0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« -: Август 03, 2009, 10:42:53 am »
Добро утро на всички!

Нека предстоящата седмичка е пълна с много положителни емоции, здрави дечица и много лятно настроение. Нищо, че към сряда го дават дъжд, вероятно всички имаме нужда от разхлаждане ;)

Аз тази нощ изживях малък ужас. Всичко запонча с едно среднощно ставане по голяма нужда, точно както се случи при предишното ми раждане. Болки ниско в корема, ту от лявата, ту от дясната страна. Понеже предния път нямах контракции, изпаднах в паника, тъй като не знаех какво да очаквам...В един момент се появи и стягане на корема - засилих се да изпия един Нутри маг, но пък трябваше да го прглътна с вода, което при евентуално секцио щеше да е проблем (предния път за 1/3 чаша вода ме скастриха сякаш съм знаела, че раждам!). Поовин час не спрях да треперя, понеже си представях как раждам в 25 г.с.  :( Слава Богу,нещата отшумяха, но сега съм на тръни, снощната случка да не се повтори!  :?
« Последна редакция: Август 03, 2009, 10:49:24 am от ani4ka »
*
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #1 -: Август 03, 2009, 11:10:23 am »
Добро утро и от мен :)
Ани,много неприятно наистина.Представям си какво си изживяла и дано не се повтаря повече ами да си родиш когато трябва :)

*
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #2 -: Август 03, 2009, 12:27:38 pm »
Привет и от нас с пожелания за здрава и изпълнена с приятни емоции седмица! :)

Ние утре ще слагаме ваксини на Ели и Стефко и ще видим колко килограма е станал малкия "Котоошу".

Ани4ка, пожелавам ти да нямаш повече такива преживявания и младежа да се роди като му дойде времето! :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Aubergine

Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #3 -: Август 03, 2009, 14:20:28 pm »
Аничка, предполагам си се обадила на доктора си . Ужасни са подобни преживявания, дано не се повтарят.

Да докладвам на Мишанта, намерих магазина много лесно, да не се чуди защо не й се обаждам :lol:

Аз пък се засилих да ви питам как точно се изаква бебе с термометър и  педката реши да ми звънне, та докато ми обясняваше, Чефо се издриска с пълна сила след тридневна пауза. Извод - педката ако не друго, поне действа разхлабващо.
Вече е скромните 4250 кг. Много съм горда! :oops:

А, Лейде! Колкото и да е мъничка снимката на Вики забелязах голяма прилика с тебе! Нали не си внушавам. :)

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #4 -: Август 03, 2009, 14:39:29 pm »
Добър ден и от нас,с пожелание за една прекрасна ,здрава слънчева седмица ,без болести и неприятни перипети. :D :D :D
Ние днес сме рожденници,1 годинка мина....... :D :D :D
за жалост от вчера надвечер сме с 39 градуса темп,решихме да се разболяваме точно на празника.

Аничка,често бях с такива симптоми,цялата бременност,много неприятно-но успях да влезна в 9 месец-Божа работа ,ако имаш притеснения,ако пак се повтори направи консултация с твоя лекар
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #5 -: Август 03, 2009, 15:05:17 pm »
Аничка,
А, Лейде! Колкото и да е мъничка снимката на Вики забелязах голяма прилика с тебе! Нали не си внушавам. :)
Внушаваш си, само в очите и по цвета на кожата прилича на мен. Иначе прилича на баща си / дори пордеждането на зъбите е като на баща си/.

Каси, кат питаш за Хисаря - хубав град за почивка с малки деца. Просторни паркове, минерални басейни. Това , което отчитам като минус е остарялите детски съоръжения по парковете.
Иначе /с изключение на инцидента с нажилването от оси и битовите условия на апартамента/ изкарахме си страхотно. Виктор можех да го изкарам по два начина от басейна : сладолед или количка. С количка не винаги нещата се получаваха, защото си оставаше в басейна с нея.

Ани, дано да нямаш повече такива преживявания!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #6 -: Август 03, 2009, 16:38:07 pm »
веселе седмица и от нас!

Ани,дано нямаш повече такива притеснения!

Ади,да ти е жива и здрава рожденничката и да се оправя бързо!

Ние се завърнахме в събота по нощите от Бургас ,изкарахме ужасно море. Първите 3 дни беше много хубаво,Жорко много хареса морето,едва го вадехме от водата.После обаче се разболя.Започна с 2 дни температура.След това започна по-голям ужас.Започна още през нощта в сряда с ужасен сън - оставих Жоро в количката на една поляна пред свеки и се качих до тях ,изведнъж заваня адски и изтичак да взема Жоро.Нямаше го в количката,лежеше в една локва покрит с вода целия,развиках се вдигнах го на ръце,не дишаше,беше лилав,със затворени очи......събудих  разтреперена.Сутринта реших да не ходим на плаж,макар че нямаше  вече Т.Отидохме на една площадка ,той подремна час  и реших да го нахраня.Отказа ми,но с упорство успях да го нахраня с половината поне.След 30 мин. както уж играеше дойде ,гушна се при мен и започна да помрънква,след малко повърна огромно количество на фонтани.Аз бях омазана от косата до чехлите,той също.След малко пак същото.Обадих се на мъжът ми да дойде да ни вземе.Гушнах Жорко на една пейка,а той бял като платно,отпуснат и леден.Моето щуро момче,което за 2 мин. не мога да го накарам да се спре,седеше неподвижно .Пред очите ми непрекъснато картината от съня ,как го държа в ръце отпуснат и недишащ.Не спирах да плача,умирах от страх.Прибрахме се и пак повърна,започна и разтройство - 5-6 пъти за час.Ядене никакво,течбности също отказваше.Успя да дремне 2 часа и после беше малко по-добре.Пийна водичка и спря повръщането,но не и дрискането.На следващият ден дриска 12 пъти.Вчера тъкмо мислех,че се пооправя,защото ака 6 пъти само,но той пък отказа вечерята и повърна 2 пъти. Днес пак повърна при опит да дам лекарство.Направих грешката да го сложа в яденето и сега отказва ядене - само като види лъжицата и реве.
Водих го в Токуда и казаха да спрем всички лекарства щом от тях повръща,да пие вода по литър на ден и ако не ги пие ,ще ходим в  болницата на системи.Той изпи само 100 мл. ,а сега спи,дано после пие повече,че не ми се ще да се тормози на системи милото.Иначе не пие нищо друго - нито сокове,нито електролити на хумана- нищо не иска.Сега купих нар ,да сваря кората против дрискането,но да видим ще пие ли.
 
<br />
*
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #7 -: Август 03, 2009, 16:43:34 pm »
Лелеееееееее Зори, дано бързо да се оправя Жори.
Направо изтръпнах като прочетох.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #8 -: Август 03, 2009, 16:51:54 pm »
Ани4ко, само с уплахата да е.
Пази се, никакви такива тръпки повече.

Зори, голямо изпитание.
Бързо възстановяване!

Ади и на Алексче бързо да и минава!
 :balk_20: и тук!



И Митака ми е болен, повтаря се ситуацията отпреди година.
Сега избиват 4 те кучешки и си прибрахме 2 вируса.
Температура и разстройство, чудна работа!

От 4 дни махнахме памперса, взе да си казва с памперс и реших да опитам.
За сега се получава с малко препядствия и 2-3 комплекта дрехи за всеки случай!


Да докладвам на Мишанта, намерих магазина много лесно, да не се чуди защо не й се обаждам :lol:

Джани то хубаво сте го намерили, важното е работа да сте свършили!
Радвам се!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #9 -: Август 03, 2009, 16:55:43 pm »
Лейди, в частна квартира ли бяхте? Координати и препоръки за настаняване можеш ли да дадеш? Ние сме били в Хисар в един хотел, но базата не беше много добра :?

На нас това лято малко ни се провали отпускарския план, защото Симеон се разболя още на първия етап от него. Изкара една тежка седмица с повръщане разстройство и висока температура. Накрая отказваше да поема каквото и да било през устата, дори вода.
Наложи се да ни приемат по спешност в инфекциозна болница. Там единственото, което направиха за него беше, че му вляха 2 банки. Сега вече сме добре. Започна да се храни нормално. Беше станал 12 кг от 14 преди да се разболее.
Условията в инфекциозна не са крайно лоши, но ще ви ги опиша, защото за мен в началото бяха шокиращи. Приемната е много зле - в една разпадаща се сграда. Самите отделения са в друга сграда и са реновирани. Не знам дали сградите са проектирани за болнични стаи - вкъщи дори тоалетната е по-широка...
Има два вида стаи. Едните са с обща баня и тоалетна, която се ползва от всички, а ромското население е преобладаващо... За тези стаи придружителят заплаща по 15 лв на ден. Другите стаи са със самостоятелна баня и тоалетна, или по-скоро две стаи делят една баня, ако и двете стаи са си платили по 30 лв на ден. Ако плати само едната, едната врата на банята се заключва. В стаята има две легла - едно детско и едно за придружител. Разстоянието между тях е 30-40 см. Едната от стените не е стена, а параван със стъкло, през което виждаш още две стаи. Ние бяхме крайна стая и имахме стена отдясно. Отляво стаята беше и от двете страни със стъкла. До нея стаята имаше стена отляво. Значи най-прецакани са тези по средата, защото ги наблюдават и от двете страни. Естествено, чува се всичко :wink: Всички стаи са направени така по тройки. Храната за децата е една и съща всеки ден. Сутрин попара с вода и няколко трошички сирене. На обяд картофено пюре със сирене. Вечер желиран крем. Придружителите си осигуряват храна отвън. Хлебарки не видях. Свиждане от 16 до 18, ама преди 17 не можеш да излезеш, защото чакаш визитация.
На резултатите от изследванията не вярвам. Изкараха прекрасна кръвна картина на Симеон с хемоглобин 138 и много добри обеми, а той винаги е бил с нисък хемоглобин и лоши обеми, заради което правим и допълнителни изследвания за да уточним вида на анемиията. Като ги питах за тази разлика,, ми повишиха тон, че не съм била лекар и не съм ги била разбирала тези работи :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #10 -: Август 03, 2009, 17:05:07 pm »
:( лоши неща чета, и ние изкарахме вирус, Стефания пак със спазъм, на всеки вирус е така, бихме урбазон, инхалации вкъщи
сега и двете са с остатъчни сополи и кашлица
три дена не съм затворила нормално очи, едната гледам диша ли, другата също
бързо да се оправят всички
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #11 -: Август 03, 2009, 17:05:32 pm »
Уф, момичета....... :?

Пожелавам здраве на мъниците и спокойствие за вас!
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #12 -: Август 03, 2009, 17:09:05 pm »
Пожелавам здраве на мъниците и спокойствие за вас!
И аз!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #13 -: Август 03, 2009, 17:21:02 pm »
ултра,като го взеха в болницата,още ли имаше повръщане и разтройство.Жорко повръща само 1 ден (в четвъртък(,това снощи и днес е от лекарствата- ако не ги давам не повръща.Дрискането се пооправя - в4ера 6 пъти,днес за сега 1 път,но той не е ял нищо ,а и спи от 2 часа.Казаха да изпие 1л. вода днес ,иначе в болница,съмнявам се да успее.Чудя се ,кога трябва да го заведа на системи,страх ме е да не стане твърде късно,от друга страна не искам и излишно да го травмирам.Голяма каша ми е в главата.
« Последна редакция: Август 03, 2009, 17:22:35 pm от z22 »
<br />
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #14 -: Август 03, 2009, 17:32:21 pm »
Зори, моят съвет е да си заведеш детето в болница. Не искам да те плаша, но на четири годинки съм шяла да си замина от дехидратация. По-добре е под лекарски контрол.

Ани, аз почивах в стаи под наем "Дом Власеви". Не съм доволна - подробни обяснения тук:http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=415746.0
Препоръчвам ето това: http://hisarbg.com/kaleroya.aspx. Може и външни посетители извън МО да ползват базата, за мен си е като три-четири звезден хотел.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #15 -: Август 03, 2009, 17:37:47 pm »
Зори, Симеон имаше 2 дена ремисия, бях се успокоила, после пак започна. В деня, в който го приеха беше повърнал сутринта. Разстройство вече нямаше, защото от 2 дена отказваше вода и храна (и лекарства съответно). И на мен ми казаха - 1 литър или системи. Не можах да го накарам да пие. Бяхме си в Свищов, там казаха, че не могат да ни помогнат, да го караме по спешност в София. След двете системи детето веднага живна, поиска и храна и вода, даже имахме едно нормално изхождане.
Не настоявай да яде - важното е течности да приема.
Като се събуди пробай пак с вода, ако е гладен - солети или обикновени бисквити. Ако продължи да повръща, заминавай в болницата. Ние малко се забавихме докато организирам прибирането от Свищов и бяха почнали да се пукат капилярите от обезводняването, мускулите стават меки, не можеше да стои на крака, а косата стана суха и смачкана. Ти прецени доколко зле е Жори и кога да идете.
И задължително се махни от помещението, в което ще му слагат абоката!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #16 -: Август 03, 2009, 17:42:07 pm »
лейди,аз днес го водих и ми казаха да го заведа за приемане ако не пие по литър вода.Той предишните дни пиеше,но днес нещо не ще.Ако като се събуди не иска,ще тръгнем пак към болницата.

ултра,мерси много.При Жорко също са меки мускулите според мен.
чудя се само ,къде да отидем . В Токуда ни казаха,че ще ни пуснат банка ,макар и да не било политика на болницата(по принцип не приемат май деца с тези проблеми там).В Окръжна болница имало хубаво отделение и другото е Инфекциозна.
« Последна редакция: Август 03, 2009, 17:46:23 pm от z22 »
<br />
*
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #17 -: Август 03, 2009, 17:44:13 pm »
Лелеее мами, какво е туй нещо  8O
Ужас, бързо да се оправят дечицата...

За стомашни и чревни разстройства - купете Биогая от аптеките. Това е за след болестта. Страхотно е - възстановява бързо чревната флора
В очакване ....
*
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #18 -: Август 03, 2009, 17:59:28 pm »
Мда, най ме е страх от ларинго/бронхо спазми и този летен дрискащоповръщащ вирус.
Миналата година посетихме по спещност болницата от обезводняване, но ще дам от патило,препоръки към другите мами.

Започне ли повръщане и разстройство, важно е да се овладее повръщането. Спира се с всякакъв вид храна, като задължително трябва да има 6-12 часова водна/чаена пауза. Тони я прави 24 часова такава. Вомитусхила не винаги действа, ако повръща Дегана, пробвайте със свещички Vomacur. Имайте в предвид обаче, че свещичките действат разхлабващо и може да има изхождане /ако устиска 20-30 минути да не се изходи, значи лекарството е подействало/ Овладее ли се повръщането, детето само ще поиска да пие вода при това на често, това е и признак на подобрение. Първата храна трябва да е сухар, солети, бисквити. Не насилвайте, може отново да повърне, макар и да изпитва глад. През интервал от 30 минути предлагайте по 10 мл. най много чайче или водичка.

Тази година овладяхме вируса с хомеопатичното Гастрокинд /препарата повлиява, гадене, повръщане, диария и запек/, дава се на всеки час по 2 хапченца разтворени в съвсем малко вода, плюс пробиотик Биогая /на опаковката пише 5 капки дневно, нашето гастро препоръчва 2 по 5 капки дневно/. Всички останали лекарства бяха мигновенно повръщани. Не съм давала и температуропонижаващи.
Гастрокинд се дава на всеки час по 2 хапченца в остро състояние, след това 4 пъти по 2 хапченца. Аз давах по моя преценка с оглед състоянието на детето. Пробвах и чайя с кора от нар, но мисля ще се излъжат да го пият по малките. Аз не успях да го пробутам макар и подсладен на Тонино.

Здраве за мами и дечица от нас.

П.П. Ние борим вече 2 -ри месец гъбички в гърлото, ако някой се сблъсквал и справил, моля да ми пише. Давала съм Дактарин, спираме го и след най много 3 дни се започва отново със субфебрилна температура, леко зачервено гърло, гадене и липса на апетит и часовонарастващи налепи, обхващащи цялата уста, освен гърлото.
« Последна редакция: Август 03, 2009, 18:07:13 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #19 -: Август 03, 2009, 18:29:57 pm »
Направо ми спря дъха, мацки, като прочетох колко болни деца има и какви преживявания. Стискам палци да оздравяват вече, а на вас сили и кураж.
Зори, не искам да те плаша и аз, но с тези проблеми идете в болница. Знам колко е неприятно всичко, там ще му помогнат и ще оздравее по-бързо. Аз лежах с Мишо в Токуда, всичко е много хубаво там, като изключим, че е ужасно скъпо.

Лейди, на път за морето миналата седмица минах през Хисаря, но не ми се видя толкова хубаво, колкото го описват всички, но това е само на път все пак. Ние мислим да заведем момчетата на Пампорово последната седмица на август, когато почива яслата, още умуваме за морето.  Много е далеч, то мен ме хваща саклета в колата, а и с тези болести и моята хипохондрия...

Още веднъж пожелания да оздравяват малките!

Аничка, дано нямаш повече притеснения по време на бременността.

Ади, честита ти рожденичка и тук, дано и тя вече е "на крак" за празника!
« Последна редакция: Август 03, 2009, 18:32:37 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!