0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

lipsa na matka
« -: Юли 23, 2009, 17:10:28 pm »
Zdr,na vsi4ki!Az imam  malko netradicionen problem,nqmam matka-v takyv slu4ai kakvo tr da se napravi ,za da imam dete?Na men li4no mi e isvesten samo edin variant i tova e drug da iznosi moeto dete,no dokolkoto znam v BG tova ne e zakonno.
*
Re: lipsa na matka
« Отговор #1 -: Юли 23, 2009, 17:16:48 pm »
Здравей миличка.
Наистина много съжалявам, защото това наистина е пречка да имаш собствено дете.
Това за износването от друг - нямам представа как стои законово въпросът.
Не знам какво мислиш по въпроса за осиновяване, но съм сигурна че едно прекрасно детенце би те ощастливило, както о ти него:)
Пожелавам успех в начинанието, каквото и да е то!
Re: lipsa na matka
« Отговор #2 -: Юли 23, 2009, 17:45:06 pm »
Здр susi82

Съжалявям много за това , че някаш матка.
Но тук във форума някъде се дискутираше темата за сургова майка , мисля така се казва жена която износва твоето бебе.
*
Re: lipsa na matka
« Отговор #3 -: Юли 23, 2009, 17:51:35 pm »


 Казва се сурогатна майка. Процедурата не е уредена от българското законодателство.


*

    adi1971

  • *
  • 41
  • направи каквото трябва пък да става каквото ще
Re: lipsa na matka
« Отговор #4 -: Юли 24, 2009, 01:09:44 am »
има и в българия бях свидетел повреме на 2 си опит лежах с едно момиче на което беше отстранена матката заради миома и нейна приятелка износваше бебето
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: lipsa na matka
« Отговор #5 -: Юли 24, 2009, 13:56:23 pm »
Това, че в някои клиники се е правило или още се прави не значи, че е уредено както си трябва. Има вратички наистина, но както каза Елфи не е законово уредено. За съжаление още сме назад с тези неща (нищо ново под слънцето).
Иначе наистина това е единствения вариант, май.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: lipsa na matka
« Отговор #6 -: Юли 24, 2009, 17:10:29 pm »
Susi82, съжалявам за това, което ти се е случило! От сърце ти пожелавам успех, каквото и решение да намерите!

От това, което съм чела, и аз мисля, че сурогатното майчинство в България е "законово неуредено", но не "незаконно"…

Доколкото знам проблемът идва основно (единствено) от това, че в акта за раждане задължително се вписва името на жената, родила детето…

Иначе по въпроса за сурогатното майчинство в Зачатие има следните теми:

Апел за помощ - да информираме хората за сурогатното майчинство!!!
Сурогатна майка
Сурогатна майка.....
Колко далече сме от сурогацията
Има ли surrogate в бг или наоколо?
Искам да стана сурогатна майка...
« Последна редакция: Юли 24, 2009, 17:12:21 pm от Chandra »
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: lipsa na matka
« Отговор #7 -: Юли 24, 2009, 17:28:43 pm »
до колкото съм чувала, заобикалят закона по следният начин:
сурогатната майка ражда детето и мъжа /от стерилната двойка/ го припознава. след това сурогатната майка се отказва от детето и жената /от стерилната двойка/ го осиновява. така стерилната двойка стават баща и майка на детето по закон


*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
« Последна редакция: Юли 26, 2009, 22:46:48 pm от denisa12251 »
Re: lipsa na matka
« Отговор #9 -: Юли 27, 2009, 14:38:30 pm »
blagodarq na vsi4ki, i osobenno na denisa12251,infoto mi e mnogo interesno i smqtam 4e 6te mi byde ot golqma polza.:)

бел.мод: Моля, пиши на кирилица!
« Последна редакция: Юли 27, 2009, 14:41:33 pm от Елфи »
Re: lipsa na matka
« Отговор #10 -: Юли 05, 2010, 22:27:13 pm »


     -------------------------------------------------------------------------------

Здравейте момичета! Искам да ви попитам, някоя от вас ходила ли е в Украйна, за да прави опит инвитро със сурогатна майка там? Аз лично съм ходила, много ще се радвам, ако има и други семейства, които са ходили, за да можем да обменим информация. Ще очаквам да ми пишете, може и на лични съобщения