0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #40 -: Юни 23, 2009, 14:55:05 pm »
Здравейте отново, искам да споделя с Вас, че откакто пия преднизолона нещо ми изчезнаха симпомите на бременна, гърдите все още ме болят, обаче не ми се гади вече, имам много енергия и сили ХМ,отново ми се хапва всичко, преди не ми се ядеше месо, много странно, днес ще ходя до лекарката да го видим на ехото....но каквото и да е станало ще се опитам да приема нещата откъм разумната им страна и да не се стресирам, следващия път ще стане. ТАТ и МАТ са ми мн високи, то направо ужасно високи, може и те да са направили някоя беля, дано да си въобразявам де и всичко да е наред. Ще пиша непременно  :wink:
*
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #41 -: Юни 23, 2009, 17:34:16 pm »
Аз ти стискам палци Shana и ти пожелавам късмет!
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #42 -: Юни 24, 2009, 10:55:45 am »
здравейте момичета, охххх живо е, дори е пораснало малко, видях му главата, преднилозона подтискал симптомите, защото от своя страна пък подтискал функцията на хипофизата, но видя странни контракции в матката / аз между другото усещам леки тъпи болки от 1-2 дена, на моменти и по силни/, които не й харесаха, изписа ми но-шпа и ме посъветва да си взема болничен за 10-на дена и да си лежа, та това е в общи линии. Лек и усмихнат ден на всички
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #43 -: Юни 30, 2009, 16:16:35 pm »
здравейте, тук май само аз пиша вече  :lol:

искам да питам как да намалявам дозата на преднизолона, че ми остана още малко по 1/2 хап ли???? и откога, в смисъл колко дни преди последния прием???
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #44 -: Юни 30, 2009, 17:51:24 pm »
Само доктор може да ти каже как и по колко да го намалиш зада не навредиш на плода и на себе си. Търси по-често лекарско мнение, а не форумско.
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #45 -: Юли 09, 2009, 16:06:00 pm »
ехо, къде сте.....
говорих с Тодорова и сега пия ПРеднизолона през вечер, докато свърши напълно опаковката. Иначе странични ефекти аз нямах между другото, въпреки че в началото бях много ужасена от това което прочетох в листовката, освен дребни като често пишкане, не напълнях и не се подух, може би защото ми е ниска дозата. В неделя ми е последното хапче и в понеделник ще тичам до лабораторията да пускам скапаните антитела, дано да са спаднали поне малко  :crossfingers:

ще ви информирам какви са стойностите  :P
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #46 -: Юли 11, 2009, 15:44:49 pm »
Стискам палци  :balk_602:


*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #47 -: Януари 30, 2010, 21:18:57 pm »
Shana, дано случайно надникнеш в темата! :D До кой месец пи преднизолона!?
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #48 -: Април 24, 2010, 10:59:37 am »
Аз миналата година пих Преднизолон 5 мг.около месец и половина и доста ми свали антителата - ТАТ от 1400 - на 17, а МАТ - от 350 на 57.
Но след това постепенно ги вдигнах и в момента и двете са окоро 100 и нещо.
Сега пак започнах терапията с Преднизолон, защото ми предстой пак опит.
Предписан ми е вечер, но аз го пия сутрин, защото така пише и на листовката, а и за да не ставам често нощем да пишкам, че после няма заспиване.
Чувствам обаче голям глад от него и едвам се удържам. :hungry:
За сега не са ми казали колко време да пия, а и аз забравих да питам.  
« Последна редакция: Април 24, 2010, 12:25:45 pm от kartiche »
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #49 -: Април 24, 2010, 12:23:22 pm »
Аз пиех преднизолон до 12 г.с. и го спрях по схема заедно с утрогестана.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Прием на Преднизолон
« Отговор #50 -: Април 29, 2010, 09:58:21 am »
ехо, къде сте.....
говорих с Тодорова и сега пия ПРеднизолона през вечер, докато свърши напълно опаковката. Иначе странични ефекти аз нямах между другото, въпреки че в началото бях много ужасена от това което прочетох в листовката, освен дребни като често пишкане, не напълнях и не се подух, може би защото ми е ниска дозата. В неделя ми е последното хапче и в понеделник ще тичам до лабораторията да пускам скапаните антитела, дано да са спаднали поне малко  :crossfingers:

ще ви информирам какви са стойностите  :P
Аз все още си пия преднизолона по 10 мг. Това, което обаче исках за споделя е, че се учудвам, че пиеш преднизолона вечер-пика на кортизон в организма е сутрин и следобяд. Мен лично изрично ме предупредиха, че най-добре е да се приема сутрин. Не налагам мнение просто доколкото ми е казано времето на приема е много важно. Консултирай се с лекуващата лекарка-просто съвет :)
[/url]