0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #160 -: Април 29, 2010, 20:18:30 pm »
petyia007, Миналата седмица  имах  леко зацапване ,появи се остра "режеща " болка в края на уриниране , поотшумя за няколко дни -оплаквания като за цистит /само това не ме е спохождало/.
Д-р Персенска  без да ме преглежда / седмица преди това бях на преглед/ каза да пусна стерилна урина. Резултат -е.коли .Малко се  съмнявам в лабораторията и начина на даване на пробата  :lol: ,и ще повторя  резултата.
Д-р Персенска каза ,ако излезе нещо  или лекар тук / в града  ми / да изпише каквото  е  нужно -атибиотик,  или да се обадя по телефона.
Въпроса ми е  -ако се потвърди  е.коли,това пречка ли е  за ЦС следващия цикъл?

И аз съм с тази екстра. Сдобих се ден преди първичния преглед при д-р Стаменов. Доколкото разбрах от доктор Стаменов не може да се прави ЦС (и на мен ми иска такава)при наличие на цистит,но вагиналните бактерии и гъбички не са проблем. Дали съм разбрала правилно?
Извинявам се,ако въпросите ми се струват глупави (особено за момичетата с повече "стаж"), но вълнението от първата среща и внезапните циститни оплаквания ме панираха.
Благодаря на всички, които се отзовават на въпросите и вълненията на другите момичета.


Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #161 -: Април 30, 2010, 10:39:29 am »
Здравейте момичета, около 6.05. трябва да направя теста за бременност. Точно тогава са 4-те почивни дни и както се сещате не мога да го направя. От една лаборатория ми казаха, че ако ми го направят на 5.05., ще ми кажат резултатите на 10.05. Не зная какво да правя. Ако тестът е отрицателен, трябва да спра хормоните, а ако е положителен, не зная какво се прави-дали се продължава със същите или се сменят? Няма ли да е много късно да зная резултата на 10.05.? Трансферът ми беше на 21.04. На 10.05. ще е 19 ден. За колко време стават готови резултатите от такъв тест? Аз си мислех, че за няколко часа. Всички казват, че уринарният тест не е винаги точен в нашия случай.
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #162 -: Април 30, 2010, 11:15:02 am »
На 15 ден ясни 2 черти и то на тест правен  в 16 часа.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #163 -: Април 30, 2010, 11:39:32 am »
Здравейте мадами , може ли да ми кажете дали пункциата е с пълна упойка или пожелание като цветната снимка ? Благодаря !
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #164 -: Април 30, 2010, 11:43:20 am »
Здравейте мадами , може ли да ми кажете дали пункциата е с пълна упойка или пожелание като цветната снимка ? Благодаря !
С пълна упойка е, само на спонтанен цикъл е по желание.
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #165 -: Април 30, 2010, 11:43:50 am »
Здравейте мадами , може ли да ми кажете дали пункциата е с пълна упойка или пожелание като цветната снимка ? Благодаря !
ако е ЕЦ може и без упойка, ако си със стимулация е с упойка, особено ако имаш повечко фоликули. успех и положителен резултат ти пожелавам  :)
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #166 -: Април 30, 2010, 11:53:55 am »
Мерси за бързите отговори , а знаете ли как седи въпроса със замразяването , в смисъл ,ако имаш повече хубави яйцеклетки или ембриони дали лекаря пита пак и дали може да се уточни тогава , че аз нищо не писах в информираното съгласие . И колко струва като цена ,ако някой е правил ? Мерси !
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #167 -: Април 30, 2010, 13:44:14 pm »
mimi6e, трябва да упоменеш в информираното съгласие, че искаш да замразиш. Ако си по фонда се доплаща 200лв за една година, а по цени на клиника Малинов 400лв за една година.
Живей за мига!


*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #168 -: Април 30, 2010, 13:51:20 pm »
След като занесохте заповед от фонда в какъв период ви записаха час?
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #169 -: Април 30, 2010, 15:00:20 pm »
mimi6e, трябва да упоменеш в информираното съгласие, че искаш да замразиш. Ако си по фонда се доплаща 200лв за една година, а по цени на клиника Малинов 400лв за една година.
Desi ,мерси ,ще питам д-ра другия път като ида дали може да допълня или акушерката ,те тия съгласия май при нея седят долу.Независимо какво и колко се замразява е 200 лв. /ако си по фонда/ за една година така ли ?
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #170 -: Април 30, 2010, 15:05:59 pm »
Здравейте момичета, около 6.05. трябва да направя теста за бременност. Точно тогава са 4-те почивни дни и както се сещате не мога да го направя. От една лаборатория ми казаха, че ако ми го направят на 5.05., ще ми кажат резултатите на 10.05. Не зная какво да правя. Ако тестът е отрицателен, трябва да спра хормоните, а ако е положителен, не зная какво се прави-дали се продължава със същите или се сменят? Няма ли да е много късно да зная резултата на 10.05.? Трансферът ми беше на 21.04. На 10.05. ще е 19 ден. За колко време стават готови резултатите от такъв тест? Аз си мислех, че за няколко часа. Всички казват, че уринарният тест не е винаги точен в нашия случай.
И при мен се случи така с великденските празници. Пуснах си уринарен - един отрицателен, втори положителен и същия ден 14 след трансфера и кръвен. Резултата ми излезе след 5 дни и беше мноооооооооооого положителен. Обаждах се и на спешния телефон и ми казаха да пия всички лекарства до прегледа. Те се пият след това до началото на 8 г.с.всички и без естрофем до 13г.с. - това за лекарствата не трябва да те притеснява. Спират се само при 100% отрицателен тест.
В София резултатите стават бързо, но в провинцията зависи от лабораторията.Успех и  :bfp:!
« Последна редакция: Април 30, 2010, 15:08:33 pm от Lucky »
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #171 -: Април 30, 2010, 15:53:35 pm »
Да, mimi6e, независимо какво и колко замразяваш цената е 400лв., ако си по фонда се доплаща 200лв.
Живей за мига!


Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #172 -: Април 30, 2010, 22:22:48 pm »
maya_the_bee в София в повечето лаборатории теста става за няколко часа. Но ти ще си вече 14-15 дни след ЕТ и уринарен ще покаже със сигурност. Така че не го мисли кръвния сега. Успех.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #173 -: Април 30, 2010, 23:11:42 pm »
Момичета - да съ пуфаля :)
Обадиха ми се тази сутрин да подтвърдя прегледа!
Аййй...да му се невиди туй мойто шоу край няма...
Влязох в тоалетната без телефона - за първи път от седмица насам...
Малеее...гледам софийски номер звънял - умрях!
Набирах, набирах ...близо час...заето!
Прималя ми...Но ...разбрах се с жената -фююю...един дерт по-малко :)
Ще има ли някоя от вас на 4-ти в клиниката следобед - да си лафим, че да върви времето , а ?
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #174 -: Май 01, 2010, 10:37:39 am »
Здравейте момичета, около 6.05. трябва да направя теста за бременност. Точно тогава са 4-те почивни дни и както се сещате не мога да го направя. От една лаборатория ми казаха, че ако ми го направят на 5.05., ще ми кажат резултатите на 10.05. Не зная какво да правя. Ако тестът е отрицателен, трябва да спра хормоните, а ако е положителен, не зная какво се прави-дали се продължава със същите или се сменят? Няма ли да е много късно да зная резултата на 10.05.? Трансферът ми беше на 21.04. На 10.05. ще е 19 ден. За колко време стават готови резултатите от такъв тест? Аз си мислех, че за няколко часа. Всички казват, че уринарният тест не е винаги точен в нашия случай.
И аз, като Вали - на 15 ден (не удържах до 17-ти), вечерта в 11 (след като изчислих да не пишкам 4-5 часа) направих уринарен тест, втората черта се появи веднага и беше по-наситена от контролната. Кръвен така и не направих, не знам колко е бил. Друга сладурка, тук от форума, на 15-ти ден видя много слаба втора черта, но два дни по-късно вече бяха ясни, а кръвният й тест беше над 200. Та, според мен, вземи си 1-2 уринарни, за всеки случай. Но не спирай лекарствата, ако са отрицателни, поне не преди и кръвен тест да го потвърди със сигурност!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #175 -: Май 01, 2010, 14:05:49 pm »
Благодаря на всички, които ми отговориха. Така ще направя-на 7/8.05. ще направя уринарен да видя какво ще покаже. А на 5.05. ще дам кръв за кръвен и ще чакам резултата чак на 10.05. Умирам си от страх за резултата. Чак не искам да правя теста. Ама ще трябва. Успех на всички.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #176 -: Май 02, 2010, 22:29:10 pm »
Здравейте отново и от мен. Мина и моето лапаро и вече съм вкъщи. Мина за щастие много леко и резултатът е добър. Вас кога след лапарото ви извикаха на преглед да обсъдите инвитрото. На мен при изписването ми казаха да отида след като ми свърши кървенето от следващия цикъл. Притеснявам се дали съм разбрала правилно, защото на предишния преглед ми казаха - първия месец лапарото и веднага на следващия стимулацията за инвитрото. А така следва,че ще пропусна един цикъл. Благодаря ви предварително и от сърце желая сбъднати мечти за всички нас  :babbycarrage:
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #177 -: Май 03, 2010, 08:32:44 am »
cvetinceto, ами, лапарото минава, идва ти, свършва кървенето и отиваш на преглед. Няма как да не пропуснеш следващия цикъл - ако си по дълъг протокол и започнете веднага, ще ти сложат блокаж преди следващото кървене. Ако си по къс протокол, ще изчакате да ти дойде и на 1-ви или 2-ри ден ще отидеш на преглед за старт.
Поздрави и успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #178 -: Май 03, 2010, 09:22:09 am »
Да питам и аз нещо - доколкото знам, при дълъг протокол, блокажа се слага на 21ви ден от МЦ. В този цикъл обаче аз правих промивки, и ми предстои контролна биопсия - на 20ти ден от МЦ, т.е. резултата от нея няма как да е готов преди 21вия ден от МЦ. Означава ли това, че няма да можем да започнем стимулацията този месец, т.к. няма да е ясно дали всичко е наред при последната биопсия?
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда 3
« Отговор #179 -: Май 03, 2010, 10:04:44 am »
Здравейте момичета, около 6.05. трябва да направя теста за бременност. Точно тогава са 4-те почивни дни и както се сещате не мога да го направя. От една лаборатория ми казаха, че ако ми го направят на 5.05., ще ми кажат резултатите на 10.05. Не зная какво да правя. Ако тестът е отрицателен, трябва да спра хормоните, а ако е положителен, не зная какво се прави-дали се продължава със същите или се сменят? Няма ли да е много късно да зная резултата на 10.05.? Трансферът ми беше на 21.04. На 10.05. ще е 19 ден. За колко време стават готови резултатите от такъв тест? Аз си мислех, че за няколко часа. Всички казват, че уринарният тест не е винаги точен в нашия случай.

И на 03.05 или 04.05. да пуснеш кръвен тест, пак ще покаже. След 10-ти ден от трансфера смело можеш да направиш кръвния. Успех!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!