0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #40 -: Август 04, 2009, 17:59:39 pm »
Много болни дечица  :( Бързо оздравяване на всички желая.

Парси, на мен ми предписаха Окситоцин, 3 до 5 капки под езика, 30 мин преди кърмене/цедене и след това топъл компрес. След това яко цедене (единия път стоях час с помпата). При мен помогна, но нямах температура все още. Бучката беше от 4 дни и без резултат от компреси, топли душове и цедене. Питай доктора си и пробвай. Дано помогне и на теб.

Fifa, да не се налага, но в Царево поликлиниката е що годе свястна, особено на фона на Здравната служба и доктора в Ахтопол.

*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #41 -: Август 04, 2009, 18:03:35 pm »
Ужасно е когато дечицата са болни и страдат :( Бързо оздравяване на всички и да напълните темата само с приятни новини!

ЛЕЙДИ,и тук искам да ти благодаря за ценния съвет който ми даде!
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #42 -: Август 04, 2009, 18:25:00 pm »
Настръхнах като четях, много болни дечица   :( ... Дано бързо се оправят всички и никой да не стига до болница!

Ние днес сложихме Пентаксим на двамата, дано няма странични ефекти. Иначе и двамата се държаха мъжки и нямаше истерии от страна на Ели. Всичко мина с леко мрънкане и проплакване. Вече съм спокойна, че от една седмица го мисля този ден...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #43 -: Август 04, 2009, 22:14:27 pm »
Виа, клотримазол може ли на пишката, че аз си бях самоназначила на Християн и педиатърът каза, че не трябва с антибиотик да се маже главичката, и смених с дефламол.
Иначе как е на море с дете в чужбина. Слава богу, че сте се разминали само с уплахата.
Може, да. Педиатърката ни го изписа след миналогодишното ни ходене в Турция.
С дете на море в чужбина, особено ако е Валери, на мен поне ми беше екстра.

Лейди, може би сте имали мал шанс в Хисаря. Както с кръчмите, така и с басейните. Ние ходихме в две кръчми и после повтаряхме в тях - едната май се казваше "Национал". Но с градини, отличнмо обслужване, страхотна храна и определено отличен персонал! Бяхме в хотел "Хисар", много басейни, но един използваем защото другите бяха студени за децата.
Но винаги стане ли дума за басейн следват и гъбичките. Дали в България, дали в Турция, дали в Гърция - без значение. Все се връщаме с нещо :? Не е въпрос само на "българска" поддръжка и хигиена, навсякъде е така :x

Фифа, ето: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=37802.0

Ади, до три дни може да се чака само с температуропонижаващи. Докато "избие" причината. Не бързай с антибиотици като мен :oops:

Зори, според мен Жорко започва да се оправя вече. Ха дано!

Мен да ви кажа, яко ме тресе нервата заради Валери. Абе вашите деца събуждат ли се с рев?! Ама всеки ден след следобедния си сън е направо кошмарен. Следва минимум час дране с пълен глас, редуване с мрънкане и пак истеричен рев. Видимо без причина, не е като да сънува нещо и това да го разстройва още повече. Направо ми убива деня. Излизаме сутрин по разходки, хилим се, играе, обаче като ме събуди и мен с това настроение направо ми иде да го затворя в спалнята да си реве на воля :oops: Не иска да го гушкаш, не иска сам, не дава до тоалетната да отида даже без да ме лиши от високите децибели :(


*
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #44 -: Август 05, 2009, 00:45:13 am »
Мидж,и мойта бучка беше от 4 дни и аз висях с помпата и компреси но освен посиняване на гърдата от цеденето резултат никакъв :(

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #45 -: Август 05, 2009, 01:39:23 am »
Мен да ви кажа, яко ме тресе нервата заради Валери. Абе вашите деца събуждат ли се с рев?! Ама всеки ден след следобедния си сън е направо кошмарен. Следва минимум час дране с пълен глас, редуване с мрънкане и пак истеричен рев. Видимо без причина, не е като да сънува нещо и това да го разстройва още повече.
Минахме го този период наскоро. Доста дълго продължи.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #46 -: Август 05, 2009, 21:44:15 pm »
Хайде малко да разбутам седмичната с моите неволи :D.Абе момичета тази бучка неще да се махне и това е.Аз хубаво пия антибиотик,спрях да вдигам температура ама трябва да разбия и бучката :)-То не са горещи душове,изцокване от Митака,цедене и компреси с реванол и пак нищо.Давайте още идеи ако има такива,че вече съм в безизходица :?

*
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #47 -: Август 05, 2009, 22:36:29 pm »
Това с реването нашата девойка го прави отскоро и нищо не помага нито гушкане нито игра с играчки да и се отвлече вниманието нищо за сметка на това малкия го мина този период той сега заспива с рев,но си реве 5 минути и е заспал,но всеки път едно и също като го сложим да спи.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #48 -: Август 05, 2009, 23:57:07 pm »
Хайде малко да разбутам седмичната с моите неволи :D.Абе момичета тази бучка неще да се махне и това е.Аз хубаво пия антибиотик,спрях да вдигам температура ама трябва да разбия и бучката :)-То не са горещи душове,изцокване от Митака,цедене и компреси с реванол и пак нищо.Давайте още идеи ако има такива,че вече съм в безизходица :?
parsi,пробвай с една бабишка рецепта,поне няма да навреди,ако няма да помогне,но навремето много помогна на сестра ми.
правят се компреси с пресни орехови листа (измиват се хубаво с вода и налагаш на гърдата)
*
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #49 -: Август 06, 2009, 00:51:21 am »
Ади,благодаря ти.Тъкмо имаме орех в двора :)

*

    Aubergine

Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #50 -: Август 06, 2009, 23:26:46 pm »
Уф, много зле ми действат консултациите в поликлиниката, вече се чудя има ли смисъл да се ядосвам...
1/2 час докато ме чуят, че от последната консултация са минали 44 дни, а не 30..
Много бил наддал, хем й се обаждах на педката когато навърши 2 месеца да й кажа точно тегло..
А на обиколката на главата никакво внимание не обърна, че с 3 см е нараснала..
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #51 -: Август 06, 2009, 23:33:47 pm »
Бери, ти при коя дофторка си и в кое ДКЦ?

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #52 -: Август 06, 2009, 23:48:40 pm »
да се похваля само, че Стефания е без памперс, окончателно и безвъзвратно  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Aubergine

Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #53 -: Август 07, 2009, 00:07:55 am »
Шамановска, в 8-ма.

Поздравления за Стефания! :)
*
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #54 -: Август 07, 2009, 00:29:37 am »
Мини,браво на Стефания :D

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #55 -: Август 07, 2009, 01:04:59 am »
Шамановска, в 8-ма.

Поздравления за Стефания! :)
И бичиш до 8-ма като знам къде живееш?! Бери, ДКЦ-то на Пета градска ти е под носа, а и в 7-мо ДКЦ има читави педиатри.  Ако дръпренеш малко по-нагоре по Ломското - до Обеля, мога да ти препоръчам мойто педи /въпреки че не е Бърди, е отговорен лекар и най-важното е, че дори и да не знае за нещо, се информира - убедих я за Преванара, после даже ходи на семинар за ваксината и сега е убедена в ползата й/. От темите в мамата за Надежда има май други фаворити. Знам, защото преди да си избера педиатър - бях склонна на такъв дори в Люлин или Надежда четях темите. 
*

    Aubergine

Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #56 -: Август 07, 2009, 03:45:46 am »
А, Лейде, ако трябва да сме точни 8 ДКЦ ми доста по-близо и по-удобно за достигане пешком.
 Тая конкретно педиатърка беше избрана произволно покрай суматохата около раждането ми.
А и как да я сменя по никое време, за щастие имам съседка клиничен педиатър, та на нея разчитам, макар че и тя има трески, но поне ме изслушва и реагира адекватно на тревогите ми - в смисъл урежда ми изследвания, обяснява ми и т.н. Е, има тук-там "айде сокчета де", ама това да й е кусура.
Та едва изтрайвам да съмне, че да й звъня да ми урежда трансфонтанелна ехография..
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #57 -: Август 07, 2009, 10:14:37 am »
Привет от нашата компания...

Миташа се размина леко с неразположенията, дано това да е било.
Бързо възстановяване на всички болни дечица.

При мен скрининга за вродени тромбофилии е отрицателен,
но доплера е все така- не харош и ще се следим на 15 дни!
Независимо от резултата започнах терапия с аспирин протект
и Флебодие до 33 сед след това фракси до края.
Влизам в групата рискови бременни, сега ми предстои обременяване с глюкоза за гестационен диабет.
Според д-р Марков в случаи като нашия е хубаво, че бебето е момиче.
Девойките били по-издържливи на такива перипетии.
Сърцето и бъбреците са добре, на това първо се обръща внимание.
Можело по-малка да се роди, за сега е в норма.
Ей на, излях се........


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #58 -: Август 07, 2009, 10:47:36 am »
Мише, вярвам, че с повече почивки и позитивни мисли всичко ще е наред. Пий си `аповете, почивай, давай бабите да гледат Миташки и да тичат след нещо и ще имате една прекрасна госпожица.Прегръщам те!
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #59 -: Август 07, 2009, 11:36:27 am »
Браво на Стефи, нали е кака - ще дава пример :)
Целувки и на двете.

Мише, малката ще е силна като мама.
Всичко ще е наред, с теб сме !