0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #820 -: Януари 29, 2008, 15:39:27 pm »
Здравейте и от мен!!! Пуша от 13-14 години по кутия на ден. Честно да си призная не съм правила много опити в отказването. Спирала съм ги два пъти - за 1 месец и после втория път за 1 седмица  :oops: :oops: :oops: Решена съм да ги спра този път. Сега изчетох всичките 41 страници!!! Това е добра мотивация. Поздравления на всички успяли!!! И кураж, и инат на всички борещи се. От вчера започнах да взимам CHANTIX (американския вариант на табекс), за да си помагам в борбата. Вчера съм изпушила четири цигари. Днес също толкова.... за сега. Метода с внезапното спиране при мен не работи явно. Другото гадно нещо е, че мъж ми пуши като комин. Няма начин да го изкарвам на вън... а и въобще не иска да чуе за отказване.  :x Харесват си му цигарите и туй то!
Така, че стискайте палци да успея! Плануваме инвитро лятото, така, че трябва да успея!!!!!   :D :D :D
Поздрави на всички!
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #821 -: Януари 29, 2008, 16:12:20 pm »
Венера :balk_103:от нас подкрепата от теб ината :lol:А каква по добра мотивация от предстоящото инвитро.
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #822 -: Януари 29, 2008, 23:07:28 pm »
Поздравления за всички решили се!
Аз съм бивш пушач, започнах на 16-17 и окончателно спрях на 29. Правила съм опити много пъти да се откажа, издържала съм по някой друг ден, седмица ... Винаги ми е харесвало да пуша, носело ми е удоволствие. Постепенно разбрах защо не мога да спра да пуша, нямах мотив... Нямах довод, с който да се наложа. Заплашителните надписи по кутиите не значеха нищо, не достигаха до съзнанието ми по никакъв начин, знаех че е вредно, но като че ли се отнасяше до някой друг.
След като разбрах, че не мога да се боря със себе си се ядосах. Съзнателно или не намирах начин да извиня сама пред себе си цигарата в устата си. Аз нямах контрол върху собствените си мисли и действия! Осъзнаването на факта и непримиряването с него беше ключовия момент. На другия ден вече не пушех! И така вече точно две години и няколко месеца, нито една цигара. Дима не ме дразни, нямам против някой да ми духа в лицето. Но продължавам да твърдя, че обичам да пуша, но вече не го правя. За да докажа на себе си, че съм по-силна от себе си!

Успех на всички! Не се отказвайте, ако човек се справи с този в огледалото, всичко останало е лесно като детска игра :)
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #823 -: Февруари 04, 2008, 10:36:45 am »
Здравейте мили мои :) Днес мога с гордост да кажа, че вече 5 дни не пуша!!! Тези Никотинел са наистина страхотни! Благодаря ви момичета! Много ми помогнахте всички, всички вие, които спряхте да пушите и ми дадохте кураж.
Много ви благодаря и много ви прегръщам!
Хайде до скоро! Пак ще се включвам, за да ви се похваля колко дни вече съм в групата на непушачите :)
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #824 -: Февруари 05, 2008, 08:54:14 am »
Magdalena78,поздравления и все в същия дух :crossfingers:
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #825 -: Февруари 13, 2008, 11:29:56 am »
Пак се включвам, за да дам отчет: вече 14 дни без цигарите! :)

Дори вече не са ми приятни, а допреди няколко дни все се присламчвах до мъжа ми, когато той запали цигара.

Чудех се какво да си подаря за 30-ият ми рожден ден (който е в началото на април) и реших това да е отказването от цигарите. Готин подарък, нали?

Благодаря ти rouzi-anna за подкрепата!

Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #826 -: Февруари 13, 2008, 13:09:12 pm »
Браво, Magdalena78  :balk_47:! Поздравявам те за волята и ината! 14 дни са си добро постижение. Продължавай все така и скоро няма и да си помисляш за цигара!
Чудесен подарък за рождения ти ден  :cheerleader: Пожелавам ти да си направиш и друг подарък...!
На мен днес ми е 36-ти чист ден  :balk_48:. Дали мога плахо да заявя, че съм ги отказала вече???
Don't worry, be hippy
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #827 -: Февруари 14, 2008, 11:53:31 am »
здравейте сладурки  :D
аз малко късничко,ама  :oops:
 :bfp: - вчера и веднага се записвам тук.
страстен пушач съм от 7-8 години,пуша по кутия на ден,никога не съм опитвала да ги откажа.
сега обаче няма на къде :)
дано се справя с ваша помощ  :bighug:
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #828 -: Февруари 14, 2008, 15:28:17 pm »
sisilia :balk_77:никакви цигари,не трови детето в себе си.
vessska,Magdalena78,браво момичета,давайте все така и един ден ще се гордеете със себе си.
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #829 -: Февруари 14, 2008, 15:54:38 pm »
Сисилия, честито, мила и тук!
Сега имаш много хубава причина да ги откажеш пущините. Знам, че ще се справиш в името на малко ангелче! Аз съм с теб и вярвам, че ще успееш да победиш гадния порок. Задължително е!!!  :goodluck:
 
Don't worry, be hippy
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #830 -: Февруари 14, 2008, 15:58:07 pm »
sisilia,чудесна новина! Бързо да се отказваш от този порок..сега със сигурност имаш ОСНОВАТЕЛНА причина за това.Лека и спокойна бременност!
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*

    victorita

  • ****
  • 531
  • Моето малко слънце КРИСТИАН се роди на 21/01/2010
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #831 -: Февруари 17, 2008, 17:25:34 pm »
Привет, вече има ново лекарство за този проблем на бълг.фарм.пазар,което няма аналог-казва се CHAMPIX ето тук повече инфо http://www.puls.bg/news/news_380.html
Лошото е че е скъпо-най-малката доза и бр. таблети са около 95-100 лв
УСПЕХ  в борбата.... :wink:
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #832 -: Февруари 18, 2008, 19:34:11 pm »
Здравейте момичета:)
Преди време бях писала тук и от тогава само чета от време на време.
Та, аз пушех по 3-4 цигари на ден...но от един месец не съм запалвала нито една.
Чувствам се чудесно, не ми се допушва дори:)
След предполагаемата ми О, започнах да произвеждам много газове...не се смейте, много е неприятно. Та исках да питам някой има ли такъв проблем, защото четох, че след отказването на цигарите е възможно да се получи така.
Прегръщам ви и да не вземете сега да запалите:)
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #833 -: Февруари 25, 2008, 10:32:14 am »
Нека и аз да се разпиша-от 18.02 спрях да пуша-от раз.Предния ден си бях наумила че ще се опитам,но ето че вече няколко дни не съм палила.Е, не че не ми се е припушвало,но намирам голяма упора и  в мъжлето-той още миналата година ги спря.Той си помогна малко в борбата с тоз порок с Табекс..но не знам дали на мен няма да са ми във вреда след като се опитвам да забременея.
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #834 -: Февруари 25, 2008, 10:37:23 am »
От 10-ти февруари не съм запалвала цигарка. :lol:
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #835 -: Февруари 25, 2008, 10:40:40 am »
От 10-ти февруари не съм запалвала цигарка. :lol:
   Определено ме биеш по точки :)
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #836 -: Февруари 25, 2008, 10:57:03 am »
Странното е, че изобщо не си поставях за цел да ги спирам.
Просто така се случи.
Преди като се опитвах не се получаваше.
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #837 -: Февруари 25, 2008, 10:59:37 am »
Абе и при мен беше един инатлък ...мъжа ги спира -аз не.Чак сега така го реших и хоп..пу-пу..взе да се получава номера на китайката :)
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #838 -: Февруари 25, 2008, 11:27:18 am »
Ооо, мъжът ми каза, че може гладен да стои, но цигарите няма да откаже. 8O
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #839 -: Февруари 25, 2008, 11:29:41 am »
От 10-ти февруари не съм запалвала цигарка. :lol:

Жени, само така!   :balk_602: