0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте момичета,
Резултата от първата ми биосия не бил от най-добрите, но и не бил лош, както се очаквало. Въпреки това Д-р Стаменов препоръча лечение и биопсия. Отношението между отделните показатели не било каквото трябвало да бъде. Не спомена конкретните параметри обаче.
Смятате ли, че мога да си взема резултатите от имунолозите за да се опитам да разгадая нещата?

Четох обаче темата за лечение на НК клетките, където предполагам се има предвид завишен брой такива в периферната кръв. Но се дискутира проблема дали подтискането на имунната система не е нож с две остриета и защо да лекуваме следствието, а не първопричината. Т.е. ако има дисбаланс, не е ли по-добре да потърсиме причината за евентуално протичащ процес на справяне с инфекция в организма?

Единствената разлика виждам, че при терапията тук се действа локално, а доколкото разбирам при завишени НК клетки в периферната кръв се правят вливания, което е системен подход.
Rina74, много правилно си задаваш въпроса. И мен това ме гложди, защото вече ми се потвърди диагнозата реактивен артрит, но тъпото при мен е, че не могат да разберат какъв е патогенът, срещу който реагира имунната ми система толкова яростно и с такъв разгърнат имунен отговор. Аз все още търся причината (патогена). Въпреки, че дори ревматологът ми препоръча вливания с имуновенин, аз все пак съм много предпазлива, защото ми се ще да се отърва от този патоген (пък дори и това да е нещо много малко, за което докторите все още не могат да се сетят).
Аз лично си мисля, че е по-добре първо да се оправи този дисбаланс, да се засили имунитета (да си спазваме въздържание през това време), организмът сам, или с помощта на антибиотици да се излекува.
Много сложно е всичко, наистина.
Аз на този етап се отказах от биопсии и промивки, просто защото при мен трябва да се лекува цялото тяло, а не да се лекувам локално.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Здравейте и от мен! Аз също съм с много лоша  първа биопсия. Направих промивки, придружени с лекарство.  По стечение на обстоятелствата те бяха на 13-ти, 15-ти,17-ти ден от МС,фоликулът ми се спука с помощтта на инжекции ,лекарството  го сожиха на 21-ят ден, втората  биопсия беше на 23-ят!!! ден. Два дни след нея цикълът ми дойде.  Не знам дали всичко е в реда на нещата, притеснена съм. Вероятно ще се наложи и трета биопсия. Страх ме е дори да го напиша,но някой детайли и наблюдения от посещенията ми, а те са вече година и половина,ме карат  ,ужасена, да мисля,че не винаги се подхожда с необходимото задълбочено внимание,че някак сме на конвеир.Дано греша, защото и при първото ин витро, и сега даваме максимум от себе си: и емоционално,и физически, и времево, и финансово. За надеждата да не говорим. Поздравявам всички и се надявам да успеем в тази битка да станем майки :)!
*
 Ами и аз мисля, че има една такава неприятно засилваща се тенденция да се претупват нещата...Вие как мислите?
*
Ами и аз мисля, че има една такава неприятно засилваща се тенденция да се претупват нещата...Вие как мислите?
Не мога да кажа нищо. Аз съм с едно неуспешно ин витро в друга клиника, където положението беше още по-лошо, пък и не достигаше адекватен персонал. От февруари съм при Стаменов и за сега терапията ми е адекватна. Освен това за тези 3 месеца видях в клиниката много повече бременни, отколкото в първата клиника.


*
И аз горе-долу от година и половина съм пациент на клиниката, но не мисля, че ме претупват. Понякога вниманието към мен не е било такова, каквото ми се е искало, но това в никакъв случай не означава, че работата не е свършена както трябва. И аз съм имала такива притеснения и усещания, но вече съм се убедила, че не е така. Просто лекаря мисли, а това че не обяснява е друго нещо. Но ако питам ми отговарят. Не се притеснявайте - изградената система в клиниката е добра - лекарите си записват много стриктно това, което им трябва, винаги го преглеждат.
И моя цикъл се обърка тогава, когато имах и промивки и помпа - но явно тези лекарства са доста силни и точно така влияят. И други момичета съобщиха такива данни.
На мен третата биопсия вече ми е ок, веднага стартирахме процедура и вече съм 3-ти ден след трансфер (замразен). Не се отчайвайте. Всичко ще бъде наред.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Ами и аз мисля, че има една такава неприятно засилваща се тенденция да се претупват нещата...Вие как мислите?
Аз съм на обратното мнение и съм спокойна, че док прави наистина това, което трябва.
*
момичета, тъй като повечето от вас са правили поне една биопсия и сигурно сте взимали някакви болкоуспокояващи бихте ли ми казали кога ги взимате? че на мен док ми каза да взема 2 аулина но не се уточни на веднъж ли, сутринта ли, непосредствено преди биопсията ли?
*
Преди биопсията съм пила по 1 аулин. А след това - ако има болки - може още един.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Аз също преди биопсията съм пила нимезил,след нея не съм имала болки и нищо не съм вземала.Не се притеснявай болката е за малко.
На мен докторът ми каза да си купя Профенид свещички и да си сложа една сутринта и още една 1- 1/2 час преди самата процедура (тя беше в 12.30 на обяд)
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Зази, кога ще ти излезе резултата?
*
На някоя от вас да са и слагали Декапептил, за да се спука фоликула?
На мен ми сложиха 2 бр. Decapeptyl 0.1 в неделя след обяд - на 15 ден от МЦ фоликула ми беше 23 мм. Д-р Персенска каза да отида след 2 дни при русенския си лекар, за да види дали е спукан. Отидох снощи.... и той гледа, гледа... каза, че му изглежда, че е спукан фоликула... но не може да каже кога точно е била овулацията  8O Направо ми идва да го гръмна!!!!
Сега не знам за кога да си запиша час за следващата биописия. Знам че овулацията е 48 часа след Прегнил/Овитрел, но дали е също така при Декапептила?
Хайде, някой да обясни този номер с Декапептила, защото ми е много странно. И от други момичета съм чувала за декапептил за спукване на фоликул, но не ми е ясно каква в случая е ролята на декапептила. 8O
*
alia_alia,
съдейки по обяснението в листовката на Декапептила

"....Triptorelin (ацетат) е синтетичен декапептид и аналог на естествения гонадотропин рилизинг хормон (GnRH). Трипторелин има по-продължително действие в сравнение с естествения гонадотропин рилизинг хормон и стимулира по-силно хипофизата да секретира LH и FSH. Дневното приложение на трипторелин ацетат има същия ефект, както продължителното прилагане на естествения GnRH. След кратка начална фаза, когато се повишава секрецията на LH и FSH, хипофизата става неподатлива (даун регулация), нивата на LH и FSH намаляват, което води до намаляване на продукцията на половите хормони..."

т.е. при еднократно прилагане, води до повишаване на ЛХ, което пък от своя страна предизвиква спукване на фоликула.

И аз не знам защо ми сложиха това вместо обичайните Прегнил/Овитрел. Може би в последните две дозата ЛХ е по-голяма и би повлияло на резултата от биопсията  osi_10
*
Момичета имам едно питане :DНа някоя от вас правили ли са и промивка с Пурегон преди пункция?И ако да,за какво се прави?
Предварително благодаря!
*
Здравейте момичета,
Резултата от първата ми биосия не бил от най-добрите, но и не бил лош, както се очаквало. Въпреки това Д-р Стаменов препоръча лечение и биопсия. Отношението между отделните показатели не било каквото трябвало да бъде. Не спомена конкретните параметри обаче.
Смятате ли, че мога да си взема резултатите от имунолозите за да се опитам да разгадая нещата?

Четох обаче темата за лечение на НК клетките, където предполагам се има предвид завишен брой такива в периферната кръв. Но се дискутира проблема дали подтискането на имунната система не е нож с две остриета и защо да лекуваме следствието, а не първопричината. Т.е. ако има дисбаланс, не е ли по-добре да потърсиме причината за евентуално протичащ процес на справяне с инфекция в организма?

Единствената разлика виждам, че при терапията тук се действа локално, а доколкото разбирам при завишени НК клетки в периферната кръв се правят вливания, което е системен подход.

Рина, казвам си мнението с уговорката, че е само мое, базирано на опита ми и не съм лекар. Писала съм и в теми за НК. При моите опити НК бяха ужасно завишени, та първите 2 пъти вливах. Следващите 3 се отказах, но понякога /тъй като ги изследвах чат-пат/ те пак си бяха. Имаше и случаи, в които не бяха, а ми назначаваха "профилактично" вливане, което аз не правех, основавайки се на собствената си интуиция и елементарна логика. НК вливанията влияят на периферията наистина и не би следвало да имат отношение към матката - това, след много разправии и въпроси, все пак ми каза имунологът. Отговори ми утвърдително, че НК клетките се борят и с херпес, и с пъпка /коята ,може да е вътрешна, т.е. - невидима за мен/, т.е. - по неизяснени причини моите НК клетки са високи. При биопсия на матката се изследват въпросните проблематични клетки. От друга страна - при мен биопсията на матката не беше ОК /без да съм наясно с параметрите/, а въпреки това последният опит на естествен цикъл беше успешен.
Не искам да влияя на никого, терапията е лекарско решение, споделям информативно, защото мисля, че всяко прекалено нещо не е добро.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Да попитам и тук.


Момичета, според вас възможно ли е в един и същи цикъл да се направи и цветна снимка (7 ден), и имунологична биопсия ( около 22-23 ден).

[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Мисля, че може. След цветна снимка ми предложиха биопсия в същия цикъл. Отговорих ти и в другата тема, но реших и тук да пиша - че информацията за биопсиите е по-систематизирана точно на това място.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Vanda, абсолютно съм съгласна с теб. И аз не мисля да отлагам повече начало на процедурата. Все пак резултатите ми не са съвсем лоши, а и няма нищо доказано за това, каква точно е връзката между имунологичния статус и успеха на евентуалната бременност. Ти си доказателството.
Реших се на лечение и повторна биопсия защото все пак вярвам на доктора си.
Дай боже да почна другия месец.