0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #20 -: Април 11, 2006, 17:58:40 pm »
Е много ясно ,че няма да падне след като пишкаш :lol:  , все пак ембрионите не са във влагалището , а в матката :D
*
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #21 -: Април 11, 2006, 20:32:04 pm »
момичета, слушайте какво ви казва Мели. Ембриона няма да изпадне от матката  :D
И при 2-та трансфера трябваше да пътувам до в къщи повече от 100 км. И ставаш след трансфер веднага. Няма лежане :?

Аз лично си взех 2 седмици болнични. Правих трансфер в сряда и сестрата каза, че към петък или най-вероятно събота се захващат ембрионите.
През последващите 2 седмици след трансфера си живях нормално, без натоварвания, е копах си малко в градинката и си садих лалета, чистих си в къщи, но не съм ходила на работа, а това ми спести стресовият фактор.
*
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #22 -: Април 11, 2006, 20:43:19 pm »
момичета, слушайте какво ви казва Мели. Ембриона няма да изпадне от матката  :D
И при 2-та трансфера трябваше да пътувам до в къщи повече от 100 км. И ставаш след трансфер веднага. Няма лежане :?

Аз лично си взех 2 седмици болнични. Правих трансфер в сряда и сестрата каза, че към петък или най-вероятно събота се захващат ембрионите.
През последващите 2 седмици след трансфера си живях нормално, без натоварвания, е копах си малко в градинката и си садих лалета, чистих си в къщи, но не съм ходила на работа, а това ми спести стресовият фактор.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #23 -: Април 12, 2006, 00:51:20 am »
Цитат на: kiara
Мели, значи ако ми се допишка след трансфера, няма опасност!!! Добре, че ни успокояваш и понякога ти задаваме глупави въпроси, но ти няма да ни се сърдиш, нали? :D

Никога не се сърдя, как може!  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Anonymous

Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #24 -: Април 13, 2006, 04:43:05 am »
Zdraveite,

Parvo iskam da se izvinia, che pisha na latiniza, no kato polzvak KREDOR dumite izobshto ne se razbirat.

Az samata pravih IVF predi 2 godini i polovina. Za moi kasmet 1ia pat beshe uspeshen. Az imam mnogo priatelki, koito praviat IVF i povecheto pochivat den ili 2. No znam i za sluchai, kogato ne pochivat izobshto i pak zabremeniavat.
Otnosno kolko dalgo da ostanesh na leglo. Mnogo doktori v US kazvat, che niama nujda ot tova, no az ostanah na leglo za 2 dni. Vednaga sled embrio transfer(ET) e dobre da se leji 2 chasa na leglo. Az imah katetar, za da ne stavam do toaletna. Te kazvat, che predi transfer ligavizata na matkata e kato fastacheno maslo i embrionite niama nachin da izpadnat. No vse pak malko pochivka ne vredi;).
Tuk se prikazva, che vednaga sled ET e mnogo polezno da se iade ananas(presen ili konserva), zashtoto sadarja bromelium i toi pomaga s implantaziata. No ne poveche ot 3 do 4 dni sled ET.

Sashto taka ne se preporachva upotrebata na elektricheski vazglavniza, odeala i chistene s prahosmukachka.

Nadiavam se da sam bila polezna i pak se izviniavam, che ne moga da pisha na kirilitza.

Uspeh!

Daniela
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #25 -: Април 14, 2006, 18:15:43 pm »
В повечето клиники пациентките лежат няколко часа и след това няма проблем дори да се пътува с кола , самолет.При първите си опити не станах от леглото ,но това не ми помогна да задържа ебрионите.
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #26 -: Април 15, 2006, 11:22:05 am »
Аз първия път полежавах малко, но си вършех леката донакинска работа, сега реших да лежа малко по вече, но все пак ставам до тоалена  :D .
Днес ми е трети ден след трансфера и мисля да поседя малко пред компютъра и да поработя.
Аз искам да питам и друго нещо дали и при други има такъв "дефект".При мен и първия път и сега пак така се получи, много ми се засилва желанието за секс след трансфера, а иначе не мога да кажа, че съм от най-страстните. Може би е от хормоните, незнам, но е доста неприятно, като се има предвид,че не може да се перави след трансфера.
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #27 -: Април 15, 2006, 12:19:49 pm »
Забравих да отговоря на въпроса- в статията към която съм дала линк пише, че закрепването става  между 5-7 ден след пункцията доколкото разбирам.
http://www.zachatie.com/modules.php?name=News&file=article&sid=253&mode=&order=0&thold=0
*
Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #28 -: Април 17, 2006, 08:51:23 am »
Цитат на: malinkova

Аз искам да питам и друго нещо дали и при други има такъв "дефект".При мен и първия път и сега пак така се получи, много ми се засилва желанието за секс след трансфера, а иначе не мога да кажа, че съм от най-страстните. Може би е от хормоните, незнам, но е доста неприятно, като се има предвид,че не може да се перави след трансфера.


И при мен се получи нещо такова  Но се изразяваше в еротични сънища  Ядосвах се,че ако мога да контролирам съзнанието си-сънищата не мога.При първите 2 опита ,нямах никакви "дефекти' от такова естество,но пък имах от други и мисълта ми беше заета с тях  Желая ти много късмет и успех!!!
*

    Anonymous

Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #29 -: Април 18, 2006, 21:11:12 pm »
момичета
Цитат на: Anonymous
Zdraveite,

Parvo iskam da se izvinia, che pisha na latiniza, no kato polzvak KREDOR dumite izobshto ne se razbirat.

Az samata pravih IVF predi 2 godini i polovina. Za moi kasmet 1ia pat beshe uspeshen. Az imam mnogo priatelki, koito praviat IVF i povecheto pochivat den ili 2. No znam i za sluchai, kogato ne pochivat izobshto i pak zabremeniavat.
Otnosno kolko dalgo da ostanesh na leglo. Mnogo doktori v US kazvat, che niama nujda ot tova, no az ostanah na leglo za 2 dni. Vednaga sled embrio transfer(ET) e dobre da se leji 2 chasa na leglo. Az imah katetar, za da ne stavam do toaletna. Te kazvat, che predi transfer ligavizata na matkata e kato fastacheno maslo i embrionite niama nachin da izpadnat. No vse pak malko pochivka ne vredi;).
Tuk se prikazva, che vednaga sled ET e mnogo polezno da se iade ananas(presen ili konserva), zashtoto sadarja bromelium i toi pomaga s implantaziata. No ne poveche ot 3 do 4 dni sled ET.

Sashto taka ne se preporachva upotrebata na elektricheski vazglavniza, odeala i chistene s prahosmukachka.

Nadiavam se da sam bila polezna i pak se izviniavam, che ne moga da pisha na kirilitza.

Uspeh!

Daniela


Тези дни се сетих за този ананас. Не знам дали е случайност, но го казах на двете момичетата които бяха с мен на трансфера. Ядохме ананаси до към третия ден след трансфера. Едва ли благодарение на него забременяхме, но поне няма да навреди ако си го хапвате до третият ден след трансфер (не повече!)
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    Anonymous

Цитат на: setakap
Тези дни се сетих за този ананас. Не знам дали е случайност, но го казах на двете момичетата които бяха с мен на трансфера. Ядохме ананаси до към третия ден след трансфера. Едва ли благодарение на него забременяхме, но поне няма да навреди ако си го хапвате до третият ден след трансфер (не повече!)


Setakap, понякога когато вярваме, че нещо ни помага, то наистина помага. И даже е вкусно!  :D
Така е!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Цитат на: setakap
Така е!


Гостът бях аз, ама нещо съм се била log-нала off.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
И аз го ядох тоя ананас няколко дена след трансфера ама полза нямаше!!! Нищо де все пак сме опитали каквото е казано!!!


Re: Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #35 -: Ноември 25, 2006, 19:16:13 pm »
а каква е тази история с ананаса и влиянието му за успешна имплантация? аз я чух в петък, след трансфер в сряда, и момчето веднага напълни кошницата и похапнахме. днес хапнах също. ако не помага, няма да навреди... ама пък защо да не се яде след 3-4 ден след трансфера - вреди ли? знаете ли нещо повече за тези теории?
« Последна редакция: Ноември 25, 2006, 19:17:47 pm от coookie »
Re: Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #36 -: Ноември 25, 2006, 19:49:20 pm »
хахаха
много ме развеслихте с този ананас :D
днес ми беше трансферът и сега пратих милия да търси ананас :D
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #37 -: Ноември 25, 2006, 20:50:07 pm »
А на мен ми е интересно, 3аЩо не се препоръчва чистене с прахосмукачка, това какво обЩо има ? :roll:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #38 -: Ноември 25, 2006, 21:32:10 pm »
Ами подозирам, че всякакви такива електрически неща вредят. аз, например, съм с гузна съвест, щото от сряда насам съм предимно с лаптопа в леглото и май не е хубава тая работа.... ама нали трбява да има нещо да виня, като не се получи.


ИМПРЕЗА! Ма браво бе? Дано помогне ананаса!!
*
Re: Колко време след трансфера се е закрепил ембриона?
« Отговор #39 -: Ноември 26, 2006, 11:29:19 am »
  probirka.ru и  eva.ru . Това са два руски сайта - първия изцяло за ин витрото със интересен форум, а във втория във форумите - има форум за ин витрото.
  Често влизам и ги чета руските девчонки. Там масово ги ядат тези ананаси 2-3 дни след трансфер. Нещо друго, което ми направи впечатление - 2 часа преди трансфера пият по1 табл. пироксикам от 20мг. еднократно. Твърдят, че подпомага инплантирането. За мен лично няма обяснение как 1 табл. ще повлияе и то при условие, че инлантацията настъпва 2-3 дни по-късно.

 Успех на всички. Стискам Ви палци.
 Между другото и аз започнах, но направо не смея да си кажа след всиките провали... Днес ми е 4-ти ден от стимулацията. Утре съм на преглед и се моля да са тръгнали  поне 2-3 фоликула.   
  Стискайте ми палци.
   
« Последна редакция: Ноември 26, 2006, 11:58:30 am от solei »