0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #20 -: Август 03, 2009, 20:10:54 pm »
Ох, като ви чета и изтръпвам, дано всички дечица да оздравяват бързо!!!

Ани, спокойна бременност до края, без повече такива притеснения!

*
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #21 -: Август 03, 2009, 20:22:26 pm »
Момичета, благодаря ви за подкрепата-златни сте! Като цяло коремно-стомашното неразположение си го имам цял ден, опитвам се да мисля позитивно и ще се моля поне в 7 месец да вляза! Разсъждавам върху един пъпеш, който престоя цяла седмица в хладилника и беше тръгнал да се разваля, но ми се дояде вчера и го поокастрих, уж успешно. Дано от него да е цялата суматоха, за да не се повтори!
Пропуснах да добавя,че притеснението ми се засилва от факта, че в петък ще пътуваме за една съботна сватба, в Добрич, а за там нямам варианти с болница и лекар :( Какво ще ме посъветвате? София и Пловдив са ясни...ама в онези краища ми е тъмна Индия  :? :oops:

Зори, дано всичко мине бързо и успешно. Аз все си мисля, че ако сте в болница ще си по-спокойна, знаейки че си на правилното място.
Момичета, дано децата ви се оправят бързо и да няма повече подобни разисквания и нужда от съвети в темичките ни!

« Последна редакция: Август 03, 2009, 20:32:27 pm от ani4ka »
*
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #22 -: Август 03, 2009, 20:33:53 pm »
Олелееее :(
Зори, освен описаното от Ултра, дъха му става отчетливо ацетонов. Хидрасек повръща ли? Може би дори и само за вливане на няколко банки е добре да влезнете в болница...

Ани4ка, дано не се повтаря изживения кошмар, но явно нощес е имало нещо, защото и аз останах дежурна от ставането за пишкане към 4 часа. Болки, но и ярко червени кървави петънца по тоал. хартия. Но оттогава нищо. Дали пък няма пълнолуние?!

Ади, честита ви първа годинка! Дано е леко боледуването и мине бързо!

Аз също съм много очарована от Хисаря. За деца там е страхотно. Паркът му парк, кръчмите му кръчми, басейните - добри, водата- вкусна.
Лейди, само да те предупредя, че около седмица след посещението на басейн при Валери се появява зачервяване на пацата и следва едноседмично мазане с клотримазол.
При последното ни ходене в Гърция моят силно алергичен към много неща син се запозна отблизо и с оса. Насред нищото в една ирландска кръчма с чуден детски кът до ИКЕА, на брега на морето и в индустриална зона, катерейки се по една катерушка, на последното стъпало се "хвана" точно за осата. Добре, че татко му беше в този момент до него и я извади моментално. Следващите три минути докато чакахме да видим за подут език и задушаване няма никога през живота си да ги забравя......

Валери преоткри батутите и прекарва минимум 2 часа вечер на тях до тотално скапване.  :D


*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #23 -: Август 03, 2009, 21:08:13 pm »
Жорко и след събуждането не пожела вода,само 2-3 глътки с 300 зора.Отидохме в Токуда,но ни върнаха,защото не приемат там такива деца,можело само през деня в някаква си стая,но по това време нямало как.Тръгнахме към Окръжна болница ,там ни прегледаха и лекарката прецени,че още не е обезводнен и е по-добре за него да не остава там,било пълно с цигани (и ние ги видяхме ,държат болни навлечени деца и им пушат в лицата) и щяк кой знае още с какво да се сдобие.Ако продължава обаче ,да се върнем утре.
<br />
*
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #24 -: Август 03, 2009, 23:08:08 pm »
Хайде и аз да се оплача.След три дневни изцеждания,компреси и т.н. от запушване на гърдата тръгнах да правя мастит :(.Вдигнах 38,5 температура и се чувствам ужасно,а гърдата Митака като я зацока болиии.Та в крайна сметка ще пия антибиотик,за да не се наложи да ме цепят.
Така, споделих и аз и ха дано всички дечица бързо да оздравяват-кой от вирус,кой от зъби...

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #25 -: Август 03, 2009, 23:13:25 pm »
Зори, в Токуда могат да го прегледат с направление от педиатърът ти. Идете утре там, представям си какво е в Окръжна.  :?
Парси, дано се оправиш по-бързо.
Виа, клотримазол може ли на пишката, че аз си бях самоназначила на Християн и педиатърът каза, че не трябва с антибиотик да се маже главичката, и смених с дефламол.
Иначе как е на море с дете в чужбина. Слава богу, че сте се разминали само с уплахата.
« Последна редакция: Август 03, 2009, 23:19:23 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #26 -: Август 03, 2009, 23:54:30 pm »
Момичета,
изправи ми се косата, докато прочета всички тези ужасии. :(

Аничка, Зори, Ултра, Перде, Мини, съчувствам ви най-искрено.
Парси, оправяй се и ти!


Хайде, да се оправят всички и да се приключва с тази кошмарна серия.

Мен единственото, което в момента ме терзае е, че ще се наложи свекито да гледа детето от сряда до неделя. Сега ще и изготвя подробни инструкции относно храненето, но много се опасявам, че ще я захрани с някакви боклуци и ще съм бясна. Че и няма как да разбера. :?

Бързо оздравяване на всички. Дано скоро неприятните изживявания бъдат само спомен.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #27 -: Август 04, 2009, 00:36:38 am »
Пропуснах да добавя,че притеснението ми се засилва от факта, че в петък ще пътуваме за една съботна сватба, в Добрич, а за там нямам варианти с болница и лекар :( Какво ще ме посъветвате? София и Пловдив са ясни...ама в онези краища ми е тъмна Индия  :? :oops:

Аничка единственото, което мога да те посъветвам е Варна (АГ болница или майчин дом), но дано не се налага. Не е далече все пак от Добрич като резервен вариант.

Момичета, дано децата се оправят и да са здрави.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #28 -: Август 04, 2009, 00:38:57 am »
Пропуснах да добавя,че притеснението ми се засилва от факта, че в петък ще пътуваме за една съботна сватба, в Добрич, а за там нямам варианти с болница и лекар :( Какво ще ме посъветвате? София и Пловдив са ясни...ама в онези краища ми е тъмна Индия  :? :oops:

Доктор Бойчев - Тутракан. Пътя : Добрич - Силистра - Тутракан - Русе. Другия ти вариант е Варна - питай варненки за добър гинеколог.
Лично аз предприех служебно пътуване до Тутракан, защото там е доктор Бойчев и при нужда можех да се обърна към неговите услуги.
Моят съвет към теб - отиди с тези оплаквания на следящия те гинеколог. Нека те види, пък тогава предприемай пътуване.
Аз също съм много очарована от Хисаря. За деца там е страхотно. Паркът му парк, кръчмите му кръчми, басейните - добри, водата- вкусна.
Лейди, само да те предупредя, че около седмица след посещението на басейн при Валери се появява зачервяване на пацата и следва едноседмично мазане с клотримазол.
Въобще не съм очарована от Хисаря.
За някои от кръчмите /опитахме два пъти за почивката/ съм скептично настроена. Нещо им куца в обсужващия персонал на хисарските заведения и магазини.  
Парк - хм, чисто, но не и безопасно. Покрай някои руини даже ми прилича на змиярник.
Басейните - ние ходехме на този в Калероя /ВМИ/ - пет дена всичко беше дъ фърст. На шестия ден обаче , който се падаше събота с наплива на пловдивчани, имам горчив привкус. В 9 часа сутринта чадърите свършили, не можеш да си платиш за да ползваш, но не можеш и  да внесеш отвън. Водата смъдеше на хлор. Хората от подръжката на басейна бяха други. Един с бански с щампа на трева счупи стъклена бутилка до стъпалата на басейна. След моя забележка, че детето ми може да се нареже /така стана с едно друго дете в последствие/ той просто ми обясни , че не го е направил нарочно.
А защо мислиш , че си мазала с клотримазол - щото филтрите не се пускат достатъчно често, водата не се подменя и се буха хлор - всичко това за икономия, за това.






« Последна редакция: Август 04, 2009, 00:41:15 am от lady_11 »
*
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #29 -: Август 04, 2009, 00:58:06 am »
 Момичета много ме стреснахте с Вашите разкази. На 15-ти заминаваме на море и не ми се мисли от Ахтопол къде ще я карам ако се наложи.
Знам, че имаше някъде тема за аптечка за път, но бихте ли ми казали кои са подходящи за бебе на 9 мес. Досега не ми е боледувала и нищо не сме пили, та не съм много запозната. Общо взето във списъка ми фигурират следните неща:
1. панадол
2. за зъбоникнене / че сме в активна фаза/
3. за запушен нос
Превързочни материали не ми трябват, защото не ходи, в морето няма да я вкарвам, но може би ще ми трябват и някакви капки за уши, нещо запичащо, и против повръщане.
Следващата ни консултация е на 14-ти, и мисля да отида с готов списък, който да обсъдя с педиатърката, но не искам да разчитам тя да ми каже, щото половината неща ще изпусне....
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #30 -: Август 04, 2009, 01:22:50 am »
Ади, да ти е жива и здрава рожденичката и много много да те радва. И болните деца да оздравяват бързо   :D
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #31 -: Август 04, 2009, 01:43:34 am »
Каси,те ни прегледаха в Токуда и сутринта и следобед,но ни казаха,че не могат да ни приемат в отделението,защото не допускат такъв тип болни деца там,а ги препращат в инфекциозна или окръжна.Ако отидем сутрин ,можело да ни пуснат системи(не им било практика обаче),но вече било късно.
Успях обаче да го прилъжа да пие малко вода.Сипах в обикновена чаша и му казах да пие да видим дали може като големите,той пък взе че пи.После пъхнах и сламка ,та още по взе да пие .До преди да легне изпи 1 и половина от водните чаши.Обаче от неговото шише не иска и 1-а глътка,явно много се е наплашил,че нещо ще има вътре.Прилъгах го малко и с бисквитена торта (с нишесте я направих)- хапна 10-тина лъжици.
<br />
*

    Aubergine

Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #32 -: Август 04, 2009, 11:14:55 am »
 Ужас, какво неща чета.  :(
Зори, дано се оправя по-бързо Жорко.. Кажи как сте днес..

На всички дечица пожелавам скоростно оздравяване.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #33 -: Август 04, 2009, 11:15:20 am »
Зори, дано Жорко се оправя вече, стискам палци.
Аз се страхувам от басейните точно заради такива проблеми след това. Дори и за себе си. Обърках по-горе, не клотримазол, а гентамицин имах предвид за пишката.

Някой да е ходил на Рибарица с дете? Това ми е резервния вариант след Пампорово, а от Хисаря май окончателно се отказваме.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #34 -: Август 04, 2009, 11:25:41 am »
Здравейте. Много лоши новини тук... :(Дано бързо да се оправят всички дечица. Не подценявайте обезводняването, защото аз го преживях в началото на годината и беше кошмарно. На фона на тези препятствия, не ми идва да ви разкажа каква хубава почивка си направихме без Мия. Ще го отложа за по-нататък. Слава Богу, Мия е добре, почнала е да бърбори повече, научи думата: "беля" и съответно само бели прави. Напишква се из цялата къща и идва ухилена до ушите, съобщавайки, че е направила беля и ме води да ми покаже къде точно. Обзета е от мания за пране и като си напишка гащичките, сваля ги и отива в банята да ги пере. Предстои ни пътуване в провинцията другата седмица, на гости при дядо й, където тя страшно много обича да ходи.
<br />[link=http:
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #35 -: Август 04, 2009, 13:09:38 pm »
Някой да е ходил на Рибарица с дете? Това ми е резервния вариант след Пампорово, а от Хисаря май окончателно се отказваме.

Да, ние. :wink:
ходихме на имения ден на Михаела, всъщност не сме го планирали. Беше случайно съвпадение.
Бяхме в хотел Зорница. Бяхме точно за една събота и неделя и сме доволни.

http://www.rezervaciq.com/hotel_zornica_ribarica.html

питай нещо по-конкретно, ако те интересува.
Може и на СМС, защото от утре ще пътуваме и рядко ще пускам компютъра на почивката.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #36 -: Август 04, 2009, 13:47:19 pm »
Мерси, Маги, харесва ми, хубаво е, че има детски кът, макар и малък.  :)


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #37 -: Август 04, 2009, 16:28:54 pm »
не знам и аз как сме днес.Дискал е 2 пъти,единият обилно,другият по скоро намазване на памперса само.Вода изпи към 200 мл. ,яде 5-6 лъжици попара и оризова каша от 60мл. вода и 2 с.л. каша.Ту е весел и играе ,ту се отпука и с часове се търкаля по-леглото.То и вчера така беше ,само малко повече вода пи днес.Вчера щом не сме били за болница според лекарите,днес пак няма да сме сигурно.Аз вече не знам кога да го водя.Казаха ако продължава с дрискане и повръщане,но той не е повръщал днес и акането за сега е добре.

Уф цялата тема напълних с моите проблеми,но така ми е притеснено и никой не казва нищо конкретно - кога да го заведем пак,какво да наблюдавам,щом сега не е за болница,какво трябва да стане ,че да е.ще ми гръмне главата вече от напрежение,сутринта се събудих с мускулна треска от това.На всичкото отгоре и мъжът ми се разболя и от снощи е много зле,не може да се надигне.
<br />
*
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #38 -: Август 04, 2009, 16:53:48 pm »
Много болни дечица  :(
Бързо оздравяване на всички.
Ади, честита рожденничка на патерици  :oops:
Парси, аз се разминах с антибиотика, опитай студени компреси с реванол и цеди.
Дано ти се рамине рязането, аз много се бях ошашкала 3 дни с над 39Т ,едвам ставах от леглото и вдигах детето да го храня  :(
Майка ми е правла мастит с мен и са я рязали и до сега казва че чувства болка.
Тази седмица е направо ужасна :-(


*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Слънчево-прохладна седмица 03-09.08
« Отговор #39 -: Август 04, 2009, 17:44:58 pm »
Мацки,благодаря за честитките,
ние продължаваме  с вис.темп,следобед в 13,30 -пак 39,2 ......е гат ти вирус-чудо  8O,отказваме да се храним,отказваме течности,панадол,нурофен тикам насила с рев .............,нямаме никакви други симптоми освен вис.темп  :(