0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Интересува ме колко време след трансфера  се закрепя ембриона и от какво зависи?
Днес е четвъртият ми ден след трансфера. В деня на трансфера лежах три часа неподвижно.  Чувам, че в някои клиники жените лежат 2 часа. Други казват, че са важни първите 20-30минути. Една приятелка, която също прави ин-витро ми каза, че на ембриона му трябва седмица да се закрепи за ендометриума.
Много ви моля, ако някой знае с точност да ми отговори.
Притеснението ми е голямо - незнам как ще дочакам тези 17 дни след трансфера, за да си направя теста. И постоянно се питам - закрепили ли са се вече моите две ембриончета?
Vasilia, мила, трябва да си по-спокойна! Не помага непрекъснатото мислене... (знам го от личен опит  :( ). Аз също лежах 3 ч. след трансфера. Парактиката на всяка клиника е различна. И аз знам, че най-рискови са първите 7 дни и тогава се закрепват ембриончетата. Дано и други момичета да споделят опита си. Почивай си повече и се занимавай с приятни неща. И само да те предупредя за теста на 17-ти ден: при някои момичета излиза отрицателен, а след 3 дни положителен. Не се шашкай излишно. Пожелавам ти успех и след 17...хайде 21 дни да ни зарадваш с  :bfp:
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Здравей Василия,
« Отговор #2 -: Април 10, 2006, 15:16:49 pm »
аз  след трансфера изчаках 10 мин и отидох веднага на тоалетна, много ми се ходеше.После мъжът ми ме взе с колата и ме закара в къщи.Там се хоризонтирах веднага и лежах целия ден, ставах само за тоалетната.
На следващия ден вече ставах, но гледах да го давам по-леко, не пазарувах, не вдигах тежко и прочие,Никакъв секс.
Да ти кажа честно, този опит изобщо не мислех за теста, някак си успях да си насоча мисленето към работата, към къщата, към съпруга си и сина си и времето мина неусетно.Даже, като отивах към клиниката за кръвния тест, не мислех за резултата, бях изключила напълно.И после като ми се обадиха, за да ми кажат,че теста е положителен, направо си"глътнах езика" от изненада.
Та така, опитай да се наложиш покой, умствен, емоционален и физически.Ако е писано да стане, ще стане.Не зависи от теб.

Поздрав, и дано ембриончетата/ембриончето се захванат/захване
 :)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #3 -: Април 10, 2006, 16:40:19 pm »
Момичета, желая ви успех от все сърце!
И тъй като ми предстои ИКСИ, искам да ви попитам за съвет!
Как се справяте с трансфера и ходенето на работа.
ШЕфовете ми са много печени и ако им обясня за какво ми се налага да отсъствам, ще ме разберат.
Въпросът е че в момента в който им кажа ще разберат и още много хора, а вече започвам да ставам суеверна!
Това е нещо лично. СЕга го знаем ,аз, и най - близките ми хора и Док, естествено!  Неискам всички да знаят и непрекъснато да ме питат и да ме гледат със съжаление, ако не дай си боже нищо не стане!
Чудя се какво да направя!
*
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #4 -: Април 10, 2006, 16:47:47 pm »
Вземи си неплатена отпуска,ако се налага.
Късмет,много късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    balmi

Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #5 -: Април 10, 2006, 17:02:42 pm »
До колкото знам ембриончетата се захващат през първите часове след трансфера.
shygirl, ти в коя клиника направи инвитро? Радвам се много за теб!!!
*
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #6 -: Април 10, 2006, 17:04:46 pm »
Габи, помоли док за болничен и на него да напише някаква диагноза от рода на възпаление на яйчниците например :wink:
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #7 -: Април 10, 2006, 17:05:22 pm »
Благодаря ви, момичета за отзивчивостта и извинявайте за глупавите въпроси. Но до толкова ми е притеснено дали всичко е минало успешно, че се улавям как сглупявам понякога. Старая се тази мисъл да не ме обсебва, но неусетно мисълта ми е все там - станало ли е, или не е.
Затова имам  нужда от окуражаване от някой, който вече е минал по този път.  Вие ми давате страхотен кураж и така спирам да се съмнявам.
Благодаря ви още веднъж от сърце!
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #8 -: Април 10, 2006, 17:24:06 pm »
Цитат на: gabi
Момичета, желая ви успех от все сърце!
И тъй като ми предстои ИКСИ, искам да ви попитам за съвет!
Как се справяте с трансфера и ходенето на работа.
ШЕфовете ми са много печени и ако им обясня за какво ми се налага да отсъствам, ще ме разберат.
Въпросът е че в момента в който им кажа ще разберат и още много хора, а вече започвам да ставам суеверна!
Това е нещо лично. СЕга го знаем ,аз, и най - близките ми хора и Док, естествено!  Неискам всички да знаят и непрекъснато да ме питат и да ме гледат със съжаление, ако не дай си боже нищо не стане!
Чудя се какво да направя!


Gabi, напълно те разбира. И моите шефове са Ок, но и на мен не ми се иска да обсъждам толкова лични неща. И аз съм си малко суеверна - до 3-ти месец... Казах, че се налага да отсъствам за инвазивна процедура  :!:  Е.... на болничния пишеше друго, но не съм сигурна, че много-много са рабрали. А и да са рабрали - това е положението.  Тръгнах на работа 5 дни след трансфера - и то защото се чувствах зле в къщи и исках съзнанието ми да се занимава с други неща. И да не мисля само дали ще стане или не... Все пак моята работа не изисква физическо напрежение, а психическото - сама си го регулирах, доколкото мога  :D  Доколкото знам и да лежиш и да не лежиш - не влияе особено на резултата. Естествено, трябва да се пазиш от физически натоварвания и голям стрес (да си призная на мен мисълта дали ще се получи ми беше по-стресираща, отколкото да ходя на работата). Винаги имаш вариант - отпуск... Пожелавам ти успех и едни здраво захванати ембриончета!!!
*
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #9 -: Април 10, 2006, 17:27:14 pm »
Vasiliaqето какво открих в темите "полезно" на Зачатие:
Всички ембриони се трансферират в един и същ момент.
Имплантацията започва от 3 до 4 дни по-късно.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #10 -: Април 10, 2006, 18:01:54 pm »
Габи, на мен доктор Вакрилов ми даде болничен за 30 дни, освен дните, излежани в болницата. Дори ме попита дали  не искам да ми сложи друга диагноза, защото имал много случаи, при които жените не искали в болничния да пише "инвитро". Така че, мисля, че няма да имаш проблем да ти се издаде болничен с друга диагноза.
Но док също ми каза да не нарушавам нормалния си ритъм на живот, който съм водила и преди, т.е  да правя това, което съм правила и преди трансфера, само дето трябва да се пазя да не се напрягам, да не вдигам тежко и т.н.
От все сърце ти желая успех!
*

    Anonymous

Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #11 -: Април 11, 2006, 01:53:15 am »
Ами аз ще съм в частна клиника. Там дали издават болнични?
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #12 -: Април 11, 2006, 08:55:11 am »
Няма значение, че клиниката е частна. Трябва да ти издадат болничен, ако искаш.
Vasilia, след трансфера лежах 30 мин. Спомням си, че доктора направи коментар, че повечето лежане не помага; само ако вдигна температура след трансфера е лошо! Разбира се, вдигнах т същата вечер- някакъв гаден вирус ме сдруса- 38,5 С.
И много правилна забележка:
Цитат на: Kotaranka
И само да те предупредя за теста на 17-ти ден: при някои момичета излиза отрицателен, а след 3 дни положителен. Не се шашкай излишно.
При мен беше точно така!
Иначе няма как да не го мислим. Такива странични емоции ме бяха връхлетели+ тази свръх емоция, но нещата станаха!
На всички желая успех!
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #14 -: Април 11, 2006, 10:31:00 am »
Прасчо, благодаря ти за куража.
Аз се притеснявам не за друго, а защото лежейки на леглото след трансфера към края на първия час вече ми се припишка много и си поисках подлога. Но сами знаете в това положение как се пишка - адски неудобна работа, а и матката се свива в това положение и мисълта ми постоянно е да не би в този момент да съм "изтървала" ембриончетата. И в момента в главата ми постоянно се върти въпроса - точно тогава ли трябваше да ми се пиша? Не спирам да се обвинявам.
Но така като чувам, че при някой от вас става и при по-малко лежане, се успокоявам.
Тенкс, Прасчо! Дано и аз и всички момичета да имаме твоя късмет
*
Цитат на: Vasilia
Интересува ме колко време след трансфера  се закрепя ембриона и от какво зависи?
Нормално на 7 и ден ембриона се "вмъква"в маточните стени.Понякога това е съпроводено с леко ръждиво кървене.

Здравей,странно съвпадение на картинките си имаме.
Вчера направих моят тест за бременност след ИКСИ ,на 15 ден,отрицателен,
и аз като теб търсих отговорите на въпросите и притесненията си из този форум....

Когато лекарят,професор,ми направи транфера ме ъстави 15минути легнала,след което ми каза че няма опасност да загубя ембрионите,и че мога спокойно да се върна към нормалния си начин на живот.Няколко пъти го питах защото т.нар.нормален начин при мен е доста натоварен,той ми отговори НИКАКВА опасност.
За следващия път оба4е ще си взема поне една седмица болнични или отпуска!
*
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #16 -: Април 11, 2006, 11:23:03 am »
Не мисля ,че лежането има значение.В клиниката където правех опитите ме казаха същото.Да си водя нормален начин на живот , без да се натварвам разбира се.При първия ми опит след трансфера останах в болница до към 5 ч. след обяд и от следващия ден си я карах както преди , вършех си работата , излизах си и чесно казано нямаше ден , в който да се залежа.След като се разбра , че нищо не е станало започнах да се обвинявам , че не съм лежала и затова не се е получило , обаче втория ми опит доказа , че причината не е била , в това.12 дена изкарах на легло, само до тоалетна ставах , даже и в леглото ядох и пак нищо.Явно всичко си е Божа работа.А аз доколкото знам ембрионите се захващат около 7 ден след трансфера , възможно е да се появи някакво зацапване
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #17 -: Април 11, 2006, 11:23:07 am »
Данче, моят доктор ми каза, а и въобще докторите в "ТинаКиркова" препоръчват първият тест да се направи след 17-ия ден. Сега, четейки тук статии по въпроса разбирам, че има логика, защото лекарствата и хормоните, които приемаме в дните след трансфера, могат да  направят недостоверен теста. Не бързай да се отчайваш, още повече ако не ти е дошъл истинския мензис. Направи си нов тест след два дни. Теста може и да лъже.
Горе главата, миличка. Дори и да не сполучим сега сме казали, че няма да се предаваме и да се отказваме, нали? Не се предавай още!
Надеждата умира последна!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #18 -: Април 11, 2006, 11:53:31 am »
Лежането след трансфер няма отношение към закрепването на ембрионите, нито пък могат да изпаднат при уриниране. Не се напрягайте излишно, момичета.
И в частните клиники също издават болнични.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #19 -: Април 11, 2006, 17:14:03 pm »
Мели, значи ако ми се допишка след трансфера, няма опасност!!! Добре, че ни успокояваш и понякога ти задаваме глупави въпроси, но ти няма да ни се сърдиш, нали? :D


*
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #20 -: Април 11, 2006, 17:58:40 pm »
Е много ясно ,че няма да падне след като пишкаш :lol:  , все пак ембрионите не са във влагалището , а в матката :D
*
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #21 -: Април 11, 2006, 20:32:04 pm »
момичета, слушайте какво ви казва Мели. Ембриона няма да изпадне от матката  :D
И при 2-та трансфера трябваше да пътувам до в къщи повече от 100 км. И ставаш след трансфер веднага. Няма лежане :?

Аз лично си взех 2 седмици болнични. Правих трансфер в сряда и сестрата каза, че към петък или най-вероятно събота се захващат ембрионите.
През последващите 2 седмици след трансфера си живях нормално, без натоварвания, е копах си малко в градинката и си садих лалета, чистих си в къщи, но не съм ходила на работа, а това ми спести стресовият фактор.
*
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #22 -: Април 11, 2006, 20:43:19 pm »
момичета, слушайте какво ви казва Мели. Ембриона няма да изпадне от матката  :D
И при 2-та трансфера трябваше да пътувам до в къщи повече от 100 км. И ставаш след трансфер веднага. Няма лежане :?

Аз лично си взех 2 седмици болнични. Правих трансфер в сряда и сестрата каза, че към петък или най-вероятно събота се захващат ембрионите.
През последващите 2 седмици след трансфера си живях нормално, без натоварвания, е копах си малко в градинката и си садих лалета, чистих си в къщи, но не съм ходила на работа, а това ми спести стресовият фактор.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #23 -: Април 12, 2006, 00:51:20 am »
Цитат на: kiara
Мели, значи ако ми се допишка след трансфера, няма опасност!!! Добре, че ни успокояваш и понякога ти задаваме глупави въпроси, но ти няма да ни се сърдиш, нали? :D

Никога не се сърдя, как може!  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Anonymous

Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #24 -: Април 13, 2006, 04:43:05 am »
Zdraveite,

Parvo iskam da se izvinia, che pisha na latiniza, no kato polzvak KREDOR dumite izobshto ne se razbirat.

Az samata pravih IVF predi 2 godini i polovina. Za moi kasmet 1ia pat beshe uspeshen. Az imam mnogo priatelki, koito praviat IVF i povecheto pochivat den ili 2. No znam i za sluchai, kogato ne pochivat izobshto i pak zabremeniavat.
Otnosno kolko dalgo da ostanesh na leglo. Mnogo doktori v US kazvat, che niama nujda ot tova, no az ostanah na leglo za 2 dni. Vednaga sled embrio transfer(ET) e dobre da se leji 2 chasa na leglo. Az imah katetar, za da ne stavam do toaletna. Te kazvat, che predi transfer ligavizata na matkata e kato fastacheno maslo i embrionite niama nachin da izpadnat. No vse pak malko pochivka ne vredi;).
Tuk se prikazva, che vednaga sled ET e mnogo polezno da se iade ananas(presen ili konserva), zashtoto sadarja bromelium i toi pomaga s implantaziata. No ne poveche ot 3 do 4 dni sled ET.

Sashto taka ne se preporachva upotrebata na elektricheski vazglavniza, odeala i chistene s prahosmukachka.

Nadiavam se da sam bila polezna i pak se izviniavam, che ne moga da pisha na kirilitza.

Uspeh!

Daniela
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #25 -: Април 14, 2006, 18:15:43 pm »
В повечето клиники пациентките лежат няколко часа и след това няма проблем дори да се пътува с кола , самолет.При първите си опити не станах от леглото ,но това не ми помогна да задържа ебрионите.
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #26 -: Април 15, 2006, 11:22:05 am »
Аз първия път полежавах малко, но си вършех леката донакинска работа, сега реших да лежа малко по вече, но все пак ставам до тоалена  :D .
Днес ми е трети ден след трансфера и мисля да поседя малко пред компютъра и да поработя.
Аз искам да питам и друго нещо дали и при други има такъв "дефект".При мен и първия път и сега пак така се получи, много ми се засилва желанието за секс след трансфера, а иначе не мога да кажа, че съм от най-страстните. Може би е от хормоните, незнам, но е доста неприятно, като се има предвид,че не може да се перави след трансфера.
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #27 -: Април 15, 2006, 12:19:49 pm »
Забравих да отговоря на въпроса- в статията към която съм дала линк пише, че закрепването става  между 5-7 ден след пункцията доколкото разбирам.
http://www.zachatie.com/modules.php?name=News&file=article&sid=253&mode=&order=0&thold=0
*
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #28 -: Април 17, 2006, 08:51:23 am »
Цитат на: malinkova

Аз искам да питам и друго нещо дали и при други има такъв "дефект".При мен и първия път и сега пак така се получи, много ми се засилва желанието за секс след трансфера, а иначе не мога да кажа, че съм от най-страстните. Може би е от хормоните, незнам, но е доста неприятно, като се има предвид,че не може да се перави след трансфера.


И при мен се получи нещо такова  Но се изразяваше в еротични сънища  Ядосвах се,че ако мога да контролирам съзнанието си-сънищата не мога.При първите 2 опита ,нямах никакви "дефекти' от такова естество,но пък имах от други и мисълта ми беше заета с тях  Желая ти много късмет и успех!!!
*

    Anonymous

Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #29 -: Април 18, 2006, 21:11:12 pm »
момичета
Цитат на: Anonymous
Zdraveite,

Parvo iskam da se izvinia, che pisha na latiniza, no kato polzvak KREDOR dumite izobshto ne se razbirat.

Az samata pravih IVF predi 2 godini i polovina. Za moi kasmet 1ia pat beshe uspeshen. Az imam mnogo priatelki, koito praviat IVF i povecheto pochivat den ili 2. No znam i za sluchai, kogato ne pochivat izobshto i pak zabremeniavat.
Otnosno kolko dalgo da ostanesh na leglo. Mnogo doktori v US kazvat, che niama nujda ot tova, no az ostanah na leglo za 2 dni. Vednaga sled embrio transfer(ET) e dobre da se leji 2 chasa na leglo. Az imah katetar, za da ne stavam do toaletna. Te kazvat, che predi transfer ligavizata na matkata e kato fastacheno maslo i embrionite niama nachin da izpadnat. No vse pak malko pochivka ne vredi;).
Tuk se prikazva, che vednaga sled ET e mnogo polezno da se iade ananas(presen ili konserva), zashtoto sadarja bromelium i toi pomaga s implantaziata. No ne poveche ot 3 do 4 dni sled ET.

Sashto taka ne se preporachva upotrebata na elektricheski vazglavniza, odeala i chistene s prahosmukachka.

Nadiavam se da sam bila polezna i pak se izviniavam, che ne moga da pisha na kirilitza.

Uspeh!

Daniela


Тези дни се сетих за този ананас. Не знам дали е случайност, но го казах на двете момичетата които бяха с мен на трансфера. Ядохме ананаси до към третия ден след трансфера. Едва ли благодарение на него забременяхме, но поне няма да навреди ако си го хапвате до третият ден след трансфер (не повече!)
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    Anonymous

Цитат на: setakap
Тези дни се сетих за този ананас. Не знам дали е случайност, но го казах на двете момичетата които бяха с мен на трансфера. Ядохме ананаси до към третия ден след трансфера. Едва ли благодарение на него забременяхме, но поне няма да навреди ако си го хапвате до третият ден след трансфер (не повече!)


Setakap, понякога когато вярваме, че нещо ни помага, то наистина помага. И даже е вкусно!  :D
Така е!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Цитат на: setakap
Така е!


Гостът бях аз, ама нещо съм се била log-нала off.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
И аз го ядох тоя ананас няколко дена след трансфера ама полза нямаше!!! Нищо де все пак сме опитали каквото е казано!!!


Re: Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #35 -: Ноември 25, 2006, 19:16:13 pm »
а каква е тази история с ананаса и влиянието му за успешна имплантация? аз я чух в петък, след трансфер в сряда, и момчето веднага напълни кошницата и похапнахме. днес хапнах също. ако не помага, няма да навреди... ама пък защо да не се яде след 3-4 ден след трансфера - вреди ли? знаете ли нещо повече за тези теории?
« Последна редакция: Ноември 25, 2006, 19:17:47 pm от coookie »
Re: Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #36 -: Ноември 25, 2006, 19:49:20 pm »
хахаха
много ме развеслихте с този ананас :D
днес ми беше трансферът и сега пратих милия да търси ананас :D
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #37 -: Ноември 25, 2006, 20:50:07 pm »
А на мен ми е интересно, 3аЩо не се препоръчва чистене с прахосмукачка, това какво обЩо има ? :roll:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #38 -: Ноември 25, 2006, 21:32:10 pm »
Ами подозирам, че всякакви такива електрически неща вредят. аз, например, съм с гузна съвест, щото от сряда насам съм предимно с лаптопа в леглото и май не е хубава тая работа.... ама нали трбява да има нещо да виня, като не се получи.


ИМПРЕЗА! Ма браво бе? Дано помогне ананаса!!
*
Re: Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #39 -: Ноември 26, 2006, 11:29:19 am »
  probirka.ru и  eva.ru . Това са два руски сайта - първия изцяло за ин витрото със интересен форум, а във втория във форумите - има форум за ин витрото.
  Често влизам и ги чета руските девчонки. Там масово ги ядат тези ананаси 2-3 дни след трансфер. Нещо друго, което ми направи впечатление - 2 часа преди трансфера пият по1 табл. пироксикам от 20мг. еднократно. Твърдят, че подпомага инплантирането. За мен лично няма обяснение как 1 табл. ще повлияе и то при условие, че инлантацията настъпва 2-3 дни по-късно.

 Успех на всички. Стискам Ви палци.
 Между другото и аз започнах, но направо не смея да си кажа след всиките провали... Днес ми е 4-ти ден от стимулацията. Утре съм на преглед и се моля да са тръгнали  поне 2-3 фоликула.   
  Стискайте ми палци.
   
« Последна редакция: Ноември 26, 2006, 11:58:30 am от solei »
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #40 -: Ноември 26, 2006, 11:50:36 am »
Успех, Солей! :lol:
Re: Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #41 -: Ноември 26, 2006, 12:53:22 pm »
Успех, Солей!
С теб сме :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #42 -: Ноември 26, 2006, 12:59:43 pm »
Има нещо вярно за тоя ананас.Това е единствения плод и сока от него,който не може да стане на желе,дори да му сложиш желатин.Съдържал някакъв вид ензими,които не позволявали това и за да се желира му слагали нещо.Другото обаче,което е по-важно го открих наскоро в един руски сайт  iaci.ru  където намерих много информация за хламидиите.Та в раздела лечение /ензимотерапия/ пишеше,че при лечението на хламидии наред с антибиотика и имуностимулатора трябва да се приемат и ензими,които помагали тези лекартсва да проникнат в самата клетка.Беше споменат някакъв Вобензим /таблетки германско производство/,които обаче не се внасят в България.Друго,което ми направи впечатление е ,че ако не приемаш такива таблетки, можеш да си набавиш тези ензими когато ядеш АНАНАС.Та мисълта ми е , че може и да има нещо вярно и за трансфера.  
Re: Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #43 -: Ноември 26, 2006, 13:50:53 pm »
Вече почти се е изчерпала темата,но да споделя и аз.След трансфера лежах половин час и слушах музика.Първия и втория ден вкъщи не ми дадоха да стана,но после си заминах у дома-на 300км от София.Пазих се до 7-8 ден,като дотогава се подух солидно.Мисля,че вече каквото се е закрепило,се е закрепило-имплантирането става между 5-7 ден.Сега вече подуването отмина и се занимавам с домакинска работа без проблем.
А еротичните сънища текат с пълна сила,но тъй като и преди си ме спохождат,си мислех,че е нещо нормално.Излишно е да питам за секса-преди теста-абсурд.И после първите три месеца също май.Така ли е?
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*
Re: Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #44 -: Ноември 26, 2006, 14:27:03 pm »
Solei, дано късмета е с теб! Стискам ти палци  :goodluck:
*
Re: Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #45 -: Ноември 26, 2006, 19:04:45 pm »


  Теоха на мен ми казаха до 15 ден след трансфера никакъв секс,а след това може но без силов секс.Но нали знаеш приказката страх лозе пази та вече 3 месца е пълна суша и за сънувам еротични сънища което също не е добре.Щото една нощ се събудих от силна болка в долната част на корема нещо като спазъм и се уплаших, ама какво да се прави.
  Успех на всички в процедура.
Re: Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #46 -: Ноември 27, 2006, 14:45:00 pm »
по въпроса за имплантирането

Имплантирането на ембриона става на 7 ден от оплождането (при нормален секс)

Тъй като обаче, ембрионите след трасфер са на 2 или 3 дни, имплантацията става на 3-4 ден от трансфер.

това е моето логично обяснение

Re: Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #47 -: Декември 07, 2006, 15:47:04 pm »
А какво се има предвид под "късна инплантация" да попитам?
Аз също имах доста еротични сънища, явно е от хормоните, но всеки път се събуждах от яки болки и спазми та се чудя на моменти дали и това не е причина за неуспеха ми....   :?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #48 -: Декември 07, 2006, 15:57:03 pm »
Уф, че интересна тема. А защо не може секс сед трансфер?  :balk_146: Изобщо какво може?  :balk_69:
ех, че интересна тема!!!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #49 -: Декември 07, 2006, 19:13:05 pm »
Ами ако не друго, ананасът е вкусен и витаминозен... четох че, не се яде после, защото можел да предизвика контракции(чета какво ли не  8O ).
Колкото до секса, след един от трансферите ми бяха казали :"А сега право вкъщи и секс, секс, секс, за да е по-естествено забременяването". Е, да ама с тоя пусти страх ще видя секс чак в Евросъюза....
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #50 -: Декември 07, 2006, 19:19:13 pm »
А сега право вкъщи и секс, секс, секс, за да е по-естествено забременяването". [/b]  :[
Цитат



Ще падна от коняяяяяяяяя беее :lol: :lol: :lol: :lol:
« Последна редакция: Декември 07, 2006, 19:23:34 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #51 -: Декември 07, 2006, 19:27:47 pm »
след един от трансферите ми бяха казали :"А сега право вкъщи и секс, секс, секс, за да е по-естествено забременяването". Е, да ама с тоя пусти страх ще видя секс чак в Евросъюза....

ТОВА МИ ХАРЕСА!!!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #52 -: Декември 08, 2006, 11:08:59 am »
Ей верно интересно стана с този секс , кой ли се е изказал така , то човек вече не знае какво да прави и да не прави!
И да не забравяте да се смеете  :balk_48: или си намерете смешник да ви разсмива. :balk_70: Нали четохте онази тема за смеха , който повишил успеваемостта в една клиника.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #53 -: Декември 08, 2006, 11:51:51 am »
Абе, я си правете каквото ви душа иска... не зависи от вас, а от ембриончетата - ако са здрави и читави ще се хванат!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    jimn

  • **
  • 68
  • щастлива мама
Re: Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #54 -: Декември 08, 2006, 15:02:49 pm »
 :PЕх...страхотна еуфория е настанала тук .
Момичета и аз да вмъкна два реда .
От 4-те си опита за съжаление без успех и всякъкви варианти установих ,че наистина до 7-10 дни след трансфер е желателно да се пазим поради това че забременяването е малко по различно от стандартното . При първите си опите не смеех до тоалетна да отида едни движения бавни да не кихна да не дигам тежко и тем подобни .
При последния опит имах трансфер на 3- ден и5  на бласт-ции страхотни като ги гледах как тръгнали да се излюпват "викам си е...няма начин ще се хване " Както и док-ката каза сега като ги върнем ще се лепнат веднага лежах 30 м. и слушах музика и станах да си ходя едвам се прибрах да не ме друса колата и ...т.н И там ми казват а..като забременее една жена тя знае ли КАКВО Е СТАНАЛО ЗА ДА СЕ ПАЗИ ? Не..докато не и закъснее цикъла и минава още поне няколко дни .Аз мисля захванат ли се плодът е защитен е..разбира се не говарим да играете фитнес !!!
УСПЕХ -НА ВСИЧКИ .