0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Прием на Преднизолон
« -: Юни 05, 2009, 11:28:23 am »
Здравейте, моля за малко помощ с информация, защото порових доста, но не открих това което ме интересува. От имунологичните ми изследвания излезе, че имам доста завишен титърът на антителата АА и ББ. Тъкмо щяхме да почваме стимулация за инвитро, и я отложихме. Изписаха ми Преднизолон. Проблема е, че имам две рецепти и на тях пише различно нещо. Едната е от гинеколога, другата от имунолога, уж си говориха по тел преди да ми назначат лечението - но явно някой някого не е разбрал. На едната пише Преднизолон 5мг 2х2 - а на другата Преднизолон F 0,5мг 2х2
Аз обаче не съм забелязала веднага и си купих Преднизолон Ф, изпих една опаковка и когато отидох да си купя втората с другата рецепта - установих, че имам проблем.
Моля ви ако някой може да ми помогне - каква е разликата между двата препарата и дали е много фатално? Ще питам в понеделник имуноложката, но до тогава все пак - много се притеснявам да не съм объркала лекарствата.
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #1 -: Юни 05, 2009, 12:13:46 pm »
Според мен правилната рецепта е тази, която ти си изпълнила- Преднизолон F 0,5мг 2x2 общо 2мг дневно, защото Преднизолон от 5мг е много по-силен и при дозировка от 2x2 ще се съберат 20мг, а това е огромна доза. Успокой се, по-добре е, че не си пила по-голямата доза, защото тогава щеше да разберш и сама, по страничните ефекти, че нещо е объркано. Попитай лекаря си също за това, как да спреш приема на този препарат, защото той не се спира от раз, а по схема с намаляваща доза.
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #2 -: Юни 05, 2009, 12:46:19 pm »
 Мисля , че не си объркала лекарствата. И аз съм пила Преднизолон Ф .
 Консултирай се с лекаря си все пак.
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #3 -: Юни 05, 2009, 15:32:23 pm »
Аз съм на преднизолон. Момичета колко време го пихте и за какъв, на мен ми е за антителата на щитовидната.


*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #4 -: Юни 05, 2009, 17:05:21 pm »
Аз изпих вече една опаковка и половина(около 2 седмици са това) и в началото се чувствах много зле от него - виеше ми се свят, гадеше ми се, всичко ми беше като на сън, постоянно ме унасяше, не ми се ядеше...
Обаче след първата седмица - като ме подхвана един глад, сега постоянно съм гладна и все за това мисля. Ставам вечер да хапвам допълнително... ужасно е и се чувствам като подута. Другите оплаквания ми отшумяха. И изведнъж като разбрах, че имало два различни вида Преднизолон - и то с различни активни съставки се изплаших, какво ли съм забъркала.
На мен имуноложката ми каза, че ще го пия доста дълго време, дори и при настъпване на бременност, да съм подготвена. Няма да се спира, а постепенно ще се намалява когато се стигне до там. Ох, голяма съм шматка нали?
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #5 -: Юни 05, 2009, 17:22:31 pm »
според мен си ги объркала. възможно най-бързо изясни въпроса защото е важно.
като усещания са еднакви. и от двете ще се чувстваш като вечно гладен второ качество човек...като всичко останало обаче са различни.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #6 -: Юни 05, 2009, 21:34:02 pm »
И аз като Фаталчето по време на трансфера пиех Преднизолон Ф
*
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #7 -: Юни 06, 2009, 00:28:48 am »
Vickson,на мен досега са ми назначавали само Преднизолон 5мг-при едната процедура 2х2табл.Ендокринолога не беше съгласен с дозата,която ми определи имуноложката.С Хашимото съм и много имунологични отклонения.След това са ми го назначавали 2х1табл.Някои лекари предпочитат Преднизолон Ф,но уж той е с по-малък потенциал.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #8 -: Юни 06, 2009, 12:07:35 pm »
кой ендокринолог не беше съгласен
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #9 -: Юни 06, 2009, 18:55:13 pm »
И аз като Фаталчето по време на трансфера пиех Преднизолон Ф
Аз по време на стимулацията и след трансфера не съм пила Преднизолон Ф.
 Пих близо половин година , когато правех стимулациите за инсеминациите.
За ИКСИто май забравиха да ми го включат...
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #10 -: Юни 06, 2009, 20:40:25 pm »
и при мен беше Преднизолон F - 1 таб/дн, но без да имам имунологичен проблем, а по-скоро превантивно. Не съм имала никакви неприятни усещания.


*
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #11 -: Юни 06, 2009, 22:03:42 pm »
и при мен беше Преднизолон F - 1 таб/дн, но без да имам имунологичен проблем, а по-скоро превантивно. Не съм имала никакви неприятни усещания.
И аз така.Пиех го след инсеминацията.
*
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #12 -: Юни 07, 2009, 13:17:40 pm »
Лили,д-р Тодорова не беше съгласна с тази доза на Преднизолон 5мг-2х2тб.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #13 -: Юни 08, 2009, 00:42:39 am »
странно. и аз съм била на тази доза но на мен не ми е възразявала. явно като във всичко друго и тук лечението е спрямо конкретния случай.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #14 -: Юни 08, 2009, 18:50:28 pm »
Моята терапия е на такава система преднизолон 10дни 3х1т., 10дни 2х1т., и поддържаща доза след това по 1т. Вече го пия 13 ден и нямам проблеми с апетита, но от няколко дни вечер се събуждам много изпотена и е някакъв кошмар, никога не съм се потила така, явно всеки  някъде го избива…


Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #15 -: Юни 10, 2009, 23:42:11 pm »
Момичета, д-р Стаменов ми изписа Преднизолон 5мг 2х1 таблетка. Днес ми е 21 ден от МЦ и ми инжектираха Декапептил - ще започвам стимулация по дълъг протокол. До тук добре ама не разбрах кога трябва да започна да го пия?! Останах с впечатлението че каза от 17 ден /ако е така защо не ми написа рецептата след 14 дни когато се съм пак при него!?!?/
Благодаря предварително!
*
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #16 -: Юни 11, 2009, 01:52:08 am »
Спомням си, че видовете преднизолони имаха общо с това, кой е по силен. Най-слабия е преднизолона, аз бях на него през цялата бременност, преднизолон ф е малко по-силен, забравих обаче как се казва най-силния. Ако не се лъжа Фреш бриз беше на него.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #17 -: Юни 11, 2009, 12:41:37 pm »
Моята терапия е на такава система преднизолон 10дни 3х1т., 10дни 2х1т., и поддържаща доза след това по 1т. Вече го пия 13 ден и нямам проблеми с апетита, но от няколко дни вечер се събуждам много изпотена и е някакъв кошмар, никога не съм се потила така, явно всеки  някъде го избива…
Илиана, а друго нещо вземаш ли? В стимулация ли си? Потенето може да е от други лекарства. Аз, например, се потях от декапептила - направо си беше кошмар, както казваш и се преобличах по 2 пъти на нощ.


Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #18 -: Юни 11, 2009, 13:08:18 pm »
 Докато пиех Преднизолон Ф основните ми проблеми бяха неутолимия апетит и изпотяването. Също се преобличах по няколко пъти на нощ.
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #19 -: Юни 11, 2009, 15:14:13 pm »
Момичета, д-р Стаменов ми изписа Преднизолон 5мг 2х1 таблетка. Днес ми е 21 ден от МЦ и ми инжектираха Декапептил - ще започвам стимулация по дълъг протокол. До тук добре ама не разбрах кога трябва да започна да го пия?! Останах с впечатлението че каза от 17 ден /ако е така защо не ми написа рецептата след 14 дни когато се съм пак при него!?!?/
Благодаря предварително!
Преднизолона е противовъзпалително лекарство,така че можеш да почнеш да си го пиеш от сега,при мен е само вечер и се скъсвам да пишкам.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.