0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #20 -: Март 25, 2010, 09:39:19 am »
Zuzuni, защо е тази диета?
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #21 -: Март 25, 2010, 11:23:49 am »
Хм, много странна диета. "Единствено листа от глухарче пащърнак и др.производни на тревите" - е това направо ме разби  :lol:

PS: Zuzuni, в коя държава правиш опита си...?
« Последна редакция: Март 25, 2010, 11:28:58 am от Delphin »
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #22 -: Март 25, 2010, 11:34:15 am »
Да споделя и моят опит с яйцата ... Пробвах се да ям всеки ден по едно яйце - но още след 10-я ден с по едно яйце, забелязах че се изприщих  :? Отдавам го на жълтъка. Вероятно е по-добре да се яде само белтъка ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #23 -: Март 25, 2010, 11:51:55 am »
По време на стимулации и след трансфера ям абсолютно всичко, което ми се прияде на момента. Не се ограниччавам и не се насилвам да ям уж полезни храни. Резултат ми е 10 яйцеклетки, 9 оплодени, 7 хубави ембриончета. 3 ми върнаха и сега чакам резултата. Мисля, че храната не е от решаващо значение. След трансфера се въздържам само от кафе, кола и шоколад заради кофеина в тях.
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #24 -: Март 25, 2010, 11:55:54 am »
Аз както и преди и след ЕТ съм си яла всичко, което съм искала да ям. Само с кафето внимавам след ЕТ, но шоколад ядях всеки ден. Не съм чувала док да е казвал да се ограничаваме от шоколад.

По време на стимулация, 7 дни по къс протокол, даже и винце си пиех и резултатът са 15 яйца.

Единственото по-различно този път е, че правих спорт и ниско-въглехидратна диета няколко месеца преди стимулацията и преборих 5 кг.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #25 -: Март 25, 2010, 14:33:13 pm »
Страхотна тема!
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #26 -: Март 26, 2010, 08:44:20 am »
Здравейте! Аз също не съм се ограничавала преди трансфер, а след трансфер общо взето забравих за алкохол и кафе. Карах го на безкофеиново, защото много ми липсваше иначе (макар че някои лекари и това забраняват). Е, много по-добре е, да се набляга на протеините, защото не се пълнее, но това зависи и от реакцията на съответната стимулация. Имала съм стимулации, в които ме е гонил зверски глад, и такива, в които не съм имала никаква разлика с нормалното си състояние.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #27 -: Март 27, 2010, 21:28:43 pm »
Мен след тази стимулация ме гони зверски глад. Като съм гладна имам чувството, че ако не хапна веднага ще припадна от глад :)
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #28 -: Март 28, 2010, 12:20:03 pm »
Ми, хапвай си, бе, кой те спира ;) Кила се свалят, в крайна сметка.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #29 -: Март 28, 2010, 12:23:12 pm »
Странното е че не съм качила нито грам при цялото това ядене  :balk_87:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #30 -: Март 28, 2010, 12:38:16 pm »
При всичките си стимулации съм сваляла до 4 кг., странното за мен е качването 10-15, че и 20 кила по време на стимулация, но...
Та по въпроса - не съм пазила никога никакви диети по време на стимулация, и кафе пиех по едно на ден. След ЕТ разбира се :lol: винаги съм яла ананас консерва.
Кураж момичета! Кураж!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #31 -: Март 28, 2010, 12:44:06 pm »
Evro, това за ананаса от консерва не го разбрах.  :ask:
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #32 -: Март 28, 2010, 13:59:41 pm »
Evro, това за ананаса от консерва не го разбрах.  :ask:
Витае някакъв мит, че ако се яде ананас в дните около ЕТ и след това - се спомага на имплантацията  :lol: :lol: :lol: Това разбира се е щуротия !  :P
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #33 -: Март 28, 2010, 16:30:38 pm »
Evro, това за ананаса от консерва не го разбрах.  :ask:
Витае някакъв мит, че ако се яде ананас в дните около ЕТ и след това - се спомага на имплантацията  :lol: :lol: :lol: Това разбира се е щуротия !  :P
Защо пък да е щуротия или мит?Аз също не съм наясно,но вероятно щом се препоръчва има някакви полезни съставки в ананса.На мен също ми стана интересно и ще помоля Евро за по-вече информация.Пък щом за теб е щуротия,просто мисля че е редно да си траеш.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #34 -: Март 28, 2010, 16:42:09 pm »
Evro, това за ананаса от консерва не го разбрах.  :ask:
Витае някакъв мит, че ако се яде ананас в дните около ЕТ и след това - се спомага на имплантацията  :lol: :lol: :lol: Това разбира се е щуротия !  :P
Защо пък да е щуротия или мит?Аз също не съм наясно,но вероятно щом се препоръчва има някакви полезни съставки в ананса.На мен също ми стана интересно и ще помоля Евро за по-вече информация.Пък щом за теб е щуротия,просто мисля че е редно да си траеш.
Имам право да си изказвам мнението, в която тема желая и не се нуждая някой да ми казва кога да си трая !!!
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #35 -: Март 28, 2010, 16:49:01 pm »
Някога, някъде пишеше че ананаса спомага имплантацията, тук бяхме изтерясали дори. Та съпруга ми всеки път се прибираше с консерва в ръка. Аз също си мисля че е наивно това твърдение, но... ядях и пак ще ям :lol:.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #36 -: Март 28, 2010, 21:02:36 pm »
Лелеееее, ако изчезнат консервите с ананас, да знам защо.  :D
Благодаря за уточнението, изобщо не го знаех.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #37 -: Март 28, 2010, 21:21:06 pm »
Да разкажа и аз. 7-8 месеца преди опита започнах да пия Омега 3 и го взимах до 10 г.с. Повреме на стимулацията бях на 4 фаза Дюкан, с протеинов четвъртък.(С този режим свалих 17 кг и бях убедена, че това също ще ми помогне да забременея). След трансфера продължих по същия начин, но без кафе. Казах на д-р Стаменов, че всеки път спирам кафето и не се получава и затова този път напук ще пия кафе. Обаче той каза НЕ!!! И аз не пих. На 3 ден след ЕТ ми се обади приятелка да ми каже за ананаса. Доста се посмяхме вкъщи, но мъжа ми естествено отиде веднага да купи. :D Ядох ананас и много протеини. Продължавах да пия и по 2 л вода(навик от Дюкан). Като видях положителния тест, спрях с протеиновия четвъртък и кафето завинаги... И кръстихме бебето Ананасчо :D То пък се оказа Ананаска. :D :D :D
« Последна редакция: Март 28, 2010, 21:33:19 pm от Kremkaramel »
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #38 -: Март 29, 2010, 10:56:27 am »
И аз бях на Дюкан, преди да забременея. И сега наблягам на протеините, в интерес на истината, макар че ям и страшно много плодове, това най-много ми липсваше по време на Дюканската диета. Д-р Сигридов също препоръча поемането на много протеини като противодействие на отоците! Със сигурност се връщам към този режим на хранене, възможно най-бързо след като родя. Пиенето на вода и аз го продължавам, забелязала съм, че когато пия достатъчно вода, наистина много по-трудно качвам килограми. А и намалява шанса от контракции.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Хранене по време на IVF/ICSI
« Отговор #39 -: Март 29, 2010, 12:40:18 pm »
Здравейте момичета.Извинявайте че късно отговарям но както разбирате съм след трансфер и трябва да съм в леглото.alia незнам защо ми е наложена тази диета.От цялата група е само за мен а на една др.жена и забраниха само мазнините.Доколкото ми е известно мазнините вдигат холистерола а моят винаги е бил мн.нисък.Може сега от терапията да се е повишил но никой не ни дава обяснения.Делфинче инвитрото го правя в Гърция и тука тревните се ядат повече от салатите.След трансфера ми казаха че спокойно мога да пия по две кафета на ден и ако пуша да ги намаля но в никакъв случай не оказвало влияние на успеха  :ask: Но при всички случаи било добре да се набляга на белтъчините-което означава че жълтъка на яйцата не се яде.Евро за ананаса съм чувала че предпазва от ракови заболявания и масово се използвал при терапия.