко, аз често правя кус-кус с мляко, ядат си и сирене и кашкавал, така че пак си вземат необходимите млечни продукти.

Бери, честит ви 1/4-годишен юбилей :)

meshko, заспиването в 7:30 вечерта беше инцидентно, 'щото не спаха наобяд. Иначе няма рахат за мама и тате преди 10 вечерта, не сме за завиждане :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #65 -: Август 26, 2009, 14:25:45 pm »
Луни, аз използвах много такива люлки, това ми беше спасението за приспиване, няма ли начин да вземеш нещо втора употреба, наистина е безценна помощ.
 моето едното беше това:
http://www.toysrus.ca/product/index.jsp?productId=2773425&kw=bouncers&origkw=bouncers&parentPage=search&f=Taxonomy/TRUSCA/2510384, а другото подобно, но с метални крака, до скоро се люлееха в него...
Става и за по големи дечица
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #66 -: Август 26, 2009, 15:30:15 pm »
Като ви чета за АМ, се чудя да се притеснявам ли или да съм благодарна! Моя комар /нямаме 10 кг/ :oops: така и не пропи АМ. Онзи ден взех джуниър 2+, отговора беше "не иска няко мамо не кусно"  8O. А ми се искаше малко да пие! Аз не мога да се отърва от залъгалката обаче - нея си я търсим още! Сега растат 4те кучешки и без нея е ад! Притеснявам се за зъбите и! А в колата не иска да пътува без нея и трябва да ме държи за ръката! Не знам дали това не в резултат от катастрофата!  :( 
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #67 -: Август 26, 2009, 16:02:37 pm »
Нашите последни шишета за мляко се захабиха и просто не купих нови. Вечеряме късно и изобщо не предлагам вечер мляко. Това от месец-два. Имаме си забавен ритуал по миене на зъби, после си ляга и си заспива сам. Сутрин обича да яде мляко със зърнена закуска, яде и много кисело мляко, така че не го мисля.
Бибата спо същия начин я махнахме - загубихме я миналата година на морето и просто не купих нова.
Пожелавам на всички такова безпроблемно отказване.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #68 -: Август 26, 2009, 17:09:16 pm »
Луна, аз ползвах ето тази - http://www.pakostnik.com/bg/pics/9968816208.jpg
Верно, не е нещо кой знае кво, нито е "марково", обаче пък с мойто труднозаспиващо дете, там й беше супер. Сенникът не сме го слагали. Единствен недостатък е че заема доста място.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #69 -: Август 26, 2009, 17:35:19 pm »
луничке,нямащ ли познати по чужбина да ти намерят люлка 2-ра ръка.На повечето места правят разпродажби поне по веднъж месечно и има много хубави неща.
Ние в Белгия така си купихме такава люлка на Graco за 10 евро барабар с една играчка,има 15 мелодии и люлее детето сама,до 13 кг. е!
<br />
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #70 -: Август 26, 2009, 19:15:58 pm »
Патладжанче, нашето "производство" е светлозелено.  :lol: 

Ледена луна
, тук има различни модели. Тази, която си харесала, е 90 евро. Доставката до Бг е 15. http://www.mytoys.de/catalog/search/?query=Babyschaukel+&productsPerPage=20

*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #71 -: Август 26, 2009, 21:16:40 pm »
И ние си пием мляко вечер с шише с биберон, ама хич не съм се притеснила как ще го махаме, пък и защо. Но съм почти сигурна, че ако й кажа да си го пие вече от чаша преди да си легне в креватчето ще се съгласи, много е сговорчива и лесна за убеждаване :wink:
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #72 -: Август 26, 2009, 23:18:37 pm »
Момичета, поглеждайте и този сайт за изгодни детски стоки (нови и втора употреба)!

http://ebay.co.uk

Бебешкият сайт:

http://baby.shop.ebay.co.uk/

Ето и две много изгодни оферти за люлки, тип шезлонги - първата оферта е за 4.99, а втората само за 3.50 британски пари. Доставката не влиза тук, но това ми се струва изгодно.

http://cgi.ebay.co.uk/baby-bouncy-seat_W0QQitemZ220467918708QQcmdZViewItemQQptZUK_Baby_Nursery_Furniture_ET?hash=item3354e97774&_trksid=p3286.c0.m14


http://cgi.ebay.co.uk/Pink-Baby-Rocker-Cradle-Chair_W0QQitemZ300340985007QQcmdZViewItemQQptZUK_Baby_Nursery_Furniture_ET?hash=item45edb7bcaf&_trksid=p3286.c0.m14

Има и много други предложения, но гледайте и колко време им остава да са на борсата!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #73 -: Август 26, 2009, 23:46:35 pm »
Стефания сама отказа млякото, вече не пие никакво
трябва ли да ме притеснява това /да уточня, че не яде кисело мляко и не пие прясно под никаква форма/
сега е решила да се лигави със шишето с накрайник, с което се опитвам да накарам Преслава да пие вода, пфууу ама така се вдетинява покрай Преслава
мармот, страхотно семейство, здраве и щастие на четерима ви
честито ново попълнение и за вас, Вия- пожелавам баткото скоро да влезе в ролята на грижовен такъв
надявам се да няма болни деца
мисля да поръчвам от хомеопатичните при зъбоникнене, някой ако иска може да се включи, цената е 4,40 паунда за 24 сашета

http://cgi.ebay.co.uk/Nelsons-Teetha-Granules-x-24-Sachets-Pain-Relief_W0QQitemZ270339300370QQcmdZViewItemQQptZUK_Baby_Baby_Feeding_Dummies_Pacifiers_Teething_Aids?hash=item3ef17a5c12&_trksid=p3286.c0.m14
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #74 -: Август 26, 2009, 23:52:54 pm »

Бени, не се вживявам толкова, и честно казано малко ми е обидна тази реплика.  Пък и мислех, че си личи майтапа ми, поне този емотикон би трябвало да значи смях.



Ееее, Бери, вживявай, трябваше да означава, да не се притесняваш толкова, казано съвсем добронамерено, с цел да те успокои. Знам какво е, и аз бях същата картинка, общо взето :D. Да кихне бебето и ходех да чета из нета и да се конуслтирам... образно казано.
Човечето ще порасне, ще стане голям мъж, след време ще се чудиш на себе си, защо толкова си се шашкала. Както аз сега :D

И моя емотикон беше с усмивка де.
Извинявам се ако съм те обидила.

Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #75 -: Август 27, 2009, 00:03:37 am »
Момичета,
1. Моето торнадо когато си е в къщи /като сега например, щото ДГ е в ремонт/ изобщо не иска и не може да заспи по обяд. Събужда се ок 9.00 сутринта и вечер към 22.30 със зор заспива. При все, че цял ден е дивяла, тичала, вилняла. каква е тази енергия, какво е това чудо.... не мене ми се доспива по обяд, ама никой не те оставя :D. И най-интересното е, че в ДГ спяла и била изморена когато дойде време за съ.  Все едно не е моето дете.
2. От извстно време иска всичко да върши сама, обличане, събличане, сервиране,  носене бирата на баща си :D,.... абе всичко. Сърди се като искаш да и помогнеш дори. Днес се прибра сама, оставих я в градината да играе, след известно време ми звънна на вратата /на 1я етаж сме/.
За съжаление никакви знаци и згатвания за ползване на тоалетната. Пишка и ак в памперса и това е положението. Махах и няколко пъти памперса, никакъв ефект.

Има ли такива явления при вас. Това със заспиването толкова късно хич не ми се нрави, ама....

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #76 -: Август 27, 2009, 00:09:06 am »
Позволи ми да се изсмея за късното заспиване, аз няма да казвам моите в колко заспиват, че ще ви стане лошо
Някой друг живот ще си отспя, най-рано ако влязат в университет в друг град
За памперса- Стефания беше на 2 и 3 месеца като даде признаци, за месец махнахме изцяло дневния, за два и нощния. Всичко става като му дойде времето.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #77 -: Август 27, 2009, 00:23:29 am »
Мини тези хомеопатични прахчета имат ли ефект.
При нас е голяма мъка с 4 горни резци вече 4,5 месеца. Покрай тях изникна 3ти долен.  :?
Не ми се мисли кучешки и кътници как ще ни никнат. Ще спя и аз като теб незнам кога.

Вия честит ти втори син :-)

Мислех си, че къпем и слагаме Андрея късно да спи, но сега се успокоих  :wink:
« Последна редакция: Август 27, 2009, 00:27:14 am от Малина »


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #78 -: Август 27, 2009, 00:44:36 am »
Но съм почти сигурна, че ако й кажа да си го пие вече от чаша преди да си легне в креватчето ще се съгласи, много е сговорчива и лесна за убеждаване :wink:

ми що не й кажеш тогава?  :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #79 -: Август 27, 2009, 06:19:10 am »
Благодаря на всички за съветите за напред ще се възползвам от предложените сайтове, но  сега исках много бързо да имам и е примирих с тази http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/57_163/products_id/8472, днес ще е при нас.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #80 -: Август 27, 2009, 10:41:49 am »
здравейте момичета!сигурно някои от вас ще ме насметат ама да питам :lol:.вече сме на 2 мес. от самото начало сме на аптамил после минах на аптамил комфорт със сто молби към педиатърът, но бебчо не се изхожда редовно на 3дни с помощ.вчера пак бях при лекарката да я моля да сменим храната, пак не дава.ако някой е бил в такава ситуация нека ме посъветва.извинявам се за правописа ,в момента пиша с една ръка а с другата държа моя глезанчо :D.
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #81 -: Август 27, 2009, 12:02:30 pm »
albenanedelcheva, за пампите и аз мислех, че Димана ще го свали до края на лятото, ама не. Тя ака само в пампа, иначе пишка и на гърне, и навън, но трябва аз да я поканя, тя не си казва. Т.е. казва, ама пост-фактум. Няма смисъл да дресирам себе си, тя явно не е готова, въпреки че сама катери стълби от месеци вече. Сега слагам памперс навън, у дома или в двора на баба сме без, заради топлото време, жал ми е да й запарвам дупето. Като стане фал, чистя и толкова, не се карам. Батенцето и той късно узря, но не съм го насилвала, пробвах на всеки 1-2 месеца, но чак на 2г 9м явно беше готов. Затова пък свалихме дневния буквално за 1 ден, нощния седмица след това. Сега вече сам си ходи до тоалетната, даже си пуска водата и си мие ръцете след това.

Бранка, нямам опит с аптамила, но принципно не е много хубаво често да се сменя храната на бебето. Ако все пак се изхожда на 3 дни и не е твърдо, т.е. не му причинява неудобства някакви, няма място за притеснение.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #82 -: Август 27, 2009, 12:48:03 pm »
И аз с въпрос. Ще спирам с кърменето (цедя 100гр за цял ден и се отказвам). Кърмата ще спирам с Достинекс. Изписаха ми го по следния начин: 1 хапче и след 72 часа още 1. Чета из нета, обаче, както и в листовката на препарата, че най-често се пие по половин хапче през 12 часа. Вие как сте го пили? Докато го пия цедя ли и без напрежение в гърдите или само ако се напрегнат? Колко време след това трябва да отида на мамолог?
Друго полезно ако се сетите също ще съм благодарна!

Поздрави!
« Последна редакция: Август 27, 2009, 12:49:56 pm от midge »
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #83 -: Август 27, 2009, 13:12:01 pm »
Като гледам страничните ефекти на това лекарство аз не бих го пила.
http://www.framar.bg/%D0%B4%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D0%BA%D1%81-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB.-0.5-%D0%BC%D0%B3.-2-pid30001214.html
Аз си бях взела подобно лекарство което пих точно един път и ми стана много лошо и щях да припадна добре,че мъжа ми беше до мен и ме заведе в стаята да си легна повече не повторих.
« Последна редакция: Август 27, 2009, 13:13:54 pm от asi73 »
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #84 -: Август 27, 2009, 13:42:35 pm »
midge, Дистинекс си е лекарство за потискане секрецията на пролактин, така че дозите може да са различни при прием заради хиперпролактинемия и за да спре лактацията. Най-добре се обади и обсъди дозата още веднъж с лекаря си, ние по-добре да не даваме съвети за дози на лекарства.

Аз години съм пила подобни пролактинови инхибитори, защото имах супер високи нива на хормона, това беше част от репродуктивния ни проблем. Наистина има подобни неприятни ефекти, но си е до организъм - аз първо бях на бромокриптин, след 2 припадъка на улицата го сменихме на парлодел и карах така 3 години, без странични ефекти. По ирония на съдбата, после пък се налагаше да се боря да задържа по-дълго кърмата, и двата пъти рязко спря на 7-мия месец на децата, та не съм пила нищо за спиране на кърмата.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #85 -: Август 27, 2009, 13:46:15 pm »
само веднъж съм сменила от аптамил на аптамил комфорт.изпражненията са кашести ,но сам не може трябва да му помогна,пръцка много , мисля си ,че може би е с лениви черва.все пак чакам съвети.пак пиша с една ръка извинете ме.
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #86 -: Август 27, 2009, 13:49:41 pm »
Бранка,ние се дохранваме с Хумана.И Митака пръцка много и ака веднъж на 3 дни кашесто,но се напъва и се справя сам затова не се притеснявам.Не че ти дадох съвет,но и аз да споделя че сме почти като вас :?

*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #87 -: Август 27, 2009, 14:01:11 pm »
..., пфууу ама така се вдетинява покрай Преслава


а нашата кака пък е точно обратното, иска да прави всичко сама, да се "грижи" за Ели, изживява се на много голяма, не че се оплаквам, ама се опитва да я вдига и кога ли ще има каскади - бебе и кака, незнам :lol:
иначе да ви се оплача освен че не иска да пие вода Елена, което не е голяма драма де, но не иска да пие и кърма от шише :( изобщо шишето е враг номер едно, сменях марки, биберони, не и не, както казва една позната "не е от шишето, а от детето" :lol: иначе започнахме захранване и за сега добре се справя с лъжицата, яде с апетит :)

Да попитам мамите който са правили изследвания за градина, днес звънях в сумати лаборатории и всички различно ми казват, та най накрая в лабораторията на ХЕИ ми казаха, че трябват две контейнерчета с аки и стъкло с намазка, което и аз съм можела да взема, та моля споделете това ли е или пак нещо не съм разбрала :?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #88 -: Август 27, 2009, 14:16:34 pm »
ха, Преслава ни шише иска, ни лъжица, признава само едно- цица  :x
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #89 -: Август 27, 2009, 14:19:30 pm »
Мидж, а защо искаш да го спираш кърменето? Кърми си го детето колкото има - все си е полезно. При мен е по същия начин - само едната ми гърда произвежда кърма, което както разбирате, е твърде недостатъчно, но аз не се отказвам, кърмя и дохранвам след това. Като се захраним според мен кърмата сама ще се регулира, без лекарства. Аз също съм пила парлодел заради високия пролактин преди, но за достинекса незнам.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #90 -: Август 27, 2009, 14:37:45 pm »
Стефи,

аз съм давала 1 контейнерче с фекална проба и 1 стъкло със залепено върху него тиксо с проба за глисти.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #91 -: Август 27, 2009, 14:56:35 pm »
е значи в общи линии е това, ще им нося две и да ми дадат стъкълце с тиксо та да взема и такава проба :lol:
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #92 -: Август 27, 2009, 15:16:47 pm »
Стефи, и аз давах само 1 шишенце с фекална проба. Но на Мия й правиха преди няколко месеца профилактично същото изследване на 3 годишна възраст, та може и затова да е само едно сега.
<br />[link=http:
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #93 -: Август 27, 2009, 15:39:55 pm »
Да попитам мамите който са правили изследвания за градина, днес звънях в сумати лаборатории и всички различно ми казват, та най накрая в лабораторията на ХЕИ ми казаха, че трябват две контейнерчета с аки и стъкло с намазка, което и аз съм можела да взема, та моля споделете това ли е или пак нещо не съм разбрала :?

Пуу, да беше писала вчера, да ти бях донесла стъклата вече... Ходих тази сутрин на Кракра 2 до докторската градина, там дават. На мен ми дадоха еднаква информация от 2 места (лабораторията на центъра по паразитни болести на Кракра и личната лекарка) - 1 стъкло с тиксо + 1 контейнерче с аки колкото грахче. Това с тиксото го дават в лабораториите, контейнерчето го купуваш от аптеката. Обаче на Кракра не можело утре сутрин да нося пробата, защото не знам си какво си, та да занеса понеделник сутрин и така резултат ще има във вторник по обед. Та ще тръгваме на градина на 2 септември най-вероятно.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #94 -: Август 27, 2009, 15:43:53 pm »
е нищо де, аз като нося контейнерчетата ще ми дадат стъкълце и като взимам резултатите ще го занеса, жената каза, че ставало за секунди, само се гледало на микроскоп :)
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #95 -: Август 27, 2009, 16:34:48 pm »
marmotche, благодаря. Ще направя консултация с още един лекар, явно.

Поздрави!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #96 -: Август 27, 2009, 17:41:46 pm »
АЗ днес си говорих с приятелка,която също пуска детето си на ясла и на нея са и казали 2 контейнерчета.
Ние още не сме се интересували много за изследванията,но тия дни ще трябва.Нещо не мога да си представя от другата седмица да е на ясла и съм решила от 23.09.,но сигурно и тогава няма да съм готова психически. :(

За кърмата не съм пила нищо.Жоро беше на 4м. като спря напълно,преди това и аз едва по 80-100 мл. цедих и го слагах и той да си суче,но според мен нищо не пиеше,защото после изяждаще цяла порция с АМ.
<br />
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #97 -: Август 27, 2009, 20:37:38 pm »
мидж, и аз съм горе-долу като теб с кърмата. Взела съм си кантар и го меря преди и след ядене. Понякога след половин час сукане е изпил само 10 мл.  :x   А смуче доста силно. Да не говорим, че едната ми гърда е доста по-пълна от другата, което ми е непонятно точно как става, при положение, че и от двете смуче еднакво дълго. Но за момента нямам намерение да се отказвам, особено след като минаха силните първоначални болки, които ми бяха постоянен спътник при всяко кърмене. Гинекологът ми твърди, че щяла да ми се увеличи кърмата, което не ми се вярва. Но съм решила колкото имам, да му давам.

*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #98 -: Август 27, 2009, 21:19:09 pm »
Зори, Блу, мерси!
Блу скай, не си горе-долу, а 100% като мен - след 30 минути 10 грама, след час 20  8O . Единствената разлика е, че Тео беше със силна жълтеница и сучеше вяло, затова реших да цедя и да давам, но намаля доста и се отказвам.
Дано се увеличи при теб. Щом суче силно трябва да стане.

Поздрави!
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #99 -: Август 27, 2009, 22:36:11 pm »
Цитат
само едната ми гърда произвежда кърма
Същата работа като тази която не ми произвежда я слагах на всяко кърмене и тя вместо да се увеличи съвсем  спря 8O

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #100 -: Август 27, 2009, 22:41:41 pm »
Зори, Блу, мерси!
Блу скай, не си горе-долу, а 100% като мен - след 30 минути 10 грама, след час 20  8O . Единствената разлика е, че Тео беше със силна жълтеница и сучеше вяло, затова реших да цедя и да давам, но намаля доста и се отказвам.
Дано се увеличи при теб. Щом суче силно трябва да стане.

Поздрави!

Много зависи с какво цедиш кърмата. С прехвалената Медела цедях по 20 милилитра, а със спринцовка от най-обикновените и зверски болки в началото - 180 милилитра минимум. Вярно, бюста ми в момента е доста провиснал, но това беше моя избор и не съжалявам.
Вики се роди 2600. Сучеше повече от вяло. Рекорда ми е прием на кърмене 1.45 минути. Въпреки това благодарение на цеденото избутахме до шестия месец.
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #101 -: Август 27, 2009, 23:30:13 pm »
Привет и от нас макар и в края на седмицата!

Виа, да ти е жив и здрав малкия! Зареди се с търпение защото купона е голям с "големите" каки и батковци ;)

Гледам, че сте писали за вечерното мляко, ами при Ели е целодневно... Ходи като пияница и постоянно надига шишето, пие мляко колкото злоядия Стефан, дето дори няма едно заместено хранене, защото захранването върви мнооого бавно. И тя се вбебява покрай него или най-малкото го прави избирателно. Сега май навлезе в пубертета, тръшка се и се дере за невероятни неща, сочи ни с пръст и казва "ЛОШ"...

Аз да се похваля, че на 22-ри станах леля. Очакваната племенница се оказа племенник, освен това е 2100, роден 6 дена преди термин, има си и малка дупчица на мекото небце, но най-лошото е, че вчера чуха и шум на сърцето и днес на ехографа се е видял малък дефект между камерите (може да греша с термините), така покрай положителните емоции ми се натрупаха и доста негативни. Най ме е яд на брат ми и снаха ми, че не дойдоха на фетална морфология, щото едва ли не на тях нищо не може да им се случи, а и да не би нещо да и стане от 3-те часа път от Търново, а аз едва ли не излезе че съм параноичка дето съм ходила по два пъти със всяко дете. Както и да е станалото станало, сега само се моля детето да се оправи и да си го приберат живо и здраво.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #102 -: Август 28, 2009, 00:06:37 am »
Гери,честито племенниче!Дано проблемите не са много сериозни и да израстне живо и здраво детенце!

Лейдии моят бюст е ужассс.Имах много хубав бюст преди,а сега едни висящи кожи.Аз в началото нямах кърма и Жоро спадна с 500 гр. за 2 дни,имаше и проблеми и на 3-тият ден го взеха в кувьоз.Аз започнах да се помпам с една електрическа помпа на всеки 2 часа(даже и през нощта ) по 20 мин. всяка гърда и едни врели компреси,едва ги издържах.Още тогава се скапа и висна,но тръгна кърма.Само ме е яд,че макар всички положени усилия и после,кърмих само 3м. и то на смесено хранене.Пък детето така добре захапваше и нито ме е боляло,нито рани ми е правил и си искаше... изобщо много ме е яд.
<br />
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #103 -: Август 28, 2009, 09:25:50 am »
Момичета да ви питам защо носния секрет трябва да се вземе на гладно-нали е от носа?
Гери,честита"племенница" :D-да е жив издрав малкия юнак :)

*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #104 -: Август 28, 2009, 09:38:20 am »
lady_11, с ръчна и електрическа на Авент цедя.

parsi, свързани са гърлото и нослето.

Нуну, Парси и при мен едната гърда има мнооого различен дебит :) от другата. Едва ли не си мислех, че само при мен е така, а то какво било.

gery_k77, да е живо и здраво юначето и притесненията скоро да са в миналото.
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #105 -: Август 28, 2009, 10:18:45 am »
Цитат
parsi, свързани са гърлото и нослето.
Мерси :oops:

Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #106 -: Август 28, 2009, 10:24:39 am »
Гери, честито племенниче! Ще си имат грижи брат ти и снаха ти сега покрай здравето му, но им желая всичко да мине максимално бързо и успешно за детенцето.

Нуну, Парси и при мен едната гърда има мнооого различен дебит :) от другата. Едва ли не си мислех, че само при мен е така, а то какво било.
Не си сама :) Моите по принцип са си леко различни, дясната е малко по-голяма. А при емпиричните тестове, проведени от младите мармоти, се оказа, че лявата е около 3 пъти по-продуктивна.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #107 -: Август 28, 2009, 10:55:29 am »
Най ме е яд на брат ми и снаха ми, че не дойдоха на фетална морфология, щото едва ли не на тях нищо не може да им се случи, а и да не би нещо да и стане от 3-те часа път от Търново, а аз едва ли не излезе че съм параноичка дето съм ходила по два пъти със всяко дете. Както и да е станалото станало, сега само се моля детето да се оправи и да си го приберат живо и здраво.
При нас абсолютно същото - само дето племенницата се роди 3,200 кг., здраво бебе, за разлика от нашата "кака" - 2,350. И сега си наддава добре, само дето прехвалената търновска "педиатърка" ги кара да го тъпчат горкото със сокче от 2-рия месец 8O. И те нали много слушат й дават! Много ме е яд, ама не смея нищо да кажа..все пак всеки си решава как да си гледа детето.
Ама Гери, да ти кажа нормално е явно, то ние дето толкова сме си чакали децата и параноясваме от време на време - ето аз дето ходих на всички видове прегледи и уж всичко беше наред Дара реши да ме изненада и да се появи цели 3 седмици преди термин с по - горе споменатите незавидни мерки :lol: Както и да е, важното е, че сега е здравичко детенцето, пак не е дебела, но е това е най-важното.
Пожелавам на твоето племенниче да се оправи и скоро да си го приберат живо-здраво вкъщи.
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #108 -: Август 28, 2009, 13:43:21 pm »
Аз да споделя-сега се връщам от педката казвайки й че ми трябват направления за следващия месец,а тя ми отговаря че били много зле с направленията и незнаела дали ще успее да ми даде :x.Не отпадна ли впрочем лимита на тези направления?
« Последна редакция: Август 28, 2009, 13:48:53 pm от parsi »

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #109 -: Август 28, 2009, 15:59:07 pm »
за деца никога не е имало и не трябва да има лимит  :x

Гери, честито ви ново попълнение, дано всичко се нареди с по-малко тревоги около малкия човек
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #110 -: Август 28, 2009, 18:07:27 pm »
Аз да споделя-сега се връщам от педката казвайки й че ми трябват направления за следващия месец,а тя ми отговаря че били много зле с направленията и незнаела дали ще успее да ми даде :x.Не отпадна ли впрочем лимита на тези направления?
Еееееееееееее ама това е абсурдно.На моя приятелка с недоносено детенце и отказват редовно направления  :x :x :x
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #111 -: Август 28, 2009, 22:59:18 pm »
Аз да споделя-сега се връщам от педката казвайки й че ми трябват направления за следващия месец,а тя ми отговаря че били много зле с направленията и незнаела дали ще успее да ми даде :x.Не отпадна ли впрочем лимита на тези направления?
Еееееееееееее ама това е абсурдно.На моя приятелка с недоносено детенце и отказват редовно направления  :x :x :x
Ако педката е регистирана като джипка - има лимит. Ако джипката изпрати с талон детето на педиатър , който се води амбулатория за специализирана извънболнична помощ - той няма лимит.
Все пак зависи и от съвестта на лекаря. Като на джипката й свършат талоните, ЗК не ги ощетява, ако изпратят детето на специалист с талон на друга персона -  за диспансерно болен за конкретен специалист - хирург, офтамолог, еднокринолог или прочие ... А съответния специалист няма нищо против да източи касата.
Лично аз не разчитам на талони и предпочитам платен прием.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #112 -: Август 29, 2009, 03:03:18 am »
Аз да споделя-сега се връщам от педката казвайки й че ми трябват направления за следващия месец,а тя ми отговаря че били много зле с направленията и незнаела дали ще успее да ми даде :x.Не отпадна ли впрочем лимита на тези направления?
Еееееееееееее ама това е абсурдно.На моя приятелка с недоносено детенце и отказват редовно направления  :x :x :x
Ако педката е регистирана като джипка - има лимит. Ако джипката изпрати с талон детето на педиатър , който се води амбулатория за специализирана извънболнична помощ - той няма лимит.
Все пак зависи и от съвестта на лекаря. Като на джипката й свършат талоните, ЗК не ги ощетява, ако изпратят детето на специалист с талон на друга персона -  за диспансерно болен за конкретен специалист - хирург, офтамолог, еднокринолог или прочие ... А съответния специалист няма нищо против да източи касата.
Лично аз не разчитам на талони и предпочитам платен прием.

Леди, яснотата която внасяш е ценна винаги и на място,
но с риск да яхнеш превозното средство под аватара ти,
последното изречение от постинга ти ме провокира, обаче ?!
Казвам го ама съвсем добронамерено, просто не всеки може да си го позволи!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #113 -: Август 29, 2009, 08:43:59 am »
Аз да споделя-сега се връщам от педката казвайки й че ми трябват направления за следващия месец,а тя ми отговаря че били много зле с направленията и незнаела дали ще успее да ми даде :x.Не отпадна ли впрочем лимита на тези направления?
Еееееееееееее ама това е абсурдно.На моя приятелка с недоносено детенце и отказват редовно направления  :x :x :x
Ако педката е регистирана като джипка - има лимит. Ако джипката изпрати с талон детето на педиатър , който се води амбулатория за специализирана извънболнична помощ - той няма лимит.
Все пак зависи и от съвестта на лекаря. Като на джипката й свършат талоните, ЗК не ги ощетява, ако изпратят детето на специалист с талон на друга персона -  за диспансерно болен за конкретен специалист - хирург, офтамолог, еднокринолог или прочие ... А съответния специалист няма нищо против да източи касата.
Лично аз не разчитам на талони и предпочитам платен прием.
Регистрирана е.Освен това най много ме подразни че е педиатър а не гледа съвестно на работата си.В смисъл за ортопедичния преглед ще се повторя обаче разбрах от мамите в градинките.Всъщност за него си исках направление.А една моя дружка чието дете е на 11 месеца пък не беше чувала и за такъв преглед.Кви са тия лекари беее :?

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #114 -: Август 29, 2009, 09:58:13 am »
Лейди да си яхва метлата, нейно право е, но и аз ще напиша нещичко.
Дълбоко се възмутих, когато съседката звънна в Токуда и попита с направление кога дъщеря и може да посети нефролог. Отговора беше след 3 месеца 8O.
А когато попита кога може без направление, отговора беше след 3 дни.  :x
Извинявам се, но малко е тъпа тази работа.  :x
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #115 -: Август 29, 2009, 10:11:08 am »
Лидия, в Токуда е така от край време, като изключим големия наплив, дължи се главно на това, че даден специалист приема примено само 1 ден в седмицата, което за месец значи общо 4 дена. Когато тези които имат направления се съберат на куп, сигурно запълват голяма част от времето. Аз поне като ходя на платен прием за ЖК при Лазарова, имам това наблюдение, тъй като тя приема само вторник. Но пак си остава отворен въпросът, защо все пак може да се намери час, ако се плаща...
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #116 -: Август 29, 2009, 10:25:23 am »
Ами защото там нещата са разпределени по часове.От този един ден прегледи,само 2 часа са прием по каса (от 10- до 12 примерно).А напливът за там е огромен.Пък те са частна болница в крайна сметка ,така че за там ми се струва нормално да е така поне на мен.Лошото е ,че и по държавните е същото без да имат голям наплив.
<br />
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #117 -: Август 29, 2009, 10:52:05 am »
Абе да ви кажа и аз бях така "отворена", не ми се чака, не ми се занимава с направления ама не ми се и налагаше. На 3м. веднъж да заведа детето на лекар, че ще платя 30 лв. на частен педиатър не е болка за умиралка. Но сега като станаха два броя и като за един месец обиколихме 5-ма нефролози и уролози и като си плащах по 40-50 лв., стерилни урини по 20 кинта през 5 дена, сцинтиграфия и преглед във Виена 1000 евро... ами да ви кажа ще си взимам направления за всичко дето ми се полага. и двамата плащаме яки осигуровки, мисля че е редно.
Но съм случила на педиатър де, не се оплаквам, жената винаги ми дава всичко и влиза в положение :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #118 -: Август 29, 2009, 11:35:05 am »
Ами Стеф, затова говоря. Защо си плащам осигуровки, като след това си плащам и за лечение....
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #119 -: Август 29, 2009, 14:08:27 pm »
Абе да ви кажа и аз бях така "отворена", не ми се чака, не ми се занимава с направления ама не ми се и налагаше. На 3м. веднъж да заведа детето на лекар, че ще платя 30 лв. на частен педиатър не е болка за умиралка. Но сега като станаха два броя и като за един месец обиколихме 5-ма нефролози и уролози и като си плащах по 40-50 лв., стерилни урини по 20 кинта през 5 дена, сцинтиграфия и преглед във Виена 1000 евро... ами да ви кажа ще си взимам направления за всичко дето ми се полага. и двамата плащаме яки осигуровки, мисля че е редно.
Но съм случила на педиатър де, не се оплаквам, жената винаги ми дава всичко и влиза в положение :)
Същата работа.Баткото откакто си налучкахме един добър док преди 4 години не е пил антибиотик.Но таксата вече е 40лв.-няма първичен,няма вторичен преглед,а той задължително иска да види и като мине лечението положението.Е,нали се сещате като дам 2х40лв.за прегледи и още толкова за лекарства и сега и с малкото човече ще ми дойде доста в повече :?

Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #120 -: Август 29, 2009, 14:23:00 pm »
Момичета, простете че така по парашутистки падам в темата и то не по темата :oops:.
Каня се да пускам поръчка в www.mytoys.de, имам гутшайн за 10% намаление - поне да избие пътните разходи. Но трябва да пратя поръчката утре, намалението важи до 30.08. Ако някой има желание да пърчва и време за бърз избор, нека ми пише на лични.
Целувки на всички майчета и дечица!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Седмицата в края на август 24.08. - 30.08. 2009
« Отговор #121 -: Август 29, 2009, 18:09:43 pm »
Мирослона, хубаво си написала за гутшайна, ама надали всички ще те разберта, че имащ предвид талон за отстъпка ;) добре, че си споменала 10% намаление ;) Много краткосрочно изстрелваш това предложение :)