0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Да откажем гадните цигари!
« Отговор #120 -: Март 27, 2006, 16:19:00 pm »
Цитат на: ultra
http://tabex.sopharma.bg/tabex.html


Много благодаря, от утре ще се пробвам пак да ги откажа.



Да откажем гадните цигари!
« Отговор #121 -: Март 27, 2006, 16:32:17 pm »
Цитат на: hari_77
от утре ще се пробвам пак да ги откажа.

Хари, няма да пробваш, направо ще ги откажеш  :balk_602:
Да откажем гадните цигари!
« Отговор #122 -: Март 27, 2006, 19:32:32 pm »
Обещавам  :)



Да откажем гадните цигари!
« Отговор #123 -: Март 31, 2006, 16:41:02 pm »
Цитат на: ultra
http://tabex.sopharma.bg/tabex.html


Благодаря за информацията. Втори ден без цигари :D



Да откажем гадните цигари!
« Отговор #124 -: Март 31, 2006, 17:20:11 pm »
Абе я дайте идея къде мога да си направя лентичка, която да отброява колко време не пуша.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Да откажем гадните цигари!
« Отговор #125 -: Март 31, 2006, 17:25:32 pm »
Няма свестни, аз една програмка си изтеглих, много е готина.
Днес например ми показва това:

ultra - Free and Healing for Two Months, Twenty Eight Days, 8 Hours and 28 Minutes, while extending my life expectancy 6 Days and 1 Hour, by avoiding the use of 1747 nicotine delivery devices that would have cost me 227.93 лв.

Казва се Quit Counter.
Иначе май имаше лентчки, отброяващи дните, потърси из сайтовете за лентички. Аз бях ровила преди, но нио не си харесах...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Да откажем гадните цигари!
« Отговор #126 -: Март 31, 2006, 17:39:18 pm »
Цитат на: ultra
... Аз бях ровила преди, но нио не си харесах...

За това става въпрос. Значе ще мина с компромисен вариант. Все пак искам да има нещо да показва "геройството" ми :D
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Да откажем гадните цигари!
« Отговор #127 -: Март 31, 2006, 18:18:39 pm »
Васи, и аз искам лентичка. Давай линкове, плс.
Да откажем гадните цигари!
« Отговор #128 -: Март 31, 2006, 18:19:25 pm »
Цитат на: hari_77
Втори ден без цигари :D

Браво  :balk_21:
Към 7-8 ден вече ще ти е много леко и приятно само от мисълта, че вече не пушиш.
Да откажем гадните цигари!
« Отговор #129 -: Март 31, 2006, 18:43:38 pm »
Да ви кажа моя опит какъв е  - цигарите се спират или от раз или въобще не се спират. Преди 5 години когато реших да ги спра около година се залъгвах че почти съм ги спряла , а всъщност пуших по по-малко и така до момента когато казах че повече няма да запаля и успях. Вече 4 години не пуша  :cheerleader:
Така, че успех момичета и се снабдете с много воля и търпение, а вие със сигурност ги имате  :balk_602:

Всеки край е едно ново начало!
Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!
Да откажем гадните цигари!
« Отговор #130 -: Април 01, 2006, 22:29:23 pm »
Цитат на: alomita
Да ви кажа моя опит какъв е  - цигарите се спират или от раз или въобще не се спират. Преди 5 години когато реших да ги спра около година се залъгвах че почти съм ги спряла , а всъщност пуших по по-малко и така до момента когато казах че повече няма да запаля и успях. Вече 4 години не пуша  :cheerleader:
Така, че успех момичета и се снабдете с много воля и търпение, а вие със сигурност ги имате  :balk_602:

Не мога да се съглася с това. Има хора с тежка физическа зависимост, която се преодолява доста трудно. Аз съм от тези хора. Възможно е и ти да си от тях, а може и да не си. Но намалявайки цигарите, ти си намалила дневната "доза" никотин и после, спирайки, на организма му е било много по-леко, защото дозата, от която е бил зависим, е много по-малка.

За пример мога да ти дам първото ми спиране на цигарите, преди 6 години. Абстиненцията продължи 4 седмици и беше ужасна в пълния смисъл на думата. От тогава започнах систематично да минавам на все по-леки и по-леки цигари. При второто спиране ползвах Табекс, който много ми помогна. Третото спиране всъщност не е спиране, защото спрях само за 7 дни, после продължих с 5-6 цигари дневно, които нарастнаха до 10-12. И четвъртото спиране ми беше леко (без Табекс, но с мъжа ми до мен!), без тежки абстинентни прояви. Но вече пушех 12 цигари, а не 30, а и най-важното е, че мъжа ми ги спря заедно с мен.

Та, цигари се спират и от раз, и постепенно. Ти си пример за второто  :balk_21:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Да откажем гадните цигари!
« Отговор #131 -: Април 01, 2006, 22:54:55 pm »
Мацки аз съм пример за изключително пристрастен никотинов наркоман. От вчера ме е лепнал някакъв вирус и така ми мъчи дробовете че едвам дишам. Въпреки всичко продължавам да пуша  :balk_146: От утре смятам отново да ги откажа обаче. Надявам се да успея за винаги този път. Спирала съм 3 пъти цигарите все за по месец минимум, а най-дългият период ми беше за месец и половина. Стискайте палци този път поне да направя година.  :balk_144: Успех на всички които са в процес на отказване, а тези които още се помотват давайте докато е време щото колкото по-късно толкова по-трудно!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Да откажем гадните цигари!
« Отговор #132 -: Април 01, 2006, 23:00:33 pm »
Старлет, мила, ще успееш  :balk_21:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Да откажем гадните цигари!
« Отговор #133 -: Април 01, 2006, 23:06:33 pm »
Цитат на: little_rabbit
Старлет, мила, ще успееш  :balk_21:


Ох, зайче едвам дишам а цигарата в устата ми. Направо се мразя заради това. Излезнахме за малко днес с момчето ми, като качих три стъпала и ми прилоша едвам дишам така ме е тръшнал грипа, а в главата ми само цигари. Страх ме е утре ако се почувствам по-добре да не се разколебая в решението си. Но ще се мъча друг вариант няма. Благодаря за подкрепата!  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Да откажем гадните цигари!
« Отговор #134 -: Април 02, 2006, 12:40:11 pm »
Ами при мен беше леко спирането, макар че пушех кутия на ден и по кутия и половина-две на ден събота и неделя. Но повече от година пушех Карелия ултра или Булгартабак, Виктори 1. Но до тях стигнах постепенно, преди 4 години пушех кутия и половина синьо Виктори.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Да откажем гадните цигари!
« Отговор #135 -: Април 02, 2006, 12:55:49 pm »
Цитат на: wassilena
Ами при мен беше леко спирането, макар че пушех кутия на ден и по кутия и половина-две на ден събота и неделя. Но повече от година пушех Карелия ултра или Булгартабак, Виктори 1. Но до тях стигнах постепенно, преди 4 години пушех кутия и половина синьо Виктори.


Васи аз от години пуша леки цигари, ама това е абсолютна заблуда че като пушиш леки цигари и риска намалява или пък че се пристрастяваш по-малко. Правили сме си експерименти с моя мъж. Отрязахме филтрите на едан негова цигара (синьо виктори) и на една моя (тогава виктори ултра пушех). Резултата беше че синьото виктори можеше да се пуши без филтър сравнително спокойно, а викторито ултра от едно леко дръпване щяхме да припаднем толкова е по-силно. Абе гадните тютюнопроизводители и тютюневи компании трябва да ги затворят и да ги съдят дори.  :evil: Толкова ме е яд че въобще някога съм пропушила, сега немога да ги спра като хората. Днес съм пушила само една цигара досега да се похваля, дори сутрешното си кафе изпих без цигара. Ама сигурно нямаше да е така ако не бях болна  :(
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Да откажем гадните цигари!
« Отговор #136 -: Април 02, 2006, 13:12:28 pm »
Старлет, ми то номера в повечето случаи е във филтъра и най-вече в онези тънки пунктирани линии на него, запуши ги с пръсти и ще усетиш разликата. Незнам зависимостта каква е, но определено има много по-рядко дни с "препушване", след които яко да ме болят дробовете.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Да откажем гадните цигари!
« Отговор #137 -: Април 02, 2006, 13:17:26 pm »
Цитат на: wassilena
Старлет, ми то номера в повечето случаи е във филтъра и най-вече в онези тънки пунктирани линии на него, запуши ги с пръсти и ще усетиш разликата. Незнам зависимостта каква е, но определено има много по-рядко дни с "препушване", след които яко да ме болят дробовете.


Да, да знам за тези дупчици във филтъра. Абе цигарите са ГАДНИ но продължавам да ги пуша за нещастие. Щото това че днес съм пушила само една цигара не ме слага в графата на непушачите.  :( Почвам вече сериозна да се мъча и тормозя. Ще ви държа в течение с опитите ми.  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Да откажем гадните цигари!
« Отговор #138 -: Април 02, 2006, 14:54:55 pm »
Мила Скарлет,надявам се че ще успееш да ги спреш Gадниярските цигари.Аз също на няколко пъти правя неуспешни опити.Немога да разбера,защо след като аз никога не съм пушила много от 6-12 цигари на ден.Случвало ми се е на сбирки с приятели за цяла нощ да изпуша най-много 15 на брой.И всеки ми казва,че ще ми е много лесно с отказването,понеже не съм толкова страстна пушачка,ама не е така.Много ми е трудно,особенно сутрин с кафенцето и след като си хапна.И аз съм решила от Великден да ги откажа за винаги.Дано имам воля,а и на всичкото отгоре съпругът ми не пуши и ще ми е по лесно.
Пожелавам успех на всички,които ще отказват цигарите.Надявам се скоро и аз да се присламча към отбора на непушачите.
КЪСМЕТ



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Да откажем гадните цигари!
« Отговор #139 -: Април 02, 2006, 14:58:36 pm »
Е, да не забравяме, че освен физическа, има и психическа зависимост. А казват, че втората е по-тежка...

Старлет, ще се справиш  :balk_21:

Елеонор, и ти, мила  :balk_21: