0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Прием на Преднизолон
« -: Юни 05, 2009, 11:28:23 am »
Здравейте, моля за малко помощ с информация, защото порових доста, но не открих това което ме интересува. От имунологичните ми изследвания излезе, че имам доста завишен титърът на антителата АА и ББ. Тъкмо щяхме да почваме стимулация за инвитро, и я отложихме. Изписаха ми Преднизолон. Проблема е, че имам две рецепти и на тях пише различно нещо. Едната е от гинеколога, другата от имунолога, уж си говориха по тел преди да ми назначат лечението - но явно някой някого не е разбрал. На едната пише Преднизолон 5мг 2х2 - а на другата Преднизолон F 0,5мг 2х2
Аз обаче не съм забелязала веднага и си купих Преднизолон Ф, изпих една опаковка и когато отидох да си купя втората с другата рецепта - установих, че имам проблем.
Моля ви ако някой може да ми помогне - каква е разликата между двата препарата и дали е много фатално? Ще питам в понеделник имуноложката, но до тогава все пак - много се притеснявам да не съм объркала лекарствата.
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #1 -: Юни 05, 2009, 12:13:46 pm »
Според мен правилната рецепта е тази, която ти си изпълнила- Преднизолон F 0,5мг 2x2 общо 2мг дневно, защото Преднизолон от 5мг е много по-силен и при дозировка от 2x2 ще се съберат 20мг, а това е огромна доза. Успокой се, по-добре е, че не си пила по-голямата доза, защото тогава щеше да разберш и сама, по страничните ефекти, че нещо е объркано. Попитай лекаря си също за това, как да спреш приема на този препарат, защото той не се спира от раз, а по схема с намаляваща доза.
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #2 -: Юни 05, 2009, 12:46:19 pm »
 Мисля , че не си объркала лекарствата. И аз съм пила Преднизолон Ф .
 Консултирай се с лекаря си все пак.
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #3 -: Юни 05, 2009, 15:32:23 pm »
Аз съм на преднизолон. Момичета колко време го пихте и за какъв, на мен ми е за антителата на щитовидната.


*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #4 -: Юни 05, 2009, 17:05:21 pm »
Аз изпих вече една опаковка и половина(около 2 седмици са това) и в началото се чувствах много зле от него - виеше ми се свят, гадеше ми се, всичко ми беше като на сън, постоянно ме унасяше, не ми се ядеше...
Обаче след първата седмица - като ме подхвана един глад, сега постоянно съм гладна и все за това мисля. Ставам вечер да хапвам допълнително... ужасно е и се чувствам като подута. Другите оплаквания ми отшумяха. И изведнъж като разбрах, че имало два различни вида Преднизолон - и то с различни активни съставки се изплаших, какво ли съм забъркала.
На мен имуноложката ми каза, че ще го пия доста дълго време, дори и при настъпване на бременност, да съм подготвена. Няма да се спира, а постепенно ще се намалява когато се стигне до там. Ох, голяма съм шматка нали?
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #5 -: Юни 05, 2009, 17:22:31 pm »
според мен си ги объркала. възможно най-бързо изясни въпроса защото е важно.
като усещания са еднакви. и от двете ще се чувстваш като вечно гладен второ качество човек...като всичко останало обаче са различни.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #6 -: Юни 05, 2009, 21:34:02 pm »
И аз като Фаталчето по време на трансфера пиех Преднизолон Ф
*
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #7 -: Юни 06, 2009, 00:28:48 am »
Vickson,на мен досега са ми назначавали само Преднизолон 5мг-при едната процедура 2х2табл.Ендокринолога не беше съгласен с дозата,която ми определи имуноложката.С Хашимото съм и много имунологични отклонения.След това са ми го назначавали 2х1табл.Някои лекари предпочитат Преднизолон Ф,но уж той е с по-малък потенциал.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #8 -: Юни 06, 2009, 12:07:35 pm »
кой ендокринолог не беше съгласен
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #9 -: Юни 06, 2009, 18:55:13 pm »
И аз като Фаталчето по време на трансфера пиех Преднизолон Ф
Аз по време на стимулацията и след трансфера не съм пила Преднизолон Ф.
 Пих близо половин година , когато правех стимулациите за инсеминациите.
За ИКСИто май забравиха да ми го включат...
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #10 -: Юни 06, 2009, 20:40:25 pm »
и при мен беше Преднизолон F - 1 таб/дн, но без да имам имунологичен проблем, а по-скоро превантивно. Не съм имала никакви неприятни усещания.


*
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #11 -: Юни 06, 2009, 22:03:42 pm »
и при мен беше Преднизолон F - 1 таб/дн, но без да имам имунологичен проблем, а по-скоро превантивно. Не съм имала никакви неприятни усещания.
И аз така.Пиех го след инсеминацията.
*
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #12 -: Юни 07, 2009, 13:17:40 pm »
Лили,д-р Тодорова не беше съгласна с тази доза на Преднизолон 5мг-2х2тб.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #13 -: Юни 08, 2009, 00:42:39 am »
странно. и аз съм била на тази доза но на мен не ми е възразявала. явно като във всичко друго и тук лечението е спрямо конкретния случай.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #14 -: Юни 08, 2009, 18:50:28 pm »
Моята терапия е на такава система преднизолон 10дни 3х1т., 10дни 2х1т., и поддържаща доза след това по 1т. Вече го пия 13 ден и нямам проблеми с апетита, но от няколко дни вечер се събуждам много изпотена и е някакъв кошмар, никога не съм се потила така, явно всеки  някъде го избива…


Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #15 -: Юни 10, 2009, 23:42:11 pm »
Момичета, д-р Стаменов ми изписа Преднизолон 5мг 2х1 таблетка. Днес ми е 21 ден от МЦ и ми инжектираха Декапептил - ще започвам стимулация по дълъг протокол. До тук добре ама не разбрах кога трябва да започна да го пия?! Останах с впечатлението че каза от 17 ден /ако е така защо не ми написа рецептата след 14 дни когато се съм пак при него!?!?/
Благодаря предварително!
*
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #16 -: Юни 11, 2009, 01:52:08 am »
Спомням си, че видовете преднизолони имаха общо с това, кой е по силен. Най-слабия е преднизолона, аз бях на него през цялата бременност, преднизолон ф е малко по-силен, забравих обаче как се казва най-силния. Ако не се лъжа Фреш бриз беше на него.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #17 -: Юни 11, 2009, 12:41:37 pm »
Моята терапия е на такава система преднизолон 10дни 3х1т., 10дни 2х1т., и поддържаща доза след това по 1т. Вече го пия 13 ден и нямам проблеми с апетита, но от няколко дни вечер се събуждам много изпотена и е някакъв кошмар, никога не съм се потила така, явно всеки  някъде го избива…
Илиана, а друго нещо вземаш ли? В стимулация ли си? Потенето може да е от други лекарства. Аз, например, се потях от декапептила - направо си беше кошмар, както казваш и се преобличах по 2 пъти на нощ.


Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #18 -: Юни 11, 2009, 13:08:18 pm »
 Докато пиех Преднизолон Ф основните ми проблеми бяха неутолимия апетит и изпотяването. Също се преобличах по няколко пъти на нощ.
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #19 -: Юни 11, 2009, 15:14:13 pm »
Момичета, д-р Стаменов ми изписа Преднизолон 5мг 2х1 таблетка. Днес ми е 21 ден от МЦ и ми инжектираха Декапептил - ще започвам стимулация по дълъг протокол. До тук добре ама не разбрах кога трябва да започна да го пия?! Останах с впечатлението че каза от 17 ден /ако е така защо не ми написа рецептата след 14 дни когато се съм пак при него!?!?/
Благодаря предварително!
Преднизолона е противовъзпалително лекарство,така че можеш да почнеш да си го пиеш от сега,при мен е само вечер и се скъсвам да пишкам.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #20 -: Юни 11, 2009, 16:13:56 pm »
bebe_2009 , не съм в стимулация, взимам го заради високи антитела ТАТ и МАТ.


*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #21 -: Юни 11, 2009, 17:16:59 pm »
Извинете, че не ви информирах по-рано, но бях в командировка.
Значи при мен объркването е факт. Пила съм грешното лекарство, добре че по-слабото.
Изписан ми е Преднизолон (Актавис) 5 мг 2х2т. на ден.
Аз съм пила Преднизолон Ф 0,5мг 2х2т. на ден.
Не знам от къде дойде това объркване, но важното е установих грешката и вече пия правилното лекарство.
А иначе за странични ефекти - освен постоянния глад и безсъние, много често пишкам...   :?
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #22 -: Юни 11, 2009, 18:53:01 pm »
И аз много често пишкам и вечер ставам поне веднъж. Това за пишкането беше още от първия ден и безсъние няколко вечери. После безсънието отмина и след няколко спокойно нощи се почна с потенето, като сега съм така всяка вечер. Знам че много се напълнява и запича стомаха, но аз съм на режим и поне с това нямам проблем за сега...


Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #23 -: Юни 11, 2009, 21:56:50 pm »
Преднизолона е противовъзпалително лекарство,така че можеш да почнеш да си го пиеш от сега,при мен е само вечер и се скъсвам да пишкам.
Благодаря! :balk_602: Ще послушам съвета ти!
Желая ти много късмет!
*
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #24 -: Юни 12, 2009, 10:42:57 am »
Illiana 76,би ли казала какви са стойностите на антителата при теб?
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #25 -: Юни 12, 2009, 19:11:38 pm »
ТАТ-620 МАТ-471 доста са  :(


Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #26 -: Юни 16, 2009, 18:08:10 pm »
Имам едно питане - колко време пихте приднизолон ?


*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #27 -: Юни 16, 2009, 18:45:52 pm »
На мен ми го изписаха заради повишени антитела. Казаха, че ще го пия през цялото време до стимуляцията, при евентуална бременност до края. Можело да се променят само дозите, но да се подготвя, че ще го пия доста дълго време.
*

    J.R.

Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #28 -: Юни 17, 2009, 13:33:02 pm »
направете си графика така, че да вземате преднизолон сутрин около 9 и след обяд не по-късно от 16 ч.
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #29 -: Юни 17, 2009, 13:52:17 pm »
Аз вече минах на 1т. на ден. Чудех се кога да го пия и го взимам на обяд, така ми се стори най-правилно. Има ли някой който го пие така ?


*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #30 -: Юни 17, 2009, 17:24:12 pm »
пий го сутринта
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #31 -: Юни 17, 2009, 21:31:32 pm »
здравейте момичета, бременна съм в почти 8 г.с. и съм с Хашимото, съответно и с високи ТАТ и МАТ, които антитела в момента са много високи ТАТ-1250; МАТ-590.
Вчера д-р Тодорова ми изписа преднизолон 5мг по 1 т. вечер в комбинация с метформин за засилване на метоболизма. Веднага ги купих, обаче като прочетох листовката особено на преднизолона изпаднах в ужас  8O и не го пих. Днес звъннах на гинеколожката и тя ме посъветва също да го започвам веднага, за да не стане беля... страх ме е и за плода...... osi_14
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #32 -: Юни 18, 2009, 13:26:14 pm »
Започвай да го пиеш без да се бавиш… На плода няма да навреди, това е ниска доза, но антителата са по вредни. Аз гоня забременяване и също съм с високи антитела, вече го пия от почти 1 месец, като почнах от 3х1т., а сега съм на 1 на ден.
Да те попитам  с какви стойности на антителата забременя ?
Лили от днес го пия сутрин


*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #33 -: Юни 18, 2009, 15:01:24 pm »
 :)
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #34 -: Юни 18, 2009, 18:02:59 pm »
iliana76 с много високи нива на антителата забременях- ТАТ -1003, МАТ-307, сега, както съм писала са още по-високи заради бременността и много ме е страх да не стане някоя беля.....снощи го започнах Преднизолона + Метформин по половин таблетка за метаболизма, дано да има ефект, че ако ще се наложи да правя вливания с Имуновенин, като първоначално ще влея 40 ампули, а като знам колко е скъп, главата ме заболява, дано да не се стигне до там
« Последна редакция: Юни 18, 2009, 18:05:48 pm от Shana »
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #35 -: Юни 18, 2009, 23:59:16 pm »
Споко хора, живее се и с прием на Преднизолон! /Е, аз пия Преднизолон Ф, де/
Пия го вече 1/2 година :( заради завишени андрогени. В началото бях ужасена, но сега така съм свикнала с приема му, че не ми прави впечатление...И да има странични ефекти за сега не ги усещам...
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #36 -: Юни 19, 2009, 00:23:46 am »
Shana, хубаво е че си напред в седмиците и всичко е наред, сега си пий предизолона и всичко което са ти дали и вероятно няма да имаш проблеми. Ако кажат имуновенин ще трябва да го вливаш, няма как просто компромис не бива, че излизат по скъпо после...И най важното е да си спокойна osi_9
Аз да се похваля антителата са ми паднали за 25дни значително...
ТАТ 620>258 и МАТ 470>128 само ТСХ1,78>5,46 е скочило, но него лесно ще го вкарам в норма..


Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #37 -: Юни 19, 2009, 12:08:59 pm »
iliana76 браво, много се радвам, дано и при мен да има същия резултат, вече се поуспокоих, виждам че много бъдещи мами са на подобна терапия. За едни жени бременността е даденост и въобще не й обръщат внимание, а за много други измъчен начин, труден и трънлив път към нещото, което трябва да ти осмисли живота  osi_8  иначе ТСХ при мен в момента е 2,2, което е горе-долу добре, по принцип за бременни трябва да е по-ниско, ама аз се чувствам добре и казах на Тодорова, че по висока доза Еутирокс от 25 не мисля че ще пия, тя каза поне да ги редувам, но от 50 получавам адско сърцебиене. Четох тук из нета, че жени забременяват без проблем с ТСХ 6,00 дори поддържали през бремменност по високи стойности на хормоните и раждали здрави бебоци, но все пак не трябва да се рискува. ТСХ + Ф4 влияят на интелектуалното развитие на плода в ранните месеци от бременността, така че всичко е пак си е Божа работа и строго индивидуално.  :wink:
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #38 -: Юни 22, 2009, 15:45:10 pm »
Здравейте! Вижте какво намерих:http://www.bulpress.net/article/3299
Някой пробвало ли е такова нещо?
Аз съм с Хашимото и мн.големи стоиности ТАТ-1062 и МАТ-698 :?ТСХ-2,2
Д-р.Начев не ми е назначил нищо за пиене :?, а д-р.Тодорова ми назначи само аспирин протект и Лимфомиозот 3х10капки/ден.
Ще се радвам да споделите мненията по въпроса с алтернативите и дали някои са забременили и родили с такива стойности като мойте :oop
ПП: Shana,успех, късмет и накрая  :babyflips: :babyflips:пожелавам!

Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #39 -: Юни 22, 2009, 23:07:01 pm »
Благодаря ти Ваня,дай Боже!!!!!

За тази импулсна терапия много се изписа напоследък, само че аз лично не съм чула някой да се е излекувал с нея, според мен тва си е пак някакъв вид самореклама. Доколкото знам въпросната импулсна терапия излиза 1800 лева, а всъщност нищо не струва, въпросните двама лекари Николов и Атанасов си предлагат масово хранителните добавки, които са безбожно скъпи. Иначе самата терапия и разрез на небцето и после ти давали водка за дезинфекция, това ми звучи меко казано несериозно. И какви са тези глупости, които пише за заместителните хормони, познавам две жени, които от 20 години нямат щитовидни жлези и пият хормони, а са си живи и здрави и работоспособни на 100 % - това е самореклама, поредната демагогия в интернет-пространството. Това си е моето мнение разбира се и не го налагам на никого.
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #40 -: Юни 23, 2009, 14:55:05 pm »
Здравейте отново, искам да споделя с Вас, че откакто пия преднизолона нещо ми изчезнаха симпомите на бременна, гърдите все още ме болят, обаче не ми се гади вече, имам много енергия и сили ХМ,отново ми се хапва всичко, преди не ми се ядеше месо, много странно, днес ще ходя до лекарката да го видим на ехото....но каквото и да е станало ще се опитам да приема нещата откъм разумната им страна и да не се стресирам, следващия път ще стане. ТАТ и МАТ са ми мн високи, то направо ужасно високи, може и те да са направили някоя беля, дано да си въобразявам де и всичко да е наред. Ще пиша непременно  :wink:
*
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #41 -: Юни 23, 2009, 17:34:16 pm »
Аз ти стискам палци Shana и ти пожелавам късмет!
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #42 -: Юни 24, 2009, 10:55:45 am »
здравейте момичета, охххх живо е, дори е пораснало малко, видях му главата, преднилозона подтискал симптомите, защото от своя страна пък подтискал функцията на хипофизата, но видя странни контракции в матката / аз между другото усещам леки тъпи болки от 1-2 дена, на моменти и по силни/, които не й харесаха, изписа ми но-шпа и ме посъветва да си взема болничен за 10-на дена и да си лежа, та това е в общи линии. Лек и усмихнат ден на всички
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #43 -: Юни 30, 2009, 16:16:35 pm »
здравейте, тук май само аз пиша вече  :lol:

искам да питам как да намалявам дозата на преднизолона, че ми остана още малко по 1/2 хап ли???? и откога, в смисъл колко дни преди последния прием???
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #44 -: Юни 30, 2009, 17:51:24 pm »
Само доктор може да ти каже как и по колко да го намалиш зада не навредиш на плода и на себе си. Търси по-често лекарско мнение, а не форумско.
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #45 -: Юли 09, 2009, 16:06:00 pm »
ехо, къде сте.....
говорих с Тодорова и сега пия ПРеднизолона през вечер, докато свърши напълно опаковката. Иначе странични ефекти аз нямах между другото, въпреки че в началото бях много ужасена от това което прочетох в листовката, освен дребни като често пишкане, не напълнях и не се подух, може би защото ми е ниска дозата. В неделя ми е последното хапче и в понеделник ще тичам до лабораторията да пускам скапаните антитела, дано да са спаднали поне малко  :crossfingers:

ще ви информирам какви са стойностите  :P
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #46 -: Юли 11, 2009, 15:44:49 pm »
Стискам палци  :balk_602:


*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #47 -: Януари 30, 2010, 21:18:57 pm »
Shana, дано случайно надникнеш в темата! :D До кой месец пи преднизолона!?
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #48 -: Април 24, 2010, 10:59:37 am »
Аз миналата година пих Преднизолон 5 мг.около месец и половина и доста ми свали антителата - ТАТ от 1400 - на 17, а МАТ - от 350 на 57.
Но след това постепенно ги вдигнах и в момента и двете са окоро 100 и нещо.
Сега пак започнах терапията с Преднизолон, защото ми предстой пак опит.
Предписан ми е вечер, но аз го пия сутрин, защото така пише и на листовката, а и за да не ставам често нощем да пишкам, че после няма заспиване.
Чувствам обаче голям глад от него и едвам се удържам. :hungry:
За сега не са ми казали колко време да пия, а и аз забравих да питам.  
« Последна редакция: Април 24, 2010, 12:25:45 pm от kartiche »
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #49 -: Април 24, 2010, 12:23:22 pm »
Аз пиех преднизолон до 12 г.с. и го спрях по схема заедно с утрогестана.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #50 -: Април 29, 2010, 09:58:21 am »
ехо, къде сте.....
говорих с Тодорова и сега пия ПРеднизолона през вечер, докато свърши напълно опаковката. Иначе странични ефекти аз нямах между другото, въпреки че в началото бях много ужасена от това което прочетох в листовката, освен дребни като често пишкане, не напълнях и не се подух, може би защото ми е ниска дозата. В неделя ми е последното хапче и в понеделник ще тичам до лабораторията да пускам скапаните антитела, дано да са спаднали поне малко  :crossfingers:

ще ви информирам какви са стойностите  :P
Аз все още си пия преднизолона по 10 мг. Това, което обаче исках за споделя е, че се учудвам, че пиеш преднизолона вечер-пика на кортизон в организма е сутрин и следобяд. Мен лично изрично ме предупредиха, че най-добре е да се приема сутрин. Не налагам мнение просто доколкото ми е казано времето на приема е много важно. Консултирай се с лекуващата лекарка-просто съвет :)
[/url]