0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #420 -: Януари 22, 2007, 17:55:06 pm »
Здравейте, мили момичета! От доста време чета всичко написано в тази темичка и бих искала и аз да споделя опита си.
Въпреки малкото ми годинки, съм (или по-скоро БЯХ) пушачка от 12години. Имало е моменти когато насила са ме карали да ги спра,т.е. родителите, но тогава си беше гот да пушиш с големите и хоп!!! след няколко годинки вече дори да искаш е малко трудничко да ги оставим! И така, времето си лети, но идва момента когато човека, който обичам се опитва да ме накара да проумея че това само ми вреди. Да, ама не, а си знам моята! Междо другото съпругът ми е по-голям от мен с 9год, и е бил сащо заклет пушач 10години!!! И така докато непочнаха проблемите с бебеправенето. Вътрешно в себе си знаех, че цигарите ми вредят, а и при една евентуална бременност докато разбера,ще са минали няколко седмици.Е, да, разбрах, ама и двата пъти беше извънматъчно. Както много от вас, може би се сещат, доста трудно бих могла да ги откажа като се имат впредвид всичките ми неприятности и нерви. И идва деня в който разбирам, че изхода е един-инвитро. Същата вечер пих уиски и пушех цигари като идънена. Имах насрочена операция за отстраняване на единствената тръба, и през цялото това време си мислех, че ТРЯБВА да ги откажа. Аз съм човек на крайностите и никога не съм се и опитвала да ги намалям, защото според мен, щом човек може с 2-3, може и без тях!!! А и нека погледнем реално-една цигара се пуши за около 3-4минути. Представете си че в този момент запалвате,и минават тези 3-4 мин.за едим миг! Заслужава ли си за толкова кратко време да се тровим?? А другите около нас??? А малкото невинно човече в нас????
И такааааа....,може би не-повече от 2месеца ми отне да се настроя психически, че мога да живея без тази отрова.4месеца!!!
Повярвайте ми, действа! Мисля си как човечето в мен ще расте здраво ! Не ми липсват, дори се чувствам много по-добре!
Бъдете силни и вярвайте в себе си!!!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #421 -: Януари 22, 2007, 20:39:37 pm »
Браво Меченце :D

Нека свеки да намери своя път, независимо какъв е, само тея чуми да не са част от живота ни :P
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #422 -: Януари 24, 2007, 20:11:58 pm »
 Днес изпуших една единствена цигара и реших да е последната. :P Само че,момичета кога изчезва този пусти никотинов глад?Сега седя и си мисля,дали да не си пална още една последна :?. Надявам се,че НЕ!!!
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #423 -: Януари 24, 2007, 20:36:10 pm »
Този глад изчезва бавно, и се проявява отново при употреба на алкохол, преяждане, превъзбудено състояние..... затова трябва да положиш воля и инат.
Мои познати, които пушеха мноооооооого повече от мен ги отказаха със Табекс, пие се по схема и казаха че действа много ефикасно.
Незнам лепенките как действат, може и при тях да е така. Тези продукти съдържат никотин, доколкото знам и затова не се усеща никотинов глад...
Успех!
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #424 -: Януари 24, 2007, 20:38:32 pm »
Днес изпуших една единствена цигара и реших да е последната. :P Само че,момичета кога изчезва този пусти никотинов глад?Сега седя и си мисля,дали да не си пална още една последна :?. Надявам се,че НЕ!!!
Тежките пристъпи изчезват само след седмица (първите три дни са най-тежки), но леките се появяват до към 150-тия ден. След това вече окончателно ще скъсаш с цигарите.

Успех! Заслужава си да не пушиш!
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #425 -: Януари 25, 2007, 11:56:02 am »
Този глад изчезва бавно, и се проявява отново при употреба на алкохол, преяждане, превъзбудено състояние..... затова трябва да положиш воля и инат.
Мои познати, които пушеха мноооооооого повече от мен ги отказаха със Табекс, пие се по схема и казаха че действа много ефикасно.
Незнам лепенките как действат, може и при тях да е така. Тези продукти съдържат никотин, доколкото знам и затова не се усеща никотинов глад...
Успех!
В случай, че правиш опити за бебе, не е добре да се идползват лепенките или пък табекс. Аз например пушех 16 години и малко отгоре даже, по кутия и половина на ден. И като се заинатих, ги спрях от раз - без хапчета, без лепенки. Нито 1 цигара не съм изпушила от 8 декември. Не е трудно, вярвайте ми, важна е нагласата.
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #426 -: Януари 25, 2007, 12:55:39 pm »
    Аз и днес не съм пушила.Струва ми се,че днес ми е по-лесно от вчера :P , но да видим ,има ощи време до края на деня.За всеки случай в чантата ми има един блистер табекс,но не съм пила.Аз пушех по 2 кутии на седмица(не чак толкова много,но все са си гадни). Проблемът е,че снощи пих Зелен чай,тази сутрин пих топла вода с мед и ядох киви и още не съм ходила по голяма нужда и това ме смазва и физически и психически! :(
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #427 -: Януари 25, 2007, 15:03:45 pm »
Този глад изчезва бавно, и се проявява отново при употреба на алкохол, преяждане, превъзбудено състояние..... затова трябва да положиш воля и инат.
Мои познати, които пушеха мноооооооого повече от мен ги отказаха със Табекс, пие се по схема и казаха че действа много ефикасно.
Незнам лепенките как действат, може и при тях да е така. Тези продукти съдържат никотин, доколкото знам и затова не се усеща никотинов глад...
Успех!
В случай, че правиш опити за бебе, не е добре да се идползват лепенките или пък табекс. Аз например пушех 16 години и малко отгоре даже, по кутия и половина на ден. И като се заинатих, ги спрях от раз - без хапчета, без лепенки. Нито 1 цигара не съм изпушила от 8 декември. Не е трудно, вярвайте ми, важна е нагласата.
:balk_47:
    Аз и днес не съм пушила.Струва ми се,че днес ми е по-лесно от вчера :P , но да видим ,има ощи време до края на деня.За всеки случай в чантата ми има един блистер табекс,но не съм пила.Аз пушех по 2 кутии на седмица(не чак толкова много,но все са си гадни). Проблемът е,че снощи пих Зелен чай,тази сутрин пих топла вода с мед и ядох киви и още не съм ходила по голяма нужда и това ме смазва и физически и психически! :(
Не се притеснявай. Всеки организъм е различен, но според мен ако съдя по себе си това е нормално, но за известно време, после всичко ще си дойде на мястото. Ако пък не, пробвай с кисело мляко и сусам! :balk_602:
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #428 -: Януари 25, 2007, 15:44:56 pm »
   Мече,всичко ще пробвам, само и само коремът ми да се научи сам да си върши работата.Надявам се скоро всичко да си дойде на мястото.Мисля да си купя и Хуск.Преди съм го ползвала. :P
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #429 -: Януари 25, 2007, 17:16:07 pm »
Привет!
Да се изкажа и аз за гадните цигари!
Започнах ги, когато бях на 12. Раничко ще кажете, но при мен стана някак естествено - бях вече голяма, завършила 8-ми клас, всички около мен пушеха... От тогава, в продължение на 16 години бях ги спирала с изключение на веднъж за няколко месеца. Винаги съм пушила силни цигари и по кутия-две на ден, понякога и повече. Когато тръгнахме да правим ин витро, лекарката ми каза, че понеже съм млада и се очаква да имам повече фоликули, мога да стана донор на яйцеклетки срещу пари /тъй като за нас това беше основен проблем/. За целта трябвало да съм непушач от поне 1 месец. Точно след 3 дни ги спрях, от понеделник, като начало на седмицата, 30.10.2006 г.
Всеки, който иска да откаже цигарите нека да следва тези правила:
1. Трябва да сте с ясното съзнание, че първите 3-5 дни мнооого ще ви се пуши, но не трябва да палите!
2. По-лесно ще ви е ако около вас не се пуши /най-вече в къщи/! Гадно е, но и партньорът ви ще трябва да ги спре, а не просто да излиза на терасата!
3. Вечер яжте шоколад!
4. Наблюдавайте се внимателно в първите 10-тина дни, след като вече не пушите! С удоволствие ще установите колко свеж е въздуха в стаята, как снощните ви дрехи все още ухаят на парфюма ви, как дъхът ви и този на партньора ви не ви отблъсква... Това ще ви даде сили и ще се събуждате щастливи!
5. Открийте нещо, което да намира работа на ръцете и устата ви! Аз лично опитах доста близалки, слънчоглед и дъвки. Добре ще е да не е много дебелеещо!
6. Пийте много течности!
7. Ако много ви се прииска цигара - запалете, а след това си измийте зъбите, защото ще ви е гадно!
8. Никой не е казал, че като спирате цигарите трябва да спрете и алкохола! :) Чаша-две вино или бира, защо не?
9. С парите, които харчите ежемесечно за цигари направете нещо, което винаги сте искали да направите, но все не ви е оставало време! Купете си нещо секси, поръчайте си танцувални обувки и се запишете на салса, скочете с парашут ...
10. Не забравяйте всеки ден да си напомняте, че цигарите могат да попречат на опитите ви за забременяване, както и на вашето здраве! Ако трябва, напишете това на много листчета и ги разлепете наоколо.

Звучи шеговито, но аз лично така си настройвах психиката и успях!

За всяко нещо си има време, което само трябва да управлявате внимателно
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #430 -: Януари 25, 2007, 18:45:07 pm »

Започнах ги, когато бях на 12. Раничко ще кажете, но при мен стана някак естествено - бях вече голяма, завършила 8-ми клас, всички около мен пушеха...
8O
Миличка и аз започнах в края на 8 клас да пуша, ама на 15 години, не на 12. На 12 съм била в 5 и 6 клас, да не бъркаш нещо?
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #431 -: Януари 25, 2007, 21:05:21 pm »
Знам, че съм тръгнала много рано на училище, но не знаех, че съм загубила паметта си!
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #432 -: Януари 25, 2007, 21:07:46 pm »
Не исках да те обидя, просто доста се учудих, това е.
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #433 -: Януари 25, 2007, 22:05:25 pm »
   Ивет, съветите наистина са полезни и несъзнателно ги следвам.Без обаче да си палвам,ако много ми се припуши! :P Втори ден без гадните цигари и не знам дали си въобразявам,но сякаш дишам по-леко и се чувствам по-жизнена.Дано да успея!!! :D
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #434 -: Януари 25, 2007, 22:06:49 pm »
Няма нищо, Сиа! И аз незнам защо така реагирах остро. Съжалявам!
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #435 -: Януари 25, 2007, 22:09:37 pm »
Точно това чувство, Перушинка, ми даде сили да не ги започна отначало! И дано да продължавам така де, че то не се знае, минали са само 3 месеца! /Макар този период на мен да ми изглежда като геройство!/
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #436 -: Януари 25, 2007, 22:15:40 pm »
   Направо ще бъде грехота,ако пак започнеш да пушиш.Не си го и помисляй!!!Аз ако изкарам 3 месеца....ехеее. :P
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #437 -: Януари 26, 2007, 11:37:20 am »
И аз от понеделник не пуша.  :oops: Разболях се от грип, цигарите много дразнеха гърлото ми и ги взех че ги спрях.
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #438 -: Януари 26, 2007, 11:41:18 am »
Браво, сега най-трудното ти предстои. Като оздравееш, да не пропушиш отново. Стискам палци да успееш :crossfingers:
*
Re: Да откажем гадните цигари!
« Отговор #439 -: Януари 26, 2007, 11:49:23 am »
Благодаря ти Сиа! Миналата година ги бях отказала за 2 месеца, но след неуспешното инвитро....... Дано тази година нямам подобни лоши поводи  :lol: