0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Интересува ме колко време след трансфера  се закрепя ембриона и от какво зависи?
Днес е четвъртият ми ден след трансфера. В деня на трансфера лежах три часа неподвижно.  Чувам, че в някои клиники жените лежат 2 часа. Други казват, че са важни първите 20-30минути. Една приятелка, която също прави ин-витро ми каза, че на ембриона му трябва седмица да се закрепи за ендометриума.
Много ви моля, ако някой знае с точност да ми отговори.
Притеснението ми е голямо - незнам как ще дочакам тези 17 дни след трансфера, за да си направя теста. И постоянно се питам - закрепили ли са се вече моите две ембриончета?
Vasilia, мила, трябва да си по-спокойна! Не помага непрекъснатото мислене... (знам го от личен опит  :( ). Аз също лежах 3 ч. след трансфера. Парактиката на всяка клиника е различна. И аз знам, че най-рискови са първите 7 дни и тогава се закрепват ембриончетата. Дано и други момичета да споделят опита си. Почивай си повече и се занимавай с приятни неща. И само да те предупредя за теста на 17-ти ден: при някои момичета излиза отрицателен, а след 3 дни положителен. Не се шашкай излишно. Пожелавам ти успех и след 17...хайде 21 дни да ни зарадваш с  :bfp:
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Здравей Василия,
« Отговор #2 -: Април 10, 2006, 15:16:49 pm »
аз  след трансфера изчаках 10 мин и отидох веднага на тоалетна, много ми се ходеше.После мъжът ми ме взе с колата и ме закара в къщи.Там се хоризонтирах веднага и лежах целия ден, ставах само за тоалетната.
На следващия ден вече ставах, но гледах да го давам по-леко, не пазарувах, не вдигах тежко и прочие,Никакъв секс.
Да ти кажа честно, този опит изобщо не мислех за теста, някак си успях да си насоча мисленето към работата, към къщата, към съпруга си и сина си и времето мина неусетно.Даже, като отивах към клиниката за кръвния тест, не мислех за резултата, бях изключила напълно.И после като ми се обадиха, за да ми кажат,че теста е положителен, направо си"глътнах езика" от изненада.
Та така, опитай да се наложиш покой, умствен, емоционален и физически.Ако е писано да стане, ще стане.Не зависи от теб.

Поздрав, и дано ембриончетата/ембриончето се захванат/захване
 :)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #3 -: Април 10, 2006, 16:40:19 pm »
Момичета, желая ви успех от все сърце!
И тъй като ми предстои ИКСИ, искам да ви попитам за съвет!
Как се справяте с трансфера и ходенето на работа.
ШЕфовете ми са много печени и ако им обясня за какво ми се налага да отсъствам, ще ме разберат.
Въпросът е че в момента в който им кажа ще разберат и още много хора, а вече започвам да ставам суеверна!
Това е нещо лично. СЕга го знаем ,аз, и най - близките ми хора и Док, естествено!  Неискам всички да знаят и непрекъснато да ме питат и да ме гледат със съжаление, ако не дай си боже нищо не стане!
Чудя се какво да направя!
*
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #4 -: Април 10, 2006, 16:47:47 pm »
Вземи си неплатена отпуска,ако се налага.
Късмет,много късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    balmi

Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #5 -: Април 10, 2006, 17:02:42 pm »
До колкото знам ембриончетата се захващат през първите часове след трансфера.
shygirl, ти в коя клиника направи инвитро? Радвам се много за теб!!!
*
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #6 -: Април 10, 2006, 17:04:46 pm »
Габи, помоли док за болничен и на него да напише някаква диагноза от рода на възпаление на яйчниците например :wink:
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #7 -: Април 10, 2006, 17:05:22 pm »
Благодаря ви, момичета за отзивчивостта и извинявайте за глупавите въпроси. Но до толкова ми е притеснено дали всичко е минало успешно, че се улавям как сглупявам понякога. Старая се тази мисъл да не ме обсебва, но неусетно мисълта ми е все там - станало ли е, или не е.
Затова имам  нужда от окуражаване от някой, който вече е минал по този път.  Вие ми давате страхотен кураж и така спирам да се съмнявам.
Благодаря ви още веднъж от сърце!
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #8 -: Април 10, 2006, 17:24:06 pm »
Цитат на: gabi
Момичета, желая ви успех от все сърце!
И тъй като ми предстои ИКСИ, искам да ви попитам за съвет!
Как се справяте с трансфера и ходенето на работа.
ШЕфовете ми са много печени и ако им обясня за какво ми се налага да отсъствам, ще ме разберат.
Въпросът е че в момента в който им кажа ще разберат и още много хора, а вече започвам да ставам суеверна!
Това е нещо лично. СЕга го знаем ,аз, и най - близките ми хора и Док, естествено!  Неискам всички да знаят и непрекъснато да ме питат и да ме гледат със съжаление, ако не дай си боже нищо не стане!
Чудя се какво да направя!


Gabi, напълно те разбира. И моите шефове са Ок, но и на мен не ми се иска да обсъждам толкова лични неща. И аз съм си малко суеверна - до 3-ти месец... Казах, че се налага да отсъствам за инвазивна процедура  :!:  Е.... на болничния пишеше друго, но не съм сигурна, че много-много са рабрали. А и да са рабрали - това е положението.  Тръгнах на работа 5 дни след трансфера - и то защото се чувствах зле в къщи и исках съзнанието ми да се занимава с други неща. И да не мисля само дали ще стане или не... Все пак моята работа не изисква физическо напрежение, а психическото - сама си го регулирах, доколкото мога  :D  Доколкото знам и да лежиш и да не лежиш - не влияе особено на резултата. Естествено, трябва да се пазиш от физически натоварвания и голям стрес (да си призная на мен мисълта дали ще се получи ми беше по-стресираща, отколкото да ходя на работата). Винаги имаш вариант - отпуск... Пожелавам ти успех и едни здраво захванати ембриончета!!!
*
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #9 -: Април 10, 2006, 17:27:14 pm »
Vasiliaqето какво открих в темите "полезно" на Зачатие:
Всички ембриони се трансферират в един и същ момент.
Имплантацията започва от 3 до 4 дни по-късно.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #10 -: Април 10, 2006, 18:01:54 pm »
Габи, на мен доктор Вакрилов ми даде болничен за 30 дни, освен дните, излежани в болницата. Дори ме попита дали  не искам да ми сложи друга диагноза, защото имал много случаи, при които жените не искали в болничния да пише "инвитро". Така че, мисля, че няма да имаш проблем да ти се издаде болничен с друга диагноза.
Но док също ми каза да не нарушавам нормалния си ритъм на живот, който съм водила и преди, т.е  да правя това, което съм правила и преди трансфера, само дето трябва да се пазя да не се напрягам, да не вдигам тежко и т.н.
От все сърце ти желая успех!
*

    Anonymous

Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #11 -: Април 11, 2006, 01:53:15 am »
Ами аз ще съм в частна клиника. Там дали издават болнични?
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #12 -: Април 11, 2006, 08:55:11 am »
Няма значение, че клиниката е частна. Трябва да ти издадат болничен, ако искаш.
Vasilia, след трансфера лежах 30 мин. Спомням си, че доктора направи коментар, че повечето лежане не помага; само ако вдигна температура след трансфера е лошо! Разбира се, вдигнах т същата вечер- някакъв гаден вирус ме сдруса- 38,5 С.
И много правилна забележка:
Цитат на: Kotaranka
И само да те предупредя за теста на 17-ти ден: при някои момичета излиза отрицателен, а след 3 дни положителен. Не се шашкай излишно.
При мен беше точно така!
Иначе няма как да не го мислим. Такива странични емоции ме бяха връхлетели+ тази свръх емоция, но нещата станаха!
На всички желая успех!
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #14 -: Април 11, 2006, 10:31:00 am »
Прасчо, благодаря ти за куража.
Аз се притеснявам не за друго, а защото лежейки на леглото след трансфера към края на първия час вече ми се припишка много и си поисках подлога. Но сами знаете в това положение как се пишка - адски неудобна работа, а и матката се свива в това положение и мисълта ми постоянно е да не би в този момент да съм "изтървала" ембриончетата. И в момента в главата ми постоянно се върти въпроса - точно тогава ли трябваше да ми се пиша? Не спирам да се обвинявам.
Но така като чувам, че при някой от вас става и при по-малко лежане, се успокоявам.
Тенкс, Прасчо! Дано и аз и всички момичета да имаме твоя късмет
*
Цитат на: Vasilia
Интересува ме колко време след трансфера  се закрепя ембриона и от какво зависи?
Нормално на 7 и ден ембриона се "вмъква"в маточните стени.Понякога това е съпроводено с леко ръждиво кървене.

Здравей,странно съвпадение на картинките си имаме.
Вчера направих моят тест за бременност след ИКСИ ,на 15 ден,отрицателен,
и аз като теб търсих отговорите на въпросите и притесненията си из този форум....

Когато лекарят,професор,ми направи транфера ме ъстави 15минути легнала,след което ми каза че няма опасност да загубя ембрионите,и че мога спокойно да се върна към нормалния си начин на живот.Няколко пъти го питах защото т.нар.нормален начин при мен е доста натоварен,той ми отговори НИКАКВА опасност.
За следващия път оба4е ще си взема поне една седмица болнични или отпуска!
*
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #16 -: Април 11, 2006, 11:23:03 am »
Не мисля ,че лежането има значение.В клиниката където правех опитите ме казаха същото.Да си водя нормален начин на живот , без да се натварвам разбира се.При първия ми опит след трансфера останах в болница до към 5 ч. след обяд и от следващия ден си я карах както преди , вършех си работата , излизах си и чесно казано нямаше ден , в който да се залежа.След като се разбра , че нищо не е станало започнах да се обвинявам , че не съм лежала и затова не се е получило , обаче втория ми опит доказа , че причината не е била , в това.12 дена изкарах на легло, само до тоалетна ставах , даже и в леглото ядох и пак нищо.Явно всичко си е Божа работа.А аз доколкото знам ембрионите се захващат около 7 ден след трансфера , възможно е да се появи някакво зацапване
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #17 -: Април 11, 2006, 11:23:07 am »
Данче, моят доктор ми каза, а и въобще докторите в "ТинаКиркова" препоръчват първият тест да се направи след 17-ия ден. Сега, четейки тук статии по въпроса разбирам, че има логика, защото лекарствата и хормоните, които приемаме в дните след трансфера, могат да  направят недостоверен теста. Не бързай да се отчайваш, още повече ако не ти е дошъл истинския мензис. Направи си нов тест след два дни. Теста може и да лъже.
Горе главата, миличка. Дори и да не сполучим сега сме казали, че няма да се предаваме и да се отказваме, нали? Не се предавай още!
Надеждата умира последна!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #18 -: Април 11, 2006, 11:53:31 am »
Лежането след трансфер няма отношение към закрепването на ембрионите, нито пък могат да изпаднат при уриниране. Не се напрягайте излишно, момичета.
И в частните клиники също издават болнични.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #19 -: Април 11, 2006, 17:14:03 pm »
Мели, значи ако ми се допишка след трансфера, няма опасност!!! Добре, че ни успокояваш и понякога ти задаваме глупави въпроси, но ти няма да ни се сърдиш, нали? :D