0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: поликистоза
« Отговор #200 -: Януари 15, 2011, 23:54:25 pm »
TINI78, благодаря ти за надеждата, която ми даваш и от сърце се радвам за щастието ти. :) Дано всички го изпитаме час по-скоро!
Аз периоди без кисти не съм имала, но не съм се и лекувала кой знае колко сериозно. Факт е, че за 9 години редовен полов живот бременност така и не се осъществи, тоест вероятно не е имало кой знае колко овулации... Бившият ми съпруг има вече две деца, така че съдя проблемът е само в мен.
Искренно ви благодаря на всички за подкрепата! Обичам ви!
Re: поликистоза
« Отговор #201 -: Януари 18, 2011, 16:13:46 pm »
да се запиша в темичката:
На 4-ти ден от МЦ:
Андростендион 6.4 реф: ng/ml Ж(0.40-3.40) - пак 2 пъти над горна граница
Prolactin 415.88 mlU/l Ж(90 - 523) - високичък е малко. Така както беше 2008 г.;
LH 9.02 IU/l Ж фол 1.9-8.0 - за 1-ви път такова голямо разминаване м/у LH и FSH
FSH 6.70 IU/l Ж фол 2.4-9.3; - преди беше около 1,1 съотношението.
Estradiol 0.18 nmol/l Ж фол 0.08-0.79 - винаги е така, около овулация се повишава
Testosteron 1.90 nmol/l Ж(0.18 -2.55) - за първи път толкова ниска стойност.

Но нямам инсулинова резистентност, нямам кисти по яйчниците. Имам овулация, до колко е качествена не зная. Чакам си резултатите за 17-OH progesterone.

Вашите коментари до момента?
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: поликистоза
« Отговор #202 -: Януари 18, 2011, 16:25:30 pm »
Маги, ПКЯ е комбинация от симптоми.
Дори и само високото ЛХ, само по себе си не значи че имаш поликистоза.

Този цикъл може просто да има повече от един фоликул.
Отношените ЛХ/ФСХ е около 1.3, което е добре, до 1.5 е приемливо, но самото ЛХ, е доста високо (дори по референтни стойности на тази лаборатория е над допустимото за фол. фаза).

Този цикъл, ходила ли си на преглед?
Хубаво е точно сега при тези хормони да видиш как О.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: поликистоза
« Отговор #203 -: Януари 18, 2011, 17:48:17 pm »
radosttinka, благодаря ти! Аз смятах да не се тормозя с фоликулометрии, но май ще взема да направя поне 3 прегледа. Благодаря ти отново!
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*
Re: поликистоза
« Отговор #204 -: Януари 25, 2011, 15:01:15 pm »
Здравейте момичета!Идвам във вашата темичка за да попитам дали е възможно след прием на репродуктивни витамини да съм получила поликистоза?Въпросът е там ,че минл година януари правих диагностична лапароскопия и всичко освен тръбите беше идеално.След това пих репродуктивни витамини до май и до август всичко беше перфектно,засичаха ми овулация юни ,юли и на третия месец гинеколожката ме посъветва да не се вманиачавам толкова и да си дам малко почивка на главата.И аз реших да я послушам.И следващия месе ми дойде на 50 ден ,по следващия на 48 и миналия на 21 ден.Направих резонанс понеже  на месеца в който за втори път ми закъснаяваше над 45 дни на док му се видя мн голям единия яйчник и разчитам на заключението,че има наличие на малки фоликулярни кисти!Часът ми е в петък,но много се притеснявам дали това не е поликистоза?Може ли да се появи ей така изведнъж?Забравих да кажа,че хормонални правих март и всичко беше нормално!Много ще съм благодарна ако си кажете мнението!
Re: поликистоза
« Отговор #205 -: Януари 25, 2011, 15:04:46 pm »
Може ли да се появи ей така изведнъж?Забравих да кажа,че хормонални правих март и всичко беше нормално!Много ще съм благодарна ако си кажете мнението!

За съжаление може :(, при мен също така се появи изведнъж след една киста, която трудно се махна :?
Хубаво е лекаря ти да проследи още няколко цикъла, а и едни нови хормони също не са излишни.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: поликистоза
« Отговор #206 -: Януари 25, 2011, 16:05:30 pm »
аз тъкмо се зарадвах на "ниският" ми тестостерон и за пореден път 17-OH progesterone ми е много над горна граница: 4,761, при реф: Ж фол. 0,3-2,4.
Има ли жени с доказана поликистоза и такива високи стойности на 17-OH progesterone?
Или аз съм просто този рядък случай на "скрита форма на надбъбречна хиперплазия", т.е. от смесен характер е при мен с превес на надбъбречните жлези.
Имам час при д-р Сарджева, но тя е решила че съм с поликистоза и точка по въпроса.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: поликистоза
« Отговор #207 -: Януари 25, 2011, 16:11:54 pm »
Маги, от д-р Сарджева не очаквай много :?

На мен нищо особено не ми каза, нито за ЛХ/ФСХ, нито за високия Андростендион.
Общо взето разговора се въртеше около - ако АГ ми възстанови овулацията другото ще се нареди, и тя няма как да ми помогне.

Виж дано при теб се задълбочи върху набъбречната хиперплазия, поне да е ясно имаш ли я или не, и ще я лекуватели или не.

Иначе май никой не предприема нищо, за да коригира нивото на андрогените :?


« Последна редакция: Януари 25, 2011, 16:13:40 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: поликистоза
« Отговор #208 -: Януари 25, 2011, 16:16:55 pm »
така е radosttinka, аз за това на д-р Сарджева й вярвам само относно щитовидната жлеза, там поне е що-годе в час. Този 17-OH progesterone тя не го отрази при мен. Ще разчитам на д-р Тодорова в София. А това АГ да ми излекува някаква форма на надбъбречна хиперплазия си е виц.
А ти изследвала ли си 17-OH progesterone?
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: поликистоза
« Отговор #209 -: Януари 25, 2011, 16:24:36 pm »
Само него не съм.
Изследвала съм ДХАЕ-С (май не го написах вярно :lol:) и то е в норми, даже префектно.
И от всичко четено из нета, разбрах, че по принцип щом ДХАЕ-С е в нроми и 17-ОН е в норми и обратно, та затова не го пуснах.
А при мен и тестостерона е в норми, единственто само този Андростендион, който също при последното изследване беше в граници.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: поликистоза
« Отговор #210 -: Януари 26, 2011, 13:05:36 pm »
ЗДравейте, от ивестно време ме мъчат едни болки и вече се чудя какво да правя с тях.
Имате ли болка, заради ПКЯ извън  дните когато сте неразположени. Имате ли тежест ниско долу? Последните няколко месеца постоянно съм с тежест и болки в яйчниците, ходих на преглед- нищо интересно нямаше, дори и естесвена овулация на фона на тази болка си имах. Сега не пия никакви лекарства, само елтироксин. Пиех по едно време Инофолик,ама по две прахчета ми се струва, че ми форсира яйчниците, но ако вашият опит сочи, че от това спира болката, ще го почна пак.
Ако имате някакви идея за справяне с болката кажете, меля на гинеколожката си постоянно, че съм с болки, но тя не й се струват странни и интересни.
Re: поликистоза
« Отговор #211 -: Януари 26, 2011, 13:20:12 pm »
Шмати и на мен ми се случва, като имаш в предвид, че аз съм и на противозачатъчни.
Болката за почва някъде посредата на цикъла, 3-4 дни и после от шумява :?
Първо си мислех, че може би кистите се пукат, но сега след като съм на Диане вече толкова време, би трябвало да са се изчитили.
Другата седмица ще ходя да ме види док на узито, идея си нямам какво се случва през последните месеци, а за болката не съм й казвала досега.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: поликистоза
« Отговор #212 -: Януари 26, 2011, 13:23:42 pm »
Моите болки са още по-странни, започват 3 дни преди цикъл,по време на..до тука нормално и после до овулацията все си ме боли. Като тежест по средата на корема и надолу. Изведнъж ме отпуска за 10-тина дни и после пак.
Мрънках на доки, ама тя не го сметна за интересно.
Re: поликистоза
« Отговор #213 -: Януари 26, 2011, 13:26:01 pm »
Не знам какво да ти кажа :?
Аз и на моите им се чудя от едно известно време и само разни филми си режисирам  :bonk:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: поликистоза
« Отговор #214 -: Януари 26, 2011, 13:41:45 pm »
При мен болките бяха зачестили миналата година и гинекологът установи уголемяване на яйчниците вследствие на завишен тестостерон, поне така ми го обясни. Почнах да пия Диане 35 и болките отшумяха постепенно. С ПКЯ съм да уточня.
Re: поликистоза
« Отговор #215 -: Януари 26, 2011, 14:07:43 pm »
Те яйчниците ми са си големи от ПКЯ-то от много отдавна. Бива да имам силни болки при овулация,ама пък седмица преди вече е извращение:}
Омръзна ми да ходя и да мрънкам на доки и тя да ми казва, че нищо притеснително няма.
Обмислям дали от силния студ не са ми се размърдали срастванията.
Преди години пак винаги имах лека тежест и ми направиха фенестрация, като поизчистиха кистите и тежестта изчезна за известно време. Явно наистина уголемените яйчници правят
така.
Излезе ми и СУЕ-то, не е от възпаление тази болка, слава богу:} 
« Последна редакция: Януари 26, 2011, 14:21:18 pm от Шмати »
Re: поликистоза
« Отговор #216 -: Март 09, 2011, 09:40:52 am »
аз пак с моите странни въпроси: онзи цикъл (за който си писах хормоните, ехографски си имах доминантен фоликул, "като по учебник"). Този цикъл обаче проследяване ехографски: без овулация: на ляв 3-4 фоликула, на десен също. И лигавица на 21-ви ден от МЦ 16 мм  8O
Нали когато няма овулация лигавицата трябва да е малка?
Аз пак съм се изцепила с някаква хипер дебела лигавица, чак АГ-то ми гледа яйчниците няколко пъти. Не спомена да са уголемени, няма признаци на възпаление, нищо.
Когато няма овулация как ви се движи лигавицата?
ПП: То едно нещо при мен не е като при останалите жени, все някакви разминавания при мен на 100 места.
И аз и казвам на АГ-то, ОК, ако не е от хормони, значи от някакво възпаление ще ми е порастнала толкова. (Друго не се сетих). Цитонамазка - 2-ра група: фрагменти от гъби и левкоцити. Candida Albicans (или нещо такова). А на микробиология - нищо - без патогенна флора - от посявката нищо не е поникнало.
« Последна редакция: Март 09, 2011, 09:52:44 am от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*
Re: поликистоза
« Отговор #217 -: Март 09, 2011, 11:57:26 am »
Оф момичета и аз съм с ПКЯ, казвали са ми чее абсолютно номално да те болят яйчниците тогава, също са ми уголемени яйчниците, доказано от 2ма , болезнена овулация  в много случай , безброи пъти не съм имала такава. Magdalena78 мисля че при липса на овулация лигавицата трябва да е по тънка , и аз пусках цитонамазка и микробиология и то перфектни от всякъде.
Re: поликистоза
« Отговор #218 -: Март 09, 2011, 15:00:26 pm »
в интерес на истината и мен този цикъл ме болят яйчниците. Боляли са ме само 1н път още - преди да ми дойде при първият прием на клостилбегит. Иначе нито овулацията си я усещам кога е - нищо не чувствам.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: поликистоза
« Отговор #219 -: Март 09, 2011, 15:26:57 pm »
Маги, на мен веднъж ми се случи нещо подобно.

Всичко говореше за овулация - лигавица, течност в дъгласа, цервикална слуз, но док не видя жълто тяло, а цикъла преди това не беше проследявам с узи, отидох ей така защото изведнъж графиката на БТ се скапа (трябваше да показва вече че овулацията е минала, а...).

Каза проблем с овулацията, иначе и двата яйчника имах кистички, и минах на Дуфастон.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!