0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Сурогатна майка.....
« -: Май 14, 2009, 11:19:48 am »
Здравейте на  всички!Не знам темата дали е  за тук,ако не е моля модераторите да  я преместят и да ме извинят.Нова съм тук във форума.И ще се радвам ако получа отговори на това което ме тревожи .Накратко да разкажа и моята история.В никакъв случай не искам да ставам досадна  с дълги истории,но накратко.......
На 29г.съм.От 14годишна след строга диета съм без  цикъл.(идва ми след употребата на хормонални таблетки).През 1997г(17г)имам правено конизацио на шийката на матката в гр.София.От направената операция голяма част от шийката е изрязана.През 2001г.(21г),направих лапароскопия при доц.щерев София.Отговорът му беше,че  единственният шанс да забременея е  чрез донорска яйцеклетка .имам си мъж от близо 9г.Живеем заедно и е  нормално да искаме дете.Правила съм 2 опита инвитро с донорска яйцеклетка.Неуспешни.Ходила съм и съм обиколила почти всички лекари в цяла България но всички като ме погледнат и отговора е   един.Голямо чудо ще стане  ако забременееш да можеш да  износиш плода понеже няма шийка(почти).На 29г.с диагноза изчерпан яйчников резерв.Без  цикъл съответно(все едно жена  в критическа).Пиене на  адски много хормони,дигане на кг,изпадане  в депресии и т.н(момичетата,които пишат тука знаят за какво става въпрос).Та въпроса ми е,мили момичета.Има ли жени които с/у добро заплащане се съгласяват да  износят плода(склонна съм на това)и евентуално с документите как стои  въпроса.Благодаря предварително на тия които ще се  включат,Желая  Ви  хубав  и слънчев ден и повече поводи за усмивки.
*
Re: Сурогатна майка.....
« Отговор #1 -: Май 14, 2009, 22:41:42 pm »
Знам, че в Русия е разрешено.Ето ти два сайта.Разгледай ги ако искаш.http://www.surmother.com/contact.htm /// http://www.surrogate-mother.ru/rus/.Дано се включат и други момичета но,знам че в БГ е забранено.Но пък може да има вратички.Незнам.Успех ти желая!
« Последна редакция: Май 14, 2009, 22:56:01 pm от tanj74 »
Re: Сурогатна майка.....
« Отговор #2 -: Май 15, 2009, 00:34:14 am »
До колкото знам не е забранено, но не е законоуредено и на практика се получава, че жената износила бебето е майка и го дава за осиновяване, като ти кандидатстваш наравно с други семейства за осиновяване. Трудно ще ти бъде с този проблем в България. Тя темата не е за тук,но се чудя къде е най-удачно да я приместя, дали в асистирани или в осиновяване.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Сурогатна майка.....
« Отговор #3 -: Май 15, 2009, 01:09:19 am »
Има и друг вариант - партньора припознава детето и взима родителските права. Май така не се минава през стандартното осиновяване, а само жената го осиновява като дете на партньора и. Не съм много сигурна де.
Re: Сурогатна майка.....
« Отговор #4 -: Май 15, 2009, 18:08:06 pm »
Страдам от синдром на рокитански кустер майер хаузер ,който е причина да не мога да износя свое дете,  за това може да ми помогне сурогатна майка.Нямам близка, нито сестра или братовчедка която да ми помогне, майка ми е на 62 години.В Украйна процедурата е законна и възлиза на около  40 000 лв., непосилна сума за мен.Търся сурогатна майка, пишете на адрес dguli_g@mail.bg
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Сурогатна майка.....
« Отговор #5 -: Май 15, 2009, 18:17:29 pm »
напиши "сурогатна" в полето за търсене във форумите и поразгледай какво е писано досега по въпроса.

ето една такава тема, сигурно има и други:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=99999999&topic=8143.0;all

в България няма законово уреждане на въпроса. ако намериш жена, склонна да износи детето ти, трябва да се правят заобикалки на закона и винаги си в риск да не получиш детето.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Сурогатна майка.....
« Отговор #6 -: Септември 26, 2009, 14:35:59 pm »
Zdravei Pit_18!!!
Az imam sastiat problem, pi6i mi na nina_ande@gmx.net
Do skoro
Re: Сурогатна майка.....
« Отговор #7 -: Септември 26, 2009, 14:49:26 pm »
Обаче има един съществен проблем, както писа Джам, че в Бг закона не уточнява как стои вапроса със сурогатството и затова, когато майката роди детето, то се води нейно - на жената, която го е родила. Така бях чела и всъщност ако тя се откаже от него, тогава вече може да бъде взето от други родители.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Сурогатна майка.....
« Отговор #8 -: Юли 04, 2012, 23:56:22 pm »
Здравейте, виждам че темата е старичка, но ако някой направи търсене все пак, аз ще напиша тук че търся сурогатна майка и ако има някой желаещ, нека да ми пише на емайл: s.mam@abv.bg
Re: Сурогатна майка.....
« Отговор #9 -: Август 12, 2012, 22:13:14 pm »
Здравейте!
И аз търся сурогатна майка(поради отстраняване на матката).Ако някой има интерес моля да ми пише на лични.
Re: Сурогатна майка.....
« Отговор #10 -: Март 27, 2016, 15:12:34 pm »
привет момичета пиша в тази тема таи като е активна и влизате и четете .отново ще се повдигне вапроса за сурогатното майченство има страница в фейсбук ако сте за него подкрепете и участвайте в дискусиите   https://www.facebook.com/Surrogacy-in-Bugaria-772018819537991/?fref=ts