0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #180 -: Май 03, 2010, 13:42:37 pm »
Лите, така както аз си размишлявам, мисля, че е по-добре да не почвате икси без 100% добри резултати.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #181 -: Май 04, 2010, 18:03:58 pm »
Здравейте, момичета. Много се чудя как да постъпя. Последния път, когато ходих на контролен преглед при Док след хистероскопията, той ми каза, че можем да започваме с опита и да си запиша час на 1-2 ден от цикъла. След операцията цикъла ми дойде на 30-то число и когато бях в клиниката си записах час за 31-во, защото по принцип това се пада втория ден. Обаче следващия месец ми подрани и дойде на 25-ти и сега се притеснявам, че пак може да дойде на това число и да се наложи да сменям датата. Но не знам дали да го направя сега предварително или като ми дойде  да се обадя да ми дадат час за след ден...Дали тогава ще има изобщо часове, а нямам време за губене повече...На някоя от вас случвало ли се е подобно нещо и как сте постъпили в този момент...Не знам как да постъпя. След първото хистеро чак на третия месец датата ми стана по едно и също време... :?...
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #182 -: Май 04, 2010, 18:31:57 pm »
Trandolinka,Мен също ме викат на 2-ри ден от МЦ.Пада се около 15 май.
Обадих се на рецепцията да попитам дали да гъдаеме с датата,или като дойде цикъла да се обадя от днес за утре.
Казаха ми че е по-добре да се обадя като дойде МЦ.
Попитах още дали ще ме вземат със сигурност,а момичето ми отговори,че понякога налагат ограничения на стимулациите,казват го в последният момент и на тях,та дефакто дори и да си записана педварително има вероятност да те отложат.
Надявам седа съм ти била полезна :wink:
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #183 -: Май 04, 2010, 18:50:00 pm »
Благодаря за отговора, Дианче. Значи в такъв случей да изчакам като ми дойде и тогава да се обадя да ми дадат час. ами така наистина е най-логично...Дано да имам късмет. Успех и на теб.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #184 -: Май 04, 2010, 20:49:50 pm »
Момичета, информираното съгласие само на последната страница ли се подписва или на всяка страница?
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #185 -: Май 04, 2010, 21:11:07 pm »
Подписваш Декларациите, които се отнасят до вашата процедура (ИКСИ с собствен материал, с донорски или ... или ...)картата за упойката, и накрая на обясненията какво ти правят. Общо няколко подписа.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #186 -: Май 04, 2010, 21:18:02 pm »
mira_mimi, благодаря!
Не бях сигурна, защото понякога се държи на подпис на всяка страница.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #187 -: Май 05, 2010, 09:47:34 am »
Момичета, според вас възможно ли е в един и същи цикъл да се направи и цветна снимка (7 ден), и имунологична биопсия ( около 22-23 ден).

След цветната снимка по принцип имаше ли забрана за бебеправене същия месец, не че има голяма вероятност да стане, но все пак  :? .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #188 -: Май 05, 2010, 11:05:42 am »
Здравейте момичета!
Вчера минах на първи преглед при д-р Стаменов.
Много мил и разбран млад човек ми се видя.
Каза , че няма място за притеснение, шансове имаме, въпреки моята пълнота и недобрата спермограма на съпруга ми.
Пълнотата ми беше голям проблем за д-р Емин в Плевен и се чудя на акъла си , че стоях 5 месеца да му слушам глупостите и обидите...както и да е ...лош спомен.

Сега имам няколко въпроса към вас , които да ме ориетират за начина да работа в клиниката.

*Вчера от притеснение забравих да попитам защо не ми дадоха нищо от ехографското изследване - бях прочела някъде тук , че се иска , но откъде - припомнете ми моля , че да си попълвам и моите папки.

*Другото е , извинявам се, ако е разисквано , но незнам къде точно да потърся да прочета - Как точно се правят имунологичните изследвания? Трябва ли да имам предвид нещо по-специално като тръгна за това изследване - ден от цикъла ...такива неща...?
Сега като се замисля , не разбрах док само от мен ли иска имунологични или от двамата...На мъжете прави ли се такова изследване?

Благодаря ви и надявам се , че не ви досаждам !
« Последна редакция: Май 05, 2010, 12:06:43 pm от New Love »
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #189 -: Май 05, 2010, 12:15:49 pm »
New Love, от ехографското изследване не дават нищо, ако не си поискаш, доктора си разпечатва и записва всичко каквото му трябва на него.
За имунологичните изследвания не трябва нищо специално. Лабораторията е на -1 етаж. Работят всеки ден от 10 часа,само за неделя не съм сигурна. Вземат ти кръв от вената, плащаш 260 лева, разпитват те разни неща и това е, само на теб.
« Последна редакция: Май 05, 2010, 12:25:27 pm от pop4o »
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #190 -: Май 05, 2010, 12:24:39 pm »
New love, 965 57 57 е телефона на имунолозите. Можеш да се обадиш и да питаш каквото те интересува. Изследването се прави само на теб. Успех.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #191 -: Май 05, 2010, 12:29:24 pm »
Момичета имам едно питане :D На някоя от вас правили ли са и промивка с Пурегон преди пункция?И ако да,за какво се прави?
Предварително благодаря!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #192 -: Май 05, 2010, 12:31:31 pm »
а кога се прави имунобиология, преди опита за ин витро ли?
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #193 -: Май 05, 2010, 12:40:42 pm »
Благодаря за отговорите!
рор4о
- от къде да си поискам?
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #194 -: Май 05, 2010, 12:44:43 pm »
сайта на националната генетична лаборатория:

http://www.lmpbg.org/
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #195 -: Май 05, 2010, 13:22:15 pm »
а кога се прави имунобиология, преди опита за ин витро ли?
Най-добре се посъветвай с доктор, зависи от случая.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #196 -: Май 05, 2010, 14:20:22 pm »
непременно, каквите изследвания са нужни ще ги направя. Какво ли не правих, още няколко вече са без значение :) след седмица и половина ще ходим в София. Тогава мъжът ми е в отпуска и ще отидем при Силвия, за да ни дооформи документите.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #197 -: Май 05, 2010, 14:40:40 pm »
Здравейте момичета!
Ще ме подсети ли някой за имунология записва ли се час и на кой ден от цикъла се извършва.Благодаря ви!


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #198 -: Май 05, 2010, 14:44:35 pm »
desinka71, мен ме искаха във второта половина на МЦ.Час не се записва.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #199 -: Май 05, 2010, 18:59:17 pm »
Имун.изсл.от Стаменов знам само да не са по време на мензис.