0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #20 -: Юни 11, 2009, 16:13:56 pm »
bebe_2009 , не съм в стимулация, взимам го заради високи антитела ТАТ и МАТ.


*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #21 -: Юни 11, 2009, 17:16:59 pm »
Извинете, че не ви информирах по-рано, но бях в командировка.
Значи при мен объркването е факт. Пила съм грешното лекарство, добре че по-слабото.
Изписан ми е Преднизолон (Актавис) 5 мг 2х2т. на ден.
Аз съм пила Преднизолон Ф 0,5мг 2х2т. на ден.
Не знам от къде дойде това объркване, но важното е установих грешката и вече пия правилното лекарство.
А иначе за странични ефекти - освен постоянния глад и безсъние, много често пишкам...   :?
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #22 -: Юни 11, 2009, 18:53:01 pm »
И аз много често пишкам и вечер ставам поне веднъж. Това за пишкането беше още от първия ден и безсъние няколко вечери. После безсънието отмина и след няколко спокойно нощи се почна с потенето, като сега съм така всяка вечер. Знам че много се напълнява и запича стомаха, но аз съм на режим и поне с това нямам проблем за сега...


Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #23 -: Юни 11, 2009, 21:56:50 pm »
Преднизолона е противовъзпалително лекарство,така че можеш да почнеш да си го пиеш от сега,при мен е само вечер и се скъсвам да пишкам.
Благодаря! :balk_602: Ще послушам съвета ти!
Желая ти много късмет!
*
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #24 -: Юни 12, 2009, 10:42:57 am »
Illiana 76,би ли казала какви са стойностите на антителата при теб?
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #25 -: Юни 12, 2009, 19:11:38 pm »
ТАТ-620 МАТ-471 доста са  :(


Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #26 -: Юни 16, 2009, 18:08:10 pm »
Имам едно питане - колко време пихте приднизолон ?


*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #27 -: Юни 16, 2009, 18:45:52 pm »
На мен ми го изписаха заради повишени антитела. Казаха, че ще го пия през цялото време до стимуляцията, при евентуална бременност до края. Можело да се променят само дозите, но да се подготвя, че ще го пия доста дълго време.
*

    J.R.

Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #28 -: Юни 17, 2009, 13:33:02 pm »
направете си графика така, че да вземате преднизолон сутрин около 9 и след обяд не по-късно от 16 ч.
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #29 -: Юни 17, 2009, 13:52:17 pm »
Аз вече минах на 1т. на ден. Чудех се кога да го пия и го взимам на обяд, така ми се стори най-правилно. Има ли някой който го пие така ?


*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #30 -: Юни 17, 2009, 17:24:12 pm »
пий го сутринта
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #31 -: Юни 17, 2009, 21:31:32 pm »
здравейте момичета, бременна съм в почти 8 г.с. и съм с Хашимото, съответно и с високи ТАТ и МАТ, които антитела в момента са много високи ТАТ-1250; МАТ-590.
Вчера д-р Тодорова ми изписа преднизолон 5мг по 1 т. вечер в комбинация с метформин за засилване на метоболизма. Веднага ги купих, обаче като прочетох листовката особено на преднизолона изпаднах в ужас  8O и не го пих. Днес звъннах на гинеколожката и тя ме посъветва също да го започвам веднага, за да не стане беля... страх ме е и за плода...... osi_14
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #32 -: Юни 18, 2009, 13:26:14 pm »
Започвай да го пиеш без да се бавиш… На плода няма да навреди, това е ниска доза, но антителата са по вредни. Аз гоня забременяване и също съм с високи антитела, вече го пия от почти 1 месец, като почнах от 3х1т., а сега съм на 1 на ден.
Да те попитам  с какви стойности на антителата забременя ?
Лили от днес го пия сутрин


*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #33 -: Юни 18, 2009, 15:01:24 pm »
 :)
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #34 -: Юни 18, 2009, 18:02:59 pm »
iliana76 с много високи нива на антителата забременях- ТАТ -1003, МАТ-307, сега, както съм писала са още по-високи заради бременността и много ме е страх да не стане някоя беля.....снощи го започнах Преднизолона + Метформин по половин таблетка за метаболизма, дано да има ефект, че ако ще се наложи да правя вливания с Имуновенин, като първоначално ще влея 40 ампули, а като знам колко е скъп, главата ме заболява, дано да не се стигне до там
« Последна редакция: Юни 18, 2009, 18:05:48 pm от Shana »
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #35 -: Юни 18, 2009, 23:59:16 pm »
Споко хора, живее се и с прием на Преднизолон! /Е, аз пия Преднизолон Ф, де/
Пия го вече 1/2 година :( заради завишени андрогени. В началото бях ужасена, но сега така съм свикнала с приема му, че не ми прави впечатление...И да има странични ефекти за сега не ги усещам...
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #36 -: Юни 19, 2009, 00:23:46 am »
Shana, хубаво е че си напред в седмиците и всичко е наред, сега си пий предизолона и всичко което са ти дали и вероятно няма да имаш проблеми. Ако кажат имуновенин ще трябва да го вливаш, няма как просто компромис не бива, че излизат по скъпо после...И най важното е да си спокойна osi_9
Аз да се похваля антителата са ми паднали за 25дни значително...
ТАТ 620>258 и МАТ 470>128 само ТСХ1,78>5,46 е скочило, но него лесно ще го вкарам в норма..


Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #37 -: Юни 19, 2009, 12:08:59 pm »
iliana76 браво, много се радвам, дано и при мен да има същия резултат, вече се поуспокоих, виждам че много бъдещи мами са на подобна терапия. За едни жени бременността е даденост и въобще не й обръщат внимание, а за много други измъчен начин, труден и трънлив път към нещото, което трябва да ти осмисли живота  osi_8  иначе ТСХ при мен в момента е 2,2, което е горе-долу добре, по принцип за бременни трябва да е по-ниско, ама аз се чувствам добре и казах на Тодорова, че по висока доза Еутирокс от 25 не мисля че ще пия, тя каза поне да ги редувам, но от 50 получавам адско сърцебиене. Четох тук из нета, че жени забременяват без проблем с ТСХ 6,00 дори поддържали през бремменност по високи стойности на хормоните и раждали здрави бебоци, но все пак не трябва да се рискува. ТСХ + Ф4 влияят на интелектуалното развитие на плода в ранните месеци от бременността, така че всичко е пак си е Божа работа и строго индивидуално.  :wink:
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #38 -: Юни 22, 2009, 15:45:10 pm »
Здравейте! Вижте какво намерих:http://www.bulpress.net/article/3299
Някой пробвало ли е такова нещо?
Аз съм с Хашимото и мн.големи стоиности ТАТ-1062 и МАТ-698 :?ТСХ-2,2
Д-р.Начев не ми е назначил нищо за пиене :?, а д-р.Тодорова ми назначи само аспирин протект и Лимфомиозот 3х10капки/ден.
Ще се радвам да споделите мненията по въпроса с алтернативите и дали някои са забременили и родили с такива стойности като мойте :oop
ПП: Shana,успех, късмет и накрая  :babyflips: :babyflips:пожелавам!

Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #39 -: Юни 22, 2009, 23:07:01 pm »
Благодаря ти Ваня,дай Боже!!!!!

За тази импулсна терапия много се изписа напоследък, само че аз лично не съм чула някой да се е излекувал с нея, според мен тва си е пак някакъв вид самореклама. Доколкото знам въпросната импулсна терапия излиза 1800 лева, а всъщност нищо не струва, въпросните двама лекари Николов и Атанасов си предлагат масово хранителните добавки, които са безбожно скъпи. Иначе самата терапия и разрез на небцето и после ти давали водка за дезинфекция, това ми звучи меко казано несериозно. И какви са тези глупости, които пише за заместителните хормони, познавам две жени, които от 20 години нямат щитовидни жлези и пият хормони, а са си живи и здрави и работоспособни на 100 % - това е самореклама, поредната демагогия в интернет-пространството. Това си е моето мнение разбира се и не го налагам на никого.